| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [Miles & More] - pytania pytania,1574,5236 | Strona 424 z 480 |
| Autor: | mateuszmtx [ 06 Sie 2024 08:11 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@Flyguy kiepskie te wnioski etoospl napisał(a): Próbowałem dzwonić zarówno na polską, jak i niemiecką infolinię MM, ale bezskutecznie - widzą mniej dostępnych opcji niż widzę sam online. Czy jest jakaś inna forma kontaktu z nimi? | |
| Autor: | Arekkk [ 06 Sie 2024 08:22 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Ile razy dzwoniłeś na obie infolinie? Ja bym próbował dalej do skutku - jak trafisz na bardziej ogarniętego konsultanta, któremu będzie się chciało, to coś wskóra. | |
| Autor: | marek2011 [ 06 Sie 2024 10:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@etoospl: w razie odwolania lotu przez przewoźnika klasy rezerwacyjne (milowe) dostępne nie mają znaczenia - to że nie chcą zaoferować alternatywy w tej samej dacie (o ile są miejsca) jest sprzeczne z 261/04, które obowiązuje również w przypadku biletów za mile (tak na marginesie nie są to żadne bilety "darmowe", "nagrody" tylko przeloty opłacone milami + dopłatami). Dokumentuj odmowy i dostępność alternatyw (miejsc) na danej trasie i klasie serwisowej i jeśli ci nie zmienią pozostaje rezerwacja czegoś na własną rękę i pozwanie przewoźnika o zwrot poniesionych kosztów. Nie przyjmuj zwrotu mil / refundów. | |
| Autor: | Flyguy [ 06 Sie 2024 10:53 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@marek2011 12 dni przed wylotem zmienili mu lot powrotny (zakładam że spędza więcej niż 2 dni w US) więc 261 nie ma.zastosowania bo many więc niż 14 dni do wylotu z US | |
| Autor: | marek2011 [ 06 Sie 2024 10:59 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@Flyguy: piszesz/powielasz bzdury wprowadzające w błąd. Wyprzedzenie w odwołaniu dotyczy ew. odszkodowania, a nie zmiany planu podróży. Poza tym poza 261, to tak na marginesie, jest jeszcze ogólna odpowiedzialność kontraktowa przewoźnika. | |
| Autor: | Flyguy [ 06 Sie 2024 11:20 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@marek2011 Możesz przytoczyć paragraf na który się w tym momencie powołujesz? Czegoś nowego się naucze | |
| Autor: | marek2011 [ 06 Sie 2024 11:23 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@Flyguy: przeczytaj po prostu całe rozporządzenie, a zwłaszcza art. 5 i 8. | |
| Autor: | etoospl [ 06 Sie 2024 12:41 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
-- 06 Sie 2024 10:40 -- Dzięki za rady. LOT może przebukowywać tylko na swoją linię, linia LH na wszystkie z grupy. Udało się zmienić na przesiadkowy lot lufą na ten sam dzień Wczoraj bez znajomości tych zasad nie uzyskałem pomocy na niemieckiej linii MM, dzisiaj ogarniety konsultant zrobil to w 10 minut. -- 06 Sie 2024 11:41 -- Cofam to co powiedziałem - właśnie dzwonili i powiedzieli że jest ticketing error i że nie mogą zmienić klasy rejsu z award. Zaproponowali odwołanie lotu | |
| Autor: | kerad85 [ 06 Sie 2024 14:12 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Osobiście już kilka razy miałem problem z biletami nagrodami. To jest chore, że w przypadku odwołania lotów przez przewoźnika nagle trzeba zmienić na lot dostępny jako bilet nagroda. Totalny brak odpowiedzialności i przewidywalności. | |
| Autor: | etoospl [ 06 Sie 2024 20:15 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
To moja pierwsza i ostatnia przygoda z m&m, do tej pory latałem tylko za avios i zawsze łatwo otrzymywałem pomoc. Poziom polskiej infolinii jest niesamowity, gdzie zirytowany konsultant wyklina pod nosem, że czegoś od niego chce. Za 4 telefonem niemiecka infolinia znalazła miejsce w Premium Economy Swissem, z braku alternatyw przyjąłem. Jest to downgrade ale chyba nie mam siły o cokolwiek już walczyć | |
| Autor: | Chupacabra [ 06 Sie 2024 20:24 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Za downgrade również przysługuje odszkodowanie. | |
| Autor: | etoospl [ 06 Sie 2024 21:48 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Ok,to moze warto powalczyć. A powolujac sie na eu261 czy na jakichs innych zasadach? Dzieki za sugestie. | |
| Autor: | Maciek737 [ 07 Sie 2024 17:49 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Czy działa wam licznik w aplikacji? Brakuje mi porannego pobudzenia układu nagrody | |
| Autor: | grodek [ 07 Sie 2024 18:09 ] |
| Temat postu: | [Miles & More] - pytania |
Naliczyło rano mile za PeKaO, ale mnie najbardziej wkurza, że skasowali tą animację, która pokazywała ile mil wpada… Jak chcę zobaczyć zmianę licznika to odpalam apkę lufy (lub os/lx/sn) i tam widać jak wskakują ochłapy z wczoraj. | |
| Autor: | november2024 [ 07 Sie 2024 18:54 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Doradźcie jak dołączyć lot do miles&Smiles? Gdy mam już założone konto czy mogę dopisać żonę i dzieci czy każdy musi mieć osobne konto? Lecę drugi raz Turkish Airlines i naszło mnie, że może nie ostatni i warto zbierać mile. Jednak za cholere nie wiem jak dopisać lot do programu. Co i gdzie wpisać. Wszędzie gdzie nie wejdę to tylko oferty co to za program, ile można zyskać, ilu jest partnerów programu a brakuje mi informacji gdzie dopisać lot? współpasażerów itp. Jesteście tutaj bardziej ogarnięci pomóżcie, proszę | |
| Autor: | abelincoln [ 07 Sie 2024 19:00 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
@november2024 Przy odprawie - online lub tradycyjnej - możesz dodać numer Twojego konta M&S (możesz to zrobić też teraz z poziomu zarządzania rezerwacją). Po odbytym locie, mile powinny się naliczyć na Twoje konto. Współpasażerów - a dokładniej bliską rodzinę - możesz wykorzystać do nabijania mil dopiero jak masz status Classic Plus. Wcześniej moga zbierać na własne konto\a. Poza tym, sprawdź następnym razem gdzie pytasz. To nie jest temat o Miles&Smiles. | |
| Autor: | kameander [ 07 Sie 2024 20:22 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
grodek napisał(a): Naliczyło rano mile za PeKaO, ale mnie najbardziej wkurza, że skasowali tą animację, która pokazywała ile mil wpada… Czyli nie tylko ja tak mam ? | |
| Autor: | avenger1987 [ 10 Sie 2024 17:42 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Czy ktos sie orientuje czy sa obecnie jakies problemy z naliczaniem mil? Mialem przeloty biznesem za mile (Swiss i Lufthansa) 18-20 lipca, 2 tygodnie temu puscilem formularze o naliczenie wsteczne i nadal cisza. | |
| Autor: | tropikey [ 10 Sie 2024 17:46 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Za lot "kupiony" za mile co do zasady mile nie przysługują. | |
| Autor: | avenger1987 [ 10 Sie 2024 20:23 ] |
| Temat postu: | Re: [Miles & More] - pytania |
Czyli jednak dobrze myślałem. Dzięki za potwierdzenie. | |
| Strona 424 z 480 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |