| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 439 z 480 |
| Autor: | man4business [ 07 Sty 2025 14:46 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
kameander napisał(a): This e-mail address is no longer active. Ach.... no tak.Wypełnić ten formularz. U mnie zadziałało, a opisałem w nim dość zagmatwaną sytuację. https://www.miles-and-more.com/pl/pl/ge ... %2Fmessage Cytuj: Kolejny raz próbuję skorzystać z kalkulatora i jeszcze chyba nigdy mi się to nie udało. Jak się wykażesz cierpliwością i posiedzisz (trochę reload) tak z 10-15 minut przed stroną, to w końcu zobaczysz... fakt, czegoś tak sp... jak ten (pełny) kalkulator, trudno gdzie indziej znaleźć. | |
| Autor: | Darek M. [ 07 Sty 2025 16:50 ] |
| Temat postu: | [Miles & More] - pytania |
ranek napisał(a): Czy ET podobnie jak TK ma klasy śmieciowe, które dają mile jedynie w ich programach? Miałem loty CAI-ADD-SEZ w klasie U i wg symulacji w apce Miles and More dają ponad 6000 mil, to samo podpowiada wheretocredit. Tymczasem po ręcznym dodaniu lotów do Miles and More wyskoczyła odpowiedź, że klasa podróży nie uprawnia do naliczenia mil. Mam u nich podobną rezerwację (w klasie T) z WAW i do A3 było ok 9000 mil, UA 4600 mil, a do TK i M&M jakieś 2370 mil. | |
| Autor: | DXmaniac [ 07 Sty 2025 17:45 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Polecam kalkulator z TD do obliczania mil i segmentów. | |
| Autor: | Darek M. [ 07 Sty 2025 23:06 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Próbowałem go używać ale coś mi nie szło. Wywalało mi błąd. Mam otwartą ich zakładkę żeby jeszcze raz spróbować. Chyba że dasz jakiś przykład w użyciu? | |
| Autor: | Mangrot [ 08 Sty 2025 11:43 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Wyzerowało mi punkty i punkty kwalifikujace a mile zostały ( MM Lufthansy). Czy ktos wie o co chodzi? :roll: | |
| Autor: | Maciek737 [ 08 Sty 2025 11:46 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
O, u mnie też! Czekaj, a nie zmienił się rok? Sprawdzę w zasadach. Przeczytałem zasady i cały wątek i okazuje się, że to ma miejsce co rok i nie powinno dziwić. | |
| Autor: | skrzat [ 08 Sty 2025 11:46 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Punkty statusowe (w tym kwalifikujące) są zerowane 1.01 każdego roku. | |
| Autor: | Mangrot [ 08 Sty 2025 11:59 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
To ma miejsce co rok ale od stycznia 2024 wprowadzili punkty i punkty kwalifikujace - wiec " co rok" czyli pierwszy raz zdaje się | |
| Autor: | andywaw [ 09 Sty 2025 00:34 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Poprzednio były mile statusowe które były zerowane co roku 1.01. Zostały zastąpione punktami i też są i będą zerowane co roku 1.01. Skąd zdziwienie? Może warto czytać regulaminy gdy przystępuje się do jakiegoś programu? | |
| Autor: | dreeko [ 12 Sty 2025 00:41 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
W tym roku spodziewam się być "na granicy" Golda, więc chcę sobie zaplanować zbieranie punktów, żeby nie zostać z 1900-1950 pkt na koniec roku. W związku z tym mam kilka pytań, które chciałbym potwierdzić: - czy jeśli wykorzystam voucher z FTL na podwyższenie klasy lotu to punkty, które mi wpadną będą liczone po klasie po której kupiłem bilety czy klasie vouchera? - btw evoucher podnosi klasę Economy do Premium Economy czy Business? - czy jeśli mój numer karty Miles&More wpisze mój partner do swojego zakupu to takie punkty zostaną przyznane mi czy w ogóle nie zostaną przyznane nikomu? | |
| Autor: | Marleywaw [ 12 Sty 2025 00:56 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Obowiązuje w tego typu programach od lat zasada, że jeżeli masz wątpliwości jaka reguła ma zastosowanie, to zawsze zastosowanie ma rozwiązanie mniej korzystne dla zbieracza punktów/mil itp. Tego możesz być pewien | |
| Autor: | marek2011 [ 12 Sty 2025 01:01 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
dreeko napisał(a): W tym roku spodziewam się być "na granicy" Golda, więc chcę sobie zaplanować zbieranie punktów, żeby nie zostać z 1900-1950 pkt na koniec roku. W związku z tym mam kilka pytań, które chciałbym potwierdzić: - czy jeśli wykorzystam voucher z FTL na podwyższenie klasy lotu to punkty, które mi wpadną będą liczone po klasie po której kupiłem bilety czy klasie vouchera? Za oryginalną - btw evoucher podnosi klasę Economy do Premium Economy czy Business? Może i tak i tak w zależności od trasy liczby użytych eV itp. - czy jeśli mój numer karty Miles&More wpisze mój partner do swojego zakupu to takie punkty zostaną przyznane mi czy w ogóle nie zostaną przyznane nikomu? Mile i punkty można zbierać tylko za własne i zrealizowane loty | |
| Autor: | skrzat [ 12 Sty 2025 08:45 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@marek2011 Mile można zbierać za nie swoje loty, ale musi to być osoba o tym samym imieniu i nazwisku | |
| Autor: | Dryblas [ 12 Sty 2025 09:47 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Dryblas napisał(a): Jak ma się sprawa z naliczeniem mil na lot SQ lepiej podać nr karty M&M czy Krisflyer, któraś z opcji jest bardziej opłacalna? Na Krisie nie mam na razie nic i pewnie szybko nie powtórzę lotów z nimi bo ne planowane, A na M&M pewnie coś dolatam Za radą z forum sprawdziłem na wheretocredit.com i wyszło mi że otrzymam w M&M 25% max 250 mil (bilet od OTA, nie bezpośrednio z linii w grupie M&M), dobrze liczę? | |
| Autor: | tropikey [ 12 Sty 2025 09:54 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
W celu ustalenia liczby mil, które dostaniesz za swój lot w zależności od programu, musisz wejść na https://www.wheretocredit.com/calculator i podać tam szczegóły podróży. Wcześniej wszedłeś pewnie tylko na ogólną stronę wheretocredit.com, a tam są tylko informacje bardzo ogólne. Czy to będzie 250 mil w M&M, czy inna liczba, to tego Ci nie powiemy, bo nie znamy szczegółów Twojego lotu. | |
| Autor: | abelincoln [ 12 Sty 2025 09:57 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
...i nie ma znaczenia czy bilety kupione przez OTA czy bezpośrednio w linii lotniczej. | |
| Autor: | moss_LOT [ 12 Sty 2025 10:01 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Ma znaczenie w przypadku grupy LH. Jesli bilet kupiony przez OTA to zazwyczaj liczy mile wg. klasy rezerwacyjnej a nie wg. wartości ceny biletu | |
| Autor: | Dryblas [ 12 Sty 2025 10:32 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@tropikey Już ogarnąłem, dzięki za podpowiedź Wychodzi na to że najwięcej zyskam lecąc SQ https://www.wheretocredit.com/calculato ... K-POZ-SQ-K , a na M&M tylko 50% | |
| Autor: | tropikey [ 12 Sty 2025 10:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
To jeszcze podpowiem, że lecisz - jak się domyślam - przez MUC lub FRA, więc dodaj te odcinki. Powinno być POZ - FRA (czy inne lotnisko przesiadkowe) - SIN - BKK i z powrotem odwrotnie. Coś tam w wyniku też się zmieni | |
| Autor: | Dryblas [ 12 Sty 2025 10:59 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
tropikey napisał(a): To jeszcze podpowiem, że lecisz - jak się domyślam - przez MUC lub FRA, więc dodaj te odcinki. Powinno być POZ - FRA (czy inne lotnisko przesiadkowe) - SIN - BKK i z powrotem odwrotnie. Coś tam w wyniku też się zmieni faktycznie różnica spora , jeszcze raz dzięki POZ-FRA-SIN_BKK | |
| Strona 439 z 480 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |