| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Perhentian perhentian,1089,6119 | Strona 1 z 3 |
| Autor: | jaroslaw [ 22 Paź 2011 08:30 ] |
| Temat postu: | Perhentian |
Witaj mam pytanie jak dotrzeć do tych wysp Perhentian Czy lepiej z Kuala Lumpur i jak z lotniska ? ja laduje w Singapurze i zaczynam ukladać sobie plany i te wyspy to ciekawy pomysł dzięki i PZDR jaroslaw jaroslaw.malinowski@vp.pl | |
| Autor: | Kamil [ 22 Paź 2011 08:41 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
Ja się przemieszaczałem Air Asia do Kota Bharu z Kuala Lumpur (lata jeszcze Firefly). Na lotnisku busik 20 zł od osoby + łódka 40 zł w dwie strony od osoby. Planować i rezerwować niczego z wyprzedzeniem nie musisz - na lotnisku jest kantorek, ceny oficjalne. Taniej można lokalnym busem. Najpierw lotnisko do centrum Kota, następnie bus publiczny. Na łódkę jesteś zdany tę samą. | |
| Autor: | MasoN [ 27 Paź 2011 19:18 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
mozesz tez doleciec z KL Air Aisia do Kuala Terrenganu - tyle że mniej polaczeń dziennie i troche dalej do przystani w Kuala Besut. Taniej jak Kamil napisal: Bus miejski do Kota Bahru (2,6 ryngita, przystenek to nie oznakowana wiata z lewej strony lotniska przy ulicy) tylko, ze nie ma rozkladu, autobusy jezdza jak chca - niby co 30 min. Na stacji w Bahru do Kuala Besut autobusy co godzine (6 ryngitow) 90 min jazdy. Reszta tak jak Kamil napisal tylko ze ja za lodz placilem 70 zł RT - Kamil przeplacilem za speedboata??? | |
| Autor: | Kamil [ 27 Paź 2011 19:41 ] |
| Temat postu: | Perhentian |
Ja mialem speedboat oplacony razem z noclegiem. Tzn abdul chalet juz sie dogadalo z lodkowym i tyle mialem zaplacic. --- - Sent from my iPhone using Tapatalk | |
| Autor: | Garuda88 [ 11 Kwi 2014 13:22 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
Czy transfer na wyspy (łodzią) odbywa się przez cały dzień? Jaki jest czas przeprawy? | |
| Autor: | Washington [ 11 Kwi 2014 14:26 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
Nie, nie przez cały - chyba ostatnie są o 16 jakoś. Jest bardzo wiele firm z speedboatami, odpływają one o różnych godzinach (zazwyczaj jedna firma ma ok 3 kursów dziennie, jeśli w danej nie ma już miejsca, poszukaj innej). A płynie się od 30 do 45min w zależności w które miejsce na wyspach. | |
| Autor: | sauronek [ 11 Kwi 2014 18:38 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
podepnę się do pytania. Jadę tam w lipcu, czyli w sezonie. Czy ktos w tym okresie tam był? Chodzi mi o noclegi. Czytałem na tripadvisor, że może być problem w tym okresie z tańszymi opcjami - czyli noclegami za ok. 100 zł/noc pokój-domek. Jednak przez net jest bardzo mały wybór lub ceny sa 2 lub 3x wyższe - za wcale nie specjalne domki. Do kilku miejsc pisałem, odpisało może z 20% i ceny raczej bliżej 200 zł niż 100. Pytanie, czy faktycznie takie ceny sa tam i rezerwować, czy lepiej na miejscu szukać, choć jak sezon, to żeby się nie okazało, że wszystko pozajmowane. Co poradzicie? | |
| Autor: | Washington [ 11 Kwi 2014 18:43 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
Zależy czego oczekujesz - ładnego miejsca - rezerwuj przez net, tak prawdopodobniej wyjdzie Cię taniej; najtańszego miejsca - jedź na miejsce, za 40-50 są najtańsze opcje (choć by je znaleźć musisz się nachodzić, największa szansa trafienia oczywiście na long beach) | |
| Autor: | sauronek [ 11 Kwi 2014 18:56 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
względny standard chciałbym zachowac bo jedzie z nami dziecko, najtańsza opcja pewnie odpadnie z tego powodu. Choć widziałem ciekawą miejscówkę własnie na long beach, ale nie odpisali - fajne domki 120 R na noc. pewnie pójdę za Twoją radą i będę polował przez neta. | |
| Autor: | bonieq2 [ 11 Kwi 2014 19:14 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
sauronek napisał(a): względny standard chciałbym zachowac bo jedzie z nami dziecko, najtańsza opcja pewnie odpadnie z tego powodu. Choć widziałem ciekawą miejscówkę własnie na long beach, ale nie odpisali - fajne domki 120 R na noc. pewnie pójdę za Twoją radą i będę polował przez neta. Pisałem kiedyś do jednego hotelu na Langkawi - po angielsku - nie odpisali. Moja żona napisała po malajsku przez google translate i odpisali od razu po...angielsku | |
| Autor: | sauronek [ 11 Kwi 2014 19:26 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
bonieq dzieki za kolejną wskazówkę:) teraz napisze laurkę odnośnie bonieq2 - bo naprawdę facet jest fenomenalny. Wiem, że poszukiwani byli moderatorzy i ten użytkownik byłby świetny bo jest bardzo pomocny. W prywatnych wiadomościach dostałem multum bardzo przydatnych wskazówek odnośnie Indonezji. Dzięki takim osobom, wiadomo, że jak się wejdzie na f4f otrzyma się naprawde cenne rady. | |
| Autor: | madziaro [ 11 Kwi 2014 19:32 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
My jechaliśmy też z Singapuru. Lokalnym busem przez granicę do Johor Bahru. Dalej do Mersing i na Pulau Tioman. Stamtąd znowu Mersing i nocnym autobusem gdzieś w pobliże wiochy skąd pływa się na Perenthiany. Na bank będzie autobus bezpośredni z Johor Bahru do miejsca skąd odpływają łódki na Perenthian. | |
| Autor: | jobi [ 11 Kwi 2014 20:18 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
Ja mogę polecić nocleg na Long Beach u Chińczyka, jest miły i pomocny, przepiękne drzewo w restauracji (z takimi zielonymi owocami-kulami jak lampiony, nie wiem co to za cudo natury, ale piękne), domki bardzo minimalistyczne, mały taras, moskitiera, jest wiatrak i uwaga tylko jedno gniazdko, więc albo wiatrak albo ładowarka (no wiadomo, trzeba mieć "złodzieja"). Łazienki na zewnątrz, na prysznicach siedzą śliczne miniaturowe żabki. cena 70 MYR za noc, załatwiane na miejscu. Lokalizacja - pierwsze domki po lewej stronie plaży. Warany są częstymi gośćmi, ogólnie fajny klimat, byliśmy tam z żoną i córką, było ok. | |
| Autor: | sauronek [ 11 Kwi 2014 20:32 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
jobi no oczywiście, polecaj mi ten nocleg, daj mi jakieś namiary jak możesz:) bo jak się domyślam to nie nazywa się " u Chińczyka":) | |
| Autor: | jobi [ 11 Kwi 2014 21:20 ] | ||||
| Temat postu: | Re: Perhentian | ||||
Ale jakie namiary? Wsiadasz do łodzi, wysiadasz na Long Beach (pytają, gdzie chcesz wysiąść), na piasek dostarczy Cię "water taxi" za 4 myr. Kierujesz się plażą w lewo może ze 100m, jak się plaża kończy, jest pod górkę, zobaczysz to piękne drzewo i resort u chińczyka. Nic więcej nie musisz wiedzieć. Ale dobra, jak jesteś zainteresowany, poszukam zdjęcia.
| |||||
| Autor: | aviel [ 12 Kwi 2014 00:28 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
Ja zarezerwowalam u Abdula juz w grudniu, tez jade w lipcu w tym roku. Nie zalezy mi na kasie tylko na opiniach o miejscu. Rowniez jedziemy z dziecmi. Dwa lata temu bylam na Petani, raj na ziemi, rezerwowalam z polrocznym wyprzedzeniem ale to zdecydowanie najlepsza miejscowka na Perhentianach, byla | |
| Autor: | Mikolaj2206 [ 13 Kwi 2014 20:51 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
Ja będę na Perhentianach za 3 tygodnie także dam świeże info co i jak. Póki co zastanawiam się nad noclegiem - jechać tam w ciemno czy kombinować coś wcześniej. Piszecie o Abdul's chalets - mógłby ktoś opisać wrażenia czy warto wydać aż tyle? Ze względu na to, że są to małę wyspy mam pytanie - jak z możliwością wyżywienia na Perhentianach? Warto wziąć cały pakiet z wyżywieniem czy jest szansa zjeść dobrze i tanio na własną rękę? | |
| Autor: | Washington [ 13 Kwi 2014 21:50 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
Z wyżywieniem nie ma problemu - jest dużo miejsc (skończyły się czasy gdy były 3 cafe na całej long island | |
| Autor: | Mikolaj2206 [ 13 Kwi 2014 22:06 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
Dzięki za szybką odpowiedź Poleci ktoś jakiś nocleg w granicach 100-120 MYR o względnie przyzwoitym standardzie i lokalizacji? Abdul's chalets to minimum 160 MYR, czytałem gdzieś o Mama's chalet ale nigdzie nie mogę znaleźć cennika :/ | |
| Autor: | magdu88 [ 15 Kwi 2014 11:06 ] |
| Temat postu: | Re: Perhentian |
Na wakacje z dziećmi long beach raczej odradzam. W nocy potrafi być naprawdę głośno, a w dzień impreza też zaczyna się dość wcześnie Dla imprezowiczów oczywiście long beach i np. Rock Resort - fajne widoki i mają ciepłą wodę, choć można znaleźć nocleg taniej. Generalnie z rezerwacją różnie bywa, jak przypada jakiś długi weekend w Malezji, to może być ciężko. Chociaż z doświadczenia wiem, że jak przyjedziesz o 22 do Kuala Besut, to w agencji załatwisz i nocleg i transport na wyspę jeszcze przed północą | |
| Strona 1 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |