Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

MŚ 2018 w Rosji
ms-2018-w-rosji,1497,77083
Strona 146 z 155

Autor:  Emacho [ 21 Cze 2018 13:31 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Cześć. Pytanie pewnie padało, ale w natłoku informacji ciężko coś znaleźć. Chcę wyrobić FAN ID nie mając biletu na jakikolwiek mecz. Czy jest taka możliwość? Może wystarczy załatwić od kogoś numer biletu i sprawa jest załatwiona? Z góry dziękuje za fachowe odpowiedzi.

Autor:  Floyd_Kulis [ 21 Cze 2018 13:32 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Tak. Tak. Tak.

Autor:  banan4545 [ 21 Cze 2018 17:09 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Witam wszystkich. Mam pytanie ' ponieważ wybieramy się z rodzina do Kaliningradu na mecz Anglia- Belgia. Posiadamy oczywiście paszporty bilety i fan id lecz pytanie moje dotyczy dwóch kwestii. Mianowicie na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w specjalnie broszurce napisane jest ze należy posiadać Ubezpieczenie zdrowotne na kwotę minimum €30.000 ważne w całej Rosji na okres planowanego pobytu i stad moje pytanie - czy jeśli ktoś przyjedzie autem tylko na jeden dzień meczowy i opuszcza Kaliningrad tego samego dnia musi je mieć czy nie ? Czy jest to kontrolowane na granicy?
Drugie zaś pytanie dotyczy kwestii prawa jazdy. Bo w tym samym dokumencie ministerstwa jest napisane ze wystarczy polskie prawo jazdy i nie trzeba mieć międzynarodowego -
czy własnie to tez jest prawda czy jednak trzeba je mieć?
Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi :)

Autor:  DonCorrado [ 21 Cze 2018 19:01 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Ja kupiłem ubezpieczenie na 24h czy tam dwa dni, kwestia 13zł osoba, natomiast na granicy nikt tego nie chciał, paszport i fan id, co to prawa jazdy to nie wiem.

Widze, że niektórzy już objechali swoje mecze, widział kto koników? Ja w sumie nie szukałem, ale ktoś pisał, że tajniacy ich wyłapują, widzieliście jakich?

Autor:  Anonymous [ 21 Cze 2018 19:29 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Co do ubezpieczenia podobnie, nie wymagają ale ze względu na ewentualne koszty trzeba mieć, tym bardziej, że piwo leje się strumieniami i co najmniej trzech Polaków w Moskwie widziałem ze świeżymi bandażami na nogach i rękach

Co do koników: przed meczem Polaków nie widziałem koników, ale tu i wczoraj na Łuźnikach kilka osób chodziło z karteczkami "kupię bilety (faktycznego celu nie znam), jeden Polak cicho zapytał czy mamy bilety i widziałem 5 policjantów jak trzepało jednego z kibiców, który pokazywał bilet i szczegółowo sprawdzali mu posiadany bagaż

Autor:  anth [ 21 Cze 2018 21:10 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Koników nie ma, ubezpieczenia nikt nie wymagał, ale pewnie warto je mieć jak napisał przedmówca,
Zielonej karty, tłumaczenia oświadczenia z leasingu nikt nie chciał również, meldunków z hotelów podobnie. Choć, gdyby się coś przeskrobało, zapewne wszystkie dokumenty gromadzone od dawna okazałyby się niezbędne...

Wysłane z mojego SM-N9208 przy użyciu Tapatalka

Autor:  paulusss [ 21 Cze 2018 21:26 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

W Moskwie mnie kilka razy zaczepili o kupno biletów. Jeden to mi wyglądał na russkievo konika, bo zagadał po angielsku z russkim akcentem ticket, buy all ticket, na takim długim deptaku, który zaczynał się nieopodal FIFA Ticket Center. ale mówił to do mnie tylko przechodząc i tak cicho, żeby nikt z boku nie usłyszał i zaraz się oddalił.
No i różni, którym się nie chciało stać w kolejce, albo biletów brakowało, zaczepiali przy FIFA Ticket Center.
Jedynych koników jakich spotkałem to stojąc w kolejce po bilety na Kreml. Tam zaczepiali, ale też tak cicho i zaraz się oddalali, jakby faktycznie to było duże przestępstwo. Ale kolejka poruszała się dosyć sprawnie, więc nawet nie brałem tego pod uwagę i nie pytałem się o cenę. Staliśmy jakieś 30-40 minut, a przyszliśmy około 13. Bilety dostaliśmy na 15:30. Ale ktoś jak przyszedł później mógł już niestety ich nie zdobyć na ten dzień, bo są limitowane.

Autor:  madej [ 22 Cze 2018 11:26 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Wczoraj wróciliśmy z wyprawy.
Rosjanie bardzo mili, szczególnie w Kaliningradzie, jeden nawet stawiał nam co chwile piwka na strefie :D wymieniliśmy sie z nim flaga za szalik. Było wesoło.
W Moskwie zero problemów. Też piliśmy wódkę z Russkimi i Meksykańami blisko Placu CZerwonego. Policja zwracała tylko uwagę żeby zamknąć butelkę. Ogolnie wesoło tylko szkoda tego meczu. Na placu czerwonym tacy kozacy a na stadionie piknik, w kościele głośnej było. Ja do tej pory głosu nie odzyskałem, sektór D224 góra kibicował do samego końca.
Panowie a byliście na Portugalia-Maroko ? byli koniki pod stadionem?
Ja kupiłem pod stadionem bilet na Nigeria-CHorwacja w Kaliningradzzie po 50 euro za 3 kategorie. Planuje też tak zdobyć na Anglia Belgia ale może być trudniej.
Na granicy nie chcieli nawet zielonej karty. Pytali tylko ile wódki przewoże i jaki mam bak w aucie. Przewieźliśmy kilka paczuszek fajek za dużo ale przymkneli oko.

Autor:  Spartanin [ 22 Cze 2018 16:15 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Czy ktoś się orientuje czy można sprzedawać na stronie fifa mecze 1/8 i 1/4 z pakiety TST5 ?Fifa coś nie odpowiada

Autor:  uran [ 22 Cze 2018 19:40 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Czy ktoś z Was składał w ostatnich dniach wniosek o Fan ID? Po jakim czasie od wysłania wniosku wysyłają elektroniczne FAN ID?

Autor:  molo1985 [ 22 Cze 2018 21:00 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

siema,

przeszukałem temat ale nie znalazłem. Czy doczytaliście gdzieś jakie rozmiary flag są akceptowane na stadionie? Szykuję coś na 1610 ;)

Autor:  Garmond [ 22 Cze 2018 21:01 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

2x1.
Nie wpuszczą Cię z czymś większym.

Autor:  Tabciogaraj [ 22 Cze 2018 21:17 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

2x1,5m,ciut większe wpuszczaja, a jak nie marudz ze depozyt daleko i wpuszczą.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Autor:  luck1991 [ 22 Cze 2018 22:44 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

uran napisał(a):
Czy ktoś z Was składał w ostatnich dniach wniosek o Fan ID? Po jakim czasie od wysłania wniosku wysyłają elektroniczne FAN ID?

Niecała minuta

Autor:  wtfid [ 23 Cze 2018 09:54 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

W karcie migracyjnej wpisalismy omylkowo w polu "duration of stay" tylko date poczatkowa wyjazdu co jakby sprawia ze karta byla wazna przez 1 dzien. W 1 hotelu juz sie o to przyczepili...mozna to zlac czy moga byc jakiea problemy przy powrocie do Polski?

Autor:  anth [ 23 Cze 2018 10:13 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Mogą się przyczepić. W każdym z 3 hosteli w których spałem były jakieś problemy. A to anulowali rezerwację, a to nie zameldowali, a to wypisali źle się datę i cóż: musiałem zapłacić jeszcze raz za drugi dzień. Bo papierek już wypisany i oni nic nie poradzą...

Wysłane z mojego SM-N9208 przy użyciu Tapatalka

Autor:  paulusss [ 23 Cze 2018 11:19 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

molo1985 napisał(a):
siema,

przeszukałem temat ale nie znalazłem. Czy doczytaliście gdzieś jakie rozmiary flag są akceptowane na stadionie? Szykuję coś na 1610 ;)


W Moskwie widziałem większe niż 1,5x2 m, a konkretnie dłuższe, tak x3 na oko. Rozwieszali niedaleko ode mnie akurat. Ale cała reszta raczej według wymiaru. Wczoraj mi wysłali informacje sms-em z tego darmowego serwisu PZPN:
Rejestracja ponadwymiarowych flag możliwa tutaj: https://goo.gl/5QJVxF

Autor:  lukiciach [ 23 Cze 2018 13:53 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

To ja może opowiem, jak skończyła się moja historia z 'konikowaniem'.
Miałem do wydrukowania bilety na Portugalia-Hiszpania, które udało mi się kupić na platformie 2 dni wcześniej, więc udałem się Tickets Colletion Point w Soczi. Przed wejściem spora grupa ludzi koczujących z telefonami z otwartymi aplikacjami fifa. Po wydruku biletów ludzie zaczepiali i pytali o sprzedaż, jako że na ten mecz się wybierałem to odmawiałem, aż jeden z koników zapytał, czy nie mam na inne mecze jakichś biletów...niestety miałem przy sobie bilety na mecz Brazylia-Szwajcaria w Rostovvie na który nie mogłem się wybrać, ponieważ po zakupie biletów na Portugalia- Hiszpania plany bardzo mi się pozmieniały.
Kontynując, konik zaproponował 12tys.rubli - co było ceną poniżej wartości, ale pomyślałem, ze lepiej stracić trochę niż stracić całość. Ja mu daje bilety, on mi pieniądze... no i w tym momencie jesteśmy 'poproszeni' przez dwóch panów abyśmy poszli z nimi. Jak się okazało byli to agenci FSB-u. Panowie przez godzinę wydzwaniali co teraz maja zrobić, potem przyszedł ktoś wyższy rangą- który kolejną godzinę debatował ze mną, konikiem i policją co teraz zrobić. Skończyło się na przekazaniu policji i wyjezdzie na komendę - gdzie przez kolejne 2 godziny spisaliśmy 2 protokoły (jeden po angielsku, drugi pa russki) z jedynym mówiącym po angielsku policjantem sprowadzonym specjalnie na to wydarzenie z innego miasta :lol: po tym wszystkim zostałem wypuszczony bez konsekwencji, z biletami w ręku na obydwa mecze...szkoda tylko, że była już 70 minuta meczu :cry:
moje spostrzeżenie: ustrój w Rosji podobno się zmienił...ale w instytucjach państwowych komuna wiecznie żywa... PS. Konika jako że mówił po russki, po spisaniu protokołu pod stadionem puścili wolno, to na koniec zapytał się jednego z agentów, czy może iść pod stadion, bo ma 3 bilety do sprzedania na ten mecz, na co otrzymał odpowiedż, że tak...tylko niech na siebie uważa :shock:

Autor:  Sardaukar [ 24 Cze 2018 08:25 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

molo1985 napisał(a):
siema,
przeszukałem temat ale nie znalazłem. Czy doczytaliście gdzieś jakie rozmiary flag są akceptowane na stadionie? Szykuję coś na 1610 ;)


Przy wejściu jest prostokąt 1,5x2 do którego każą przyłożyć flagę.
Jeżeli w treści jest coś innego niż nazwa znanego im miasta, to sprawdzają to. Musieliśmy pokazać flagę kilku policjantom i ochroniarzom. Później zaprezentować napis przed kamerą i zaczekać kilka minut na odpowiedź z "centrali", że jest ok.

Autor:  Jerzykuz [ 24 Cze 2018 22:11 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Nic sie niestalo.
Zubr sie mrozi
Wracamy do domu

Strona 146 z 155 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/