| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Luźne gatki luzne-gatki,18,6784 | Strona 32 z 48 |
| Autor: | abelincoln [ 18 Lis 2021 13:26 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
@warsawreceiver Bez przesady - może to są takie posiłki jak w restauracjach Michelina, jedno danie wielkości naparstka. wtedy spokojnie te kilka tysięcy posiłków by się zmieściło pod pokładem | |
| Autor: | marek2011 [ 18 Lis 2021 13:49 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Adventure95 napisał(a): Ale my nie musimy się z tym godzić ze spuszczoną głową tylko trzeba jasno i dobitnie wyrażać swoje niezadowolenie gdzie tylko się da - wystawiać negatywną opinie linii lotniczej w każdym możliwym miejscu na każdym portalu wśród znajomych przyjaciół itd. Najgorzej jest nic nie robić bo to daje przyzwolenie na coraz śmielsze i zuchwalsze zachowania. To działa na zasadzie klasowego ofermy który dostaje kuksańce jest popychany i nie reaguje tylko schodzi na bok - rozzuchwala tym tylko agresorów do dalszej bezkarności. Ktoś może być mały ale jak się odezwie i dużemu przyp... to choć w starciu nie wygra to inni widzą, że lepiej nie zaczynać bo choć mały to może przywalić. Zawsze możesz 1) wybrać inne linie lotnicze, które dadzą ci orzeszka/kanapkę/kawę/wino 2) wybrać TP ale w biznesie (jak już słusznie doradzano wyżej) 3) kupić coś na pokładzie z oferty płatnej 4) zabrać ze sobą drugie śniadanie 5) włączyć tryb diety na te 3h A tak na marginesie to ja bym się cieszył z braku tej lury pokładowej szumnie zwanej kawą - przecież to jest obrzydliwe. | |
| Autor: | abelincoln [ 18 Lis 2021 14:49 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Zgadzam się z @marek2011 to coś, co tam sprzedają, nie powinno się nawet nazywać kawą. Więc może nawet lepiej że nie dają tego za darmo... | |
| Autor: | Gregggor [ 18 Lis 2021 17:16 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Nie wiem jak ostatnio, ale swego czasu Ryanair mial na pokladzie calkiem przyzwoita "parzuchę", a nie jakies tam torebkowe rozpuszczalne cappucina. | |
| Autor: | ewaolivka [ 18 Lis 2021 18:11 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Nadal parzy sypaną Lavazzę, ale teraz jakby słabsza | |
| Autor: | Kashpir [ 18 Lis 2021 18:15 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Słabsza, bo zrezygnowali z tej Intenso (IMO jak na podniebne oferty "kawopodobne" była znakomita) | |
| Autor: | blantomat [ 18 Lis 2021 18:31 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Choćby serwowali kawę z palarni Magnifficent Coffee i mieli genialny ekspres kolbowy, zachęcam do zapoznania się z informacjami nt. zbiorników na wodę w samolotach. Najgorsze co może być w samolocie to "cokolwiek" zalewanego wrzątkiem. W większości linii lotniczych zbiorniki te są w ogóle nieczyszczone i zalewane wodą wodociągową (gdziekolwiek akurat na świecie dany samolot się znajduje). Wnioski do wysnucia samodzielnie. | |
| Autor: | nick [ 18 Lis 2021 18:36 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
@blantomat Gzie jak gdzie, ale myślę że tutaj 99% osób wie o tym i w życiu nie wzięłaby do ust czegokolwiek zalewanego wodą z pokładu tylko tak sobie żartują z tą lavazzą | |
| Autor: | Adventure95 [ 18 Lis 2021 21:00 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Nikt nikogo nie zmusza - nie chcesz nie pij ale każdy powinien mieć wybór i opcje, że może dostać a czy skorzysta to jego sprawa - posiłku w samolocie też brać nie musisz jak ci nie smakuje cattering lotniczy N abelincoln napisał(a): Zgadzam się z @marek2011 to coś, co tam sprzedają, nie powinno się nawet nazywać kawą. Więc może nawet lepiej że nie dają tego za darmo... | |
| Autor: | vincenz [ 18 Lis 2021 21:41 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Ja jeszcze tylko dodam, że ze względu na niskie ciśnienie w kabinie samolotu podczas lotu woda wrze w ok. 90 stopniach Celsjusza, a to nie gwarantuje zabicia wszystkich mikrobów, jakie w tej wodzie mogą żyć. | |
| Autor: | blantomat [ 18 Lis 2021 22:13 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Adventure95 napisał(a): Nikt nikogo nie zmusza - nie chcesz nie pij ale każdy powinien mieć wybór i opcje, że może dostać a czy skorzysta to jego sprawa - posiłku w samolocie też brać nie musisz jak ci nie smakuje cattering lotniczy N abelincoln napisał(a): Zgadzam się z @marek2011 to coś, co tam sprzedają, nie powinno się nawet nazywać kawą. Więc może nawet lepiej że nie dają tego za darmo... Z racji zamiłowania do kawy musiałem to powiedzieć, a nie każdy o tym wie. Ja też nie zdawałem sobie z tego sprawy do niedawna, póki mnie znajoma stewardessa nie uświadomiła. Na ostatnim 11-godzinnym rejsie narodowym przewoźnikiem /nie powiem gdzie/, popijałem akurat herbatę z cytrynką kilka razy. Później żałowałem. Nota bene nawet saszetek z herbatą w późniejszym czasie zabrakło (więc zapis @abelincoln odnośnie sznureczka; choć prześmiewczy, wydaje się paradoksalnie i niestety realny). | |
| Autor: | benedetti [ 18 Lis 2021 23:52 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Ja nie po to latam Francą, żeby kasę zaoszczędzoną na biletach wywalać na kawę na pokładzie... | |
| Autor: | ewaolivka [ 19 Lis 2021 12:42 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Nie pijcie herbaty z cytryną ! Związek kwasu z taniną | |
| Autor: | benedetti [ 19 Lis 2021 12:50 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Kawa z cytryną jest znacznie lepsza. Poprawia samopoczucie, sprawdzone! ? | |
| Autor: | lot [ 19 Lis 2021 13:08 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Obydwoje macie racje, bo tanina to smak a kofeina głowa, a kwas przez to że wiąże się z taniną i zakwasza to powoduje lepszą rozpuszczalność alkaloidów.(kofeina, teobromina, teofilina) | |
| Autor: | eskie [ 21 Lis 2021 17:21 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
@ewaolivka Co jest złego w związku kwasu z taniną? Ja praktycznie zawsze, poza domem, piję herbatę z cytryną, ponieważ cytryna zabija smak. | |
| Autor: | blantomat [ 21 Lis 2021 17:55 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Chodzi chyba o to że z racji faktu iż herbata posiada garbniki, to po dodaniu kwasu z cytryny wytrąca się cytrynian glinu którego ludzki organizm nie trawi - wydala wszelakie związki glinu z organizmu (tak mnie uczono na studiach). Dlatego przyjęła się taka zasada że soku z cytryny dodajemy jak usuniemy torebkę czy liście herbaty z kubka/filiżanki. Wszystko to jest o tyle zabawne, iż musielibyśmy pić około 70 herbat z cytryną dziennie żeby odczuć choćby w niewielkim stopniu negatywne tego skutki, a w tym czasie zapewne nasz organizm przyjmie o wiele więcej negatywnie wpływających na niego substancji z innych źródeł. Reasumując - herbata z cytryną chyba jeszcze nigdy nikogo nie zabiła. | |
| Autor: | BrunoJ [ 21 Lis 2021 18:25 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Tak was czytam, ale mimo długiego zastanowienia nie kojarzę nikogo, kto rozchorowałby się po kawie, herbacie, czy syntetycznej kanapce z lufy. Sam kawy na pokladzie nie pijam bo jest zwyczajnie niesmaczna. Wolę wskoczyć na 5 minut do saloniku i wypić taką normalną. | |
| Autor: | correos [ 21 Lis 2021 18:56 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
@BrunoJ https://businessinsider.com.pl/lifestyl ... om/7gpndxk Jeśli zamawiasz coś do picia na pokładzie samolotu, upewnij się, że nie jest to kawa lub herbata. Woda używana w tych napojach najpewniej pochodzi ze zbiornika w samolocie, co oznacza, że prawdopodobnie nie jest zbyt czysta. "Woda w samolocie jest obrzydliwa. Szczerze współczuję naszym pasażerom, którzy piją kawę lub herbatę. Woda gromadzona jest w zbiorniku pod pokładem, a nigdy nie widziałem, by ktokolwiek go czyścił - pisze jeden z pracowników linii lotniczych. Może lepiej ograniczyć się do butelkowanej wody. | |
| Autor: | Zeus [ 21 Lis 2021 19:04 ] |
| Temat postu: | Re: Luźne gatki |
Jednak wolę sprawdzone linki https://apex.aero/articles/testing-wate ... plane-h2o/ W ATH nie raz widziałem jak czyścili/sprawdzali water tanki A3. Ba, nawet w TGZ tydzień temu Volarisowi tez opróżniali water tank. | |
| Strona 32 z 48 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |