Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Lotnisko Aqaba - centrum
lotnisko-aqaba-centrum,1164,137487
Strona 1 z 3

Autor:  marscha [ 13 Sty 2019 14:55 ]
Temat postu:  Lotnisko Aqaba - centrum

Za dwa tygodnie lecimy z Berlina do Aqaby, czy ktoś już przerobił w praktyce dostanie się z tego lotniska do miasta, jakiś bus czy tylko taxi ( lecimy w 5 osób)?
Z góry dziękuje za pomoc.

Autor:  marscha [ 26 Sty 2019 21:28 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Może komuś przyda się na przyszłość - okazuje się że z lotniska tylko taxi i to według stałego cennika Image


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor:  NBE322 [ 02 Lis 2021 09:52 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

https://www.jordanshuttle.com/ wygląda na to, że shuttle nadal nie kursuje...

Czy ktoś zna może aktualne ceny taxi z lotniska do miasta?
Jest jakakolwiek opcja budżetowego wydostania się z tego lotniska?

Autor:  tomaszl75 [ 11 Lis 2022 07:13 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

NBE322 napisał(a):
https://www.jordanshuttle.com/ wygląda na to, że shuttle nadal nie kursuje...


Tego przewoznika to w ogóle nawet nie bierzcie pod uwagę lądując w Jordanii. Po stronie Izraela może i działa bez problemu ale po stronie Jordanii ZAPOMNIEĆ. W ogóle nikt nie czekał na lotnisku w Aqabie nikt nic nie wiedział. OSTRZEGAM po stronie Jordanii nie rezerwować tego przewoznika bo i tak skończycie na taxi jordańskiej .
Najlepsza opcja Taxi i to grupowo można koszy zbić dogadując się jadąc w kilka miejsc Aqaby , warto nawet w samolocie lub po paszportach popytać co by kilka osób razem nie zechciało i szukało transportu. Na miejscu nie potargujecie taniej niż to co na tablicy będzie , mają sztywne zasady nie chce to nazywać zmową ale po prostu nie ma innego transportu.
Z lotniska albo taxi , agent z wypożyczalni , lub ktoś kto po was z miasta przyjedzie. Po drodze check point opuszczając teren lotniska. Nie ma transportu publicznego.

Autor:  bo76 [ 12 Lis 2022 22:11 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

No dobrze, a ile obecnie kosztuje to taxi z lotniska?

Autor:  tomaszl75 [ 13 Lis 2022 11:35 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Ja mogę wkleić foto ze stycznia tego roku z lotniska 8.5 JOD do centrum na pewno taniej nie będzie a czy te ceny są jeszcze aktualne to nie wiem.

Załączniki:
20220106_105626.jpg
20220106_105626.jpg [ 244.76 KiB | Obejrzany 5885 razy ]

Autor:  MeHow [ 07 Gru 2022 15:13 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Ktoś leci pierwszymi Wizzairami? Jaka jest obecna oficjalna cena i czy po takiej da się rzeczywiście pojechać?

Taxi przez booking około 120 zł a hotel za transport zaśpiewał 25 dinarów :O

Autor:  joael [ 07 Gru 2022 20:46 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Ostatnio zamieszczałem kod rabatowy na wynajem auta od Volotea, wypożyczenie w Dollar na lotnisku za każdy dzień wychodziło 78zł za najmniejsze auto. Kaucja mała 500 USD. Więc czasem lepszym rozwiązaniem jest auto niż kombinowanie z taxi. No chyba że ktoś leci do Aqaby i nigdzie się nie ruszy, tylko lotnisko RT? No ale jak tu nie pojechać choćby do Petry czy Wadi Rum?

Ja lecę w styczniu i wybrałem auto.

Autor:  MeHow [ 24 Gru 2022 20:45 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Sam sobie i innym odpowiem: oficjalne taxi z lotniska 15 JOD, płatne gotówką. Koleś w kamizelce kieruje do taksówek i 10 minut jesteśmy w hotelu.


Kurs w banku (kantorze) Arab słaby za 1 euro 0.66 jod, w mieście 0.745 - chyba bankomat lepszy w tym zakresie.

Autor:  Tomo14 [ 24 Gru 2022 21:14 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Popatrzyłem sobie na mapę i chyba niegłupim pomysłem jest wyjście na drogę 65 i złapanie stopa.

Autor:  tomaszl75 [ 26 Gru 2022 00:44 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Stan na 24.12.2022 nic się nie zmieniło.

Załączniki:
20221224_105158.jpg
20221224_105158.jpg [ 159.08 KiB | Obejrzany 5057 razy ]

Autor:  wtak [ 26 Gru 2022 14:34 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

@tomaszl75 trochę rozkład zaszyfrowany ?

Autor:  tomaszl75 [ 27 Gru 2022 22:11 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Wyżej jest moja fotka ze stycznia , dokładnie to samo na tablicy :)

Autor:  Bartek Barszczewski [ 28 Gru 2022 20:17 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Te 8,5 JOD to cena za osobę ??

Autor:  tomaszl75 [ 28 Gru 2022 20:26 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Za kurs samochodu w jedna stronę max 4os .

Autor:  pio_wro [ 11 Sty 2023 11:33 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

-- 11 Sty 2023 11:28 --

Z tym dojazdem z lotniska to cyrk na kółkach. Lokalne zlotowy oszukują jak się da. W praktyce te 8,50 JOD jeżeli ktoś się nie będzie ostro licytował nie funkcjonuje...

Na dzień dobry krzyczą 15... Rozmawiałem w Akabie z osobami które zapłaciły zlotowom 15 JOD za przejazd z lotniska do miasta który trwa 15 minut! Przy obecnym kursie jod jest to ponad 93 zł.

My jechaliśmy za 8 JOD, powrót z miasta do lotniska za 7 JOD. Po prostu ostro się targujcie. Ze złotówami tak trzeba, swoją drogą słabo to wygląda od strony turystycznej jak tak chcą oszukiwać. Porażka.

Kolejny mój TIP to kasa na przejazd taksą lotnisko miasto. Lecąc do Jordanii najlepiej weźcie ze sobą kilkanascie dolarów. Wypłata z bankomatu na lotnisku to koszt 6,5 JOD - kolejne zdzierstwo. Prowizja 40 zł niezależnie jaką kwotę wypłacasz! Śmiech...

Kolejny TIP :-) w Akabie jedyny bankomat który nie pobiera prowizji to ATM bank Kuwait znajduje się w lobby hotelu Kępiński, który znajduje się przy morzu nieopodal McDonald's. Wejście po okazaniu paszportu przed bramą hotelu.

Aaaa, jeszcze karty SIM. Oczywiście na lotnisku kolejne przekręty, stanowisko Orange, kobieta wciska jakieś chore pakiety po 40-50 GB. Okazuje się że w centrum Akaby mnóstwo miejsc gdzie można kupić tańszy pakiet u tego czy innego operatora.

Pozdrawiam!

-- 11 Sty 2023 11:33 --

MeHow napisał(a):
Sam sobie i innym odpowiem: oficjalne taxi z lotniska 15 JOD, płatne gotówką. Koleś w kamizelce kieruje do taksówkę i 10 minut jesteśmy w hotelu.


Kurs w banku (kantorze) Arab słaby za 1 euro 0.66 jod, w mieście 0.745 - chyba bankomat lepszy w tym zakresie.


A nam ten który kieruje gadał że 10 startowa kwota. Widzicie jak kręcą... Porażka

Autor:  joael [ 11 Sty 2023 17:44 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Ja lecę w tę sobotę 14.01, wypożyczam auto i jadę do Tala Bay (z przystankiem w Kempinski żeby wypłacić kasę). Mam 2 wolne miejsca. Symbolicznie wezmę 5 JOD na piwo :) Kontakt na pw.

Autor:  Sudoku [ 11 Sty 2023 19:33 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

pio_wro napisał(a):
Na dzień dobry krzyczą 15... Rozmawiałem w Akabie z osobami które zapłaciły zlotowom 15 JOD za przejazd z lotniska do miasta który trwa 15 minut! Przy obecnym kursie jod jest to ponad 93 zł.

W Gdańsku za kurs do Gdyni (dzielnice przy Obwodnicy), który też trwa 15-20 minut płaci się jeszcze więcej. Więc u nas gorzej niż w Jordanii ;)

Autor:  Katarzyna Biskupska [ 13 Sty 2023 18:52 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

Bylibyśmy zainteresowani, 2 os. ? Nie mogę jednak napisać na priv ?

joael napisał(a):
Ja lecę w tę sobotę 14.01, wypożyczam auto i jadę do Tala Bay (z przystankiem w Kempinski żeby wypłacić kasę). Mam 2 wolne miejsca. Symbolicznie wezmę 5 JOD na piwo :) Kontakt na pw.

Autor:  Martinuss [ 13 Sty 2023 20:19 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Aqaba - centrum

@pio_wro

Cytuj:
Kolejny TIP :-) w Akabie jedyny bankomat który nie pobiera prowizji to ATM bank Kuwait znajduje się w lobby hotelu Kępiński, który znajduje się przy morzu nieopodal McDonald's. Wejście po okazaniu paszportu przed bramą hotelu.

Aaaa, jeszcze karty SIM. Oczywiście na lotnisku kolejne przekręty, stanowisko Orange, kobieta wciska jakieś chore pakiety po 40-50 GB. Okazuje się że w centrum Akaby mnóstwo miejsc gdzie można kupić tańszy pakiet u tego czy innego operatora.


Co do bankomatów - fakt jedyny bezprowizyjny bankomat w Jordanii to bankomaty od Jordan Kuwait Bank, który znajduje się w Abdali Mall w Ammanie i też w Akabie mają swój oddział w pobliżu Hilton na drodze do JETT Station (https://www.google.com/maps/place/Jorda ... 35.0031259). Bankomatów szukamy wpisując nazwę danego banku w wujka Google i pokazuje się na mapie...żadna filozofia, ale mało osób o tym wie.
Do listy bankomatów z prowizjami odsyłam do mojego posta tutaj #54 bankomaty-w-jakim-kraju-bez-dodatkowej-prowizji,135,134492&start=40 (są też inne kraje)

Cytuj:
CairoAmmanBank - 5 JOD
Jordan Islamic Bank - 3,5 JOD
Arab Bank - 4 JOD
AJIB (Arab Jordan Investment Bank) - 6.50JOD
Jordan Commercial Bank - 3 JOD
Bank of Jordan - 5 JOD

Testowane na karcie mBank Visa Świat i Revolut / Testowane w Maju 2022


Co do kart SIM - nie wiem czemu się utarło ale dużo ludzi gna do Orange czy Zain, który jest najdroższy. Obok zawsze jest operator UMNIAH gdzie za 10JOD mamy 30GB do wykorzystania i zasięg również jest wszędzie w tym na Wadi Rum a prędkości spore. Często gdzieś na grupach fb widzę jak ludzie sprzedają swoje karty SIM z JO i dopisują że zapłacili ponad 30 JOD (!!!) za 20-30GB. Wystarczy popytać u każdego operatora i poprosić o mały pakiet a nie brać największe jak leci w chorych cenach...

Strona 1 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/