Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 15 Gru 2014 13:52 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 847
niebieski
Przydałyby się wszelkie rady począwszy od darmowych miejsc parkingowych, po najlepsze atrakcje, tak aby maksymalnie wykorzystać dzień. W grę wchodzi też kupno Salzburg Card, pytanie czy warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 15 Gru 2014 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3036
Loty: 554
Kilometry: 1 342 494
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
dyzio1 napisał(a):
Przydałyby się wszelkie rady począwszy od darmowych miejsc parkingowych, po najlepsze atrakcje, tak aby maksymalnie wykorzystać dzień. W grę wchodzi też kupno Salzburg Card, pytanie czy warto?

Darmowe miejsca parkingowe, to raczej daleko od centrum. W styczniu parkowalam raz na ulicy, bo nie moglam dojechac do centrum przez zamkniete ulice. Faktycznie bylo za darmo, ale szlam chyba z pol godziny potem.

Co do karty Salzburg, to zalezy co masz zamiar robic w Salzburgu. Ja bylam 2 x jeden dzien i w tym czasie zwiedzalam zamek i ogolnie pokrecilam sie po centrum. Nie wiem czy ta karta przydalaby sie do czegos.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#3 PostWysłany: 05 Sty 2015 13:24 

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 5
Jeden dzień jest ok, my pojechaliśmy z Monachium na taki wypad autem, można zostawić na ulicy ale jest kawałek do dojścia - nie wiem jak zimą my byliśmy w sierpniu ale zamek i starówka bardzo przyjemne do tego fajne ogrody. Z Monachium dało się bez problemu dojechać bez winiety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 07 Sty 2015 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 123
Kilometry: 246 981
Krajów: 32 / 15.0%
Byłem w Salzburgu dwa dni temu (dotarłem pociągiem z Wiednia). W zupełności wystarczy cały dzień na zwiedzania. Stare miasto leży na niewielkim obszarze, ale jest sporo ciekawych zabytków, kamienic, kościołów, fontann (w okresie zimowym są "zaszklone" i wyłączone). Nad stary miastem wznosi się wzgórze, z którego rozpościera się ładny widok. Wiedzie przez nie kilka ścieżek. Znajduje się tam też muzeum sztuki nowoczesnej, a na drugim wzgórzu okazała Twierdza Hohensalzburg (wstęp 8 euro).

Załączniki:
Komentarz do pliku: Widok ze wzgórza na stare miasto i twierdzę.
salzburg.jpeg
salzburg.jpeg [ 119.72 KiB | Obejrzany 12351 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#5 PostWysłany: 07 Sty 2015 21:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 847
niebieski
Dzięki. Piękne zdjęcie i pogoda dopisała.

_Pi0tr_ napisał(a):
Byłem w Salzburgu dwa dni temu (dotarłem pociągiem z Wiednia). W zupełności wystarczy cały dzień na zwiedzania. Stare miasto leży na niewielkim obszarze, ale jest sporo ciekawych zabytków, kamienic, kościołów, fontann (w okresie zimowym są "zaszklone" i wyłączone). Nad stary miastem wznosi się wzgórze, z którego rozpościera się ładny widok. Wiedzie przez nie kilka ścieżek. Znajduje się tam też muzeum sztuki nowoczesnej, a na drugim wzgórzu okazała Twierdza Hohensalzburg (wstęp 8 euro).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 29 Lis 2017 19:02 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Cześć, wie ktoś ile kosztuje funicular na Twierdze Hohensalzburg? Ile mniej więcej czasu sobie trzeba zaplanować na samym zamku bez zwiedzania wnętrz? Czy aby tam wjechać trzeba kupić również bilet do środka? Zależy mi głównie na podziwianiu widoków z góry. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 25 Lut 2018 11:19 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
_Pi0tr_ napisał(a):
Nad stary miastem wznosi się wzgórze, z którego rozpościera się ładny widok. Wiedzie przez nie kilka ścieżek. Znajduje się tam też muzeum sztuki nowoczesnej



Nazwa tego wzgórza to Bürgerwehr Mönchsberg? Rozumiem, że tam wejście jest bezpłatne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 25 Lut 2018 11:32 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
zamek zwiedzałem , mi zajęło około 2 godziny (z tego co pamiętam nie było tłumacza/słuchawek w języku polskim) , pozostałe 2 godziny to spacery po starówce. Wracałem z nart i zmęczocny byłem więc nie rozpędzałem się z innymi atrakcjami ,ale jeśli idzie o moje przypuszczenia to kilka godzin w zupełności wystarczy jeśli chodzi o porę zimową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 27 Lut 2018 15:05 

Rejestracja: 20 Lut 2018
Posty: 4
Zbanowany
Ja polecam także odwiedzić dom Mozarta :) Na dodatek w pobliskim sklepie można kupić jedne z najlepszych słodyczy - Mozartkugeln


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 27 Lut 2018 15:56, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#10 PostWysłany: 07 Cze 2018 09:25 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 89
Już po zaplanowanym pobycie więc podziele się bo miasto piękne i ma wiele do zaoferowania ok 2 dni.

1. Z każdego miejsca widoczna Twierdza Hohensalzburg bilet przez neta 11,80EURO (jest to bilet wczesny wejście do godziny 10) , wyjazd kolejką szynową piękne widoki muzeum też warte odwiedzenia czas zwiedzania 1,5-2H.
2. Stare miasto i tu nie można przeoczyć ...małego cmentarza przy kościele Św Piotra - "cudowny zaułek"
3. Najlepszy widok po drugiej stronie rzeki z wzgórza pod klasztorem Kapucynów
4. Pałac Mirabel a właściwie ogrody i widok z nich ( końcowy taras) - Ogrody wstęp wolny.
5. Uliczka Gedreidegasse - Na początku po prawej najstarsze czekoladki Mozart 1szt ok 1EUR;)

Na dokładkę koło lotniska hangar RedBull - wstęp wolny

PS: Moderator proszę zmienić temat na Salzburg 8-)

Załączniki:
DSC_0070.JPG
DSC_0070.JPG [ 526.61 KiB | Obejrzany 8276 razy ]
DSC_0179.JPG
DSC_0179.JPG [ 731.08 KiB | Obejrzany 8281 razy ]
DSC_0062.JPG
DSC_0062.JPG [ 667.43 KiB | Obejrzany 8281 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
czapa uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#11 PostWysłany: 19 Lip 2018 13:03 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 78
Loty: 147
Kilometry: 325 108
Krajów: 49 / 22.9%
W którym miejscu jest najlepszy punkt widokowy z tego wzgórza gdzie znajduje się Klasztor Kapucynów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#12 PostWysłany: 09 Sie 2022 15:30 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
Czy ma ktoś z Was doświadczenia z kolejką na Untersberg w szczycie sezonu letniego? Z info w necie wnioskuję, że jest 1 wagonik w każdą stronę co 30min. Ile ludzi wchodzi? co jak się nie wejdzie na ostatni na 17? ile wcześniej trzeba być? jak duże są kolejki? Czy jest szansa w ogóle wjechać o 17 jak się przyjedzie z miasta na 20min przed 17?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 17 Sie 2022 11:27 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
sama sobie odpowiem ;)
w sierpniu kolejka jeździła co 15 min. limit osób w wagoniku to 50, byłam ok 14-16 w sobotę i nie było problemu z wjazdem, jak i zjazdem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#14 PostWysłany: 19 Sie 2022 00:32 

Rejestracja: 13 Sie 2022
Posty: 21
Loty: 1
Kilometry: 896
Krajów: 2 / 0.9%
Ktoś pisał, że na Salzburg maksymalnie jeden dzień. W jeden dzień to można całe miasto objeść, ale bez zwiedzania i zagłębiania się w historię miejsca. Obowiązkowo śladami Mozarta i panorama z Twierdzy Hohensalzburg. A zimą warto załapać się na jarmark świąteczny by porównac z naszymi ;)
_________________
Zapraszam na mojego bloga o podróżach po Polsce i świecie Polska Po Godzinach
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
 
      
Offline
#15 PostWysłany: 12 Sie 2024 10:46 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 515
Loty: 153
Kilometry: 249 194
Krajów: 28 / 13.1%
niebieski
Korzystał ktoś z karty Salzburg pass?
Zamierzam kupić 24godzinną.Jak dobrze zrozumiałem transport publiczny jest za darmo i jedno wejście do atrakcji też za free.W planach wykorzystałbym ten darmowy wstęp na kolejkę Untersberg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group