| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 437 z 480 |
| Autor: | Darek M. [ 05 Gru 2024 20:48 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Nie, kiedyś próbowałem to mi nie chcieli zmienić rezerwacji. Dzwoń i od razu zrobią Ci taki lot z dwiema przesiadkami przez telefon. BTW. Po polsku piszemy Stambuł | |
| Autor: | turczy [ 05 Gru 2024 20:51 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Myślę, że to kwestia kodu lotniska tak działa | |
| Autor: | ncn [ 06 Gru 2024 17:46 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Nikt jeszcze nie wstawiał czy jest w jakimś temacie i nie mogę znaleźć? Nasza nowa platforma rezerwacji lotów Bardziej elastyczna, nowoczesna i przejrzysta: rezerwacja lotów jest teraz łatwiejsza niż kiedykolwiek Szanowna Pani, dzięki posiadanym milom może Pani wybrać się w niezapomniane podróże. Aby planowanie podróży było jeszcze łatwiejsze, udoskonaliliśmy naszą platformę rezerwacji lotów. Co nowego? Odświeżony wygląd Nowoczesny design, który można już zobaczyć na stronach Lufthansa Group, czyni wyszukiwanie i rezerwację lotów jeszcze prostszymi i bardziej przejrzystymi. Większa elastyczność Możliwość dowolnego łączenia taryf na loty w obie strony. Na przykład podróż do miejsca docelowego można odbyć w klasie ekonomicznej, a lot powrotny w klasie biznes. Ponadto można teraz rezerwować loty typu „open jaw”. Rezerwacja dla niemowląt Teraz można również łatwo dodać dzieci poniżej 2 lat do rezerwacji biletu-nagrody online. Dodatkowe opcje Dodawanie kolejnych sztuk bagażu do rezerwacji i wybór preferowanego miejsca. Osobista historia wyszukiwania Ostatnie wyszukiwania zostaną zapisane, dzięki czemu można kontynuować wyszukiwanie w dowolnym momencie bez konieczności ponownego wprowadzania szczegółów podróży. Nowe nazwy Dla zapewnienia większej spójności w wybranych językach zmieniliśmy nazwy niektórych biletów-nagród. Nowe strony informacyjne Przeprojektowaliśmy również nasze strony dotyczące biletów-nagród, aby przyspieszyć i ułatwić znajdowanie wszystkich istotnych informacji. Opcja „lot bez dopłat” i bilet-nagroda „Early Bird” nie są już dostępne. | |
| Autor: | koncentrator [ 06 Gru 2024 19:33 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
ncn napisał(a): Rezerwacja dla niemowląt Teraz można również łatwo dodać dzieci poniżej 2 lat do rezerwacji biletu-nagrody online. Szkoda, że kosztem 10% stawki milowej. To już lepiej było zadzwonić na infolinię, w kilka minut załatwić sprawę i oszczędzić kilka tysięcy mil. | |
| Autor: | wtak [ 12 Gru 2024 13:45 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Czy coś się zmieniło z nr karty m&m? Przy zakupie biletu podany program LOT i nr karty. Na BP nr karty właściwy ale poprzedzony LH. | |
| Autor: | Sudoku [ 12 Gru 2024 14:10 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Nie ma znaczenia czy LO czy LH, bo to to samo. | |
| Autor: | yoshi [ 12 Gru 2024 23:11 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Cześć, niestety moja rezerwacja WAW-ZNZ-WAW nie może zostać zrealizowana. Miał to być mój pierwszy lot business Na podstawie wątku z pytaniami zrozumiałem, że muszę wnieść 50 EUR opłaty za anulowanie każdego biletu czyli WAW-ZNZ oraz ZNZ-WAW. W bilecie powrotnym zmieniły się godziny rejsu. Czy w tym przypadku też występuje opłata za anulowanie? Czy anulując otrzymam zwrot podatków czy przepadają?? Jak długo będą ważne mile które otrzymam? Bardzo dziękuje za potencjalne odpowiedzi. | |
| Autor: | sko1czek [ 12 Gru 2024 23:18 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Jeżeli godziny rejsu się zmieniły, to odwołanie podróży powinno być bezkosztowe. Całość zapłaconych opłat i wszystkie mile powinny być zwrócone. W przypadku dwóch rezerwacji: oddzielnie tam i oddzielnie powrotnej bezkosztowy zwrot byłby w rezerwacji ze zmianą godzin, za odwołanie rezerwacji niezmienionej potrącą 50 euro od osoby. | |
| Autor: | yanas [ 17 Gru 2024 14:37 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Tworzę różne plany wiosennego wyjazdu do Japonii, oczywiście z wykorzystaniem mil M&M. Mam zagwozdkę z lotami na wyspę Yakushima. Kod lotniska (KUM) pojawia się wyszukiwarce M&M (oczywiście żadnej dostępności, ale to pewnie na infolinii można rozwiązać), ale na tą wyspę lata tylko JAL, który nie jest w Star Alliance. Niemniej jednak niektóre jego loty wyszukiwarki pokazują jako wystawiane przez ANA (a realizowane przez JAL), która należy do Star Alliance.. Ktoś tu wie czy w praktyce jest to lotnisko dostępne w ramach sojuszu? | |
| Autor: | Maciek737 [ 17 Gru 2024 14:42 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
5 sekund sprawdzenia - wszystkie loty do KUM wykonywane przez JL, ana ma tylko CS. | |
| Autor: | yanas [ 17 Gru 2024 15:29 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Przecież to napisałem w poście. Chodzi mi o to,czy bilet nagroda może być na połączenia realizowane w ramach CS? | |
| Autor: | Zeus [ 17 Gru 2024 15:34 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Wszystko zależy w jakiej klasy rezerwacyjnej jest ten bilet. Bo jak U, P to w Miles and More dostaniesz Ziobro mil. | |
| Autor: | Zeus [ 17 Gru 2024 15:47 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Jak Ci cię nudzi zawsze można pozbierać. Może do 10k w najmilszym poniedziałku pozbierasz i polecić np na Islandię lub Stambuł. | |
| Autor: | trocha [ 17 Gru 2024 16:58 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Wygląda na to, że sposób na sprawdzenie wygasania mil z wikipostu już nie działa. Próbowałem namierzyć jakieś inne źródło tych informacji (www wyświetla mi obecnie, że coś wygaśnie w czerwcu), ale nie znalazłem źródła. | |
| Autor: | yanas [ 18 Gru 2024 08:55 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Jeszcze raz, bo pytanie zaginęło wśród kolejnych postów. Czy w ramach biletu-nagrody możliwe jest połączenie code-share wystawiane w systemach rezerwacyjnych przez członka Star Alliance, ale realizowane przez linię spoza sojuszu? | |
| Autor: | rowik11 [ 20 Gru 2024 21:46 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: promocje milowe [zdobywanie] |
Mam pytanie odnośnie voucherów Planuje zakupić loty na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa Dla dwóch osób W jedną stronę PE i zrobienie upgrade za voucher W drugą stronę B Tu moje pytanie: Do wyboru mam LOT lub LH: czy zrobienie upgrade za voucher może być problemem w którejś z tych linii ? Nigdy wcześniej nie podwyższałem tak klasy podróży. Czy poprostu dzwonie na infolinię proszę o podwyższenie z wykorzystaniem voucheru i tyle ? Czy jest to też obwarowane dostępnością jako lot nagrodą i może się okazać że lot w klasie PE wcale nie będzie można podnieść do Business? Druga kwestia: każdy z nas ma voucher na swoim MM czy jeżeli jeden z nas zapłaci za wszystkie bilety to czy będzie można wykorzystać do upgrade 1 voucher z mojego MM dla mnie i drugi Voucher z konta mojego partnera dla niego ? Czy jednak w ramach jednej rezerwacji opłaconej przez jedną osobę można wykorzystać tylko vouchery z jej konta MM. Jakieś tipy jak rozwiązać te kwestie? Będę wdzięczny za pomoc! | |
| Autor: | turczy [ 20 Gru 2024 23:12 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: promocje milowe [zdobywanie] |
Nie słyszałem o problemach z podnoszeniem klasy podróży z PE. Należy się jeden evoucher na głowe. Musisz mieć świadomość, że to oferta w miarę dostępności. Jeśli jest taki lot w wyszukiwarce m&m w biznesie za punkty prawdopodobnie taki upgrade zrobisz od ręki. Jeśli nie ma dostępności zapisujesz się na waiting list i jeśli będą miejsca na takim locie dostajesz je ok tygodnia wcześniej, a jak ilość wolnych miejsc w biznesie jest mała to upgrade może być nawet podczas wejścia na pokład. Nie jesteś do końca pewien czy się uda. Nie znam dokładnych różnic między lotem a lh w tym przypadku. Piszę na podstawie doświadczeń z grupy lh. Największa różnica pomiędzy lh i lotem jest taka, że lufthansa przy upgrade z najniższych grup taryfowych K,L,T z Eco do Biz woła dodatkowego trzeciego vouchera. (Co można czasem obejść) Odnośnie łączenia voucherów nie zauważyłem problemów. Ostatnio leciałem z bratem i do upgrade potrzebowałem 4 vouchery a miałem trzy i dobrałem jeden z konta żony, która nie leciała. | |
| Autor: | Ander [ 20 Gru 2024 23:35 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: promocje milowe [zdobywanie] |
Ja dziś się przekonałem o tym jak dostępność biletu nagrody się ma do możliwości upgradu. Przez strone miles more moglem zrobic upa za mile 50k w moim przypadku chciałem zrobić dla 2 osób ( czy by sie udało tego nie wiem - miałem możliwość skorzystania z takiej opcji ) Więc chciałem wykorzystać 2 Evouchery +50k mil ( w klasie rezerwacyjnej N w LH i LX trzeba 2 evoucherow - taki wyjątek upa z PE) więc pozostała mi infolinia no i mimo mojemu wielkiemu zdziwieniu -waiting lista , kontrolnie niemiecka infolinia tam to samo... opcja upa za same mile już zniknęła. | |
| Autor: | turczy [ 20 Gru 2024 23:46 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: promocje milowe [zdobywanie] |
Tak centrum rezerwacji m&m czasem pokazuje możliwość upgrade którego nie da się zrobić. Żadna nowość. Ale wyszukiwarka lotów za mile raczej pokazuje prawdę. Choć oczywiście 100% pewności nigdy nie ma. | |
| Autor: | tropikey [ 20 Gru 2024 23:50 ] |
| Temat postu: | Re: Miles & More: promocje milowe [zdobywanie] |
@rowik11 i kolejni... Trochę się tu bajzel robi, bo o voucherach i ich wykorzystywaniu piszecie w wątku o promocjach na zdobywanie mil. Właściwy wątek, to chyba raczej pytania,1574,5236 | |
| Strona 437 z 480 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |