Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 05 Gru 2016 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2016
Posty: 6
Witajcie.
Moje pytanie brzmi: czy warto wychodzić z lotniska i czy zdążymy gdziekolwiek dotrzeć i cokolwiek zobaczyć, mając 6 i pół godziny czekania na przesiadkę? Czy lepiej nie ryzykować i zostać na lotnisku? Nie powiem, wizja zobaczenia chociaż kawalątka Omanu kusi, szczególnie że przesiadki tego typu mamy przy podróży w obie strony - tam 6,5 godziny, z powrotem 7h 15min. Cała podróż na jednym bilecie, więc odbiór i nadawanie bagażu nas nie interesuje. Tylko kwestia czy wychodzić i jeśli tak, to jak i co zdążymy zrobić/zobaczyć żeby bezpiecznie wrócić na drugi lot.
Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 05 Gru 2016 06:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3036
Loty: 554
Kilometry: 1 342 494
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
Potrzebujwsz wize turystyczna, zeby wyjsc. Na 10 dni kosztuje 5OMR, nie pamietam czy jest krotsza. Wize mozna kupic online, stoi sie wtedy w krotszej kolejce, ale i tak to trwa. Minimum pol godziny trzeba liczyc. Z lotniska tez trzeba gdzies dojechac, wiec albo auto albo transport publ jesli jest. Wynajecie auta to natepne 30-45 min. Zycie plynie tu wolno. Mozna tez wziac taxi i zrobic objazd z kierowca, duzo osob tak robi.

Duzy meczet jest niedaleko lotniska, sa tez centra handlowe albo kawalek dalej Opera, promenada przy plazy wiodaca do Crown Plaza. Ewentualnie mozna zobaczyc okolice lotniska, Seeb, marine, itp. Do meczetu mozna wejsc miedzy 8.00 a 11.00 oprocz piatku.

Nie wiem ile trwa pocedura wejscia na lotnisko, bo jeszcze nie testowalam. Pozdrawiam z Omanu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 05 Gru 2016 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1459
Loty: 555
Kilometry: 823 993
Krajów: 64 / 29.9%
niebieski
Abstrahując od Maskatu... zawsze warto. W tym roku miałem stopa 2x w Stambule, w drodze do Malezji. Też raz 6,5h drugim razem 7,5h. Zostawiliśmy z żoną walizki w przechowalni, wizę mieliśmy kupioną wcześniej i zobaczyliśmy kawałek miasta. Zawsze to lepsze niż tkwienie na lotnisku i obgryzanie paznokci... ile jeszcze do wylotu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
Offline
#4 PostWysłany: 05 Gru 2016 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2016
Posty: 6
dzięki za odpowiedzi, właśnie wydaje mi się, że zawsze warto, ale na jak długo? Znaczy - z pół godziny zanim wyjdę, na następny samolot trzeba być z godzinę wcześniej, chodzi o to, żeby nie przedobrzyć. No ale mając 6,5h na przesiadkę można chyba wyściubić nos na 3 godziny chociaż ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5 PostWysłany: 08 Gru 2016 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3036
Loty: 554
Kilometry: 1 342 494
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
Wejscie na lotnisko:
1. Pol godziny w kolejce do wejscia do odlotow. Jest kontrola bagazu przed wejsciem. Dwie dlugie kolejki, a przed samymi bramkami jeszcze cwaniacy, ktorzy wpychaja sie bez kolejki. Biznes i pierwsza klasa ma osobne wejscie.
2. Check in, zalezy od lini, w moim przypadku nie bylo nikogo, ale przy innych stanowiskach kolejki.
3. Kontrola paszportowa i bagazu podrecznego to 15 minut.

Ilosc ludzi zalezy od godzin. Ja przylecialam ok. 23.25 i wylot o tej samej godzinie, a bylam na lotnisku okolo 20.00, na wypadek korkow czy kolejek. Oddawalam jeszcze samochod.

Ja bym nie wychodzila z tego lotniska na pare godzin, bo wszystko tu trwa. Autobus nie ma przystanku przy terminalu, trzeba podejsc do autostrady, rozklady online skape.

Oman Air ma zwykle darmowy stopover w Maskat, wiec mozna zrobic sobie przerwe na zwiedzanie. Warto to wziąć pod uwage na etapie kupna biletow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group