| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Nicea - komunikacja nicea-komunikacja,1437,13354 | Strona 5 z 8 |
| Autor: | sanchopan [ 28 Paź 2022 22:12 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
...a z powrotem po lewej? Tak swoją drogą - to ten autobus na tyle długo stoi w Nicei "za kościołem", że można wsiąść, zająć miejsce, później wysiąść, przetrzeć szybę - i wsiąść ponownie? | |
| Autor: | Anonymous [ 29 Paź 2022 05:12 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
Dokładnie tak, stoi długo. I mało osób wsiada na tym przystanku. Przynajmniej takie są moje wakacyjne obserwacje. Jak z powrotem to nie wiem, bo na trasie wsiadałem i już mocno zatłoczony był. | |
| Autor: | sanchopan [ 29 Paź 2022 08:51 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
Ja zimą planuję wyjątkowo A w Monako jechać najlepiej do końca czy gdzieś po drodze wysiąść? Byłem tam już, ale zawsze samochodem i dość dawno, a autobusem pierwszy raz | |
| Autor: | Anonymous [ 29 Paź 2022 09:00 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
Gdzies w okolicy kasyna wysiadalem. Ale jak daleko jedzie dalej to nie wiem. To chyba taki optymalny punkt do rozpoczecia zwiedzania. Wszedzie stosunkowo blisko Zima tez jest fajnie. W drugiej polowie lutego 2023 w Nicei bedzie trwal festiwal. Bylem 4 lata temu i wrazenia bardzo dobre. I wlasnie na przyszly rok sie szykuje, o ile Wizz z lotami nic mi nie zmieni | |
| Autor: | FUX [ 29 Paź 2022 09:02 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
Dokładnie, tutaj https://goo.gl/maps/bNa4P9pQHKH5dk8P6 się wysiada. | |
| Autor: | rumpelstilckin [ 29 Paź 2022 15:18 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
Cześć, trudno znaleźć te informacje, ale przeszukałem trochę internetów i udało mi się znaleźć takie informacje - autobus nr 100 do Monako i Menton zamienia się na autobusy nr 607 i 608, więc jeśli ktoś jedzie do Menton to musi się przesiąść. Na oficjalnej stronie przewoźnika w dalszym ciągu widnieje autobus LR100: - Nicea - Monako - startujemy w Nicei z przystanku Nice Port Lympia i koniec jest w Monako na przystanku Place des Moulins (jeden przystanek wcześniej jest Monte Carlo (Casino)), - Nicea - Menton - startujemy w Nicei z przystanku Nice Port Lympia, przesiadamy się w Monako na przystanku Place d’Armes z autobusu nr 607 do autobusu nr 608, końcowym przystankiem w Menton jest MENTON GARE ROUTIÈRE (jeden przystanek wcześniej jest Casino). Jeśli coś źle napisałem to prośba o poprawienie. I tu pytanie, czy robimy to na jednym bilecie Ticket Azur? Według mnie tak. I kolejne pytanie z mojej strony o dojazd z Nicei do Cannes, czy może ktoś jechał ostatnio? Bo z tego co widzę (a raczej nie widzę) to na oficjalnej stronie przewoźnika nie ma autobusu nr 200 bezpośrednio z Nicei z przystanku Nice Albert 1er/Verdun do Cannes. Według moich informacji, które znalazłem to wsiadamy do tramwaju nr 2 z przystanku Port Lympia do przystanku Parc Phoenix i tam przesiadka do autobusu nr 200 - tylko nie mogę go nigdzie znaleźć. Ktoś może jechał ostatnio i może udzielić rady? Pozdrawiam, | |
| Autor: | sanchopan [ 29 Paź 2022 15:36 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
...ja bym jeszcze dopytał odnośnie trasy z Nicei do Cannes: jako że ponoć przystanek początkowy w Nicei jest na zachodnim krańcu Promenady Anglików, to czy można tam podjechać innym autobusem (bo to jednak jakieś 7 km), a przede wszystkim czy wtedy jedziemy na 1 bilecie do Cannes? Bo chyba nie, ale wolałbym się upewnić... | |
| Autor: | Zibid [ 31 Paź 2022 08:46 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
Witam Czy na jednym bilecie jest opcja dojazdu do Cannes z przystankiem na 2-3 godziny w Antibes. Przykładowo pociąg - jednodniowy bilet lub podobna opcja. Proszę o porady. | |
| Autor: | ewaolivka [ 31 Paź 2022 11:49 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
@Zibid, o ile się znam | |
| Autor: | Martinuss [ 31 Paź 2022 15:29 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
Jeżeli ktoś ma hotel przy lotnisku NCE to tramwaj jest za darmo. Tramwaj od terminala 2 przez terminal 1 do "wioski hotelowej" (Grand Arénas) jest za FREE. Jakby ktoś chciał jechać dalej np. do centrum Nicea to koszt biletu 1,50Euro za bilet 74min w biletomacie (można kartą) lub w aplikacji mobilnej "Nice Ticket" (bardzo prosta). Bilet kasujemy po wejściu do tramwaju a w autobusie wchodzimy przednimi drzwiami i kasujemy. Jeśli w aplikacji to po zakupie biletu trzeba kliknąć aby "skasować". Dojazd do Monako jest możliwy koleją regionalną SNCF z "wioski hotelowej" (Grand Arénas) lub też z samego centrum Nicea bo przejeżdża przez nią. Wyjazd z (Grand Arénas) jest 25 po każdej godzinie i 56min po każdej godzinie tj. 7:25/7:56/8:25/8:56 itd. Koszt biletu 5,10Euro. Można w biletomacie kartą/gotówką lub w kasie. Co do biletomatu SNCF na kolej jest dosyć ułomny. Po podejściu do niego przekręcamy kółko z zielonym przyciskiem w prawo i od razu zatwierdzamy zielonym aby mieć j. Angielski. Dalej wszystko robimy przekręcając kółko w prawo i zatwierdzamy mocno zielonym przyciskiem. Bilet trzeba skasować w automacie na peronie(!!!) Odjazd przeważnie z peronu 1 ale warto się upewnić na ekranie. Pociągi są dwupiętrowe. Czas przejazdu 30min. Polecam jechać rano i siadać z prawej strony aby mieć fajne widoki Załącznik: Komentarz do pliku: Pociąg do Monako z Nicea, Wschód Słońca Pociąg do Monako z Nicea Wschód.jpg [ 101.91 KiB | Obejrzany 3172 razy ] | |
| Autor: | klapio [ 01 Lis 2022 12:11 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
Jeżeli chodzi o dojazd do Monako to w jedną stronę jechałem zgodnie z postem @Martinuss w cenie 5,10€ (@Martinuss dzięki za podpowiedzi) i wszystko się zgadza z tym że uwaga na lokalizacje stacji Nice Saint-Augustin, google maps pokazuje ją w budowie, stara stacja jest zamknięta, nowa stacja znajduje się tutaj: 43.66883980835998, 7.210651344219504 W drugą stronę jechałem autobusem 607, autobus kosztuje 1,5€. W Nicei autobus startował z tego przystanku: 43.69923088987901, 7.2848670847602754 Wracałem z nim z Monako, najlepiej wsiąść na jakiejś wcześniejszej stacji, bo potem jest bardzo zapełniony. Ja wchodziłem w Monte Carlo: 43.7400222185819, 7.425265313941125 Autobus dojeżdża do Port Lympia | |
| Autor: | Roxanne [ 17 Lis 2022 15:02 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea i Lazurowe Wybrzeże |
Wróciłam z krótkiego wypadu do Nicei, więc podzielę się informacjami, których sama nie znalazłam (albo nie potrafiłam znaleźć) Z Nicei do Monako jeździ obecnie autobus 607, a nie 100. Jeżdżą dość często, bo rozkładowo co ok. 20 minut. Przystanek początkowy jest w uliczce za kościołem przy porcie, piszę o tym, bo sama musiałam się go trochę naszukać Załącznik: Image2.jpg [ 147.5 KiB | Obejrzany 3077 razy ] Eze - bardzo polecam. Jeśli ktoś się nie orientuje, to Eze jest położone "na dwóch poziomach" - przy morzu (tamtędy jeździ pociąg i autobus 607) oraz na wzgórzu (niebagatelnym, bo ponad 400 mnpm). To "właściwe", średniowieczne Eze to jest to na wzgórzu - można tam się dostać z Nicei autobusem 82 lub 112 (odjeżdżają z dworca autobusowego Vauban). Jeżdżą rzadziej niż 607, bo kurs jednej lub drugiej linii wypada średnio raz na godzinę, a czasem rzadziej, więc warto sprawdzić godziny odjazdów i nie przychodzić na ostatnią chwilę. Drugą opcją dostania się do miasteczka Eze jest "ścieżka Nietschego" wiodąca znad morza na wzgórze. Ja tą ścieżką schodziłam w dół i zajęło mi to prawie godzinę, więc pod górę będzie dłużej Jeśli ktoś chciałby jednego dnia zaliczyć Monako i Eze, to może pojechać do Monako 607, a potem wrócić do Eze 112 (jeździ spod kasyna). Niestety 82 nie dojeżdża do Monako, a 112 jeździ co ok. 2 godziny. Tak czy siak, opcja "Eze pociągiem" wiąże się z ostrym spacerem pod górę lub czekaniem na autobus 83. Dzień już krótki, więc udało mi się zobaczyć tylko Niceę, Antibes, Monako i Eze. Lazurowe wybrzeże podobało się dla mnie xD | |
| Autor: | sanchopan [ 14 Sty 2023 18:41 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea i Lazurowe Wybrzeże |
Jestem przed wyjazdem do Nicei, więc drążę temat dojazdu do Monako linią 607 Zou. Wychodzi na to, że od 5.01.2023 bilet jednorazowy podrożał do 2,10 EUR, ale: - dla grupy 3-osobowej zniżka 30%, - dla 4-osobowej 40% - dla 5-8 osób 50%. Wg strony linii Zou w aplikacji da się kupić tylko bilet pełnopłatny, więc trzeba u kierowcy zapewne. Pytanie na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - u owego kierowcy gotówka czy można kartą? O grupę nie pytam, bo pewnie sam dopiero jako pierwszy przetestuję...? https://zou.maregionsud.fr/nouveaux-tarifs-2023/ | |
| Autor: | FUX [ 14 Sty 2023 19:03 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
Wsiadaliśmy na przystanku w porcie, kupowaliśmy u kierowcy. Gotówka. Myślę, że posiadanie przy sobie 50-200 euro chyba nie jest problemem. Weź pod uwagę, że terminale nie zawsze wszędzie działają. Wysiadasz w Monaco koło informacji turystycznej. Poszukaj sobie dokładnych mapek u Lazurowego Przewodnika. Tomek to skarbnica wiedzy o tej części Francji. | |
| Autor: | sanchopan [ 14 Sty 2023 19:13 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
Ale w sensie, że "lepiej gotówką", bo terminala nie ma - czy jest terminal, ale nie zawsze działa? Jak dawno temu kupowałeś? | |
| Autor: | sanchopan [ 16 Sty 2023 19:35 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
No to tak jest obecnie - nie wiem czy coś źle zrozumiałem czy po prostu wcześniejsze info jest nieaktualne, ale: Wychodzę dzisiaj z T2 (lot Wizzairem), szukam bezpłatnego autobusu do pętli tramwajowej przez T1, a patrzę, że... właśnie podjeżdża tramwaj. Kupiłem wcześnie bilet 10-przejazdowy za 10 EUR w apce, skasowałem za 5 osób NFC-ekiem. Polecam bardzo! P.S. Dla zainteresowanych pewnie hotelami koło lotniska: stał jakiś autobus z napisem "Hotels". | |
| Autor: | donald [ 17 Sty 2023 20:13 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea i Lazurowe Wybrzeże |
sanchopan napisał(a): Jestem przed wyjazdem do Nicei, więc drążę temat dojazdu do Monako linią 607 Zou. Wychodzi na to, że od 5.01.2023 bilet jednorazowy podrożał do 2,10 EUR, ale: - dla grupy 3-osobowej zniżka 30%, - dla 4-osobowej 40% - dla 5-8 osób 50%. Wg strony linii Zou w aplikacji da się kupić tylko bilet pełnopłatny, więc trzeba u kierowcy zapewne. Pytanie na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - u owego kierowcy gotówka czy można kartą? O grupę nie pytam, bo pewnie sam dopiero jako pierwszy przetestuję...? https://zou.maregionsud.fr/nouveaux-tarifs-2023/ Jechałem dzisiaj, więc odpowiem: bilet grupowy dla 3 osób kosztuje 4,80 €. Płacić można u kierowcy, ale tylko gotówką - terminali brak. Przystanek w Port Lympia jest w trochę innym miejscu niż tu wskazywane - niedaleko tego tu oznaczanego, ale jednak to nie ten przystanek. Lokalizacja poniżej: Arson fodéré NICE https://maps.app.goo.gl/UhtiKZDAWCBUuiMF9?g_st=ic | |
| Autor: | FUX [ 17 Sty 2023 20:26 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea - komunikacja |
Przy porcie nadal remont czy sv stare? Może dlatego przeniesiono. Ja podawałem dane z 2015 czy 2016 roku. | |
| Autor: | sanchopan [ 17 Sty 2023 20:31 ] |
| Temat postu: | Re: Nicea i Lazurowe Wybrzeże |
donald napisał(a): sanchopan napisał(a): Jestem przed wyjazdem do Nicei, więc drążę temat dojazdu do Monako linią 607 Zou. Wychodzi na to, że od 5.01.2023 bilet jednorazowy podrożał do 2,10 EUR, ale: - dla grupy 3-osobowej zniżka 30%, - dla 4-osobowej 40% - dla 5-8 osób 50%. Wg strony linii Zou w aplikacji da się kupić tylko bilet pełnopłatny, więc trzeba u kierowcy zapewne. Pytanie na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - u owego kierowcy gotówka czy można kartą? O grupę nie pytam, bo pewnie sam dopiero jako pierwszy przetestuję...? https://zou.maregionsud.fr/nouveaux-tarifs-2023/ Jechałem dzisiaj, więc odpowiem: bilet grupowy dla 3 osób kosztuje 4,80 €. Płacić można u kierowcy, ale tylko gotówką - terminali brak. Przystanek w Port Lympia jest w trochę innym miejscu niż tu wskazywane - niedaleko tego tu oznaczanego, ale jednak to nie ten przystanek. Lokalizacja poniżej: Arson fodéré NICE https://maps.app.goo.gl/UhtiKZDAWCBUuiMF9?g_st=ic Trochę to dziwne... odpowiadać mi, gdy ja sam tutaj jakieś 30 minut wcześniej ściśle to opisałem. Warto czytać forum. | |
| Strona 5 z 8 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |