| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Peso arg. w Polsce? peso-arg-w-polsce,746,56070 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | Pozi [ 19 Wrz 2014 09:12 ] |
| Temat postu: | Peso arg. w Polsce? |
Czy mozna kupic np. w Warszawie? | |
| Autor: | vgbnd [ 20 Wrz 2014 14:07 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Jak patrzę na kurs mercado azul to nie wiem czy jest sens: dolarblue.net/ | |
| Autor: | DAD [ 20 Wrz 2014 14:14 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Na miejscu wymienisz z lepszym kursem... tzn "czarnorynkowym". Imho, nie opłaca się kupować wcześniej, jeśli się da. | |
| Autor: | Meduzy [ 20 Wrz 2014 14:21 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Tak na prawdę wszystkie waluty oprócz EUR, USD, GBP, CHF opłaca się bardziej wyciągać/wymieniać na miejscu. | |
| Autor: | Pozi [ 20 Wrz 2014 15:47 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Meduzy napisał(a): Tak na prawdę wszystkie waluty oprócz EUR, USD, GBP, CHF opłaca się bardziej wyciągać/wymieniać na miejscu. jakie waluty masz na mysli? | |
| Autor: | vgbnd [ 20 Wrz 2014 16:26 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Pozi napisał(a): Meduzy napisał(a): Tak na prawdę wszystkie waluty oprócz EUR, USD, GBP, CHF opłaca się bardziej wyciągać/wymieniać na miejscu. jakie waluty masz na mysli?Prawdopodobnie większości krajów docelowych. Oczywiście nie bardzo opłaca się brać ze sobą PLN. | |
| Autor: | Pozi [ 20 Wrz 2014 16:37 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Lepiej zabrać ze sobą € czy $ ? | |
| Autor: | Anonim3 [ 20 Wrz 2014 16:40 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Zdecydowanie $ | |
| Autor: | chartsman [ 01 Paź 2014 16:00 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Co jak co, ale argentyńskie peso to kupuje się już wyłącznie w Argentynie, tylko przypadkiem nie w kantorze! Ja o tym nie wiedziałem i swego czasu wszystkie euro wymieniłem na lotnisku, nieświadom potencjalnego interesu, jaki mógłbym na nich "ubić". A odpowiadając na pytanie euro czy dolary, ja bym wziął mimo wszystko ponownie euro. Może i zarobek na tym będzie ciut mniejszy, ale ja tam zawsze wolę promować naszą (w niedalekiej przyszłości, miejmy nadzieję) walutę aniżeli umacniać amerykańską. | |
| Autor: | aviel [ 01 Paź 2014 18:58 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
czy wymienie GBP bez problemu? | |
| Autor: | chartsman [ 01 Paź 2014 19:06 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
aviel napisał(a): czy wymienie GBP bez problemu? Wymienisz na pewno, ale nie jest to najpopularniejsza waluta, by na niej zbijać kokosy (choć i tak zarobisz). U wszystkich cinkciarzy najlepiej, że tak powiem, "chodzą" dolary, euro i reale brazylijskie. | |
| Autor: | Anonim3 [ 01 Paź 2014 19:07 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Nie tak łatwo jak USD czy EUR. Ale da się znaleźć w BA kilka cuevas, które maja dobre kursy. | |
| Autor: | Justyna Kloc [ 14 Paź 2014 00:05 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Zdecydowanie polecam brac USD do Argentyny i wymieniac je na czarnym (czy tez niebieskim O to u kogo wymieniac walute warto sie wczesniej zapytac w hotelu (aczkolwiek oni sami moga chcec kupic od nas dolary po nieco gorszym kursie), u znajomych couch surferow (jezeli korzystacie) lub po prostu zdac sie na wlasna intuicje. | |
| Autor: | poncz [ 25 Paź 2014 20:31 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
W ogóle do Am. Płd. zdecydowanie lepiej wziąć dolary niż inną walutę (w tym euro). Dolary są bardzo powszechnie akceptowane, cinkciarze najbardziej konkurują między sobą w ich skupie. Dolarami, w razie czego idzie zapłacić "gdziekolwiek" bo ich kursy wymiany oficjalne/czarnorynkowe są powszechnie znane. Wymieniając euro "na szybko", można narazić się na konieczność sprzedania po zaniżonym kursie. | |
| Autor: | BusinessClass [ 26 Paź 2014 10:03 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Jeśli ktoś potrzebuje kupić egzotyczne waluty w Polsce, to bardzo duży wybór jest w kantorze w warszawskiej Galerii Mokotów. Czy mają argentyńskie peso, nie pamiętam ale np. brazylijskie reale są po przyzwoitym kursie i stówkę na wszelki wypadek zawsze przed wyjazdami kupuję. W Buenos pamiętajcie, żeby nie wymieniać na ulicy (kto oglądał "Sztos" - zrozumie, kto nie - powinien obejrzeć) tylko w sklepach, sklepikach z pamiątkami itp. Niemal każdy właściciel drobnego biznesu chętnie kupuje dolary a po krótkim spacerze po mieście będziecie zorientowani jaki jest kurs. I oczywiście lepiej to zrobić w centrum, niż w La Boca | |
| Autor: | waldi86 [ 05 Gru 2014 22:09 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Z wymianą najłatwiej jest w Buenos, ale możliwości widziałem również w Mendozie (ul. San Martin obok informacji turystycznej), Salcie (na rogu głównego placu za oficjalnym kantorem), Puerto Iguazu (stacja benzynowa) + czasem dworce autobusowe, czyli praktycznie wszędzie gdzie są turyści. Początkowo należy przygotować się na stres, ale po wstępnym zapoznaniu się z banknotami w hotelu czy z bankomatu można próbować samemu sprawdzać ich autentyczność. Nie słyszałem na miejscu, żeby ktoś natrafił na fałszywki. | |
| Autor: | Pozi [ 10 Gru 2014 00:15 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Czyli generalnie śladowa ilosc do wymiany na lotnisku, a pozniej wieksza kwota w Centrum Buenos? | |
| Autor: | noyle [ 10 Gru 2014 01:03 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Tak naprawdę nic nie musisz wymieniać na lotnisku, zapłacisz za taksówkę dolarami. Proponuje wyjsć na odloty , i tam złapać taksi . Przy wyjściu na przylotach jst kupa naganiaczy ale ceny znośne ale przy powrocie zapłaciłem 2x mniej. | |
| Autor: | chartsman [ 10 Gru 2014 23:43 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Pozi napisał(a): Czyli generalnie śladowa ilosc do wymiany na lotnisku, a pozniej wieksza kwota w Centrum Buenos? Ja bym nawet zaryzykował bez tej śladowej ilości, choć wiadomo, że to większy komfort mieć przy sobie lokalną walutę, która wszędzie jest akceptowalna. Peso stoi tak słabo, że większość taksówkarzy i na euro się zapewne skusi, wszak każdy u nich próbuje wymieniać swe oszczędności na stabilne waluty przy obecnej hiperinflacji. | |
| Autor: | Pozi [ 11 Gru 2014 21:31 ] |
| Temat postu: | Re: Peso arg. w Polsce? |
Jakiego kursu się spodziewać w stosunku do $ ? | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |