Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 437 z 480

Autor:  Darek M. [ 05 Gru 2024 20:48 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie, kiedyś próbowałem to mi nie chcieli zmienić rezerwacji. Dzwoń i od razu zrobią Ci taki lot z dwiema przesiadkami przez telefon.

BTW. Po polsku piszemy Stambuł ;). Chociaż mogliby to zmienić bo 90% forum pisze inaczej.

Autor:  turczy [ 05 Gru 2024 20:51 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Myślę, że to kwestia kodu lotniska tak działa

Autor:  ncn [ 06 Gru 2024 17:46 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nikt jeszcze nie wstawiał czy jest w jakimś temacie i nie mogę znaleźć? :)

Nasza nowa platforma rezerwacji lotów

Bardziej elastyczna, nowoczesna i przejrzysta: rezerwacja lotów jest teraz łatwiejsza niż kiedykolwiek

Szanowna Pani,

dzięki posiadanym milom może Pani wybrać się w niezapomniane podróże. Aby planowanie podróży było jeszcze łatwiejsze, udoskonaliliśmy naszą platformę rezerwacji lotów.

Co nowego?

Odświeżony wygląd
Nowoczesny design, który można już zobaczyć na stronach Lufthansa Group, czyni wyszukiwanie i rezerwację lotów jeszcze prostszymi i bardziej przejrzystymi.

Większa elastyczność
Możliwość dowolnego łączenia taryf na loty w obie strony. Na przykład podróż do miejsca docelowego można odbyć w klasie ekonomicznej, a lot powrotny w klasie biznes. Ponadto można teraz rezerwować loty typu „open jaw”.

Rezerwacja dla niemowląt
Teraz można również łatwo dodać dzieci poniżej 2 lat do rezerwacji biletu-nagrody online.

Dodatkowe opcje
Dodawanie kolejnych sztuk bagażu do rezerwacji i wybór preferowanego miejsca.

Osobista historia wyszukiwania
Ostatnie wyszukiwania zostaną zapisane, dzięki czemu można kontynuować wyszukiwanie w dowolnym momencie bez konieczności ponownego wprowadzania szczegółów podróży.

Nowe nazwy
Dla zapewnienia większej spójności w wybranych językach zmieniliśmy nazwy niektórych biletów-nagród.

Nowe strony informacyjne
Przeprojektowaliśmy również nasze strony dotyczące biletów-nagród, aby przyspieszyć i ułatwić znajdowanie wszystkich istotnych informacji.

Opcja „lot bez dopłat” i bilet-nagroda „Early Bird” nie są już dostępne.

Autor:  koncentrator [ 06 Gru 2024 19:33 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

ncn napisał(a):
Rezerwacja dla niemowląt
Teraz można również łatwo dodać dzieci poniżej 2 lat do rezerwacji biletu-nagrody online.


Szkoda, że kosztem 10% stawki milowej. To już lepiej było zadzwonić na infolinię, w kilka minut załatwić sprawę i oszczędzić kilka tysięcy mil.

Autor:  wtak [ 12 Gru 2024 13:45 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czy coś się zmieniło z nr karty m&m?
Przy zakupie biletu podany program LOT i nr karty. Na BP nr karty właściwy ale poprzedzony LH.

Autor:  Sudoku [ 12 Gru 2024 14:10 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Nie ma znaczenia czy LO czy LH, bo to to samo.

Autor:  yoshi [ 12 Gru 2024 23:11 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Cześć, niestety moja rezerwacja WAW-ZNZ-WAW nie może zostać zrealizowana. Miał to być mój pierwszy lot business :-(. Chciałbym anulować tą rezerwację. Nie interesuje mnie zmiana terminu.

Na podstawie wątku z pytaniami zrozumiałem, że muszę wnieść 50 EUR opłaty za anulowanie każdego biletu czyli WAW-ZNZ oraz ZNZ-WAW.
W bilecie powrotnym zmieniły się godziny rejsu. Czy w tym przypadku też występuje opłata za anulowanie?
Czy anulując otrzymam zwrot podatków czy przepadają??
Jak długo będą ważne mile które otrzymam?

Bardzo dziękuje za potencjalne odpowiedzi.

Autor:  sko1czek [ 12 Gru 2024 23:18 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jeżeli godziny rejsu się zmieniły, to odwołanie podróży powinno być bezkosztowe. Całość zapłaconych opłat i wszystkie mile powinny być zwrócone.
W przypadku dwóch rezerwacji: oddzielnie tam i oddzielnie powrotnej bezkosztowy zwrot byłby w rezerwacji ze zmianą godzin, za odwołanie rezerwacji niezmienionej potrącą 50 euro od osoby.

Autor:  yanas [ 17 Gru 2024 14:37 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Tworzę różne plany wiosennego wyjazdu do Japonii, oczywiście z wykorzystaniem mil M&M. Mam zagwozdkę z lotami na wyspę Yakushima. Kod lotniska (KUM) pojawia się wyszukiwarce M&M (oczywiście żadnej dostępności, ale to pewnie na infolinii można rozwiązać), ale na tą wyspę lata tylko JAL, który nie jest w Star Alliance. Niemniej jednak niektóre jego loty wyszukiwarki pokazują jako wystawiane przez ANA (a realizowane przez JAL), która należy do Star Alliance.. Ktoś tu wie czy w praktyce jest to lotnisko dostępne w ramach sojuszu?

Autor:  Maciek737 [ 17 Gru 2024 14:42 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

5 sekund sprawdzenia - wszystkie loty do KUM wykonywane przez JL, ana ma tylko CS.

Autor:  yanas [ 17 Gru 2024 15:29 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Przecież to napisałem w poście. Chodzi mi o to,czy bilet nagroda może być na połączenia realizowane w ramach CS?

Autor:  Zeus [ 17 Gru 2024 15:34 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Wszystko zależy w jakiej klasy rezerwacyjnej jest ten bilet. Bo jak U, P to w Miles and More dostaniesz Ziobro mil.

Autor:  Zeus [ 17 Gru 2024 15:47 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jak Ci cię nudzi zawsze można pozbierać. Może do 10k w najmilszym poniedziałku pozbierasz i polecić np na Islandię lub Stambuł.

Autor:  trocha [ 17 Gru 2024 16:58 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Wygląda na to, że sposób na sprawdzenie wygasania mil z wikipostu już nie działa. Próbowałem namierzyć jakieś inne źródło tych informacji (www wyświetla mi obecnie, że coś wygaśnie w czerwcu), ale nie znalazłem źródła.

Autor:  yanas [ 18 Gru 2024 08:55 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Jeszcze raz, bo pytanie zaginęło wśród kolejnych postów.

Czy w ramach biletu-nagrody możliwe jest połączenie code-share wystawiane w systemach rezerwacyjnych przez członka Star Alliance, ale realizowane przez linię spoza sojuszu?

Autor:  rowik11 [ 20 Gru 2024 21:46 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: promocje milowe [zdobywanie]

Mam pytanie odnośnie voucherów

Planuje zakupić loty na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa
Dla dwóch osób
W jedną stronę PE i zrobienie upgrade za voucher
W drugą stronę B

Tu moje pytanie:
Do wyboru mam LOT lub LH: czy zrobienie upgrade za voucher może być problemem w którejś z tych linii ? Nigdy wcześniej nie podwyższałem tak klasy podróży.

Czy poprostu dzwonie na infolinię proszę o podwyższenie z wykorzystaniem voucheru i tyle ? Czy jest to też obwarowane dostępnością jako lot nagrodą i może się okazać że lot w klasie PE wcale nie będzie można podnieść do Business?

Druga kwestia: każdy z nas ma voucher na swoim MM czy jeżeli jeden z nas zapłaci za wszystkie bilety to czy będzie można wykorzystać do upgrade 1 voucher z mojego MM dla mnie i drugi Voucher z konta mojego partnera dla niego ? Czy jednak w ramach jednej rezerwacji opłaconej przez jedną osobę można wykorzystać tylko vouchery z jej konta MM.

Jakieś tipy jak rozwiązać te kwestie?
Będę wdzięczny za pomoc!

Autor:  turczy [ 20 Gru 2024 23:12 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: promocje milowe [zdobywanie]

Nie słyszałem o problemach z podnoszeniem klasy podróży z PE. Należy się jeden evoucher na głowe.
Musisz mieć świadomość, że to oferta w miarę dostępności.
Jeśli jest taki lot w wyszukiwarce m&m w biznesie za punkty prawdopodobnie taki upgrade zrobisz od ręki.
Jeśli nie ma dostępności zapisujesz się na waiting list i jeśli będą miejsca na takim locie dostajesz je ok tygodnia wcześniej, a jak ilość wolnych miejsc w biznesie jest mała to upgrade może być nawet podczas wejścia na pokład. Nie jesteś do końca pewien czy się uda.
Nie znam dokładnych różnic między lotem a lh w tym przypadku. Piszę na podstawie doświadczeń z grupy lh.
Największa różnica pomiędzy lh i lotem jest taka, że lufthansa przy upgrade z najniższych grup taryfowych K,L,T z Eco do Biz woła dodatkowego trzeciego vouchera. (Co można czasem obejść)
Odnośnie łączenia voucherów nie zauważyłem problemów.
Ostatnio leciałem z bratem i do upgrade potrzebowałem 4 vouchery a miałem trzy i dobrałem jeden z konta żony, która nie leciała.

Autor:  Ander [ 20 Gru 2024 23:35 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: promocje milowe [zdobywanie]

Ja dziś się przekonałem o tym jak dostępność biletu nagrody się ma do możliwości upgradu.

Przez strone miles more moglem zrobic upa za mile 50k w moim przypadku chciałem zrobić dla 2 osób ( czy by sie udało tego nie wiem - miałem możliwość skorzystania z takiej opcji )

Więc chciałem wykorzystać 2 Evouchery +50k mil ( w klasie rezerwacyjnej N w LH i LX trzeba 2 evoucherow - taki wyjątek upa z PE) więc pozostała mi infolinia no i mimo mojemu wielkiemu zdziwieniu -waiting lista , kontrolnie niemiecka infolinia tam to samo... opcja upa za same mile już zniknęła.

Autor:  turczy [ 20 Gru 2024 23:46 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: promocje milowe [zdobywanie]

Tak centrum rezerwacji m&m czasem pokazuje możliwość upgrade którego nie da się zrobić. Żadna nowość.
Ale wyszukiwarka lotów za mile raczej pokazuje prawdę.
Choć oczywiście 100% pewności nigdy nie ma.

Autor:  tropikey [ 20 Gru 2024 23:50 ]
Temat postu:  Re: Miles & More: promocje milowe [zdobywanie]

@rowik11 i kolejni... Trochę się tu bajzel robi, bo o voucherach i ich wykorzystywaniu piszecie w wątku o promocjach na zdobywanie mil.
Właściwy wątek, to chyba raczej pytania,1574,5236

Strona 437 z 480 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/