| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Porto porto,1329,5903 | Strona 2 z 7 |
| Autor: | adam_p [ 15 Lis 2011 17:23 ] |
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? |
jezeli chodzi o jedzenie to polecam lokal przy ulicy R. da Galeria Paris (prawdopodobnie numer 52 - sasiedztwo hotelu Pensao Cristal, w samym centrum, blisko Uniwersytsetu) płacąc 5 EUR mozna wziac 1 z 3 potraw miesnych + dowolna ilosc i kobinacja ryzu, makaronu, ziemniaków itp. + dowolna ilosc i kobinacja sałatek/surówek/warzyw itp. + dowolna ilosc i kobinacja owoców (najczesciej dwa rodzaje pokrojone w kostkę - świeże!) + piwo(lub cos innego do picia). Jedzenie jest bardzo smaczne,dosć duży wybór i robione na miejscu (bedac tam przezd 16 mozna trafic bna dostwe towaru - wszystko wnosozne jest przez lokal a najbardziej zaskakujacy jest wystrój lokalu...bardzo nietypowy, na pewno zrobicie zdjecia a samo Porto jest tańsze niz Warszawa, ale niestety rozczarowuje, przynajmniej w listopadzie ... | |
| Autor: | sylwia_pl [ 15 Lis 2011 20:01 ] |
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? |
adam_p napisał(a): a samo Porto jest tańsze niz Warszawa, ale niestety rozczarowuje, przynajmniej w listopadzie ... to może faktycznie pora roku, czy coś Porto to zdecydowanie jedno z moich ukochanych miejsc, zachwyciło mnie, zauroczyło i na zawsze będzie mieć ciepłe miejsce w moim sercu | |
| Autor: | kerad85 [ 16 Lis 2011 00:18 ] |
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? |
@matys Bezpłatne zwiedzanie wraz z degustacją oferują na tą chwilę trzy firmy: Croft, Taylor's i Wiese & Krohn. Ja szczególnie polecam tą ostatnią. Przewodnik w tej rodzinnej wciąż firmie był zdecydowanie najlepiej przygotowany do swojej roli i z przyjemnością odpowiadał na wszystkie nasze pytania. Co do jedzenia to akurat mam złe wspomnienia. Wszędzie było raczej drogo i przynajmniej nam jedzenie nie smakowało. Być może źle trafiliśmy, jednak wolę już jedzenie w Warszawie. | |
| Autor: | sylwia_pl [ 16 Lis 2011 11:49 ] | ||
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? | ||
adam_p napisał(a): po ostatnim wyjezdzie do Barcelony i Porto mam dokładnie takie samo zdanie zdaję sobie, że to wszystko jest bardzo subiektywne jak pierwszy raz jak byłam w Porto to byłam w lipcu (bodajże 2009r), w pełnym słońcu ok 30 stopni, na ulicach mnóstwo ludzi, zapewne głównie turystów. Więc dla mnie jest to miasto tętniące uroczym życie między starymi budyneczkami Jeśli teraz jest tam szaro i pusto to zapewne wrażenia są zupełnie inne i naprawdę to rozumiem
| |||
| Autor: | timo [ 15 Sty 2013 18:07 ] |
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? |
Czy macie jakieś sugestie co do knajpek? Bardziej interesuje mnie coś mniej znanego, z większa ilością miejscowych | |
| Autor: | olof [ 15 Sty 2013 20:36 ] | ||||
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? | ||||
timo napisał(a): Czy macie jakieś sugestie co do knajpek? Bardziej interesuje mnie coś mniej znanego, z większa ilością miejscowych W Porto jest zatrzęsienie knajpek. Znalezienie takiej gdzie są miejscowi nie stanowi problemu, tylko trzeba szukać poza centrum. Tam praktycznie co drugi lokal to albo bar/restauracja albo ciastkarnio-kawiarnia. Ja mogę polecić miejsce, w którym praktycznie sami miejscowi byli. Niestety jest to trochę daleko od centrum. Knajpa nazywa się Cenaculo. Znajduje się tu: https://maps.google.pl/maps?q=porto&hl=pl&ll=41.167259,-8.607348&spn=0.002899,0.016512&sll=52.232938,21.061194&sspn=0.686322,2.113495&hnear=Oporto,+Portugalia&t=m&z=17&layer=c&cbll=41.167634,-8.610848&panoid=0_ZqQSRx-4JftiJ8HGfXLQ&cbp=11,227.26,,0,-1.93 Trafiliśmy tam dlatego że mieszkaliśmy 10m dalej. Polecam w Porto zjeść danie o nazwie francesinha. Dosyć ciekawe i sycące. Jest jej kilka odmian. A wygląda tak jak w załączniku. No i ryby z grilla (też w załączniku). Koniecznie trzeba spróbować. Tak jak już inni pisali najlepiej udać się do dzielnicy Matosinhos. Przy ul. Herois de Franca jest kilka knajp.
| |||||
| Autor: | rw30 [ 15 Sty 2013 23:49 ] |
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? |
wbrew utartym sloganom w dzielnicach turystycznych [ np przy Ribeirze ] można zjeść tanio i stosunkowo niedrogo --- oczywiście nieco drożej niż na uboczu, ale nie tam żadne 200% --- zdarzyło mi się raz jeść świetne tripas tamże, niestety, nazwy knajpy nie pamiętam ale jak spytacie kogoś pracującego w jednym ze sklepików w pobliżu którą knajpę polecają to pewnie wam powiedzą btw jeszcze komentując post powyżej --- osobiście francesinha mi bardzo średnio podchodzi a tam na dole to chyba sardynki ? eeeeeeee : ) | |
| Autor: | olof [ 16 Sty 2013 00:05 ] |
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? |
Tak, to są sardynki z Matosinhos podawane w ramach przystawki. A co do francesinhy to jest to dość specyficzne danie więc rozumiem, że można się nią nie zachwycić. Może trafiłeś na niezbyt udaną. Ja jadłem akurat na Ribeirze i była ok. | |
| Autor: | Komor [ 24 Sty 2013 13:07 ] |
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? |
Gorąco polecamy Cafeterie Snack Pontinho. http://goo.gl/maps/yyR1L Wychodząc na stacji metra A Matosinhos Sul idziemy w stronę Oceanu i napotykamy lokalną knajpę. W środku jak i na zewnątrz ani jednego turysty, obsługa rozumiała tylko Portugalski, więc rozmówki portugalskie i jazda Polecamy Franchesinha c/batata (6,30 EUR) i Prego em Prato (5,50 EUR) Do tego wzięliśmy sobie 2 kieliszki Porto Branco (białe) (3 EUR). Miejsce bardzo fajne, warte odwiedzenia, zapewne jak masa innych barów w okolicy, ale ten był po drodze a jedzenie było przepyszne | |
| Autor: | ciacho_majonez [ 31 Sty 2013 12:03 ] |
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? |
Za ile można kupić znośne Porto w sklepie? | |
| Autor: | timo [ 31 Sty 2013 20:46 ] |
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? |
Między 5 a 8 euro znajdziesz coś dobrego, ja kupowałem w mini markecie Pingo Doce koło Bolhao oraz w mini markecie w galerii na tyłach Kaplicy Dusz. | |
| Autor: | correos [ 31 Sty 2013 20:54 ] |
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? |
W pazdzierniku bylem w Porto. By cos zjesc na szybko i w malo ambitnym miejscu polecam supermarket Pingo Doce. Sprzedaja tam kurczaki z grilla, caly umowmy sie ze jest wielkosci ktorym moga sie spokojnie najesc dwaj faceci - kosztowal okolo 4 euro. Do tego duza bagieta i micha pomidorów. Nie wiem czym je panieruja ale sa doskonale. Chciaz to nie jest najistotniejsze tutaj - zadnych dolegliwosci po ich zjedzeniu nie mail nawet moj 75 letni tata, z delikatnym raczej zoladkiem. Wiec jest nadzieja, ze sa swieże. | |
| Autor: | almal [ 24 Kwi 2013 12:44 ] | ||
| Temat postu: | Re: Porto | ||
Byłem w kwietniu 2013 r. w Porto i najlepszy moj obiad był w dzielnicy portowej na Rua do Sul (Matosinhos). Za bardzo smaczna rybe Dorade zaplacilem 10E z ziemniakakmi i surowka. GPS: 41.185518,-8.69595. Polecam Nazwa restauracji: Rei da Sardinha Assada
| |||
| Autor: | Komor [ 08 Paź 2013 09:35 ] |
| Temat postu: | Re: PORTO - Gdzie jeść i pić? |
timo napisał(a): Między 5 a 8 euro znajdziesz coś dobrego, ja kupowałem w mini markecie Pingo Doce koło Bolhao oraz w mini markecie w galerii na tyłach Kaplicy Dusz. Spokojnie i za 3 EUR da się kupić Znośne zaczynały się od 3,5 czyli Offly czy Croft jakiś zwykły. Wypiłem tam chyba z 6 butelek i śmiem stwierdzić że smakowały tyćko słabiej niż nasze biedronkowe za 19,99 zł. Warto iśc na degustację, my byliśmy w Crofcie i wtedy można poczuć różnicę między Ruby a 10 i 20 letnim Towny | |
| Autor: | maciejwroclaw [ 08 Paź 2013 21:56 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
Na "targu" w centrum miasta (skrzyżowanie Formosa/Bandeira o ile pamiętam) w środku dwie knajpki, gdzie je sporo lokalnych i równie sporo turystów. Dorada lub łosoś z frytkami i surówką 6,5euro. Dorsz z frytkami 5euro. Porcje nie są wielkie, ale na lunch bardzo w porządku. Na samym targu ceny owoców raczej mocno wysokie, lepiej gdzie indziej kupić. Poza centrum jest większy wybór i lepsze ceny. | |
| Autor: | j.s. [ 19 Mar 2014 03:27 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
Jeżeli chodzi o wieczorne wyjście to kultowym miejscem jest bar 77 (Travessa de Cedofeita 22), piwo kosztuje tutaj 50 centów, szoty 1 euro. O miejsca siedzące z reguły jest ciężko, ale właściwie nikomu to nie przeszkadza bo większość osób stoi na zewnątrz. Na tej samej są też puby w których można spokojne usiąść. | |
| Autor: | redjaws [ 25 Sie 2014 10:07 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
był ktoś ostatnimi czasy w jakiejś fajnej knajpie albo pijalni w Porto? | |
| Autor: | midnight_visitor [ 28 Sie 2014 20:29 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
Gorąco polecam knajpkę Maria Rita naprzeciwko hotelu Ibis Porto Centro. Genialne jedzenie, świetna obsługa, niezapomniany klimat. I w zasadzie zero turystów - my byliśmy jedyni, reszta to całe rodziny Portugalczyków. Na koniec naszej wizyty zostaliśmy poczęstowani Grappą z takiej ogromnej butli z kranikiem, miło było Dokładny adres knajpki to Rua da Alegria 16. Mogłabym szczególnie polecić jeszcze jedną knajpę, niestety nie pamiętam nazwy. Znajduje się ona w Vila Nova de Gaia, na tej ulicy wzdłuż Douro, po lewej stronie trochę za muzeum Sandemana. Wydaje mi się, że w którymś z tych lokali: https://www.google.pl/maps/@41.137081,- ... e0!6m1!1e1 O takie pyszności tam jedliśmy: ![]() | |
| Autor: | redjaws [ 04 Wrz 2014 11:43 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
Jak ceny w powyższej knajpie? | |
| Autor: | midnight_visitor [ 04 Wrz 2014 22:01 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
O ile mnie pamięć nie myli, to w obu knajpach płaciliśmy około 8-10 euro za danie. | |
| Strona 2 z 7 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |