| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Operatorzy komorkowi USA operatorzy-komorkowi-usa,766,42629 | Strona 1 z 5 |
| Autor: | lahcimmm2 [ 21 Lut 2014 19:28 ] |
| Temat postu: | Operatorzy komorkowi USA |
karte jakiej siec polecacie w USA na 2 tygodnie ? ma to byc numer glownie emergency + kilka polaczen z/do Polski | |
| Autor: | drop [ 21 Lut 2014 19:37 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
zabierz sobie swój tel z abo jakim masz (emergency) zainstaluj skype i łącząc się przez darmowe wifi gadaj do woli | |
| Autor: | man4business [ 21 Lut 2014 20:47 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Polecam zakup kary "Ready SIM" (patrz na stronie http://www.readysim.com/) w wersji 14 dni (rozmowy + 1 GB danych) za $35 (plus ew. koszty przesyłki jeśli się chce szybką wysyłkę). Jeśli się planuje trochę więcej "surfować" to można rozważyć wersję o dłuższej ważności (większy limit danych). Karta działa tak, że po wyczerpaniu limitu nie da się dłużej korzystać z internetu. Nie ma też podglądu ilości zużytych danych, trzeba bazować na liczniku transferu we własnym smartfonie. Rozmowy po USA całkowicie za darmo i bez limitów, przez cały okres ważności karty. SMS-y na cały świat też za darmo i bez limitów. W wielu miejscach jest dobre pokrycie i wtedy, bez potrzeby szukania WiFi, odpalasz program typu Skype czy MobieVOIP (do "dzwonienia") i rozmawiasz praktycznie za darmo (tyle co opłata za Skype), także z Polską. Na początku wysyła się SMS, który aktywuje i przydziela unikalny tymczasowy numer, zgodny z podanym kodem pocztowym (nie ma to w sumie znaczenia jaki kod, z której części USA się poda). | |
| Autor: | klayton [ 21 Lut 2014 20:55 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Ja polecam to: http://www.simplecallingservice.com/index.html | |
| Autor: | Wirecki1 [ 22 Lut 2014 00:26 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
a coś bardziej pod transfer danych, nawigacja, wyszukiwanie noclegów itp.? | |
| Autor: | man4business [ 22 Lut 2014 00:48 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Wirecki1 napisał(a): a coś bardziej pod transfer danych, nawigacja, wyszukiwanie noclegów itp.? A co "jeszcze bardziej" niż opisana oferta (z różnymi limitami wielkości transferu danych) byś chciał? No chyba że chodzi ci o kartę koniecznie tylko i wyłącznie do transferu danych... taka wersja też jest. http://www.readysim.com/shop/data-only.html $15 - 500 M $25 - 1 GB $40 - 2 GB Czas ważności 30 dni od chwili aktywacji. | |
| Autor: | luke_ro [ 24 Lut 2014 16:38 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
czy jest w ogole sens posiadania takiej karty z transferem danych? nie ma darmowych punktów z wifi? | |
| Autor: | man4business [ 24 Lut 2014 16:44 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Oczywiście że ma sens! Jesteś niezależny od poszukiwań darmowego (nie zawsze jest darmowe...) WiFi, w terenie praktycznie nie ma WiFi, a internet nadal wtedy można mieć. Sprawdzać noclegi, atrakcje, mapy, czy choćby robić zdjęcia i wysyłać do galerii... nie wspominając o rozmowach VOIP. Przy czym wg mnie sensowniejsza jest odmiana karty klasycznej: rozmowy + dane. Wtedy można do kontaktu podawać swój lokalny numer telefonu, bo odbieranie na polski numer oznacza na przykład 6 zł / minutę... Cennik (link) podałem powyżej, sprawdziłem osobiście wędrując przez 7 różnych stanów. Limit 1 GB na dane okazał się dla mnie trochę za mały i szkoda, że nie można było tego "doładować" - to jedyny minus tej oferty. | |
| Autor: | Suprry [ 23 Mar 2014 21:15 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Jakiej sieci polecacie kartę, jeśli chcę odbierać tylko połączenia z Polski? Nie jest mi potrzebny internet ani darmowe połączenia po USA. Można kupić kartę SIM w pierwszym lepszym sklepie/kiosku, czy na stacji benzynowej, jak u nas w PL ? | |
| Autor: | deha [ 23 Mar 2014 23:25 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Orientuje się ktoś czy w usa można kupić kartę pre-paid z nielimitowanym transferem danych do internetu max na 1 miesiąc? | |
| Autor: | mezzo [ 24 Mar 2014 12:04 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Można, ale u wszystkich operatorów po przekroczeniu określonego limitu prędkość spada do 2G. Warto też przed zakupem sprawdzić zasięg/pokrycie. | |
| Autor: | mare [ 16 Kwi 2014 15:12 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Nielimitowany transfer danych to oczywiście zabieg marketingowy. Nie spodziewaj się, że znajdziesz ofertę całkowicie "no limit". Zawsze jest jakieś ograniczenie np. wspomniany spadek do 2G. Operatorzy często reklamują się jako nielimitowane 5GB danych Oferty prepaid w Stanach z którymi warto się zapoznać: https://www.gosmartmobile.com/compare-p ... hone-plans http://www.readysim.com/shop.html http://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-plans https://www.simplemobile.com/wps/portal ... viceplans/ http://www.straighttalkbyop.com http://www.boostmobile.com/ | |
| Autor: | jacek6619 [ 16 Kwi 2014 15:28 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Ja w USA zawsze używam pre-paid T-Mobile. $2 dziennie unlimited data i unlimited talk and text w USA. Najważniejsze , ze po doładowaniu raz w roku $10 mam wazne konto kolejny rok. | |
| Autor: | Wirecki1 [ 30 Kwi 2014 08:29 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Właśnie korzystam z readysim i co do zasady nie mam zastrzeżeń. W miastach lepiej, poza gorzej - ale działa. Karty wysłali na adres hotelu, instalacja sprawna i szybka. nie mam porównania z innymi, te działają. | |
| Autor: | reszczu [ 05 Paź 2014 08:01 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
za zawsze kupuje T-mobile unimited talk text and data niby dane sa do 2gb ale jek sie przekroczy to nic sie nie dzieje, twierdza ze spada predkosc - nigdy tego nie zauwazylem koszt okolo $60/miesiac do tego za $10 mozna dokupic rozmowy nielimitowane na polskie stacjonarne zeby bylo taniej polecam spojrzec na ebay i oferty typu: http://www.ebay.com/itm/181525036016?_t ... EBIDX%3AIT oplaca sie nawet z miedzynarodowa wysylka | |
| Autor: | Shaq [ 20 Gru 2014 20:28 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Jaki jest czas dostawy do PL takiej karty ready sim? Mam 2 miesiace do wylotu. I jeszcze pytanko czy na 10 dni limit wystarczy 1 GB? (Chciałbym korzystać z nawigacji google maps, bukować noclegi, itp) | |
| Autor: | Szyn3k [ 25 Gru 2014 16:34 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Masz na stronie aukcji szacunkową datę dostawy. W Polsce 2GB mi spokojnie starczają miesięcznie na wszystkie fb, mapy, nawigacje, itd. Myślę, że 1GB starczy przy umiarkowanym użytkowaniu. | |
| Autor: | Shaq [ 11 Sty 2015 11:41 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Kartę mam już w domu. Przyszła szybko (jakieś 10 dni). Szybko, bo nie wysyłają ze Stanów, tylko z europejskiego adresu. | |
| Autor: | ario [ 28 Lut 2015 20:17 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
cześć, trochę się zgapiłem i nie chcę ryzykować zakupu ReadySIM, bo wylot mam za tydzień. Jakie tanie prepaid'y (dane + darmowe smsy do PL) mogę kupić na miejscu w USA? potrzebuję na 14 dni | |
| Autor: | olus [ 28 Lut 2015 20:31 ] |
| Temat postu: | Re: operatorzy komorkowi USA |
Ja ostatnio kupowałam w T-mobile. Karta sim 15 USD i pakiet danych 1GB ważny 7 dni 10 USD (plus podatek, ale to zależy od stanu). Ja potrzebowałam tylko do internetu, ale pewnie są też takie z możliwością dzwonienia, czy SMS-ów. Zanim kupiłam tam w T-mobile to szukałam trochę w innych miejscach i nigdzie nic nie było. W sklepach z pamiątkami (Nowy Jork) były jakieś karty sim ale chcieli za nie przynajmniej 60 USD. Potem jak już kupiłam to przypadkowo zobaczyłam w 7/11 cały stojak z różnymi prepaidami. Jakoś już bardzo się im nie przyglądałam, ale z tego co zauważyłam to chyba ceny były w okolicach 30 USD. Więc być może warto najpierw się tam zorientować, jeśli będziesz miał jakieś 7/11 w okolicy. | |
| Strona 1 z 5 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |