Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Odprawa Lufthansa
odprawa-lufthansa,225,78186
Strona 4 z 4

Autor:  Marleywaw [ 24 Lut 2025 22:49 ]
Temat postu:  Re: [LH] Lufthansa - opinie, recenzje, uwagi

tak też myślałem. No nic trzeba się czaić na początek odprawy. Plusem jest na pewno wcześniejszy dolot, bo to otwiera odprawę trochę wcześniej niż innym i pewnie jest większy wybór miejsc.

Autor:  Darek M. [ 25 Lut 2025 06:45 ]
Temat postu:  Re: [LH] Lufthansa - opinie, recenzje, uwagi

A masz na pewno darmowy wybór miejsc przy odprawie? Na lotach po Europie trzeba mieć Senatora w M&M do darmowego wyboru. Gold z innego programu lub FTL nic nie daje i co najwyżej system sam przydzieli lepsze miejsca.

Autor:  1955845624 [ 25 Lut 2025 10:09 ]
Temat postu:  Re: [LH] Lufthansa - opinie, recenzje, uwagi

@Marleywaw jeżeli miejsce zostanie wybrane i potwierdzone, to wtedy jest widoczne na mapie samolotu. Jeżeli masz taryfę bez wyboru miejsc (Light), to dlaczego Twoja rezerwacja miałaby wybrane miejsce, skoro co do zasady samolot ma mieć możliwość ewentualnego wyboru dla osób, które takie miejsce sobie wykupią? Tak samo przy OLCI (OnLineCheckIn) nie wybierzesz miejsca za darmo w taryfie Light - zostaną przypisane, nawet system odpraw nie zapyta o taki wybór. Owszem, później będziesz mógł zmienić, ale jakiekolwiek kliknięcie pokaże cenę do zapłaty i jeśli nie zapłacisz, miejsce się nie zmieni (nie potwierdzi). Natomiast jeżeli masz taryfę Basic, to bez problemu możesz takie miejsce wybrać sobie już teraz (przy rezerwowaniu lub w dowolnym momencie gdy rezerwacja już istnieje). Ja np. zawsze kupuję taryfę Basic tylko i wyłącznie dla możliwości wyboru miejsc i rzeczywiście gdy samolot się zmieni, miejsca mi się "wyrzucą", to sobie na kilka dni przed wybieram inne, które mi odpowiadają. Jeżeli zależy Ci na konkretnych miejscach, tu nie ma co oszczędzać. Może to sporo nerwów zaoszczędzić. Mi jeszcze kiedyś w Light z SEN na lotnisku zmienili, ale kolega leciał z innym Goldem niż LH i przy CheckIn Desku miła pani poprosiła, żeby poszedł do kasy biletowej uiścić opłatę za wybór preferowanego miejsca, to wtedy mu zmieni (WAW).

Autor:  Marleywaw [ 25 Lut 2025 11:20 ]
Temat postu:  Re: [LH] Lufthansa - opinie, recenzje, uwagi

niestety mam taryfę Light, ale lot long haul, to chyba będę mógł zmienić miejsce przy odprawie ?

Autor:  tarman [ 25 Lut 2025 11:23 ]
Temat postu:  Re: [LH] Lufthansa - opinie, recenzje, uwagi

Będziesz mógł, ale odpłatnie

Autor:  Marleywaw [ 25 Lut 2025 11:57 ]
Temat postu:  Re: [LH] Lufthansa - opinie, recenzje, uwagi

do tej pory w LH na long haulach była możliwość zmiany miejsca bezpłatnie w najtanszej taryfie, tylko na krótkich odcinkach odpłatnie

Autor:  1955845624 [ 25 Lut 2025 12:01 ]
Temat postu:  Re: [LH] Lufthansa - opinie, recenzje, uwagi

@Marleywaw od 13 sierpnia 2024 roku to się zmieniło.

Autor:  Aramise [ 16 Mar 2025 00:34 ]
Temat postu:  Re: Odprawa Lufthansa

Jeśli to komuś pomoże w rozkminie: Na trasie WAW-FRA-MEX w rezerwacji dla 3 osób w taryfie Light kupiłem przy zakupie biletu miejsce tyko dla siebie w 'Prefered Zone'. Po odprawie pozostała dwójka dostała miejsca obok mnie.

Autor:  sanchopan [ 07 Lut 2026 21:20 ]
Temat postu:  Re: Odprawa Lufthansa

Poprawcie mnie, proszę, jeśli się mylę. Dawno Lufą nie leciałem, ale i wtedy to albo leciałem za ocean albo... miałem czasu dużo na lotnisku. A najbliższy wylot mam wcześnie rano i jako że nie mam bagażu rejestrowanego (plus FT dla każdego), to - jeśli to możliwe - nie chciałbym stać przy stanowisku do odpraw, tylko od razu iść do Security.
Lot KTW-FRA-ACE Air Dolomiti oraz Discovery.
Bilety kupione bezpośrednio na stronie Lufy. Taryfa Economy Light.
Czytam też, że "jako członek M&M odprawimy Cię automatycznie na 23 godziny przed lotem". To prawda? Będę mógł potem (próbować) zmienić miejsca, żebyśmy siedzieli obok siebie (5-osobowa rodzina) albo po prostu je zmienić bezpłatnie.
Czy może lepiej odprawić się przez aplikację albo stronę Lufy na 30 godzin przed wylotem?

Zasadniczo też chciałbym się upewnić, że mogę to zrobić online - wiem, lamerskie pytanie :mrgreen: - a nie na lotnisku? ;)

P.S. Tej walizki 55x40x30 cm wciąż specjalnie nie ważą? :D

Autor:  drk0202 [ 07 Lut 2026 21:47 ]
Temat postu:  Re: Odprawa Lufthansa

Jeśli nie nadajesz kabinówki (a bedą w mailach namawiać) możesz od razu iść do security (jeśli masz karty pokładowe) , wtedy nikt nic nie waży i specjalnie sie nie przygląda
Jeśli nadajesz wtedy oczywiście przechodzi przez wagę, ja zawyczaj kabinówkę nadaję żeby się nie uganiać i różne płyny przewozić, w styczniu na podobnej trasie tyle że z Krakowa każda z 4 osób miała ponad 8 kg i nie było problemu, a na Lanzarote było ponad 10 kg (wino i oliwa są cięzkie), Pani wpisała każdemu 7 kg :-)
Lufa usadzi Was obok siebie niezależnie czy online czy na lotnisku, a odprawę najwygodniej chyba w aplikacji

Autor:  sanchopan [ 07 Lut 2026 22:15 ]
Temat postu:  Re: Odprawa Lufthansa

Dzięki. No nie chcę nadawać, bo i tak muszę wstać przed 3 w nocy, a tak musiałbym jeszcze wcześniej. ;)

Autor:  Aramise [ 17 Lut 2026 08:57 ]
Temat postu:  Odprawa Lufthansa

Taka sytuacja: Mam rezerwację na 4 osoby WAW-MEX. Dla siebie wykupiłem miejsce w pierwszym rzędzie, XL, na odcinku MUC - MEX, ale podczas odprawy system przydzielił całej czwórce, w tym mnie, miejsca obok siebie, 10 rzędów dalej. Miejsce które wykupiłem jest już zajęte, nie mogę zmienić. Ponadto , nie mogę zmienić nawet odpłatnie na jakikolwiek inne miejsce. A może taka opcja zmiany jest możliwa dopiero po locie na pierwszym odcinku czyli waw-MUC

Czy to zawsze taka jest procedura w LH, jak na przyszłość (lot powrotny) temu zaradzić? Kiedyś było, że po odprawie można za darmo zmieniać miejsca.

Autor:  Aramise [ 17 Lut 2026 14:41 ]
Temat postu:  Re: Odprawa Lufthansa

Odpowiem sobie i potomnym: Pofatygowałem się na Lotnisko Chopina dzisiaj, dzień przed wylotem. Przy stanowisku LH pani poinformowała , że moje miejsce, wykupione, jest wyłączone z użytku (możliwe, że zepsute) - jeśli przy boardingu go nie dostanę - należy składać reklamacje i żądać zwrotu opłaty.

A do tego miła niespodzianka, bo bez problemu (bez dodatkowej opłaty) przypisała nowe miejsca także pozostałym osobom z rezerwacji (w 'prefered zone'), tak na pierwszym , jak i drugim locie.

Autor:  sanchopan [ 18 Mar 2026 10:45 ]
Temat postu:  Re: Odprawa Lufthansa

Powiedzcie, co robię źle - lot KTW-FRA-ACE. Loty Discovery i Dolomiti - kupione na stronie Lufy.
Kilka godzin po otworzeniu odprawy (bilet najtańszy) klikam w apce oraz na www "Odprawa", odprawia tylko mnie. Reszty pasażerów nie i pisze "odprawa niemożliwa".
Zadzwoniłem do Lufy, zrobili to za mnie przez telefon. Nie znali przyczyn, bo "może jakiś błąd".
Coś robię źle czy "tak się zdarza"? ;)

Autor:  Zeus [ 18 Mar 2026 10:57 ]
Temat postu:  Re: Odprawa Lufthansa

Tak się zdarza.

Strona 4 z 4 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/