| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [MMX] Malmö-Sturup - dojazd do Kopenhagi malmo-sturup-dojazd-do-kopenhagi,1276,1237 | Strona 2 z 12 |
| Autor: | Han Solo [ 24 Mar 2011 11:28 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Ktoś lądował ostatnio? Jakieś nowe rady? | |
| Autor: | Han Solo [ 29 Mar 2011 00:12 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
OK sprzedaje swój super wypas pomysł. Te autobusy co za 40 zł wiozą nas do Malmo, stają w Svedali. Bilet kosztuje wtedy 9 zł. W Svedali po 20 min dojdziemy do stacji kolejowej i mamy dostęp do zwykłego transportu (ja planuje kupićbilet na 2 dni wokół Sundu) taaaa daaaam. Enjoy | |
| Autor: | barrob1 [ 29 Mar 2011 08:45 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Han Solo napisał(a): OK sprzedaje swój super wypas pomysł. To już było wcześniej w tym wątku i w tym też. To dojście od przystanku "Svedala E65" przy autostradzie do stacji nie jest zbyt ciekawe - brak chodników (zobacz na Street View w Google Maps) Te autobusy co za 40 zł wiozą nas do Malmo, stają w Svedali. Bilet kosztuje wtedy 9 zł. W Svedali po 20 min dojdziemy do stacji kolejowej i mamy dostęp do zwykłego transportu (ja planuje kupićbilet na 2 dni wokół Sundu) taaaa daaaam. Enjoy | |
| Autor: | maciuss89 [ 29 Mar 2011 22:25 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Han Solo napisał(a): OK sprzedaje swój super wypas pomysł. Te autobusy co za 40 zł wiozą nas do Malmo, stają w Svedali. Bilet kosztuje wtedy 9 zł. W Svedali po 20 min dojdziemy do stacji kolejowej i mamy dostęp do zwykłego transportu (ja planuje kupićbilet na 2 dni wokół Sundu) taaaa daaaam. Enjoy Można taki bilet do Svedali kupić wcześniej przez Internet? Bo próbowałem zamówić na stronie flygbussarna i tam mi wyskakuje tylko do Malmo, nie mogę kupić do Svedali.... Jeżeli nie da kupić przez Internet, to jak najlepiej, aby dojechać do tej Svedali? Z góry dzięki za pomoc... Jeszcze jedno, ile kosztuje bilet pociągiem ze Svedali do Malmo i czy są możliwe jakieś bilety grupowe, np 5 osobowe? Pozdrawiam | |
| Autor: | Han Solo [ 01 Kwi 2011 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Wróciłem, wszystko działa maciuss89: 1. Nie można przez internet, ale można na lotnisku. Jest tam automat i tam kupisz bilet do Svedali na najbliższy autobus. 2. Nie ma problemu z liczbą pasażerów (małe lotnisko) więc można kupować na lotnisku bez ryzyka, że się nie uda (płacisz kartą). 3. Pociąg ze svedali do malmo kosztuje ok 44 korony tj ok 20 zł. 4. Polecam bilet Around the Sund (wokoł sundu) na którym można jeździć wszystkim, w Kopenhadze ważny jest nawet na metro - 107zł (a bilet jednorazowy zwykły na metro w Kopenhadze do koszt 12 zł, więc się opłaca 5. Wada tego biletu: ważny dwa DNI tzn dni a nie 48h. Warto więc użyć go pierwszy raz rano (wpisuje się wtedy date). Samolot przylatuje niestety popołudniu, więc jeśli na nim ruszymy już ze Svedali (oszczędzając 20zł | |
| Autor: | maciuss89 [ 04 Kwi 2011 16:06 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Dzięki za rady! Właśnie wróciłem z weekendu w Malmo. Lecieliśmy w 5 osób. Do centrum Malmo dostaliśmy się stosunkowo tanio i szybko Oto patent: 1. Na lotnisku w Malmo kupujesz w automacie bilet do Svedali (czyli jedziesz tym drogim autobusem tylko 1 przystanek) autobusem Flygbussarna koszt dla grupy Youth (do 26 roku życia) to 20 SEK. Jedzie się nim około 13 min. 2. Z przystanku na którym wysiadasz w Svedali (Svedala E65) jest do przejścia około 2 km do dworca kolejowego. (ok. 0,5h marszu) 3. Na dworcu kolejowym polecam pociąg Pagatag do Malmo Centralstation (można dojrechać jeszcze autobusme podmiejskim - koszt taki sam jak pociągiem, ale jedzie dwa razy dłużej niż pociąg - numer linii to z tego co pamiętam 141). Kursuje on dość często (pociag regionalny relacji Ystad-Malmo) koszt biletu dla jednej osoby to 42 SEK i w 20 min jesteś w Malmo. Jezeli podróżujecie w więcej osób to są bilety Duo/Family za 76 SEK. Nie wiem jak one dokładnie działają, ale my (5 osób) kupiliśmy dwa takie bilety i one starczyły dla 5 osób. Czyli nas na osobę wyszło 152 : 5 = ok. 30 SEK. Razem nas wyszło na osobę 50 SEK (ok 23zł.) do centrum Malmo i dostaliśmy się tam w troszkę ponad godzinę. | |
| Autor: | siudamac [ 14 Paź 2011 11:53 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Wybieram się do MMX na kilka godzin (między przylotem a powrotnym odlotem tylko 4h), patrząc po googlowych widokach okolicy oprócz lotniska, parkingu, stacji benzynowej i hotelu nie ma nic gdzie możnaby jakoś spożytkować ten czas, nawet nie ma jak iść bo wzdłuż drogi nie ma chodnika. Czy macie jakieś sprawdzone pomysły na liźnięcie Szwecji przez taką chwilę? Czy warto pchać się do najbliższego miasteczka autobusem? | |
| Autor: | YARO [ 03 Lis 2011 16:50 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
siudamac napisał(a): Wybieram się do MMX na kilka godzin (między przylotem a powrotnym odlotem tylko 4h), patrząc po googlowych widokach okolicy oprócz lotniska, parkingu, stacji benzynowej i hotelu nie ma nic gdzie możnaby jakoś spożytkować ten czas, nawet nie ma jak iść bo wzdłuż drogi nie ma chodnika. Czy macie jakieś sprawdzone pomysły na liźnięcie Szwecji przez taką chwilę? Czy warto pchać się do najbliższego miasteczka autobusem? podbijam temat - czeka mnie podobna sytuacja - warto wybierać się do centrum na "godzinny" spacer ? poradźcie coś... | |
| Autor: | SwedishBoy [ 13 Lis 2011 18:19 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Temat jest Malmo - Kopehaga, więc napiszę jak jechałem na tej trasie. Mianowicie jechałem autobusem firmy Swebus, linia 820 z Kopenhagi do Oslo przez MAlmo i Goteborg. Bilet kupowałem w Internecie za 59SEK. Minusem jest to, że jadą tylko 4 autobusy dziennie. Pociągi jeżdżą co chwilę, ale kosztują coś ponad 100SEK. | |
| Autor: | arecki [ 27 Lis 2011 20:45 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Witam wszystkich - to mój pierwszy post na forum. barrob1 napisał(a): To dojście od przystanku "Svedala E65" przy autostradzie do stacji nie jest zbyt ciekawe - brak chodników (zobacz na Street View w Google Maps) Tu się kolego mylisz. Byłem, wysiadałem w Svedali i wiem, że dojście z/do przystanku jest normalne, chodnikiem. Od razu przy przystanku jest wyjście na uliczkę (Sjodikenvagen), która idzie się w stronę centrum miasta. Te wyjścia właśnie doskonale widać przy street view w googlach. A sama uliczka również posiada całkiem szeroki chodnik. Tyle gwoli sprostowania Potwierdzam, że bilety do Svendali można kupić za pomocą karty płatniczej przy wyjściu z terminala. Ale uwaga. Sam autobus nie koniecznie musi jechać punktualnie. Nasz powrotny ze Svendali na lotnisko był opóźniony ponad 10 minut ,więc jeśli ktoś chce zestawiać połączenia z samolotem na styk - niech uważa. | |
| Autor: | barrob1 [ 27 Lis 2011 22:07 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Mówiąc dojście do przystanku miałem na myśli całą drogę od stacji do przystanku. Zgadza się, że pierwszy odcinek od przystanku przez "krzaczory" ma swój chodnik, ale spójrz co widać dalej na rondach i ulicach w szczególności ulica "Hyltarpsvagen" i jej skrzyżowanie z Sjodikenvagen. Miałem na myśli te odcinki. Jeśli przeszedłeś tą drogę to proszę zaznacz ją na mapie dla innych aby było wiadomo jak chodnikami przejść na stację. | |
| Autor: | arecki [ 27 Lis 2011 23:56 ] | ||
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga | ||
A i tu nie ma żadnego problemu. Idąc od przystanku E65 zgodnie ze znakami "CENTRUM" przechodzimy tę krzyżówkę ... pod małym tunelem i wychodzimy przy przystanku autobusowym zaraz przy blokach. W załączeniu mapka. Dalej już nie rysowałem, bo chyba nie ma sensu. Praktycznie wszędzie gdzie łaziłem były chodniki. Nie szedłem wprost na dworzec kolei więc nie będę ściemniał i rysował najlepszej trasy Jeszcze dodam, że jeśli ktoś chce iść się posilić do McD$ to właśnie nie skręca na ulicę Hyltarpsvagen, bo na niej właśnie z chodnikiem kiszka, tylko idzie tam gdzie kończy się moja czerwona kreska na mapce i skręca w lewo w ulicę Norra Tvargatan omijając bloki z drugiej strony, ale po chodniku.
| |||
| Autor: | wikiman [ 11 Gru 2011 17:59 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Witam. Odświeżam temat: - czy ktoś wie coś więcej na temat biletu "Around the Sund"/Around the sound, o którym wspominał Han Solo w poniższym poście? viewtopic.php?p=15236#p15236 Idea tego biletu brzmi b. zachęcająco, ale trudno znaleźć info gdzie go można kupić. Z moich poszukiwań wynika, że tylko w Szwecji (mimo, że jest ważny też w Kopenhadze). Ogólne info można znaleźć tu: http://www.skanetrafiken.se/templates/I ... anguage=EN | |
| Autor: | Han Solo [ 11 Gru 2011 19:50 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
^^ co za stare czasy, ta moja wyprawa do Malmo Bilet polecam, działa tak jak opisano, ale...ma jedną wadę. Działa 2 DNI, co nie znaczy, że 48 GODZIN. 2 dni znaczy, że jak się skasuje (piszesz datę) to jest ważny na ten i następny dzień do północy (czyli de facto, mniej niż 48h Poza tym ważny na metro, busy (i w Malmo i Kopenhadze) i pociągi (i w Dani i w Szwecji) i na prom. NIe wiem, czy jest dostępny w Kopenhadze, ale tam się nie opłaca kupować, bo na tym bilecie jedziesz "wg wskazówek zegara", zaczynając od Malmo. Ja zrobiłem tak, że pojechałem busem do Svedali (a właściwie trochę pojechałem, a potem szedłem jak na mapce Cytuj: Svedala Skånetrafikens serviceombud och ombud i Svedala. Serviceombud Coop Konsum - Storgatan 17 Öppet Må-Sö 8-21 http://maps.google.pl/maps?q=Storgatan+ ... CB4Q8gEwAA adresy pozostałych punktów: http://www.skanetrafiken.se/templates/I ... anguage=EN (z boku po prawej klikasz w miasto i się wyświetla adres, który wrzucasz do google Napisałem datę i pojechałem do kopenhagi, a wieczorem następnego dnia wybrałem się "na około" z powrotem do Malmo. Zamek w Helsingorze robi olbrzymie wrażenie nocą (ponure zamczycho, jak z horrorów), potem prom (widok oświetlonych obu brzegów - i szwecji i dani) potem pociąg i w Malmo byłem 11.50 pm ps. podróż "na ostatnią chwilę" można spokojnie zaplanować - bezpiecznie, wszędzie anglojęzyczni, wszytsko punktualnie, pociągi i promy co ok 20 min także luz. Aha, pojedynczy bilet na metro w Kopenhadze kosztował coś 14-15 zł, więc ten bilecik na 2 dniowy wypad jak najbardziej polecam, mimo wad | |
| Autor: | wikiman [ 13 Gru 2011 01:04 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Dzięki Hanie:) Planowałem zakup właśnie w Svedali, ale liczyłem na potwierdzenie, że już tam się da zakupić Around the Sund. na tym bilecie jedziesz "wg wskazówek zegara" Czy ten sposób wykorzystania biletu w transporcie przez cieśninę Sund jest jedynym dozwolonym? Tzn. czy zamiast robić kółeczko mogę go wykorzystać w ten sposób, że Malmo-Kopenhaga i powrót tak samo pociągiem Kopenhaga-Malmo? Pozdrawiam | |
| Autor: | Han Solo [ 13 Gru 2011 02:04 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Teraz nie mam czasu poszukać, ale tam gdzieś na ich stronie był pdf z dokładnymi zasadami. Wynika z niego, że można jechać (oczywiście, jeśli mówimy o korzystaniu wyłącznie z niego, jak kupisz pojedynczy to wrócisz tzn. Malmo i okolice,-> pociągiem do Kopenhagi,-> Kopenhaga,-> pociągiem do Helsingoru,-> prom, -> pociąg/autobus do Malmo. W Svedali punkt jest w markecie, ok. 3 min drogi od stacji kolejowej, na której można go pierwszy raz wykorzystać | |
| Autor: | orfik11 [ 23 Gru 2011 21:10 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Witam. Podobnie jak kilkoro poprzedników również dla przyjemności latania wybieram się 3 marca na chwilkę do Malmo. Gdzie można tam się napić małego piwka | |
| Autor: | KrzYchuu [ 04 Sty 2012 17:04 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Idzie przenocować na lotnisku w Malmie nocował ktoś może ? | |
| Autor: | KubaaJ [ 13 Sty 2012 15:12 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Bilet Youth na Flygbussarne jest do 25 lat włącznie. Ja mam datę urodzenia lipiec 1986. Ktoś wie jak to liczą? | |
| Autor: | Manieklbl [ 19 Sty 2012 03:05 ] |
| Temat postu: | Re: Malme-Kopenhaga |
Próbował ktoś jechać w obie strony na stopa? Z lotniska to myślę, że bez problemu, ale czy jest gdzie stanąć na powrocie, żeby wystopowac chociażby tą trasę Kopenhaga - Malme? | |
| Strona 2 z 12 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |