Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Miles & More] - pytania
pytania,1574,5236
Strona 424 z 480

Autor:  mateuszmtx [ 06 Sie 2024 08:11 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@Flyguy kiepskie te wnioski ;)

etoospl napisał(a):
Próbowałem dzwonić zarówno na polską, jak i niemiecką infolinię MM, ale bezskutecznie - widzą mniej dostępnych opcji niż widzę sam online. Czy jest jakaś inna forma kontaktu z nimi?

Autor:  Arekkk [ 06 Sie 2024 08:22 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ile razy dzwoniłeś na obie infolinie? Ja bym próbował dalej do skutku - jak trafisz na bardziej ogarniętego konsultanta, któremu będzie się chciało, to coś wskóra.

Autor:  marek2011 [ 06 Sie 2024 10:15 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@etoospl: w razie odwolania lotu przez przewoźnika klasy rezerwacyjne (milowe) dostępne nie mają znaczenia - to że nie chcą zaoferować alternatywy w tej samej dacie (o ile są miejsca) jest sprzeczne z 261/04, które obowiązuje również w przypadku biletów za mile (tak na marginesie nie są to żadne bilety "darmowe", "nagrody" tylko przeloty opłacone milami + dopłatami). Dokumentuj odmowy i dostępność alternatyw (miejsc) na danej trasie i klasie serwisowej i jeśli ci nie zmienią pozostaje rezerwacja czegoś na własną rękę i pozwanie przewoźnika o zwrot poniesionych kosztów. Nie przyjmuj zwrotu mil / refundów.

Autor:  Flyguy [ 06 Sie 2024 10:53 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@marek2011

12 dni przed wylotem zmienili mu lot powrotny (zakładam że spędza więcej niż 2 dni w US) więc 261 nie ma.zastosowania bo many więc niż 14 dni do wylotu z US

Autor:  marek2011 [ 06 Sie 2024 10:59 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@Flyguy: piszesz/powielasz bzdury wprowadzające w błąd. Wyprzedzenie w odwołaniu dotyczy ew. odszkodowania, a nie zmiany planu podróży. Poza tym poza 261, to tak na marginesie, jest jeszcze ogólna odpowiedzialność kontraktowa przewoźnika.

Autor:  Flyguy [ 06 Sie 2024 11:20 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@marek2011 Możesz przytoczyć paragraf na który się w tym momencie powołujesz? Czegoś nowego się naucze

Autor:  marek2011 [ 06 Sie 2024 11:23 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@Flyguy: przeczytaj po prostu całe rozporządzenie, a zwłaszcza art. 5 i 8.

Autor:  etoospl [ 06 Sie 2024 12:41 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

-- 06 Sie 2024 10:40 --

Dzięki za rady. LOT może przebukowywać tylko na swoją linię, linia LH na wszystkie z grupy. Udało się zmienić na przesiadkowy lot lufą na ten sam dzień :) Więc bez zmian dla mnie w długości pobytu.
Wczoraj bez znajomości tych zasad nie uzyskałem pomocy na niemieckiej linii MM, dzisiaj ogarniety konsultant zrobil to w 10 minut.

-- 06 Sie 2024 11:41 --

Cofam to co powiedziałem - właśnie dzwonili i powiedzieli że jest ticketing error i że nie mogą zmienić klasy rejsu z award.
Zaproponowali odwołanie lotu :) Już sam nie wiem co tu zrobić...

Autor:  kerad85 [ 06 Sie 2024 14:12 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Osobiście już kilka razy miałem problem z biletami nagrodami. To jest chore, że w przypadku odwołania lotów przez przewoźnika nagle trzeba zmienić na lot dostępny jako bilet nagroda. Totalny brak odpowiedzialności i przewidywalności.

Autor:  etoospl [ 06 Sie 2024 20:15 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

To moja pierwsza i ostatnia przygoda z m&m, do tej pory latałem tylko za avios i zawsze łatwo otrzymywałem pomoc. Poziom polskiej infolinii jest niesamowity, gdzie zirytowany konsultant wyklina pod nosem, że czegoś od niego chce.

Za 4 telefonem niemiecka infolinia znalazła miejsce w Premium Economy Swissem, z braku alternatyw przyjąłem.
Jest to downgrade ale chyba nie mam siły o cokolwiek już walczyć :)

Autor:  Chupacabra [ 06 Sie 2024 20:24 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Za downgrade również przysługuje odszkodowanie.

Autor:  etoospl [ 06 Sie 2024 21:48 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Ok,to moze warto powalczyć. A powolujac sie na eu261 czy na jakichs innych zasadach? Dzieki za sugestie.

Autor:  Maciek737 [ 07 Sie 2024 17:49 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czy działa wam licznik w aplikacji?
Brakuje mi porannego pobudzenia układu nagrody

Autor:  grodek [ 07 Sie 2024 18:09 ]
Temat postu:  [Miles & More] - pytania

Naliczyło rano mile za PeKaO, ale mnie najbardziej wkurza, że skasowali tą animację, która pokazywała ile mil wpada…
Jak chcę zobaczyć zmianę licznika to odpalam apkę lufy (lub os/lx/sn) i tam widać jak wskakują ochłapy z wczoraj.

Autor:  november2024 [ 07 Sie 2024 18:54 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Doradźcie jak dołączyć lot do miles&Smiles? Gdy mam już założone konto czy mogę dopisać żonę i dzieci czy każdy musi mieć osobne konto?
Lecę drugi raz Turkish Airlines i naszło mnie, że może nie ostatni i warto zbierać mile. Jednak za cholere nie wiem jak dopisać lot do programu. Co i gdzie wpisać. Wszędzie gdzie nie wejdę to tylko oferty co to za program, ile można zyskać, ilu jest partnerów programu a brakuje mi informacji gdzie dopisać lot? współpasażerów itp. Jesteście tutaj bardziej ogarnięci pomóżcie, proszę

Autor:  abelincoln [ 07 Sie 2024 19:00 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

@november2024 Przy odprawie - online lub tradycyjnej - możesz dodać numer Twojego konta M&S (możesz to zrobić też teraz z poziomu zarządzania rezerwacją). Po odbytym locie, mile powinny się naliczyć na Twoje konto.

Współpasażerów - a dokładniej bliską rodzinę - możesz wykorzystać do nabijania mil dopiero jak masz status Classic Plus. Wcześniej moga zbierać na własne konto\a.

Poza tym, sprawdź następnym razem gdzie pytasz. To nie jest temat o Miles&Smiles.

Autor:  kameander [ 07 Sie 2024 20:22 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

grodek napisał(a):
Naliczyło rano mile za PeKaO, ale mnie najbardziej wkurza, że skasowali tą animację, która pokazywała ile mil wpada…


Czyli nie tylko ja tak mam ?

Autor:  avenger1987 [ 10 Sie 2024 17:42 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czy ktos sie orientuje czy sa obecnie jakies problemy z naliczaniem mil? Mialem przeloty biznesem za mile (Swiss i Lufthansa) 18-20 lipca, 2 tygodnie temu puscilem formularze o naliczenie wsteczne i nadal cisza.

Autor:  tropikey [ 10 Sie 2024 17:46 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Za lot "kupiony" za mile co do zasady mile nie przysługują.

Autor:  avenger1987 [ 10 Sie 2024 20:23 ]
Temat postu:  Re: [Miles & More] - pytania

Czyli jednak dobrze myślałem. Dzięki za potwierdzenie.

Strona 424 z 480 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/