| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Prom na Cozumel prom-na-cozumel,773,158529 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | ms993 [ 02 Maj 2021 16:19 ] |
| Temat postu: | Prom na Cozumel |
W skrócie: z Playa del Carmen na Cozumel pływają dwie firmy - Ultramar i Winjet. Ultramar ma nowsze promy i kosztuje 500 MXN w dwie strony, Winjet pływa starszymi za 445 MXN. Aktualnie z powodu pandemii kursują na zmianę - Ultramar w dni nieparzyste, Winjet w parzyste. W normalnej sytuacji kursują chyba oba codziennie. https://www.ultramarferry.com https://winjet.mx Ostrzeżenie: warto kupić bilet w kasie lub przez internet wcześniej, bo kolejki są ogromne. Przychodząc do terminalu o 7:40 nie udało się nam załapać na prom o 8:00, musieliśmy czekać do 10. Mając bilet też warto być wcześniej, bo kolejki do wsiadania też nie są krótkie. W czasie rejsu polecam wypatrywać ryb latających - na głębszych wodach jest ich całkiem sporo, najłatwiej zaobserwować je na falach przy tylnej części promu. Skaczą (latają) nawet po kilkadziesiąt metrów, więc to fajna ciekawostka. | |
| Autor: | brzemia [ 02 Maj 2021 16:53 ] |
| Temat postu: | Re: Prom na Cozumel |
Płynąłem Winjet, pomino ze odległość nieduża potrafi nieźle bujać i czuć szybkość. | |
| Autor: | ofer [ 02 Maj 2021 20:42 ] | ||
| Temat postu: | Re: Prom na Cozumel | ||
Dodam, że prom oferuje bar na pokładzie. Nie czuć wtedy czy buja of drinków czy od morza
| |||
| Autor: | OSK [ 03 Maj 2021 12:30 ] |
| Temat postu: | Re: Prom na Cozumel |
Zostawiał ktoś z was auto w PDC podczas pobytu na wyspie? Szukam czegoś budżetowego, z tego co widzialem to tam ogólnie są parkomaty? | |
| Autor: | tropikey [ 03 Maj 2021 13:32 ] |
| Temat postu: | Re: Prom na Cozumel |
Tak, są parkometry, ale w pobliżu promu jest też masa parkingów prywatnych. Ja sam nie korzystałem z tego, bo nie płynąłem na Cozumel, ale podejrzewam, że cena tych parkingów może być atrakcyjniejsza, niż parkowanie uliczne z parkometrem. | |
| Autor: | ms993 [ 03 Maj 2021 13:37 ] |
| Temat postu: | Re: Prom na Cozumel |
@OSK - na wyspie samochód jest przydatny, więc może lepiej zabrać go ze sobą? Pływają też promy samochodowe z portu Calica, kilka km na południe od Playa: https://transcaribe.net http://ultramarcarga.com/en/calica-cozumel-route-2/ 650/700 MXN za samochód w jedną stronę, plus 70-80 MXN za dodatkowego pasażera. Ale chyba z tego co widzę poranny kurs jest dostępny dla osobówek tylko w niedzielę. Tak czy inaczej warto rozważyć. | |
| Autor: | OSK [ 03 Maj 2021 16:45 ] |
| Temat postu: | Re: Prom na Cozumel |
Czytałem o tym promie i odpuściłem. Szkoda czasu bo trzeba być z dużym wyprzedzeniem, w dodatku się spóźniają. Poza tym pływa tylko o 13.00 chyba, a będę jechał prosto z Holbox więc jakies ryzyko obsuwy moze być. Spóźnię się to będzie zonk. Na wyspie planowałem skuter ale spotykamy się ze znajomymi, którzy biorą auto więc wiesz ![]() A z parkingiem to gdzieś mi mignęło na FB, ze podobno w Walmarcie w PDC można zostawić za free, ale chyba nie zaryzykuję | |
| Autor: | Stavros [ 04 Maj 2021 01:21 ] |
| Temat postu: | Re: Prom na Cozumel |
tropikey napisał(a): Tak, są parkometry, ale w pobliżu promu jest też masa parkingów prywatnych. Ja sam nie korzystałem z tego, bo nie płynąłem na Cozumel, ale podejrzewam, że cena tych parkingów może być atrakcyjniejsza, niż parkowanie uliczne z parkometrem. Parkometry kosztują 10 peso za godzinę (max. 6h), a za parking chcieli 250 peso. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |