Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1992 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Miles&more
#21 PostWysłany: 16 Lis 2010 00:29 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 537
niebieski
Jeszcze jedno pytanie:)
jak jeszcze nie przeslali mi karty to moge isc np. na zakupy do reala bez niej i tylko podac nr tej karty przy kasie?
dzieki:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
 Temat postu: Re: Miles&more
#22 PostWysłany: 16 Lis 2010 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
To już na forum Reala się prędzej dowiesz niż tu :P Wydaję mi się że nie, bo oni biorą kartę pod kod kreskowy i musi piknąć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Miles&more
#23 PostWysłany: 16 Lis 2010 00:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 537
niebieski
Ahaaaaa:/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Miles&more
#24 PostWysłany: 16 Lis 2010 17:03 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 537
niebieski
Ostatnie pytanie,
akurat sobie wyrobilem kartę citibank lot!:)moje pytanie jest następujące:czy jak płace ta karta to te mile automatycznie przelewaja się na moje konto miles&more?Panie z banku powiedzialy ze mogę moja kartę miles&more wyrzucić bo miłe bedą teraz zbierane na kartę kredytowa?!Jeśli ale akurat osiagne wyższy status niż mam obecnie to miles&more ci wymienia kartę np na senator itd...a citibank co robi?
Dzięki i pzdr:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Miles&more
#25 PostWysłany: 29 Lis 2010 23:54 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
Ja też mam pytanie na które nie znalazłam jeszcze odpowiedzi.
Jeżeli zacznę teraz gromadzić mile a np. za dwa lata wyrobię sobie kk citibanku, to czy mile które zebrałam przez pierwsze dwa lata dalej będą miały termin ważności, czy też wszystkie mile będą traktowane jako bezterminowe?
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Miles&more
#26 PostWysłany: 30 Lis 2010 10:30 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4126
Loty: 534
Kilometry: 1 278 601
Krajów: 76 / 35.5%
Bezterminowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Miles&more
#27 PostWysłany: 30 Lis 2010 16:05 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
To super, dziękuję.
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Latanie z EasyJet
#28 PostWysłany: 05 Gru 2010 19:40 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Witam,
Coraz częściej linia easy jet ma ceny konkurencyjne do Ryanaira.
Ja latałem tylko Ryanem (nie licząc jakichś podróży z biur turystycznych)

Czy Easy Jet jest linią jakościowo porównywalną do Ryana?
Mam kartę Debetową z Mbanku (delfinek) Visa Electron. Rozumiem, że nie muszę płacić haraczu?
Czy ceny podane sa ich stronie są naprawdę ostateczne? (nie chcę, potwierdzeń, smsów, ubezpieczeń i niewiaadomo czego jeszcze)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#29 PostWysłany: 05 Gru 2010 19:42 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4126
Loty: 534
Kilometry: 1 278 601
Krajów: 76 / 35.5%
Jakościowo jeśli chodzi o komfort przelotu jest na plus względem Ryanaira.
Cena jaką widzisz jest ostateczna.
Visa Electron zwalnia z haraczu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#30 PostWysłany: 05 Gru 2010 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Co prawda easyJetem leciałem tylko raz, ale bardzo miło wspominam ten lot. Zdecydowanie spokojniejszy i przyjemniejszy od Ryanaira ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#31 PostWysłany: 05 Gru 2010 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3375
srebrny
Murdock napisał(a):
Co prawda easyJetem leciałem tylko raz, ale bardzo miło wspominam ten lot. Zdecydowanie spokojniejszy i przyjemniejszy od Ryanaira ;)


tak jakby ten spokój był jakimś plusem - ja tam latanie ryanem bardzo lubię, czuję się trochę jak na odpuście czy innym festynie, co chwila jakaś atrakcja!!!! to loteria, to perfumy, , czasem jakaś turbulencja, wózek z jedzeniem --- czekam jak stewardesy zaczną prezentować bieliznę na nadchodzący sezon albo testować który z panów ma najwygodniejsze kolana !!!! 2 godziny lotu mijają jak 5 minut !!!
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#32 PostWysłany: 06 Gru 2010 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2802
niebieski
rw30 napisał(a):
Murdock napisał(a):
Co prawda easyJetem leciałem tylko raz, ale bardzo miło wspominam ten lot. Zdecydowanie spokojniejszy i przyjemniejszy od Ryanaira ;)


tak jakby ten spokój był jakimś plusem - ja tam latanie ryanem bardzo lubię, czuję się trochę jak na odpuście czy innym festynie, co chwila jakaś atrakcja!!!! to loteria, to perfumy, , czasem jakaś turbulencja, wózek z jedzeniem --- czekam jak stewardesy zaczną prezentować bieliznę na nadchodzący sezon albo testować który z panów ma najwygodniejsze kolana !!!! 2 godziny lotu mijają jak 5 minut !!!

podpisuje sie wszystkim czym moge :)
no i co jak co, ale w zasadzie tylko ryana można nazywać 'sponsorem' ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#33 PostWysłany: 06 Gru 2010 01:36 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Blackall napisał(a):
no i co jak co, ale w zasadzie tylko ryana można nazywać 'sponsorem' ;-)
CZyżbym wyczuwał tu daleko posuniętą ironię :roll:
'sponsorem' -w cudzysłowie- mogę też nazwać sam siebie (dopóki to ja płacę a nie M. O'Leary mi np za wydrukowanie karty pokładowej) - tu lepiej śmiać sie niż płakać (czyli robić dobrą minę ...)
a bez cudzysłowu pewnie wszystkich podatników którzy składają się na dotacje tam gdzie Ryan operuje
Ja EAsyjetem nie latałem , ale dałbym im głos choćby za spoób rezerwacji i stronę www
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#34 PostWysłany: 06 Gru 2010 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2802
niebieski
Abcn napisał(a):
Blackall napisał(a):
no i co jak co, ale w zasadzie tylko ryana można nazywać 'sponsorem' ;-)
CZyżbym wyczuwał tu daleko posuniętą ironię :roll:


nie, wręcz przeciwnie - za 3€ to ja sobie z Krakowa do Wrocławia nie pojade, a tu sobie moge latać po europie. I na dodatek mam i tak lepsze warunki niż w PKP :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Latanie z EasyJet
#35 PostWysłany: 06 Gru 2010 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 472
srebrny
Leciałem z easyJet parę razy (do Paryża, z Paryża do Nicei), polecam, bywają b. dobre ceny na lot KRK - CDG (wolę dopłacić 50 PLN za bilet i nie lecieć do Beauvais, naprawdę), do Dortmundu polecimy w cenach prawie ryanowych (35 - 40 zł).
EasyJet lata na główne lotniska, zdziera mniej kasy za dodatki (np. bagaż), ale to nadal tania linia, chociaż ogólne wrażenia są trochę przyjemniejsze niż w Ryanairze. Nie sprzedają zdrapek ;)
_________________
Image
Dzień w Sinsheim i Speyer (2026)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#36 PostWysłany: 08 Gru 2010 14:19 

Rejestracja: 08 Gru 2010
Posty: 5
Witam!
Jestem nowa na forum i samolotem będę lecieć pierwszy raz od 16 lat :shock:w dodatku z dwójką małych dzieci. Z poprzednich lotów niewiele już pamietam, więc jestem początkująca bardzo. Czy jakaś dobra duszyczka mogła by mi udzielić odpowiedzi na parę pytań?
Lot jest z Katowic do Eindhoven wizzairem

1.Chciałabym zapytać czy dzieciom powyżej lat 2 tez należy się bagaż podręczny?

2. Czy należy wcześniej zgłaszać liniom lotniczym chęć zabrania wózka? Bo z tego co wyczytałam nadaje się go bezpłatnie.

3.Jak to dokładnie wygląda w praktyce z napojami. Bo chciałabym,żeby dzieci miały soczki z rurkami na start i lądowanie, więc potrzeba mi 4 szt. Ale pojemność takowych to 200 ml. Czyli zostaje opcja zakupu w strefie bezcłowej (ceny pewnie porażające?) ? Czy może te soczki będą traktowane jako żywność dla dzieci i są bez ograniczeń pojemnościowych?

4. Wstępnej rezerwacji lotu dokonałam dokładnie 2 tyg przed datą wylotu, a płatności przelewem dokonałam następnego dnia, czyli już niecałe 14 dni przed datą wylotu. Doczytałam później,że rezerwacji można dokonać najpóźniej 14 dni przed wylotem jeśli się płaci przelewem :x I teraz nie wiem co myśleć, czy liczy sie tylko termin tej rezerwacji czy dokonania przelewu? Bo boję sie,że się okaże po tych kilku dniach,że mi pieniądze zwrócą i zostanę na lodzie.

5. Kolejne pytanie dotyczy płatności za rezerwację biletu powrotnego, już z innego lotniska, dlatego zrobiłam osobną rezerwację. Rezerwacji wstępnej dokonałam jednej nocy, a pech chciał,że przelew zagraniczny w Euro mogłam zrobić dopiero następnego wieczoru( zmieściłam sie w 24 h) Ale na potwierdzeniu widnieje już data następnego dnia zarówno płatności jak i księgowania :evil: Czyli data 2 dni po wstępnej rezerwacji.
Czy w takim razie również się mogę spodziewać odesłania pieniędzy?

Ech... dużo nerwow mnie kosztuje to latanie...

Będę bardzo wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#37 PostWysłany: 08 Gru 2010 15:03 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 70
Hej

Pomogę Ci na 3 pierwsze :


1- tak , jak najbardziej należy się podręczny. w ostatnich 2 miesiącach mieliśmy 11 lotów i za każdym razem korzystaliśmy z naszego prawa :D

2- wózek nadajesz na lotnisku- dla nas to był najlepszy sposób na "przeszmuglowanie" materaca dmuchanego, jakiś 5 kg nadbagażu oraz picia.
a przy ostatnich lotach , razem z wózkiem wysłałem dwa siedziska od fotelików dla dzieci.

3- co do napoi, to za każdym razem mieliśmy 3-4 butelki / na dwójkę dzieci , i nie było problemu.

To tyle z mojej strony-

Pozdrawiam i życzę udanego lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#38 PostWysłany: 08 Gru 2010 15:15 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4126
Loty: 534
Kilometry: 1 278 601
Krajów: 76 / 35.5%
Hej, o lotach z dziećmi niestety z praktyki nie wiem nic, poza tym co zaobserwowałem u innych podróznych i tym, co jest w regulaminie Wizz Air.

Wynika z niego tyle, że dziecko powyżej drugiego roku życia w większości aspektów traktowane jest jak dorosły, w tym sprawach bagażowych. Czyli dziecku przysługuje bagaż podręczny. Natomiast z tego samego regulaminu wynika również, ze wózek nieodpłatnie przewożony jest dla dzieci poniżej 2 roku życia. Wygląda więc na to, ze jeśli twoje dziecko jest starsze niż 2 lata ta usługa mu nie przysługuje i trzeba wózek nadać jako bagaż rejestrowany (wcześniej tę usługę wykupić). Możesz tez próbować wózek jako podręczny, ale nie sądzę, żeby się zmieścił w wymiarach 55x40x20.

W Ryanairze natomiast wózek dla każdego dziecka niezależnie do wieku zgodnie z regulaminem można przewozić za darmo. Wygląda na to, że to linia bardziej przyjazna rodzicom.

Technicznie nadanie wózka jako bagaż rejestrowany wygląda tak, że dziecko jedzie w wózku aż do samolotu, i tam odbiera go pracownik obsługi. Wózek jest pakowany do luku bagażowego i na lotnisku docelowym odbierasz go na taśmie.

Soczki powyżej 100 ml nie przejdą (zgodnie z przepisami bo ostatecznie decyduje człowiek). Cena w sklepie na lotnisku jest wyższa, ale nie więcej niż 2-3x. Przykładowo butelka półlitrowa wody, która w sklepie kosztuje do 2 zł, na lotnisku 5.

Skoro miałaś opcję płatności przelewem - to znaczy, ze wyrobiłaś się w terminie. W innych przypadkach ta opcja jest nieaktywna.

Realnie na przelew czekają nawet 4-5 dni, więc ta rezerwacja też przejdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#39 PostWysłany: 08 Gru 2010 15:44 

Rejestracja: 08 Gru 2010
Posty: 5
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi!! :)
Zwłaszcza mnie uspakajają ostatnie :) Co do soczków to chyba dla spokoju kupię na lotnisku. Albo właśnie pokombinuję z małymi buteleczkami.

Zmartwiło mnie,że nie będzie nam już przysługiwać wózek ;/ Moje dziecko dziś kończy 2 latka a lot 20.
A jeśli bym nadała rejestrowanym to może to być taki większy wózek, tzn. z dużymi pompowanym kołami, ale składany, czy raczej lepiej wziąć parasolkę? Trzeba wtedy jakoś go zabezpieczyć? Poowijać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#40 PostWysłany: 08 Gru 2010 15:53 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4126
Loty: 534
Kilometry: 1 278 601
Krajów: 76 / 35.5%
Rejestrowany może mieć do 32 kg. Jakoś minimalnie bym go zabezpieczyl (np taśmą klejącą po złożeniu), ale pewnie można tez dać się na pracowników lotniska.

Wymiary po złożeniu maksymalne:

Szerokość: 1,499 m
Wysokość: 1,194 m
Długość: 1,715 m
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1992 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group