Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Zurich/Szwajcaria] Na lotnisko
na-lotnisko,1277,844
Strona 3 z 3

Autor:  ms993 [ 13 Sty 2024 21:18 ]
Temat postu:  Re: [Zurich/Szwajcaria] Na lotnisko

@obibok - tak, bilety kolejowe w podstawowej taryfie (Point-to-point ticket, Streckenbillet) obowiązują wyłącznie na konkretną trasę. Można je kupić w kombinacji z dojazdem do/z dworca komunikacją miejską, ale wtedy można tylko dojechać do/z dworca po tej wyznaczonej trasie.
Za to kiedy kupuje się bilet kolejowy na jakieś krótsze połączenie, to często takie połączenie znajduje się w ramach jakiegoś związku komunikacyjnego (np. ZVV) - wtedy bilet jest na określone strefy i można jeździć jak się chce. Ale wtedy to nie jest "czysty" bilet kolejowy, tylko bilet na komunikację miejską pozwalający także na podróż koleją.

Autor:  obibok [ 13 Sty 2024 23:22 ]
Temat postu:  Re: [Zurich/Szwajcaria] Na lotnisko

Czyli mniej więcej jak w Niemczech (czyli jakieś 150 lat przed Polską. Ale zawsze mi się wydawało, że w Szwajcarii jest to jeszcze bardziej zintegrowane.

Strona 3 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/