Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Lwów - dojazd
lwow-dojazd,1410,52408
Strona 6 z 34

Autor:  Anonymous [ 08 Wrz 2015 10:11 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Jak jest na przejściu drogowym, nie wiem. Nie korzystałem. I nie mam takiego zamiaru.
Ja pisałem do @ kamy o przejściu pieszym. Tam nie ma żadnych kolejek dla UE. Podchodzi się natychmiast do odprawy. Nasi strażnicy uprzejmi ( przynajmniej dla nas :D , bo dla Ukraińców już mniej). Nikt "obcy" tym uprzywilejowanym nie przejdzie.

PS. Podobna sytuacja jest na KTW przy przylocie z Kijowa. Jedno stanowisko paszportowe ( to dla UE) jest zawsze puste, a przy pozostałych kłębi się tłum. Radość Ukraińców z małej kolejki którzy się tam zaplączą, nie trwa długo. Są zawsze wysyłani do All passport, gdzie czeka się bardzo długo , bo sprawdzają dokładnie ich wizy, pozwolenia na pracę itd.

Autor:  JarekGdynia [ 09 Wrz 2015 13:17 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

polaj turisto napisał(a):
z obu stron granicy są oznakowane osobne stanowiska do odprawy obywateli EU. Tyle, że celnicy mają to w rowie, zarówno nasi jak i Ukraińcy, więc kolejki ustawiają się mieszane.


Dokładnie tak jest. Podczas Euro 2012 działało to dobrze, ale obecnie to nie ma znaczenia w której kolejce się ustawisz. Ggyby to dalej egzekwowali dużo łatwiej by się autem przekraczało granicę.

Jeśli chodzi o piesze przejścia jest jak pisze @jacakatowice.
Dodatkowo pochwalę naszych celników, że jak jest Ukrainka w ciąży albo z małymi dziećmi to puszczają ją na odprawę UE i nie musi stać w tej gigantycznej kolejce. Miło z ich strony :)

Autor:  G P [ 19 Wrz 2015 19:21 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

W sobotę rano ok. 9 absolutny brak kolejki na pieszym w Medyce w kierunku Ukrainy (w przeciwnym kierunku jak widziałem też). Zostałem beta testerem samodzielnej odprawy paszportowej po polskiej stronie, proces zakończony sukcesem - w nagrodę cukierek. Hrywna w Medyce po 0,17pln, we Lwowie kurs w zasadzie identyczny (5,90) Marszrutka zapełniona full, bilety kupilem w kasie ale kierowca też sprzedawał (później jednoczesnie kierując łokciem i rozmawiając przez telefon :) Przejazd typowo ok 2h.

Autor:  shacky13 [ 26 Paź 2015 14:14 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Piatek 23.10.2015 Na przejsciu granicznym Polska->Ukraina brak kolejek(pieszych i samochodowych), Ukraina->Polska brak kolejek pryz pieszym przejściu dla UE ale gigantyczne kolejki samochodwoe.
Niedziela 25.10.2015 Brak kolejek samochodowych i pieszych w obie stron.
Koszt busa Szeginie->Lwów 34 UAH

Autor:  RKS1926 [ 26 Paź 2015 20:14 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

A my tym razem wzięliśmy prywatne auto na granicy. Po 45 minutach zameldowaliśmy się pod Operą. Koszt 90 zł na 3 osoby. Bardzo dużo osób czekało na marszrutkę w sobotę z rana i stąd taka decyzja :)
Powrót w niedzielę w dzień wyborów, pusto na granicy.

Autor:  leniwiec [ 24 Gru 2015 13:00 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

To ja od siebie coś dodam, bo wczoraj wróciłem ze Lwowa.

Wybrałem najtańszą opcję czyli pieszo przez granicę w Medyce + marszrutką do Lwowa.

Dojazd z Przemyśla do Medyki 2 zł, busy odjeżdżają od razu jak się zbierze komplet ludzi. (odjazdy przy dworcu PKS) Ostatni wg. kierowcy podobno ok 17 odjeżdża.

Odprawa celna w stronę UKR, bez problemowo w 15 minut udało się załatwić wszystko, bez jakichkolwiek pytań.

Następnie trzeba kawałeczek się przejść do postoju marszrutek do Lwowa, jeżdżą one raz/dwa razy na godzinę.
Koszt 34 hrywyny, czyli niecałe 6 zł. Czas podróży niecałe 2h (80 km). Bilety u kierowcy.

A Jeszcze tak informacyjnie, jakby ktoś potrzebował: o 7,30 czasu UKR, odjeżdża busik z głównego dworca kolejowego we Lwowie.
Lepiej przychodzić wcześniej, bo może już nie być miejsc siedzących. Kupno biletu wcześniej w kasie, nic nie daje ;)
W moim przypadku marszrutka była wypchana do granic możliwości i ludzie stali w ścisku po 2h.

Na granicy w stronę Polski, była lekka kolejka (dla obywateli UE), ale całość z kontrolą nie trwała więcej niż 30 minut.

Podsumowując, jadąc z Warszawy do Lwowa, łączny koszt mnie wyniósł ok 38 zł. (19 zł Luxbus do Rzeszowa, 10,5 zł PKP Rzeszów - Przemyśl, 2 zł do Medyki i 6 zł do Lwowa). Czasowo wyszło ok 9h

Z powrotem wracałem do Lublina, to polecam Express Bus, trasa Przemyśl - Lublin 3h, zapłaciłem 28 zł - przez internet można jeszcze taniej złapać, bo dają 30% zniżki.

Autor:  maarcin1938 [ 05 Sty 2016 08:47 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Witam.
Jako, że kalendarz podrozniczy wypełniony dopiero do końca lutego z racji tego, że wiele osób polecało mi Lwów bede chciał się tam wybrać wczesną wiosną.

Potrzebuje do Lwowa dostać się z Krakowa. Posiadam auto i zastanawiam sie czy wyjazd samochodem do Lwowa to dobry pomysł ? Troche osób mówiło mi, że zaraz za granicą moge spodziewac sie "szukania łapówek" przez policję jako kierowca ? To mit, czy rzeczywiście tak jest? Dodatkowo moge pewnie spodziewac się kolejek na przejściach samochodowych ?

Ewentualnie jaka najlepsza opcja z Krakowa bez użycia auta lub używając go pośrednio ? Tzn np do Przemysla i tam zostawic gdzies ? Czy moze zupełnie inna trasa?

Autor:  hienobiusz [ 05 Sty 2016 09:04 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Na Twoim miejscu pojechalbym autem do Medyki, tam zostawil auto na parkingu strzezonym, jest ich kilka, cena to bodajze ok. 10 zlotych za dobe, a potem pieszo przez granice i marszrutka do Lwowa.

P.S. Podobno wczesna wiosna ma byc skonczony ostatni odcinek A-4 wiec bedziesz mial okazje przejechac praktycznie cala trase autostrada.

Autor:  Anonymous [ 05 Sty 2016 09:15 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

maarcin1938 napisał(a):
Witam.
Jako, że kalendarz podrozniczy wypełniony dopiero do końca lutego z racji tego, że wiele osób polecało mi Lwów bede chciał się tam wybrać wczesną wiosną.

Potrzebuje do Lwowa dostać się z Krakowa. Posiadam auto i zastanawiam sie czy wyjazd samochodem do Lwowa to dobry pomysł ? Troche osób mówiło mi, że zaraz za granicą moge spodziewac sie "szukania łapówek" przez policję jako kierowca ? To mit, czy rzeczywiście tak jest? Dodatkowo moge pewnie spodziewac się kolejek na przejściach samochodowych ?

Ewentualnie jaka najlepsza opcja z Krakowa bez użycia auta lub używając go pośrednio ? Tzn np do Przemysla i tam zostawic gdzies ? Czy moze zupełnie inna trasa?

Wielokrotnie wszystko jest już opisane w tym wątku.
M.in. sam szczegółowo opisałem dojazd. Wystarczy przejrzeć temat, a nie wracać ciągle do tego samego.
PS. Parking w Medyce 6 pln/doba, nie 10.
Termin otwarcia brakującego odcinka A-4 koło Przeworska to koniec czerwca 2016( nie wczesna wiosna). Ale jest opóźnienie i może to być nawet jesień, kiedy otworzą.

Autor:  maarcin1938 [ 05 Sty 2016 09:40 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Dopytam tylko o te parkingi w Medyce.
Znajde tam parking strzezony czy tylko płatny ? Doczytałem, że bardziej płatne niż płatne i strzeżone.
Zastanawiam sie nad majówką. Jest tam na tyle parkingów ze w miare obłożenia nie odesla mnie z kwitkiem ?

Autor:  Anonymous [ 05 Sty 2016 10:09 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Parkingi jak wszędzie. Ogrodzone. Siedzi chłop w budce i podnosi/opuszcza szlaban. A konkretnie czy odpowiadają finansowo, jak coś się stanie Twojej limuzynie ;) to nie wiem. Przyjedziesz. Poczytasz regulaminy, skonsultujesz to ze swoim prawnikiem i wtedy podejmiesz decyzję.

Autor:  gucio [ 06 Sty 2016 15:02 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Interesuje mnie dojazd do Lwowa od strony z Zamościa czyli przejście graniczne w Hrebennem. Czy można przy granicy zostawić auto /parking strzeżony/ i przejść granicę pieszo ? / i co dalej /.

Opcja dojazdu samochodem też w planach ale odradzano mi z powodu łapówek które ponoć trzeba płacić.

Autor:  JarekGdynia [ 06 Sty 2016 15:04 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

@gucio
Hrebenne/Rava Ruska nie ma możliwości pieszego przekroczenia granicy.
Jechałem wielokrotnie własnym autem, nigdy nie płaciłem żadnych łapówek.
Ale czasem można trafić na długą kolejkę na granicy i postać pare godzin.

Autor:  Arekkk [ 12 Lut 2016 10:15 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Gdyby ktoś jechał autobusami z/do Warszawy - na tych kursach pasażerami bardzo często są Ukraińcy. Często postój granicy przedłuża się przez to niesamowicie. Nie wiem czy nie szybciej, lepiej jechać z przesiadkami, tak jak było to opisywane dużo razy w tym wątku.

Autor:  JarekGdynia [ 12 Lut 2016 10:23 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Dokładnie tak jak napisał @Arekkk
Jak jadę czasem busem do Lwowa to mam wrażenie, że jestem już na Ukrainie.
Raz byłem jedynym pasażerem z polskim paszportem.
I tak najdłużej czeka się na wjeździe do Polski, jak wszystkich Ukraińców szczegółowo sprawdzają: wizy, zaproszenia. Wszystko to wydłuża się w nieskończoność. Pamiętam raz jak jedna Ukrainka przewoziła kota, to dopiero była jazda. Grubo ponad 3h straciliśmy wtedy na granicy.
Moje najszybsze przekraczanie granicy to pieszo w Przemyślu oraz własnym autem w sobotnie popołudnia/wieczory przy wjeździe do Polski. Panowie ze straży granicznej również doradzili nam, żeby do Polski wjeżdżać w sobotę bo wtedy podobno najmniej aut na granicy. Ostatnie moje 3 wizyty potwierdzają te słowa, ale wiadomo że pewności nigdy nie ma.

Autor:  piiotrek9994 [ 23 Lut 2016 21:29 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Czy posiada ktoś rozkład jazdy marszrutek ze Lwowa do Szegyni (konkretnie chodzi mi o niedzielę)?

Autor:  luck1991 [ 23 Lut 2016 21:33 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Nie ma rozkładu,ale zaczynają jeździć tak ok. 5.30

Autor:  Marcin Grabowski [ 27 Lut 2016 18:31 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Mamy zamiar ze znajomymi udać się na majówkę, tylko pojawia się problem świąt, czy w okresie świąt marszrutki jeżdżą nadal?

Autor:  jacek1973 [ 27 Lut 2016 18:45 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Byłem w ubiegłym roku na majówce , wszystko działa . Były tez większe kolejki na granicy .
Niestety byliśmy samochodem i trochę odstaliśmy .
Sporo ludzi przekraczało granicę pieszo i potem łapali okazje lub busa.

Autor:  Mlody [ 27 Lut 2016 18:58 ]
Temat postu:  Re: Lwów - dojazd

Wtedy są święta u prawosławnych, pewnie o to chodziło w zapytaniu

Strona 6 z 34 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/