Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Paryż
paryz,1347,2672
Strona 4 z 5

Autor:  luziczek [ 07 Paź 2015 01:04 ]
Temat postu:  Re: Paryż

Szczerze polecam knajpkę Chez Kelly, znajdującą się niedaleko metra Saint-Michel.

Do wyboru menu za €10 i za €16. W obu przypadkach przystawka + danie główne + deser.
Możliwe dopłaty za lepszą przystawkę/lepsze danie główne/lepszy deser.
1 litr wina domu za €16.80.

Jedzenie bardzo spoko jak na menu za €10. Pytają o wysmażenie steku (!!!), choć nie jest on jakiś rewelacyjny. Zupa cebulowa super, tartiflette takoż.

Uroczy i zabawny kelner :-) Można płacić kartą.

Menu €10 (przepraszam za jakość!):
Załącznik:
j2.jpg
j2.jpg [ 342.57 KiB | Obejrzany 12770 razy ]

Knajpa:
Załącznik:
IMG_0632.jpg
IMG_0632.jpg [ 316.89 KiB | Obejrzany 12770 razy ]

Autor:  michzak [ 03 Lut 2016 13:11 ]
Temat postu:  Re: Paryż

Zeus napisał(a):
No dobra, to ja będę królikiem doświadczalnym ;)

A polecacie jakąś restaurację na zupę cebulową? :)

Udało się sprawdzić? :P

Autor:  Zeus [ 03 Lut 2016 13:20 ]
Temat postu:  Re: Paryż

Tej knajpki? Nie ale za to znalazłem zupę cebulową :D

W Cafe des Deux Moulins, tam został kręcony film Amelie :)

Zupka za 7 euro, bagietka free tak samo jak woda :D

Załączniki:
11879022_10153585296309706_4089396720517774563_o.jpg
11879022_10153585296309706_4089396720517774563_o.jpg [ 164.18 KiB | Obejrzany 12179 razy ]

Autor:  LaVarsovienne [ 03 Lut 2016 16:33 ]
Temat postu:  Re: Paryż

A moja z okolic Pól Marsowych wyglądała tak :D
Załącznik:
zupka.JPG
zupka.JPG [ 102.45 KiB | Obejrzany 12144 razy ]

Załącznik:
zupa.JPG
zupa.JPG [ 53.06 KiB | Obejrzany 12144 razy ]

Autor:  Anonymous [ 13 Maj 2016 08:18 ]
Temat postu:  Re: Paryż

@becek jak smakowało francuskie winko?

Autor:  becek [ 13 Maj 2016 08:57 ]
Temat postu:  Re: Paryż

Dziękuje, dobre
Za namowa @Japonka76, poszedłem do sklepunicolas i kupiłem winko brandowane ich marka za 7 e
Było dobre

Autor:  Kamil Lasek [ 05 Gru 2016 17:38 ]
Temat postu:  Re: Paryż

cholernie drogie jedzenie że masakra, ale okej "PARYSZ"... Pierwszego dnia nie pamiętam knajpy blisko centrum choć trochę dalej znajomi wzięli małą pizzę za 14,90 ja okropną lasagne za 16,90 więc niekolorowo...
2 i 3 dzień to Flunch - miazga! Oczywiście mięso tam jest przeokropne ale ryba wychodzi spoko pare euro z colą i dodatki macie w drugiej części za darmo tyle ile chcecie(frytki, makaron, sos, ryż itp itd) 15,90 za dwie osoby to jest mega tanio :) w tym deser :D

Autor:  audik [ 21 Kwi 2017 18:38 ]
Temat postu:  Re: Paryż

W jeden dzień przetestowałem i Ja Ryba Kurczak
całkiem smaczne wino bardzo tanie od tego w karafce do butelkowych.
Cena bardzo atrakcyjna.

Autor:  Zdzislaw422 [ 06 Paź 2017 16:48 ]
Temat postu:  Re: Paryż

Witam
Od środy będziemy z żoną w Paryżu (7 dni), poszukuję ciekawej, nie koniecznie drogiej :), kameralnej z paryskim duchem restauracyjki (kilku restauracyjek), z zupą cebulową i daniami francuskimi (nie kebaby,pizze i burgery). Coś fajnego na wieczorne kolacje po całodziennym zwiedzaniu.

Autor:  becek [ 06 Paź 2017 16:54 ]
Temat postu:  Re: Paryż

luziczek napisał(a):
Szczerze polecam knajpkę Chez Kelly, znajdującą się niedaleko metra Saint-Michel.

Do wyboru menu za €10 i za €16. W obu przypadkach przystawka + danie główne + deser.
Możliwe dopłaty za lepszą przystawkę/lepsze danie główne/lepszy deser.
1 litr wina domu za €16.80.

Jedzenie bardzo spoko jak na menu za €10. Pytają o wysmażenie steku (!!!), choć nie jest on jakiś rewelacyjny. Zupa cebulowa super, tartiflette takoż.

Uroczy i zabawny kelner :-) Można płacić kartą.

Menu €10 (przepraszam za jakość!):
Załącznik:
j2.jpg

Knajpa:
Załącznik:
IMG_0632.jpg

Autor:  ibartek [ 06 Paź 2017 16:59 ]
Temat postu:  Re: Paryż

poszukaj na quartier latin

Autor:  Zdzislaw422 [ 06 Paź 2017 17:16 ]
Temat postu:  Re: Paryż

@becek
Dzięki, oczywiście czytałem ten post wcześniej, jak i cały temat :). Post z 2015 więc chciałem się dowiedzieć jak to teraz "tam" czyli w Paryżu wygląda. Może ktoś był niedawno i coś nowego przetestował?

Autor:  katinparis [ 25 Lis 2017 00:02 ]
Temat postu:  Re: Paryż

-- 24 Lis 2017 23:02 --

Dzień dobry, od jakiegoś czasu mieszkam w Paryżu i prowadzę bloga również o życiu we Francji.
Kilka tygodni temu napisałam wpis o tym jak my wybieramy restauracje. Mam nadzieję, będzie pomocny dla każdego kto jedzie zarówno do Paryża jak i do Francji. źródło: katinparis.com

Wpis (trochę zmieniony na potrzeby forum):

Dziś opiszę jak wybrać się do restauracji w Paryżu i być zadowolonym, bo wycieczka do Francji powinna być pełna przyjemności dla podniebienia. Na początek, Paryż (i Francja) jest drogi i jedzenie w restauracji jest drogie w porównaniu do Polski. Pobyt tutaj daje jednak możliwość spróbowania tradycyjnych potraw kuchni francuskiej, kreatywnych potraw francuskich kucharzy oraz zjedzenia w bardzo dobrych restauracjach serwujących jedzenie z całego świata. Miks kulturowy i to, jakim magnesem jest Paryż daje niemalże nieskończone możliwości kulinarne.

A jedzenie jest bardzo ważną częścią francuskiej kultury i życia. Tak istotną, że Kuchnia Francuska w 2010 została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

SPIS TREŚCI:
Kiedy jeść?
Jak wybrać miejsce.
Jak oszczędzić w dobrej restauracji.
Szok jedzeniowy - francuskie śniadanie ;)
Przykładowe adresy.

GODZINY
Francuzi są bardzo przywiązani do godzin posiłków dlatego obiad (déjeuner) zjecie tylko w godzinach 12:00-14:00. Szanująca się restauracja jest zamykana ok. 14:30 i otwierana ponownie dopiero ok. 19:00. Dlatego jeśli chcecie jeść jak Francuzi, lub chociaż mieć szanse na posiłek po francusku pamiętajcie o tym, że godziny posiłków są święte i miejsca proponujące ciągłą obsługę w ciągu dnia są często skierowane do turystów.

Kolejną świętością jest sierpień jako miesiąc wakacyjny. Bardzo dużo dobrych restauracji jest zamykanych w sierpniu, dlatego amatorów jedzenia zapraszam w innych miesiącach!

2. MIEJSCE

Planowanie to podstawa sukcesu kolacji w Paryżu (i nie tylko). Zanim zdecydujecie się wybrać do restauracji zajrzyjcie do internetu i poszukajcie modnych i popularnych miejsc a następnie ZRÓBCIE REZERWACJE. Są one potrzebnie nie tylko w najdroższych restauracjach, również w miejscach cieszących się dobrą opinią i zdobywających popularność wśród okolicznych mieszkańców.

Restauracji można poszukać na wielu stronach i blogach. Na początek zajrzyjcie na przykład do wydawanego co roku przewodnika po najlepszych restauracjach Michelin, który jest niczym biblia miłośników jedzenia. Jego nowa edycja co roku jest powszechnie kupowana i wyznacza trendy wśród amatorów kulinarnych rozkoszy. Jeśli chcecie spróbować posiłku w restauracji z tej książki warto zajrzeć TU a po dokonanym wyborze skontaktować się z wybranym miejscem i zrobić rezerwacje. To, że restauracja jest w przewodniku daje gwarancje tego, że posiłki zostały przygotowane przez kucharzy na miejscu, a nie są odgrzanymi daniami z pudełka.

Poza restauracjami, które mają gwiazdki w możecie przejrzeć rekomendacje w kategoriach:

lunch do 20euro,
Assiette MICHELIN czyli rekomendacja inspektorów
Bib Gourmand - restauracja wybrana przez inspektorów przewodnika ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Posiłki bez napojów są poniżej 32euro (36 euro w Paryżu).

Innym miejscem gdzie możecie poszukać miejsca na kolacje jest LE FOODING.com

Portal powstając miał zaprzeczyć idei Michelin i polecać restauracje, które nie chcą albo nigdy nie będą aspirowały aby znaleźć się na pierwszej liście. Na stronie znajdują się rekomendacje nowych ciekawych restauracji, barów, a obecnie również adresy ciekawych hoteli.

Już o tym wspomniałam ale... pamiętajcie aby zrobić rezerwacje. Miejsca z dobrą kuchnią w przystępnej cenie są szybko rezerwowane i możecie mieć problem aby znaleźć stolik.

Oczywiście istnieje wiele innych miejsc gdzie możecie poszukać rekomendacji restauracji. Moim zdaniem trip advisor nie jest najlepszym miejscem do szukania restauracji w Paryżu.

3. LUNCH

Posiłki, zestawy lunchowe są tańsze od dań oferowanych w menu wieczornym, często zawierają ciekawe propozycje dlatego jeśli chcecie iść do fajnej restauracji i nie wydać fortuny to decydując się na zestaw lunchowy w tygodniu możecie sporo zaoszczędzić. Rekomendacja jednego miejsca znajduje się poniżej.

4. DLACZEGO NIE PRZEPADAM ZA TYPOWYM ŚNIADANIEM?

Francuskie śniadanie jest zazwyczaj lekkie i małe. Na śniadanie francuz wypije kawę, czasami zje croissanta lub tartine (bagietkę z masłem i konfiturą). Spokojnie po śniadaniu nadrobicie na lunchu o 12:00.

5. MOJE PROPOZYCJE MIEJSC:

Boullion CHARTIER jedno z najstarszych miejsc w mieście cieszące się popularnościa zrówno wśród Francuzów jak i turystów. Przepiękne wnętrza, przystępne ceny i tradycyjna kuchnia. Wbrew temu co napisałam to miejsce jest otwarte od 11:30 do północy, oferuje serwis bez przerwy i nie przyjmuje rezerwacji. wyjątek, który potwierdza regułę!

Nomos restauracja, której kucharzem i właścicielem jest uczestnik programu Top Chef Guillame Sanchez. Miejsce zostało zauważona przez inspektorów Michelin. Lunch od 18euro, trzeba zrobić rezerwacje. Więcej informacji na stronie.

Autor:  Hunta [ 03 Paź 2018 00:29 ]
Temat postu:  Re: Paryż

Czy w Cafe de Flore konieczna jest rezerwacja, czy da rade "z marszu" ?

Autor:  cccc [ 03 Paź 2018 00:51 ]
Temat postu:  Re: Paryż

katinparis napisał(a):
4. DLACZEGO NIE PRZEPADAM ZA TYPOWYM ŚNIADANIEM?

Francuskie śniadanie jest zazwyczaj lekkie i małe. Na śniadanie francuz wypije kawę, czasami zje croissanta lub tartine (bagietkę z masłem i konfiturą). Spokojnie po śniadaniu nadrobicie na lunchu o 12:00.

Ja z kolei przepadam za francuskim, lekkim sniadaniem, ktore przypomina sniadania szwajcarskie z podwojnym espresso, pysznym croissantem, chrupiaca bagietka i wspanialym zestawem konfitur. :D

Autor:  Grzes830324 [ 22 Lis 2018 22:44 ]
Temat postu:  Re: Paryż

@cccc welcome to the club. Chociaz wg mnie to raczej,Szwajcarskie przypominaja francuskie :D. Jako ze mi tez sie zdarzylo kiedys w Paryzu mieszkac, a teraz wrocilem tam w nowej roli....

Na dobre w stylu francuskim posilki polecam rue de la Huchette dokladniej jest to metro St. Michel. I tak jesli znajdziecie lokal L,auberge du Moulin 22 rue de la Hatchette .... i skusi was menu za 10 albo 15 euro... nie wchodzcie tam. Wszystko jest albo spalone albo zimne, potrawy malo smaczne i niedoprawione. Zupa cebulowa po prostu zepsuta. Do tego wlasciciel malo uprzejmy, jak zarzadalem paragonu mial focha jakbym mu zabil matkę, o bagietke i wode prosic sie trzeba bylo. Wiec ten lokal omijamy.

Co wiec zrobic? Odwrocic sie o rowne 180stopni i wejsc do lokalu naprzeciwko. Mlodzi chlopacy przemili, nie mieli problemów by wymienic np frytek na sałatkę, csy deseru na kawę itp... poza tym jedzenie po prostu smaczniejsze, fajniej doprawione a nie nijakie byle jakie. W dodatku jak zagadacie to aperitif gratis dostaniecie :)

Poza tym jesli lubicie wloska kuchnie ciagle polecam Ozio na St Didier czyli jakies 5 minut od Trocadero i wiezy Eiffla. Jestem tam za kazdym razem bedac w Paryzu i od 5 lat trzymaja,ten sam swietny poziom. To tam jadlem najleosze bolgnese w swoim zyciu i poki co nikt tego nie pobil. Cenowo to jakies 15-20 euro za danie glowne

Autor:  kittycate [ 19 Lis 2019 01:39 ]
Temat postu:  Re: Paryż

Odświeżę temat po roku, bo za tydzień się wybieram. Ktoś ostatnio był i może polecić coś nowego - wartego uwagi? :)

Autor:  oskiboski [ 19 Lis 2019 06:10 ]
Temat postu:  Re: Paryż

https://restaurant.michelin.fr/restaurants/paris


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor:  kittycate [ 19 Lis 2019 11:11 ]
Temat postu:  Re: Paryż

Bardziej myślałem o takich w granicach €10 za obiad :lol:
(godnego polecenia)

Autor:  Mieciu [ 23 Lis 2019 17:41 ]
Temat postu:  Re: Paryż

Jeżeli jeździ się dużo metrem ( a ten rodzaj komunikacji polecam ) to na stacji Saint Michel, obierając kierunek w stronę katedry znajdują się bistra gdzie dominuje kebab na szybko, ale ja polecam sprzedawane 'z budy' a raczej przyczepy ichnie crepesy czyli naleśniki na wytrawnie, z serem śmierdziuchem ( duży wybór ) ceny od 4 euro do 7,jeżeli chcesz dodac więcej składników, ja polecam ser śmierdziuch + boczek typu lardons pycha :)

Strona 4 z 5 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/