Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 451 z 480

Autor:  Kashpir [ 23 Maj 2025 12:49 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ze sposobów poza wylataniem mil:
- najszybciej to chyba kupić jeden z pakietów Bundle&Go, ale najekonomiczniej to w promocjach i zwykle najdroższy pakiet.
- 2 mile za wydany 1 zł dostaniesz przy zakupie ubezpieczenia turystycznego w Uniqa (w miarę szybko)
- 3 mile za wydane 1 EUR dostaniesz na booking (nie wiem jak szybko)

Zapewne ktoś jeszcze doda jakieś ciekawe sposoby.

Autor:  Zeus [ 23 Maj 2025 12:52 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

10 recenzji w holiday check -> 1100 mil
w czerwcu kolejne 9 recenzji -> 900 mil

Autor:  man4business [ 23 Maj 2025 12:53 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

https://www.payback.pl/miles-more
Aplikacja Carrefour, oczywiście połączyć (skonfigurować) ją z kontem Payback. Obecnie Carrefour ma dużo promocji typu mnożnik za zakupy w jakimś dniu. Potrzebujesz 14000 pkt, więc trochę zakupów trzeba zrobić. Lista sklepów też na https://www.payback.pl/
Zamiana punktów na mile błyskawiczna (czasem nawet tego samego dnia).

Autor:  terrop [ 23 Maj 2025 12:56 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

10 recenzji Holidaycheck, jest 200 mil za niektóre kraje, za 3-4 dni mile na koncie

Autor:  Pecel87 [ 23 Maj 2025 13:14 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@man4business niezła sprawa, średnie zakupy i tankowanie z tymi kuponami dają większy urobek niż latanie po Europie w eco.

Autor:  elwirka [ 23 Maj 2025 13:22 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jak dużo pijesz, to paybackowy kupon z Al.Capone daje +1000 punktów dodatkowych za zakupy na minimum 30 zł. Potrzeba 140000 punktów, więc za wydane 420 zł na alko uzbierasz szybko upragnione 2k mil. Można oczywiście poprzeglądać inne kupony, które dają duże bonusy i zoptymalizować zakupy. W ten weekend np. Allegro daje 7 razy więcej punktów.

Autor:  marcin.krakow [ 23 Maj 2025 15:19 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Tylko, że na allegro czeka się 2 miesiące. Z tych szybkich to na pewno jeszcze Carrefour daje w ciągu 48h i mają promkę że z każdymi zakupami wzrasta mnożnik, aż do 15x i w przeciwieństwie do w/w można kupowac wszystko a nie tylko alko

Autor:  Robaku [ 23 Maj 2025 17:34 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

No ale na Paybacku to masz mnostwo pkt, ja b. czesto zapominam o paybacku, a przeciez samo kupowanie lotow na lufie, locie z tymi mnoznikami daje mnostwo pkt, podbonie jak elektornika, bizuteria, empik, decathlon mnostwo tego jest.

Autor:  leitoo [ 25 Maj 2025 11:12 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Potrzebuje krajówkę RT w Kanadzie z Toronto na zachód kraju i czy mając 30k mil jest szansa aby dostać bilet dla 2 osób, ew. z dopłatą?
Jeżeli tak to telefon na krajową infolinię czy ktoś ma inną wskazówkę?

Autor:  Zeus [ 25 Maj 2025 11:58 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

1 rt to sobie kupisz, ale o 2 to można zapomnieć

Autor:  grodek [ 25 Maj 2025 12:07 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Będzie mała przerwa techniczna.
Image

Autor:  skrzat [ 25 Maj 2025 12:09 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@leitoo
A patrzyłeś na ceny lotów za gotówkę? Może nie warto wydawać mil na coś, co jest tanie.

Autor:  leitoo [ 25 Maj 2025 18:33 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Tak, patrzyłem, ale ceny z podręcznym to już ponad 1000 zł od osoby, a mile i tak mam wykorzystania raczej prędzej niż później. Jedna RT i tak byłaby ok, drugą bym dokupił.

Autor:  sko1czek [ 25 Maj 2025 20:57 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Robaku napisał(a):
No ale na Paybacku to masz mnostwo pkt, ja b. czesto zapominam o paybacku, a przeciez samo kupowanie lotow na lufie, locie z tymi mnoznikami daje mnostwo pkt, podbonie jak elektornika, bizuteria, empik, decathlon mnostwo tego jest.


Od niedawna na kuponach payback pojawił się zapis, że promocja np. 5 x więcej punktów payback, nalicza się od podstawowych opłat biletu lotniczego. Ponieważ Lufa słynie z rozbuchanych opłat dodatkowych i dopłat do ceny bazowej, ilość punktów payback mimo kuponów promocyjnych spadła drastycznie.

Załączniki:
Screenshot_20250525-214934~3.png
Screenshot_20250525-214934~3.png [ 135.62 KiB | Obejrzany 1402 razy ]

Autor:  ogt [ 31 Maj 2025 13:34 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Mam zarezerwowany lot z Seulu do Warszawy dla 3 osób + niemowlak w klasie ekonomicznej za mile

Teraz pojawił się 1 bilet w biznes za mile.
Czy jest opcja żeby te rezerwację zmienić, tak aby jedna osoba zamiast w ekonomicznej leciała w biznesie (za dopłatą w milach)?

Dodam, że aktualnie przebywam zagranicą i nie mam możliwości kontaktu z infolinia m&m, dlatego najpierw pytam tutaj.

Autor:  kostek966 [ 31 Maj 2025 16:18 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Też przebywam za granicą i właśnie dzisiaj dzwoniłem na infolinię, nie masz tam wifi, że nie możesz ?

Autor:  marek2011 [ 31 Maj 2025 16:37 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@ogt jest możliwość zmiany; musisz z centrum obsługi ustalić jak to technicznie zrobić (np. rozdzielenie rezerwacji i zamiana albo anulowanie jednego biletu i wystawienie nowego w C).

Pamiętaj tylko o tym, że infolinia (polska) jest czynna dziś do 17 czyli zaraz się zamyka, niemiecka codziennie do 22, inne musisz sobie sprawdzić oraz, że w poniedziałek i możliwe że wtorek NIC nie załatwisz bo jest zmiana systemów, a potem zamiana na C będzie kosztowała więcej mil zgodnie z nowymi zasadami : podwyżka akurat na trasach Azja-Europa w C jest spora z 71 k na 100 k mil (dla np. LO). Na rejsy grupy LH stawki będą od wtorku dynamiczne, czyli nie wiadomo dokładnie jakie na twoją datę, ale można przyjąć że na 95% wyższe niż teraz.

Autor:  ogt [ 01 Cze 2025 13:45 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Dziękuję za wskazówki
Zadzwoniłem dzisiaj na niemiecką infolinię i udało się zmienić miejsca z ekonomicznej na biznes dla 2 dorosłych i niemowlaka.
Technicznie wygląda to tak, że agent dzieli rezerwację na dwie.
Opłata za ugrade to różnica w milach, czyli w moim przypadku 31tys mil od osoby (infant bezpłatnie). Dodam, że mam już dwie rezerwację w systemie jednak nadal mile nie zeszły z konta. Czy ktoś wie czy to normalne i mile schodzą z konta z opóźnieniem?
Dodatkowo agent nic nie wspominał o opłacie za rebooking (50eur standardowo) i póki co nic z konta nie zeszło.

Dodam, że pierwszy agent (akcent niemiecki) z którym rozmawiałem, powiedział że można zrobić zmianę klasy dla części pasażerów, jednak nie pamiętałem pin-u i przerwałem rozmowę.
Drugi agent (akcent azjatycki) powiedział, że nie da się zmienić klasy tylko dla części pasażerów.
Trzeci agent (akcent niemiecki) podobnie jak pierwszy agent nie widział problemu.

Autor:  pawfazi [ 04 Cze 2025 15:01 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie kojarze czy to było, ale na PL infolinii MM dowiedziałem się, że po zmianach w MM, opłata za anulowanie biletów kupionych za mile zmieniła się tylko dla Grupy LH.
Dla pozostałych linii z sojuszu zostało po staremu, czyli 50 EUR za anulowanie. Pewnie do sprawdzenia.

Autor:  Gadekk [ 04 Cze 2025 15:03 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Podobnie rzecz się ma, gdy kupujemy bilet LH+coś innego

Strona 451 z 480 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/