Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Przesyłka do Indonezji
przesylka-do-indonezji,1131,132037
Strona 1 z 1

Autor:  Karloo [ 13 Sie 2018 21:31 ]
Temat postu:  Przesyłka do Indonezji

Witam,
Potrzebuję pomocy w sprawie paczki nadanej z Polski do Indonezji, może ktoś z Użytkowników ma doświadczenie w tym temacie i mógłby mi pomóc. Dwa tygodnie temu nadałem paczkę z Polski do Malang za pośrednictwem Poczty Polskiej. Dzisiaj status przesyłki zmienił się na "Zatrzymanie przez urząd celny" w Jakarcie. Czy to oznacza że adresat paczki musi się po nią zgłosić do tego urzędu, czy cło będzie do opłacenia przy odbiorze? Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam

Autor:  mussten [ 13 Sie 2018 21:40 ]
Temat postu:  Re: Przesyłka do Indonezji

To, że paczka jest zatrzymana przez urząd celny nie oznacza, że od razu ją skonfiskują albo trzeba będzie zapłacić cło. Jeśli będzie coś do zapłacenia to wyślą pismo na ten adres, równie dobrze mogą tę paczkę puścić dalej za parę dni.

Autor:  Karloo [ 14 Sie 2018 12:07 ]
Temat postu:  Re: Przesyłka do Indonezji

Dziękuję za odpowiedź! Było tak jak napisałeś. Przesyłka doszła na miejsce, trzeba było tylko wnieść opłatę (równowartość 5 zł).

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/