Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#461 PostWysłany: 24 Sty 2021 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3227
złoty
@Razem

Po co te wszystkie informacje, razem z dokladnymi zrodlami etc. sa tu zamieszczane? My poswiecamy na to czas, zeby grzebac w zrodle, szperac, byc na biezaco. Przeciez co ktoś zamiesci dokladne informacje, to za chwile na dole pojawia sie post typu, ''a jak wracam z Finlandii to tez musze miec?"
Zainwestuj czas zeby dokladnie przeczytac co jest juz tutaj 5 razy napisane. Uzyj tlumacza jesli w oryginale jest Ci ciezko....Przeciez tu wszystko jest. Pozniej tylko czytam, ze ktos kogos trolluje, no ale jak inaczej mozna tego uniknac? Nie da sie.

Razem napisał(a):
Czyli lecąc z Meksyku do WAW z krótką przesiadką w Frankfurcie też muszę mieć test :? :?: Już się pogubiłem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN Leć do Ameryki Środkowej i zobacz dwa oceany 😮🌊 Bilety do Panamy za 2394 PLN
Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪 Letnia wycieczka bez brania urlopu 😍 Weekend w Sztokholmie za 420 PLN (loty + ⭐⭐⭐⭐ hotel ze śniadaniami) 🇸🇪
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#462 PostWysłany: 24 Sty 2021 11:43 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 398
Loty: 119
Kilometry: 272 798
Krajów: 24 / 11.2%
niebieski
Flyguy napisał(a):
@Razem

Po co te wszystkie informacje, razem z dokladnymi zrodlami etc. sa tu zamieszczane? My poswiecamy na to czas, zeby grzebac w zrodle, szperac, byc na biezaco. Przeciez co ktoś zamiesci dokladne informacje, to za chwile na dole pojawia sie post typu, ''a jak wracam z Finlandii to tez musze miec?"
Zainwestuj czas zeby dokladnie przeczytac co jest juz tutaj 5 razy napisane. Uzyj tlumacza jesli w oryginale jest Ci ciezko....Przeciez tu wszystko jest. Pozniej tylko czytam, ze ktos kogos trolluje, no ale jak inaczej mozna tego uniknac? Nie da sie.


Czyli wiem, że nic nie wiem...Odwiedziłem kilka stron i dalej pewności nie mam.
Napisałeś " Natomiast bezwzgledny obowiazek wykonania testu przed wylotem oraz rejestracji maja osoby powracajace z krajow scharakteryzowanych jako Virusvarianten-Gebiete. Nie ma tutaj wyjatkow takich jak tranzyt etc "
W grupie Virusvarianten-Gebiete jest Meksyk więc wynika z tego że test wymagany nawet na tranzycie. Pytam, bo nie biorę za pewnik tego co piszą inni. Na stronie Lufy z tego co rozumiem to test na tranzycie nie jest wymagany. Może mają nieaktualne info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#463 PostWysłany: 24 Sty 2021 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 8094
platynowy
Ale gdzie masz informację o tym, że Meksyk jest w "Virusvarianten-Gebiete"?

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
Razem uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#464 PostWysłany: 24 Sty 2021 11:59 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 398
Loty: 119
Kilometry: 272 798
Krajów: 24 / 11.2%
niebieski
a faktoza... Przepraszam jednak nie...
Meksyk jest w 2 grupie, a więc test na tranzycie niewymagany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#465 PostWysłany: 24 Sty 2021 13:29 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2923
Loty: 154
Kilometry: 151 837
Krajów: 25 / 11.7%
srebrny
Jeszcze tylko gwoli ścisłości: w Berlinie nie ma obecnie ani jednego czynnego lotniska. BER jest w Brandenburgii i to przepisy tego landu są decydujące.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#466 PostWysłany: 24 Sty 2021 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1263
niebieski
Mam nadzieję że interpretacja Flyguya jest rzeczywiście prawidłowa, wydaje się logiczna. Ktoś planuje tranzyt w najbliższym czasie by to potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#467 PostWysłany: 24 Sty 2021 15:42 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 222
Loty: 27
Kilometry: 49 997
Krajów: 16 / 7.5%
niebieski
Takie info na grupie na FB "Podróże w czasie pandemii":

Załączniki:
Screenshot_20210124-144103_Facebook.jpg
Screenshot_20210124-144103_Facebook.jpg [ 203.69 KiB | Obejrzany 1239 razy ]
Screenshot_20210124-144043_Facebook.jpg
Screenshot_20210124-144043_Facebook.jpg [ 582.25 KiB | Obejrzany 1239 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#468 PostWysłany: 24 Sty 2021 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2314
Loty: 625
Kilometry: 983 931
Krajów: 33 / 15.4%
niebieski
Wsiadam właśnie do samolotu we Frankfurcie; nie ma wymogu posiadania testu dla osób w tranzycie. Jednakowoż jest obowiązek testu, jeśli przepisy państwa docelowego takowego żądają (wynik trzeba okazać przed boardingiem).

Sent from Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#469 PostWysłany: 24 Sty 2021 15:59 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 222
Loty: 27
Kilometry: 49 997
Krajów: 16 / 7.5%
niebieski
To o czym piszesz, to jednak co innego. Tu kwestią sporną i wciąż nierozstrzygniętą jest to, czy można według najnowszych wytycznych lecieć DO Niemiec z krajów z listy
Hochinzidenzgebiete bez testu będąc w tranzycie do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#470 PostWysłany: 24 Sty 2021 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 572
Loty: 511
Kilometry: 902 765
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
A co w sytuacji, gdy wracam z Meksyku do Berlina, z przesiadką w Lizbonie (wszystko na jednym bilecie) i dalej z Berlina jadę autem do Polski?
Czy dla Berlina w tym wypadku podpadam pod powrót z Meksyku czy z Portugalii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#471 PostWysłany: 24 Sty 2021 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2314
Loty: 625
Kilometry: 983 931
Krajów: 33 / 15.4%
niebieski
Sprawa nie wydaje się tak skomplikowana. Jeśli się wkracza na terytorium Niemiec, trzeba zrobić test. Dostając się do swojego samochodu, by pojechać do Polski opuszczamy strefę tranzytową i znajdujemy się już w BRD.

Sent from Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#472 PostWysłany: 24 Sty 2021 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1678
Loty: 379
Kilometry: 804 269
Krajów: 39 / 18.2%
srebrny
Na forach kanaryjskich pisali, że odmówili gościom bez testu wejścia na pokład, przesiadka do auta nie jest traktowana jako tranzyt
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#473 PostWysłany: 24 Sty 2021 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 3677
HON fly4free
Zwróćcie uwagę, że decyzje o wpuszczeniu lub nie do samolotu podejmują pracownicy linii na postawie jej wewnętrznych ustaleń
Więc można próbować wyjaśniać przedstawicielom linii zasady tranzytu, jednak jeżeli będą mieli wytyczne żeby wymagać wyniku testu, to trudno będzie ich przekonać do zmiany decyzji.
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#474 PostWysłany: 24 Sty 2021 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3227
złoty
Nie ma ani slowa o tym, ze chodzi o tranzyt ladowy, czy powietrzny. Jesli linia nie majaca wymogow ogolnych posiadania testu przed wejsciem na poklad tejze lini, wymaga go ze wzgledu na bledna interpretacje przepisow, moze zostac pociagnieta pozniej do pokrycia kosztow zwiazanych z niewpuszczeniem na poklad. Zapis mowi wyraznie, ze test nie jest wymagany jesli ktos ''przejezdza przez DE i nastepnie kraj opuszcza'' Znajduje sie w tzw. tranzycie:

2.'' nur zur Durchreise in die Bundesrepublik Deutschland einreisen und die Bundesrepublik Deutschland auf schnellstem Wege wieder verlassen, um die Durchreise abzuschließen''

Co do przykladow z Gran Canarii, tutaj hiszpanskie ministerstwo spraw zagranicznych rowniez zamieszcza na swojej stronie identyczna informacja co niemieckie (na dole sa wymienione wyjatki od wykonania obowiazku testu):

http://www.exteriores.gob.es/Embajadas/ ... _NOT1.aspx

Jesli mam polski dowod z polskim adresem i np. potwierdzenie zostawienia samochodu na parkingu przy lotnisku to nie widze powodu aby cokolwiek mialo wskazywac na to że nie opuszcze Niemiec zaraz po przylocie. Z takiego samego zalozenia możnaby wyjsc jesli mam przesiadke i wyjde z tranzytu, a na drugi lot do PL sie nie udam. Oczywiscie linie moga do tego roznie podchodzic, ale wtedy zalecalbym okazanie informacji ktore sa bezposrednio umieszczone na stronie hiszpanskiego MSZ.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#475 PostWysłany: 24 Sty 2021 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3227
złoty
Szczecin napisał(a):
Takie info na grupie na FB "Podróże w czasie pandemii":


Informacja zamieszczona na stronie Eurowings:

Hochinzidenzgebiete mit 7-Tage Inzidenz > 200: Der Test (PCR und Antigen möglich) muss innerhalb von 48 Stunden vor Einreise erfolgen, da ansonsten die Beförderung verweigert wird. Transfers sind ohne Test möglich.

https://www.eurowings.com/de/informiere ... #message_1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#476 PostWysłany: 24 Sty 2021 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 572
Loty: 511
Kilometry: 902 765
Krajów: 67 / 31.3%
niebieski
Pytanie tylko czy opuszczenie lotniska i dojście do swojego auta uważane jest za transfer.

@p.wl interpretuje to w ten sposób, że opuszczenie lotniska = wkroczenie na teren Niemiec.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#477 PostWysłany: 24 Sty 2021 23:16 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1481
Loty: 265
Kilometry: 510 675
Krajów: 34 / 15.9%
niebieski
Tyle czasu było uważane za transfer i to nie tylko w Niemczech, ale np. w Austrii czy Czechach i teraz nagle ma się to zmienić?
Coś mi się wierzyć nie chce...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#478 PostWysłany: 24 Sty 2021 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przepisy sie ciagle zmieniaja i skoro luki w informacjach czy nie dokladnie zdefiniowane to najlepiej przedzwonic do konsulatu.
Btw linie lotnicze moga nie miec zoltego pojecia o przepisach panujacych poza lotniskiem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#479 PostWysłany: 25 Sty 2021 07:18 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
Mam ten sam problem. 7.lutego przylatuje z Bogoty przez Paryż do Berlina o 11.20. O godz 16 jest lot wizzair do Tirany za 25 euro. Jak myślicie czy pokazanie rezerwacji na Wizzara przekona do tranzytu w Niemczech?
Pozdrawiam w tych ciężkich czasach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#480 PostWysłany: 25 Sty 2021 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 3227
złoty
Runo-88 napisał(a):
Pytanie tylko czy opuszczenie lotniska i dojście do swojego auta uważane jest za transfer.

@p.wl interpretuje to w ten sposób, że opuszczenie lotniska = wkroczenie na teren Niemiec.


Ale w rozporzadzeniu nie ma okreslonego slowa Transfer, to linie sobie tak ukladaja interpretacje. W rozporzadzeniu jest napisane aby niezwlocznie opuścić DE:

2.'' nur zur Durchreise in die Bundesrepublik Deutschland einreisen und die Bundesrepublik Deutschland auf schnellstem Wege wieder verlassen, um die Durchreise abzuschließen''
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group