| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Porto porto,1329,5903 | Strona 7 z 7 |
| Autor: | Zeus [ 02 Lut 2022 15:43 ] | ||
| Temat postu: | Re: Porto | ||
Nie wszystko co smakuje dobrze, musi ładnie wyglądać, bifana to jedno z nich Potwierdzam, Conga jak dla mnie jest top fast foodem w Porto
| |||
| Autor: | spejson911 [ 02 Lut 2022 16:06 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
Ja ze słodkości mogę polecić jeszcze pastel de nata oczywiście | |
| Autor: | Zeus [ 02 Lut 2022 16:11 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
IMO, to najlepsze pastel jaki jadłem w Portugalii. W koncu dali mi w prezencie filizankę kawy BTW Nata Lisboa jest także w Polsce, w Szczecinie https://www.facebook.com/natalisboapolska/ | |
| Autor: | paweł p [ 31 Sie 2022 21:25 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
To ja polecę również przy dworcu Sao Bento pastel de nata w Nata Sweet Nata na R.de 31 de Janeiro. Nawet lepsze niż w Nata Lisboa. Załącznik: pastel.jpg [ 103.54 KiB | Obejrzany 2649 razy ] A bifana w Conga faktycznie dobra, pomimo wyglądu i sposobu przyrządzania Załącznik: bifana.jpg [ 130.03 KiB | Obejrzany 2649 razy ] Załącznik: bifana 2.jpg [ 128.33 KiB | Obejrzany 2649 razy ] | |
| Autor: | czarodziejka_bj [ 27 Maj 2023 14:43 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
W Porto polecam Petisqueira do Godinho, Rua do Godinho 144, Matosinhos. Mała knajpka ze świeżymi rybami, klientów obsługuje tylko jeden starszy pan, który nie bardzo mówi po angielsku, ale wystarczy przecież znajomość podstawowych słów po portugalsku, żeby się porozumieć w temacie jedzenia | |
| Autor: | Aron [ 24 Lip 2023 15:48 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
To miejsce to właściwie nie Porto tylko okolice - Espinho (ale chyba z całym szacunkiem dla miasta chyba nie warto wyodrębniać do oddzielnego tematu) - pojechaliśmy poplażować i trzeba było zjeść obiad, tak nam zasmakowało, ze specjalnie zaplanowaliśmy na kolejny dzień powrót na plaże w to samo miejsce, choć dużo bliżej mieliśmy z centrum Porto na Mathosinos Restaurante Fifteen R. 15 270 9,5 EUR za prato do dia - zupa, danie główne do wyboru 3 rybne i 3 mięsne, deser, napój i kawa. Bardzo sympatyczna obsługa, jedzenie pyszne - najbardziej zasmakował mi dorsz zapiekany z purée ziemniaczanym, jedliśmy tez grillowaną rybkę, jak dobrze pamiętam solę i steki łososia też pyszne, porcje słuszne. Paragony grozy z nad Bałtyku mogą się schować | |
| Autor: | KL_user [ 26 Maj 2024 22:58 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
Tuż obok dworca Camanha znajduje się bar dla miejscowych Snack-Bar Os Catitas https://maps.app.goo.gl/JhigpZowMz6URaV57 , król opłacalności. Oferuje on tradycyjny portugalski fast-food w bardzo dobrej cenie. Np. Bifana á Lavrador czyli podłużna bułka o średnicy talerza podana na ciepło i wypełniona po brzegi gorącym mięsem. Danie kosztuje tutaj...3,50 EUR, jest smaczne i spokojnie zaspokaja głód. Pół litra wina "domowego" podane w karafce kosztuje tutaj 3,50 EUR itd. | |
| Autor: | Gadekk [ 23 Cze 2025 15:12 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
To może taki bardziej opisowy post, ale Portugalia wciąż ma to coś z 2019 roku ceny poza utartymi, turystycznymi spotami są wciąż nader atrakcyjne. W sklepie winko litrowe za 1 EUR Załącznik: 5b87d7125e264137fa2c50d0d23b385c.JPEG [ 188.02 KiB | Obejrzany 768 razy ] Tasco do João Urocza knajpka w piwnicy, prowadzona przez starsze małżeństwo. Nikt oczywiście nie mówi po angielsku. Kucharz stary schorowany dziadek, zobaczył dziecko i przyniósł słoik parówek wraz z workiem frytek, czy będzie ok. Za dwie Franczesinie, stos frytek, parówki, 2 piwka 0,2 zapłaciliśmy 25 eur. Płatność tylko gotówką. Załącznik: IMG_4505.jpg [ 179.76 KiB | Obejrzany 768 razy ] Tutaj z kolei możemy się uraczyć domowym Porto Tonico - knajpka pełna lokalsów, prowadzona na dużym luzie. Babeczka nie za bardzo wiedziała co od niej chcę, po prostu podała mi szklankę 0,3 porto i mały tonic i wzrokiem rzekła "radź sobie sam". Można płacić kartą, 5 EUR Załącznik: IMG_4522.jpg [ 221.47 KiB | Obejrzany 768 razy ] Ta restauracja urzekła mnie wydzieloną częścią dla take-away. Nie byłoby w tym szczególnego gdyby nie fakt, iż do kurczaka z grilla proponowano... frytki z domowych ziemniaków, jak u babci, w domu. Za porcję dla 3 osób zapłaciłem 2 EUR. Do frytek w lodówce na wynos czeka winko za... 3 EUR. Załącznik: IMG_4509.jpg [ 181.98 KiB | Obejrzany 768 razy ] | |
| Autor: | Kothson [ 23 Cze 2025 15:30 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
@Gadekk byłem w zeszłym tygodniu na Costa Blanca i też takie ceny, praktycznie od kilku lat nie idą w górę. Mój ulubiony mix Tinto + Tinto de Verano na lodzie. Jeżeli dołożyć do tego niskie ceny obiadów w Mercadonie, to można złożyć wakacje praktycznie za darmo. Rok temu byłem w Porto i faktycznie, często Vinho Verde było w tej samej cenie co butelka wody mineralnej. ![]() ![]() | |
| Autor: | suszek [ 16 Mar 2026 11:11 ] |
| Temat postu: | Re: Porto |
https://maps.app.goo.gl/vhKGbv9MSJMtSPdv7 w samej riberia, jeżeli ktoś potrzebuje tanio zahamować burczenie w brzuchu (albo jak nas, sciągneła tam ulewa). 10 euro w 2026r. za menu dnia: Zupka - woda z marcherką, ale ciepła rybka grilowana z ziemniakami polanymi oliwą kawa / mini deser. pełna szklanka wina nie widzę ich w google maps - nad wejściem płytka z numerem 137 oraz wiszą 3 flagi. / rodzinny miejscowy interes, można sobie porozmawiać, pożartować. przy okazji - przy wyjściu z marketu Bolhao znajduje sie sklepik z pamiątkami, zabawkami dla dzieci (drewnianymi, np. proca do strzelania). Prowadzi go młody chłopak, a sam sklepik to rodzinny malutki biznes, który działa tam od lat 60-tych. https://maps.app.goo.gl/FcHPht2Ne2HREHp4A | |
| Autor: | Szymon2020 [ 11 Maj 2026 06:40 ] | |||
| Temat postu: | Re: Porto | |||
Cafe Sete Bicas - jeśli ktoś nie ma na tyle czasu, żeby jechać do centrum, a ma np. przesiadkę w Porto, to będzie to dobra opcja na jedzenie. Całkiem niezła francesinha za 9.90E
| ||||
| Strona 7 z 7 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |