Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Lotniska w USA
lotniska-w-usa,762,45135
Strona 1 z 2

Autor:  Magaa [ 08 Kwi 2014 11:41 ]
Temat postu:  Lotniska w USA

Hej, nie wiem czy temat byl wczesniej poruszany, czy moze to kwestia o ktorej sie nie mowi ;) Ostatnio mialam (nie)przyjemnosc leciec z przesiadka w Miami i szczerze mowiac zniechecilo mnie to skutecznie do odwiedzenia Stanow w najblizszym czasie.
Na przesiadke mielismy ponad 2h, z czego 1h spedzilismy w kolejce do customs (mimo, ze dali nam jakies rozowe karteczki z fast connect, bez nich byloby spokojnie 3h), 15min na poszukiwanie bagazu, ktory z jakis niejasnych przyczyn bezpieczenstwa (!!!) nalezy odebrac i nadac ponownie pare krokow dalej, kolejka do wyjscia (to mnie juz zbilo z nog) ze strefy check in, gdzie kilku znudzonych panow odbiera karteczki wydane nam przez customs. Ogolnie nagromadzenie funkcjonariuszy jak w polskim rzadzie, ludzie stloczeni jak bydlo w kilometrowych kolejkach, pytania customs typu: czy czlowiek z ktorym wlasnie rozmawialas w kolejce to twoj chlopak (wtf?), upal, nerwy, tlumy, a wszystko po to, zeby sie przetranzytowac na kolejny lot i jak najszybciej opuscic ten wspanialy kraj...
W druga strone tranzyt byl wieczorem, wiec ludzi troche mniej, ale wciaz 2.5h na przesiadke ledwo wystarczylo.
Czy kazde wieksze lotnisko w US tak wyglada? Kolezanka wspominala 5h kolejki na JFK, wiec to chyba nie tylko przypadlosc Miami. Sa lotniska lepsze i gorsze, czy raczej lecac tam trzeba liczyc sie z tym, ze nie wynalezli jeszcze tranzytow, a kazdego turyste podejzewaja o silna potrzebe pozostania w US za wszelka cene?

Autor:  klayton [ 08 Kwi 2014 11:44 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

Cytuj:
Czy kazde wieksze lotnisko w US tak wyglada?

Tak. Ale wszystko zależy od ilości pasażerów w danej chwili. I od Twojego zachowania/wyglądu/trasy podróży

Autor:  andzia_02 [ 08 Kwi 2014 11:52 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

No to może być nieciekawie. Ja mam 1,5h na JFK w drodze powrotnej z Los Angeles do Paryza, może być ciężko. Co sądzicie? Bilet kupiony w całości więc chyba przewoźnik odpowiada, dobrze myślę?

Autor:  klayton [ 08 Kwi 2014 12:06 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

Jeden bilet, nie odbierasz i nie przekazujesz bagażu - powinno się zdążyć. Ale ostro musisz ruszyć. ;-)

Autor:  mimx [ 08 Kwi 2014 12:11 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

andzia_02 napisał(a):
No to może być nieciekawie. Ja mam 1,5h na JFK w drodze powrotnej z Los Angeles do Paryza, może być ciężko. Co sądzicie? Bilet kupiony w całości więc chyba przewoźnik odpowiada, dobrze myślę?


W drodze do Europy nie masz immigration, odbioru bagażu. Jeśli segment LAX-JFK będzie względnie punktualny, nie ma powodów do obaw.

Autor:  Magaa [ 08 Kwi 2014 12:16 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

klayton napisał(a):
Jeden bilet, nie odbierasz i nie przekazujesz bagażu - powinno się zdążyć. Ale ostro musisz ruszyć. ;-)


Ja tez mialam jeden bilet, wszystko wystawione przez AA, a mimo to w obie str musialam odebrac bagaz, zeby go sobie obejrzeli przy nadawaniu dalej. Nie szlam z nim do check-in, a do panow przekladajacych ich na tasme przy tranzycie.
To samo tyczy sie customs, w obie strony musialam stac w kolejce i odpowiadac na kretynskie pytania, np: ile czasu zamierzasz spedzic w Miami? -planuje mniej niz godzine.

Autor:  andzia_02 [ 08 Kwi 2014 12:19 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

a co w przypadku gdy LAX-JFK się spóźni? Jak to wyglada formalnie? Ostatnio na JFK przetrzymali nas w samolocie prawie 4h, dobrze że nie mialem już kolejnego lotu.

Autor:  mimx [ 08 Kwi 2014 12:21 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

Magaa napisał(a):
To samo tyczy sie customs, w obie strony musialam stac w kolejce i odpowiadac na kretynskie pytania, np: ile czasu zamierzasz spedzic w Miami? -planuje mniej niz godzine.


Tyle, że andzia na JFK przylatuje krajówką. To są zupełnie nieporównywalne sytuacje.

Autor:  klayton [ 08 Kwi 2014 12:26 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

Cytuj:
Ja tez mialam jeden bilet, wszystko wystawione przez AA, a mimo to w obie str musialam odebrac bagaz,

Przy wylocie z USA z lotu krajowego?

Autor:  blasto [ 08 Kwi 2014 12:44 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

A ja się osobiście z lamentacyjnym tonem założycielki tematu, jak i innymi postami utrzymanymi w podobnym klimacie, nie zgadzam. Sorry, takie mają procedury i nie są one ukrywane w tajemnicy. Nie uważam, żeby przesiadka na lotnisku w USA była jakimś traumatycznym przeżyciem. Nikt nikogo na siłę do USA nie ciągnie.

Autor:  Magaa [ 09 Kwi 2014 13:23 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

klayton napisał(a):
Cytuj:
Ja tez mialam jeden bilet, wszystko wystawione przez AA, a mimo to w obie str musialam odebrac bagaz,

Przy wylocie z USA z lotu krajowego?


OK, teraz juz wiem co i jak. Moj lot byz spoza US.

Cytuj:
A ja się osobiście z lamentacyjnym tonem założycielki tematu, jak i innymi postami utrzymanymi w podobnym klimacie, nie zgadzam. Sorry, takie mają procedury i nie są one ukrywane w tajemnicy. Nie uważam, żeby przesiadka na lotnisku w USA była jakimś traumatycznym przeżyciem. Nikt nikogo na siłę do USA nie ciągnie.


To byla moja pierwsza wizyta na lotnisku w USA, nie wiedzialam, ze procedury tranzytowe roznia sie az tak bardzo od procedur calej reszty swiata. Dlatego warto chyba wlasnie o tym mowic, zeby inni nie przezyli podobnego zaskoczenia co ja. Do USA absolutnie mnie nic nie ciagnelo, ani sila ani dobrowolnie, to byla czysta przesiadka na inny samolot tego samego przewoznika na lot docelowy poza US, a mimo wszystko stalam w tych samych kolejkach co ludzie wjezdzajacy do kraju. Jak dla mnie kompletny brak logiki, sztuczne wydluzanie tranzytu i dodawanie sobie kompletnie zbednej pracy przez, mianujacy sie jakze postepowym, kraj.
Gdybym znala sytuacje wczesniej, na pewno wybralabym inne linie z przesiadka poza Stanami. A teraz moge tylko opisac sytuacje, zeby dac to innym pod rozwage.

Autor:  becek [ 09 Kwi 2014 13:30 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

zawsze tez może się zdarzyć cichy alarm co niestety skutkuje dokładnym sprawdzaniu bagaży/osób
sorry takie mamy czasy

Autor:  joker1977 [ 09 Kwi 2014 15:03 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

blasto napisał(a):
A ja się osobiście z lamentacyjnym tonem założycielki tematu, jak i innymi postami utrzymanymi w podobnym klimacie, nie zgadzam. Sorry, takie mają procedury i nie są one ukrywane w tajemnicy. Nie uważam, żeby przesiadka na lotnisku w USA była jakimś traumatycznym przeżyciem. Nikt nikogo na siłę do USA nie ciągnie.


Tak jest. Zgadzam się. Czasami czeka się 4 godz. a czasami 1,5 godz. wszystko zależy od dnia, pory dnia, natężenia ruchu, ilość osób na zmianie. czasami z kimś się pogada i czas szybko mija ;)
Takie mają prawo.

Autor:  anonim1 [ 09 Kwi 2014 16:16 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

Magaa napisał(a):
15min na poszukiwanie bagazu, ktory z jakis niejasnych przyczyn bezpieczenstwa (!!!) nalezy odebrac i nadac ponownie pare krokow dalej, kolejka do wyjscia (to mnie juz zbilo z nog) ze strefy check in, gdzie kilku znudzonych panow odbiera karteczki wydane nam przez customs.

Widać, że byłaś tam pierwszy raz i ze zdenerwowania pomieszała ci się kolejność zdarzeń. Bagaże nadaje się nie ponownie parę kroków dalej, tylko dopiero po oddaniu "karteczek". Panowie odbierający "karteczki", to kontrola celna i chcą wiedzieć co przywozisz do USA i dlatego bagaż musisz mieć przy sobie. Następny lot jest krajowy i nie ma już żadnej kontroli bagażu. Tak więc nie są to żadne "niejasne przyczyny bezpieczeństwa", tylko zwykła kontrola celna.

Autor:  Magaa [ 09 Kwi 2014 16:57 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

marfot napisał(a):
Magaa napisał(a):
15min na poszukiwanie bagazu, ktory z jakis niejasnych przyczyn bezpieczenstwa (!!!) nalezy odebrac i nadac ponownie pare krokow dalej, kolejka do wyjscia (to mnie juz zbilo z nog) ze strefy check in, gdzie kilku znudzonych panow odbiera karteczki wydane nam przez customs.

Widać, że byłaś tam pierwszy raz i ze zdenerwowania pomieszała ci się kolejność zdarzeń. Bagaże nadaje się nie ponownie parę kroków dalej, tylko dopiero po oddaniu "karteczek". Panowie odbierający "karteczki", to kontrola celna i chcą wiedzieć co przywozisz do USA i dlatego bagaż musisz mieć przy sobie. Następny lot jest krajowy i nie ma już żadnej kontroli bagażu. Tak więc nie są to żadne "niejasne przyczyny bezpieczeństwa", tylko zwykła kontrola celna.


Jesli odnosisz sie do moich wypowiedzi, to z czystej przyzwoitosci powinienes je najpierw przeczytac. Dla ulatwienia, tu jest wazne zdanie:
Magaa napisał(a):
to byla czysta przesiadka na inny samolot tego samego przewoznika na lot docelowy poza US,

Nic nie wwozilam do Stanow, bo 2h od wyladowania lecialam do innego kraju. Dajac mi bagaz do reki sami narazaja sie na to, ze taka osoba "tranzytujaca" cos tam przy okazji u nich zostawi badz cos sobie wezmie. Gdyby bagaz zostal przetransferowany jak w kazdym innym kraju, nie mialabym nawet mozliwosci kombinowania przy nim. To wlasnie uwazam za "niejasne przyczyny bezpieczeństwa".

Autor:  anonim1 [ 09 Kwi 2014 17:46 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

Magaa napisał(a):
taka osoba "tranzytujaca" cos tam przy okazji u nich zostawi badz cos sobie wezmie.

Właśnie po to kontrolują, żeby nie zostawić niczego, a wywieźć możesz co tylko chcesz, bo przy wyjeździe nie ma żadnej kontroli. W USA niestety nie ma pojęcia tranzytu, więc trzeba być przygotowanym na takie utrudnienia.

Autor:  anonim1 [ 09 Kwi 2014 19:01 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

Eryk napisał(a):
a mnie się na ich lotniskach podoba :)

Ja też nie narzekam :)

Autor:  77kylo [ 12 Paź 2014 05:27 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

Można palić na JFK?Jutro wylatuję i nie wiem czy jechać wcześniej?

Autor:  drop [ 12 Paź 2014 14:35 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

77kylo napisał(a):
Można palić na JFK?Jutro wylatuję i nie wiem czy jechać wcześniej?


mam wrażenie, że Ty już coś palisz ;)

Autor:  77kylo [ 12 Paź 2014 20:49 ]
Temat postu:  Re: Lotniska w USA

drop napisał(a):
77kylo napisał(a):
Można palić na JFK?Jutro wylatuję i nie wiem czy jechać wcześniej?


mam wrażenie, że Ty już coś palisz ;)

Chodzi mi o zony dla palaczy papierosów. Rozbawiła mnie Twoja odpowiedz

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/