| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [PRN] Prisztina prisztina,1296,76239 | Strona 2 z 4 |
| Autor: | friderikos [ 17 Cze 2019 10:39 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Kilka dni przed mojm wyjazdem nigdzie nie była ta informacje XD Pamiętam jak zaskoczony tez był gospodarz w hostelu jak się dowiedział ze jest taki autobus ze pytał mnie o wszystkie informacje. | |
| Autor: | trubul [ 23 Cze 2019 14:13 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
A ja mam może głupie pytanie, ale - z którego dworca autobusowego odjeżdża ten autobus? Wcześniej kupiłem pokój w Bus Station Hostel, który jest obok tego bardziej na południe Bus Station, natomiast jak wpiszę nazwę ze strony lotniska, to podrzuca już dwa... https://www.google.pl/maps/search/Staci ... 428664,15z | |
| Autor: | inmost [ 25 Cze 2019 22:53 ] | |||
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina | |||
Autobus odjeżdża z dworca w południowej części miasta (zaznaczone na obrazku). Załącznik: prisztina.PNG [ 155.67 KiB | Obejrzany 6557 razy ] Dodatkowo dołączam zdjęcia rozkładu z i na lotnisko z zaznaczonymi przystankami na pseudo-mapce Autobus kosztuje 3 euro w jedną stronę, dostajemy paragon, więc wszystko 100% legalnie
| ||||
| Autor: | e-prezes [ 26 Cze 2019 15:01 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Potwierdzam. 3 ojro i wydają paragon. | |
| Autor: | pingwin_ [ 13 Paź 2019 12:23 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Dla chcących wyjechać na lotnisko, to trzeba pamiętać, że nie odjeżdża on z samego dworca autobusowego, a obok niego. Faktycznie €3, płacone u kierowcy. Tylko gotówka. ![]() Sent from my iPhone using Tapatalk | |
| Autor: | neverstopexploring [ 01 Lis 2019 23:36 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Wbijają w paszporcie pamiątki po przylocie? | |
| Autor: | e-prezes [ 02 Lis 2019 12:58 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Mnie wbili stempel. | |
| Autor: | pingwin_ [ 02 Lis 2019 12:59 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Mnie również wbili. I wjazdową i wyjazdową Sent from my iPhone using Tapatalk | |
| Autor: | e-prezes [ 02 Lis 2019 22:21 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
e-prezes napisał(a): Mnie wbili stempel. Opuszczałem przez granicę kosowsko-macedońską i już nic nikt nie wbijał, ale na lotnisku to nawet bym się zdziwił jak nie wbiją. | |
| Autor: | Falka?! [ 02 Lis 2019 23:00 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Ja kosowsko-albańską i też nikt nic. Wysłane przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | neverstopexploring [ 03 Lis 2019 17:40 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Ja jechałem z Macedonii i też nie wbili. | |
| Autor: | Chris Peen [ 12 Maj 2021 23:16 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Aktualne ceny (maj 2021). Autobus nadal kosztuje 3 euro, ale jeździ, co dwie godziny. Niezłą opcją, zwłaszcza dla kilku osób, jest taksówka za 15 euro. Z lotniska można również pojechać taksówką do Prizren, a kierowca sam zaproponował nam cenę 35 euro (na stronie lotniska sugerowana cena to 45 euro). Ostatecznie pojechaliśmy autobusem i trochę żałowaliśmy, bo jedzie aż 2 h i kosztuje 4 euro. | |
| Autor: | Sudoku [ 07 Lip 2021 16:46 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
@Chris Peen Czy na lotnisku zatrzymują się autobusy jeżdżące pomiędzy Prizren i Prisztiną, czy są jakieś specjalne lotniskowe jeżdżące do/z Prizren? | |
| Autor: | Chris Peen [ 05 Sie 2021 12:58 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Odpowiadam po miesiącu, więc pewnie już co się miało wydarzyć, to się wydarzyło... Z tego co wiem to żadne autobusy nie jadą z lotniska do Prizren (bo byśmy sami nim pojechali) i nie zatrzymują się na lotnisku na trasie Prisztina - Prizren. | |
| Autor: | jean [ 14 Cze 2022 23:01 ] | ||
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina | ||
autobus lotniskowy 1A kursuje co 2h : lotnisko - centrum: 8-20, centrum - lotnisko: 7-19 cena bez zmian 3€
| |||
| Autor: | Martinuss [ 26 Sie 2022 21:04 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
@jean Ten bus z Prisztiny faktycznie nadal odjeżdża zza Dworca Autobusowego jak pokazuje wyżej @pingwin_ czy już normalnie z dworca? Btw. Duże obłożenie w busie? i dodatkowo, na lotnisku jest punkt ze sprzedażą kart SIM? | |
| Autor: | herrmagen [ 26 Sie 2022 22:17 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Żółty autobus 1A jadący z Prisztiny na lotnisko odjeżdża z małej zatoczki między dworcem autobusowym/postojem taxi, a główną ulicą dwupasmową. Koszt biletu 3 EUR, a obłożenie kilka dni temu było takie, że każdy pasażer miał miejsce siedzące. Obsługa autobusu pomagała wygodnie ustawiać bagaże podróżnym na czas przejazdu (40-50 minut). Karty SIM nie kupowałem, ale w hali przylotów jest kiosk z kartami SIM (chyba 50 GB za 10 EUR). | |
| Autor: | maxima [ 27 Sie 2022 17:07 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Dzis braliśmy taxi z lotniska na dworzec za 15Eur. Przejazd 20min. | |
| Autor: | Tomo14 [ 19 Wrz 2022 19:32 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Z lotniska możemy jechać żółtym autobusem A1, ale ja miałem niefart i przyszedłem na przystanek 15 minut po odjeździe. Jako, że autobus jeździ co 2 godziny to postanowiłem iść piechotą te 2,5 km, dojść do głównej szosy do Prisztiny i łapać autobus. Po jakimś czasie udało mi się złapać autobus 1. Płatność u biletera w środku, bilet 0,70 EUR. Autobus zatrzymuje się tutaj: https://www.google.pl/maps/dir//E851,+S ... 011512!3e3 Powrót na lotnisko już lotniskowym - autobus 1A na lotnisko aktualnie startuje z dworca z tego miejsca: Załącznik: bus.JPG [ 253.33 KiB | Obejrzany 2419 razy ] Dojazd do dworca obecnie jest rozkopany. Następnie autobus jedzie do centrum Prisztiny, robi kółko i wyjeżdża z miasta. Cały przejazd ok. 45 minut, z centrum ok. 30 minut. Autobus prowadziła elegancka pani, bilety sprzedaje druga pani (3 EUR, tylko gotówka), a w Kosowym Polu wsiadło 2 kontrolerów sprawdzić bilety (było nas ok. 10 pasażerów). | |
| Autor: | Martinuss [ 19 Wrz 2022 20:51 ] |
| Temat postu: | Re: [PRN] Prisztina |
Dodam jeszcze że obok hotelu Grand jest przystanek prosto na Lotnisko Lokalizacja: https://www.google.pl/maps/place/Te+Gra ... d21.158647 Wklejam wycinek z Google Maps i rozkład autobusu A1 na Lotnisko. Płatność gotówką 3 Euro i dostajemy paragon fiskalny. Wchodzimy i siadamy, Pani sprzedająca sama podejdzie. Stan na 31/08/2022 Spod Hotelu Grand w kierunku lotniska: 7:10/9:10/11:10/13:10/15:10/17:10/19:10. Lepiej przybyć wcześniej i poczekać. Mi się spóźnił 5 minut. Załącznik: Prisztina przystanek A1.jpg [ 289.02 KiB | Obejrzany 2405 razy ] Załącznik: Prisztina na PRN.jpg [ 153.63 KiB | Obejrzany 2405 razy ] | |
| Strona 2 z 4 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |