Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Lufthansa - Bagaż
lufthansa-bagaz,228,56712
Strona 13 z 13

Autor:  J29 [ 18 Lut 2026 23:35 ]
Temat postu:  Re: Lufthansa - Bagaż

Lufthansa ma stałe ceny za bagaż rejestrowany na danej trasie czy dynamiczne?

Autor:  marek2011 [ 19 Lut 2026 02:35 ]
Temat postu:  Re: Lufthansa - Bagaż

Stałe

Autor:  skrzat [ 23 Kwi 2026 14:50 ]
Temat postu:  Re: Lufthansa - Bagaż

Grupa Lufthansy wprowadza taryfy bez "kabinówki", czyli tylko z personal item 40 x 30 x 15 cm. Na razie na wybranych trasach. Do tej pory personal item miał wymiary 40x30x10 cm.
Posiadacze statusu Senator i HON będą mieli nadal "kabinówkę". Nie piszą nic o posiadaczy statusu Gold w innych liniach *A, ale zapewne też będzie można zabrać duży podręczny.
Zmiana jest też w klasie biznes, gdzie były wliczone 2 bagaże. Teraz będzie 1.

Beginning on ​April 28, the new low-cost fare can be booked online for flights from May 19 for its brands: Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Discover Airlines, Lufthansa City Airlines, and Air Dolomiti.

Pisałem o ankiecie w styczniu 2025 nt. takich taryf: viewtopic.php?p=1751461#p1751461

EDIT:
Fragment komunikatu: "If the carry-on baggage does not comply with the booked fare, it will be taken at the gate during boarding and transported in the aircraft’s cargo hold for a fee. The fees for this are significantly higher than for pre-booked carry-on baggage and can only be paid by credit card."

Autor:  bigwalus2 [ 31 Maj 2026 21:24 ]
Temat postu:  Re: Lufthansa - Bagaż

Dwa pytania

Czy ktoś leciał z Rio do FRA? Mierzyli lub ważyli bagaże?

Czy kupując 23kg nadawanego jest na tylko jedną szuka? Inne duże linie mają dowolną ilość byle do kg ale z tego co czytałem LH ma 1 sztukę więc trzeba by spinać torby ze sobą….?

Autor:  Sudoku [ 31 Maj 2026 22:00 ]
Temat postu:  Re: Lufthansa - Bagaż

Tak, 23 kg na jedną sztukę.

Autor:  bigwalus2 [ 23 Cze 2026 10:28 ]
Temat postu:  Re: Lufthansa - Bagaż

To jeszcze jedno pytanie - nadanie do luku bagazu podręcznego mogę iśc w ciemno od razu do punktu nadania (lece z POZ) czy dopiero przy gate? Zakładając ze nie dostanę maila.

Czy w 2 przypadku bagaż poleci na miejsce docelowe (mam przesiadkę we FRA)

Autor:  Zeus [ 23 Cze 2026 10:34 ]
Temat postu:  Re: Lufthansa - Bagaż

Do stanowiska odprawy/check in. Mozesz powiedzieć ze dostałeś smsa
Jak się nie zgubi w Frankfurcie, to doleci do miejsca docelowego

Autor:  Flyguy [ 23 Cze 2026 10:56 ]
Temat postu:  Re: Lufthansa - Bagaż

@Zeus pytanie kiedy doleci, bo mi raz dolecial po 17dniach 😉 czyli jak byłem juz w domu. Rok czekałem na zwrot kosztów za zakupy na miejscu. Byłbym ostrożny jesli podręczny to Wasz jedyny bagaż

Autor:  bigwalus2 [ 23 Cze 2026 11:20 ]
Temat postu:  Re: Lufthansa - Bagaż

@Flyguy

Aż tak tam gubią bagaże? Że aż 2 osoby pod rząd piszą to samo 🤣

Autor:  Zeus [ 23 Cze 2026 11:32 ]
Temat postu:  Re: Lufthansa - Bagaż

Ekspertem do gubienia bagażu to LOT, ale to inna para kaloszy

Mi tylko raż zgubili bagaz na iles tam lotów LH, ale wolę napiszać zeby potem nie było pretensji

Autor:  Darek M. [ 23 Cze 2026 11:38 ]
Temat postu:  Re: Lufthansa - Bagaż

To ja mam inne doświadczenia. Mimo, że LO to 5x więcej podróży niż LH to LH już trzy razy mi kurierem dostarczała bagaż a LO ani razu :)

Strona 13 z 13 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/