Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 443 z 480

Autor:  Zeus [ 18 Lut 2025 12:49 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Do CUM lata tylko Conviasa, to jak za mile chcesz to kupić?

Autor:  tidus00 [ 18 Lut 2025 12:56 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Sorry, moje typo. Chodzilo o CUN (lata tam UA z przesiadka w IAH).

Autor:  Zeus [ 18 Lut 2025 13:04 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

To zadzwoń na infolinie i zapytaj czy Ci ułożą

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777

Autor:  Mirco4 [ 18 Lut 2025 16:33 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Mam pytanie - czy ktoś może wytłumaczyć mi albo wskazać gdzie znajdę informacje o wykorzystywaniu mil i "segmentach" (chyba tak to się nazywa) podróży? Mam 160k - próbuje to jakoś wykorzystać i wyszukać loty przez stronę ale póki co głównie udaje mi się znaleźć opcje one way i ewentualnie na bazie tego coś skleić. Jak to działa z tymi stopoverami czy np podróżami już w innym rejonie?

Autor:  Zeus [ 18 Lut 2025 16:41 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

miles-more-promocje-milowe,1553,176853
pomysly-na-podroze-za-mile,forum,1553

Autor:  Mirco4 [ 18 Lut 2025 17:06 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Za to pięknie dziękuje - temat okazji czy najmilszych znam i korzysta. Teraz chciałbym te 160k wydać na jakąś dłuższą podróż z zaliczeniem więcej niż jednego miejsca. I właśnie nigdzie nie potrafię doszukać się informacji o stop-overach i lotach w inny regionach. Kiedyś przeczytałem gdzieś, że jak wylecę np z europy i polecę do Azji, to tam w mogę odbyć dodatkowy lot w ramach tamtego regionu i dopiero wrócić do regionu wylotu? O tym głównie szukam informacji.

Autor:  Zeus [ 18 Lut 2025 17:07 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Na serio?

miles-more-promocje-milowe,1553,176853?start=140#p1750467

Autor:  yanas [ 19 Lut 2025 10:43 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Tak na szybko, bo nie mogę znaleźć info a na pewno ktoś z Was wie :

Jeśli zrobię za mile rezerwację dla 3 osób, to w przypadku zmiany/odwołania przeze mnie zapłacę 200zł od pasażera, czy od rezerwacji?

Dzięki&pozdrawiam

Autor:  lluukk [ 19 Lut 2025 10:52 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@yanas opłata za anulację osobno od każdego biletu nagrody (niezależnie od ilości odcinków) 50 EUR

Autor:  tartal [ 19 Lut 2025 10:53 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

od pasażera

Autor:  andywaw [ 20 Lut 2025 20:22 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Mirco4 napisał(a):
Kiedyś przeczytałem gdzieś, że jak wylecę np z europy i polecę do Azji, to tam w mogę odbyć dodatkowy lot w ramach tamtego regionu i dopiero wrócić do regionu wylotu? O tym głównie szukam informacji.

To prawda.
Możesz na przykład przykład polecieć WAW-FRA-EWR (stopover)-LAX (miejsce docelowe) - EWR (stopover)-FRA-WAW. Odcinek EWR-LAX-EWR masz wtedy niejako "w gratisie" bo w tej samej liczbie wydanych mil co WAW-EWR-WAW. Tylko że płacisz nieco więcej opłat lotniskowych.
Rezerwacje ze stopoverami trzeba robić przez telefon.

Autor:  mayka [ 21 Lut 2025 10:07 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ja w kwestii technicznej - czy ktoś się orientuje, dlaczego "Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat " już nie pokazuje terminów jak dawniej?

Autor:  skrzat [ 21 Lut 2025 10:42 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Rzeczywiście zmienili "zawartość" pliku JSON i są tam teraz trochę inne informacje.
Odnośnie wygasania mil jest tylko expiringWithinQuarter, czyli ilość mil, które wygaśnie z końcem najbliższego kwartału
Niektóre "waluty" są łatwe do zgadnięcia:
AWD - mile
STP - punkty
GUP - punkty kwalifikujące
HOP - Punkty HON Circle
Ale nie wiem co oznaczają: EVO, STA, FRQ, HON, SEL. Być może FRQ to ilość odcinków wg starych zasad, a STA, HON i SEL to ilość mil wg starych zasad.

Nie wiem co oznacza EVO, ale podobny link dla EVO, jak dla AWD, pokazuje wygasanie tej "waluty" w podziale na kwartały.
EVO kojarzy się się z eVoucher :)
https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12

Autor:  trocha [ 21 Lut 2025 11:41 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

tam gdzieś lata słownik tych "walut", jak kiedyś szukałem czy gdzieś są informacje ze starego jsona to się na to natknąłem:

Kod:
currencyLabels: [ (.), (-), (-), (-), (), (-), (), (3]
• 0: Object { code: "AWD", label: "Mile" }|
• 1: Object {code: "AWD_POOL", label: "Mile (potaczone saldo)" }
• 2: Object ( code: "STP", label: "Punkty (Points)" }|
• 3: Object { code: "GUP", label: "Punkty kwalifikujace (Qualifying Points)" }
• 4: Object { code: "STA", label: "Mile statusowe" }
• 5: Object { code: "HON", label: "Mile HON Circle" } |
• 6: Object { code: "HOP", label: "Punkty HON Circle (HON Circle Points)" }
• 7: Object { code: "EVO", label: "eVoucher" }

Autor:  daro1978 [ 22 Lut 2025 19:48 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

czy działa Wam rezerwowanie biletów-nagród (zarówna apka jak i strona internetowa), od 2 dni wyrzuca u mnie jakiś błąd (żonie także)?

Autor:  tropikey [ 22 Lut 2025 19:54 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

wszedłem i sprawdziłem (www) na szybko randomową trasę - działa.
Napisz, jaka trasa Cię interesuje - może tu tkwi problem?

Autor:  daro1978 [ 22 Lut 2025 20:07 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Dzięki za info. Zaczęło działać na kompie.

Autor:  lendziro [ 24 Lut 2025 12:50 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Hej,
Chcę kupić bilet OW w C, na trasie GRU-FRA-VIE-WAW taką to kombinację lotu pokazuje strona mm ponieważ odcinek GRU-FRA chcę zrobić na (LH) 747-8 .
Wyszukuję na stronie MM:
Jak wybieram tylko trasę GRU-FRA lot LH nie jest dostępny
Jak wybieram trasę GRU -WAW pozuje podstępność w C i nawet kilka miejsc.3 szt

Po wprowadzeniu wszystkich danych (zakup na kogoś innego nie na właściciela konta mm) podaniu karty płatniczej jest oto taka sytuacja.
Kasa na KK zablokowana , strona zgłasza błąd problem z kartą wybierz inna metodę płatności. , biletu brak

Tak próbowałem kopic 2 razy jedną kartą (dwie blokady) ,następnie inną karta (blokada karty po stronie banku - podejrzana transakcja może ze w realach brazylijskich)

W dniu dzisiejszym dzwoniłem na polską infolinię nie widzieli takiego połączenia
Następnie dzisiaj znalazłem na stronie mm ponownie dostępne to połączenie spróbowałem raz jeszcze i znów tak samo blokada środków, info o błędnej karcie i brak biletu

Pytania:
1 czy w takich przypadkach blokady spadą same ? po jakim czasie ?
2 czy to ze bilet jest na stronie pokazywany to de facto nie jest kupowalny czy jest tu jakiś iy problem . (tymi kartami bez problemu kupowałem inne bilety na stronie mm i było ok)
3 Jak to kupić?

Ktoś miał podobną sytuacje?

Autor:  Maciek737 [ 24 Lut 2025 13:17 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

1. Tak, max 2tygodnie
2. Jeśli przechodzi do płatności, to raczej jest dostępny, ewentualnie chwilowy problem
3. Próbowałeś dzwonić do DE?

Ostatnio dodali 3DS, może tu pojawia się problem, a karta mogła przestac działać...

Autor:  marek2011 [ 24 Lut 2025 13:41 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@lendzioro: a sprawdzałeś w niezależnych od MM systemach (n. UA, A3, NH, whatever) czy na konkretne rejsy, które chcesz, jest dostępna klasa I?
MM czasami pokazuje fantomową dostępność i wtedy wywala właśnie błędy przy próbie rezerwacji.
Jeśli jest I to próbuj przez infolinię jak radzi @Maciek737

Strona 443 z 480 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/