| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Lufthansa - Bagaż lufthansa-bagaz,228,56712 | Strona 13 z 13 |
| Autor: | J29 [ 18 Lut 2026 23:35 ] |
| Temat postu: | Re: Lufthansa - Bagaż |
Lufthansa ma stałe ceny za bagaż rejestrowany na danej trasie czy dynamiczne? | |
| Autor: | marek2011 [ 19 Lut 2026 02:35 ] |
| Temat postu: | Re: Lufthansa - Bagaż |
Stałe | |
| Autor: | skrzat [ 23 Kwi 2026 14:50 ] |
| Temat postu: | Re: Lufthansa - Bagaż |
Grupa Lufthansy wprowadza taryfy bez "kabinówki", czyli tylko z personal item 40 x 30 x 15 cm. Na razie na wybranych trasach. Do tej pory personal item miał wymiary 40x30x10 cm. Posiadacze statusu Senator i HON będą mieli nadal "kabinówkę". Nie piszą nic o posiadaczy statusu Gold w innych liniach *A, ale zapewne też będzie można zabrać duży podręczny. Zmiana jest też w klasie biznes, gdzie były wliczone 2 bagaże. Teraz będzie 1. Beginning on April 28, the new low-cost fare can be booked online for flights from May 19 for its brands: Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Discover Airlines, Lufthansa City Airlines, and Air Dolomiti. Pisałem o ankiecie w styczniu 2025 nt. takich taryf: viewtopic.php?p=1751461#p1751461 EDIT: Fragment komunikatu: "If the carry-on baggage does not comply with the booked fare, it will be taken at the gate during boarding and transported in the aircraft’s cargo hold for a fee. The fees for this are significantly higher than for pre-booked carry-on baggage and can only be paid by credit card." | |
| Autor: | bigwalus2 [ 31 Maj 2026 21:24 ] |
| Temat postu: | Re: Lufthansa - Bagaż |
Dwa pytania Czy ktoś leciał z Rio do FRA? Mierzyli lub ważyli bagaże? Czy kupując 23kg nadawanego jest na tylko jedną szuka? Inne duże linie mają dowolną ilość byle do kg ale z tego co czytałem LH ma 1 sztukę więc trzeba by spinać torby ze sobą….? | |
| Autor: | Sudoku [ 31 Maj 2026 22:00 ] |
| Temat postu: | Re: Lufthansa - Bagaż |
Tak, 23 kg na jedną sztukę. | |
| Autor: | bigwalus2 [ 23 Cze 2026 10:28 ] |
| Temat postu: | Re: Lufthansa - Bagaż |
To jeszcze jedno pytanie - nadanie do luku bagazu podręcznego mogę iśc w ciemno od razu do punktu nadania (lece z POZ) czy dopiero przy gate? Zakładając ze nie dostanę maila. Czy w 2 przypadku bagaż poleci na miejsce docelowe (mam przesiadkę we FRA) | |
| Autor: | Zeus [ 23 Cze 2026 10:34 ] |
| Temat postu: | Re: Lufthansa - Bagaż |
Do stanowiska odprawy/check in. Mozesz powiedzieć ze dostałeś smsa Jak się nie zgubi w Frankfurcie, to doleci do miejsca docelowego | |
| Autor: | Flyguy [ 23 Cze 2026 10:56 ] |
| Temat postu: | Re: Lufthansa - Bagaż |
@Zeus pytanie kiedy doleci, bo mi raz dolecial po 17dniach 😉 czyli jak byłem juz w domu. Rok czekałem na zwrot kosztów za zakupy na miejscu. Byłbym ostrożny jesli podręczny to Wasz jedyny bagaż | |
| Autor: | bigwalus2 [ 23 Cze 2026 11:20 ] |
| Temat postu: | Re: Lufthansa - Bagaż |
@Flyguy Aż tak tam gubią bagaże? Że aż 2 osoby pod rząd piszą to samo 🤣 | |
| Autor: | Zeus [ 23 Cze 2026 11:32 ] |
| Temat postu: | Re: Lufthansa - Bagaż |
Ekspertem do gubienia bagażu to LOT, ale to inna para kaloszy Mi tylko raż zgubili bagaz na iles tam lotów LH, ale wolę napiszać zeby potem nie było pretensji | |
| Autor: | Darek M. [ 23 Cze 2026 11:38 ] |
| Temat postu: | Re: Lufthansa - Bagaż |
To ja mam inne doświadczenia. Mimo, że LO to 5x więcej podróży niż LH to LH już trzy razy mi kurierem dostarczała bagaż a LO ani razu | |
| Strona 13 z 13 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |