Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Prom na Cozumel
prom-na-cozumel,773,158529
Strona 1 z 1

Autor:  ms993 [ 02 Maj 2021 16:19 ]
Temat postu:  Prom na Cozumel

W skrócie: z Playa del Carmen na Cozumel pływają dwie firmy - Ultramar i Winjet.
Ultramar ma nowsze promy i kosztuje 500 MXN w dwie strony, Winjet pływa starszymi za 445 MXN.
Aktualnie z powodu pandemii kursują na zmianę - Ultramar w dni nieparzyste, Winjet w parzyste. W normalnej sytuacji kursują chyba oba codziennie.
https://www.ultramarferry.com
https://winjet.mx

Ostrzeżenie: warto kupić bilet w kasie lub przez internet wcześniej, bo kolejki są ogromne. Przychodząc do terminalu o 7:40 nie udało się nam załapać na prom o 8:00, musieliśmy czekać do 10. Mając bilet też warto być wcześniej, bo kolejki do wsiadania też nie są krótkie.

W czasie rejsu polecam wypatrywać ryb latających - na głębszych wodach jest ich całkiem sporo, najłatwiej zaobserwować je na falach przy tylnej części promu. Skaczą (latają) nawet po kilkadziesiąt metrów, więc to fajna ciekawostka.

Autor:  brzemia [ 02 Maj 2021 16:53 ]
Temat postu:  Re: Prom na Cozumel

Płynąłem Winjet, pomino ze odległość nieduża potrafi nieźle bujać i czuć szybkość.

Autor:  ofer [ 02 Maj 2021 20:42 ]
Temat postu:  Re: Prom na Cozumel

Dodam, że prom oferuje bar na pokładzie.
Nie czuć wtedy czy buja of drinków czy od morza ;)

Załączniki:
prom1.jpg
prom1.jpg [ 604.8 KiB | Obejrzany 2452 razy ]

Autor:  OSK [ 03 Maj 2021 12:30 ]
Temat postu:  Re: Prom na Cozumel

Zostawiał ktoś z was auto w PDC podczas pobytu na wyspie? Szukam czegoś budżetowego, z tego co widzialem to tam ogólnie są parkomaty?

Autor:  tropikey [ 03 Maj 2021 13:32 ]
Temat postu:  Re: Prom na Cozumel

Tak, są parkometry, ale w pobliżu promu jest też masa parkingów prywatnych. Ja sam nie korzystałem z tego, bo nie płynąłem na Cozumel, ale podejrzewam, że cena tych parkingów może być atrakcyjniejsza, niż parkowanie uliczne z parkometrem.

Autor:  ms993 [ 03 Maj 2021 13:37 ]
Temat postu:  Re: Prom na Cozumel

@OSK - na wyspie samochód jest przydatny, więc może lepiej zabrać go ze sobą?

Pływają też promy samochodowe z portu Calica, kilka km na południe od Playa:
https://transcaribe.net
http://ultramarcarga.com/en/calica-cozumel-route-2/

650/700 MXN za samochód w jedną stronę, plus 70-80 MXN za dodatkowego pasażera.

Ale chyba z tego co widzę poranny kurs jest dostępny dla osobówek tylko w niedzielę. Tak czy inaczej warto rozważyć.

Autor:  OSK [ 03 Maj 2021 16:45 ]
Temat postu:  Re: Prom na Cozumel

Czytałem o tym promie i odpuściłem. Szkoda czasu bo trzeba być z dużym wyprzedzeniem, w dodatku się spóźniają. Poza tym pływa tylko o 13.00 chyba, a będę jechał prosto z Holbox więc jakies ryzyko obsuwy moze być. Spóźnię się to będzie zonk.

Na wyspie planowałem skuter ale spotykamy się ze znajomymi, którzy biorą auto więc wiesz

A z parkingiem to gdzieś mi mignęło na FB, ze podobno w Walmarcie w PDC można zostawić za free, ale chyba nie zaryzykuję

Autor:  Stavros [ 04 Maj 2021 01:21 ]
Temat postu:  Re: Prom na Cozumel

tropikey napisał(a):
Tak, są parkometry, ale w pobliżu promu jest też masa parkingów prywatnych. Ja sam nie korzystałem z tego, bo nie płynąłem na Cozumel, ale podejrzewam, że cena tych parkingów może być atrakcyjniejsza, niż parkowanie uliczne z parkometrem.

Parkometry kosztują 10 peso za godzinę (max. 6h), a za parking chcieli 250 peso.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/