| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Liban-Syria-Jordania liban-syria-jordania,1201,98611 | Strona 1 z 3 |
| Autor: | kamo375 [ 05 Sie 2016 14:25 ] |
| Temat postu: | Liban-Syria-Jordania |
Czesc. Planuje w najblizszym czasie zwidzic bliski wschod. Liban, czesc Syrii, Jordanie i Izraeal. I tutaj pojawia sie moje pytanie. Czy ktos w ostatnim czasie testowal trase ladowa z Beirutu przez Damaszek do Ammamu? Znalazlem busy z Damaszku do Ammamu. Zastanawiam sie jak wyglada kwestia transporu publicznego Beirut-Damaszek. Troche poczytalem rowniez nt. bezpieczenstwa w Damszaku, w ostatnim czasie podbno jest dosc spokojnie. Moglby to ktos kto byl na miejscu w ostatnim czasie potwierdzic/zaprzeczyc? Z gory dzieki za pomoc, wszystkie rady i odzwew. | |
| Autor: | Anonymous [ 05 Sie 2016 14:31 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
kamo375 napisał(a): Moglby to ktos kto byl na miejscu w ostatnim czasie potwierdzic/zaprzeczyc? Z tym pytaniem, dotyczącym Damaszku, spróbowałbym na niemieckim forum | |
| Autor: | maarcin1938 [ 05 Sie 2016 14:34 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Obawiam się, że na forum nie ma (lub się nie ujawniają) wariatów wyjezdzajacych do Syrii. | |
| Autor: | paweł p [ 05 Sie 2016 14:38 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Mam kolegę - mieszka w Damaszku, specjalnie nie narzeka, jak na Święta z nim gadałem to mówił, że w samym Damaszku źle nie jest, co prawda co jakiś czas coś wybuchnie, albo spadnie bomba, ale tak poza tym jest bezpiecznie. Od zawsze mnie zapraszał bardzo serdecznie do siebie, ale ostatnio jakoś nie zachęcał..... | |
| Autor: | kamo375 [ 05 Sie 2016 14:39 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Bez przesady ze wariaci. Nie zamierzam jechac do Aleppo, lecz tylko szybko przejechac z Beirutu do Ammamu, niestety nie da sie tego zrobic w inny sposob niz przez Syrie -- 05 Sie 2016 14:42 -- @paweł p Moglbys potwierdzic z kolega jak sytuacja wyglada obecnie i czy istnieje Jakis Transport do Damaszku z Bairutu? Dzieki | |
| Autor: | Anonymous [ 05 Sie 2016 14:45 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
kamo375 napisał(a): Bez przesady ze wariaci. Dokładnie, wszystko z głową. Sam wrzucałem tutaj oferty do Kinszasy, Afganistanu. Nie są to kierunki dla wszystkich. Próbowałeś dowiedzieć się czegoś przez CS? | |
| Autor: | kamo375 [ 05 Sie 2016 14:50 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Wczoraj dopiero zaczalem szukac na powaznie informacji. Czekam na odpowiedzi z CS. Dzieki za rady/podpowiedzi | |
| Autor: | Zielony^ [ 05 Sie 2016 14:51 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
W 2009 byłem w Damaszku (i całej Syrii), ale chyba od tego czasu chyba nieco się zmieniło. Niedawno oglądałem zdjęcia z Aleppo: http://www.boredpanda.com/before-after- ... BPFacebook Nie ma do czego wracać... Ale nie znalazłem podobnego zestawu dla centrum Damaszku, więc może faktycznie nie jest tam tak źle. Tzn zniszczenia są ogromne: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ascus.html Ale chyba przedmieścia tylko tak wyglądają. | |
| Autor: | grreg20 [ 05 Sie 2016 14:55 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Znajomy wrócił 1,5 miesiąca temu z Bliskiego Wschodu - podróżował po Libanie, Syrii, Jordanii. Wrócił cały, twierdził, że było dość bezpiecznie. Jedynym utrapieniem to była konieczność wręczania co chwilę łapówek, zwłaszcza w Syrii - kierowcom autobusów, policjantom, pogranicznikom. Znajomy podróżował z ekipą z Niemiec. Część transportu organizowano bezpośrednio na miejscu. Trasa z Damaszku do Ammanu (po stronie syryjskiej), została pokonana z wykorzystaniem wynajętego busa. Oprócz kierowcy musieli również opłacić ochronę busa (sama ochrona kosztowała w sumie 1200 dolarów amerykańskich). Gdy tylko znajomy się pojawi na FB, to popytam o więcej szczegółów. | |
| Autor: | paweł p [ 05 Sie 2016 14:55 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Spróbuję się z nim skontaktować - pod warunkiem, że akurat jest prąd - wtedy ma internet i przez Vibera można się porozumieć. | |
| Autor: | Zeus [ 05 Sie 2016 14:56 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Z transportem nie będzie problemu. Z Bejrutu odwiedzają service-taxi (z dworca Charles Helou) do Damaszku. Tak żałuję ze nie poleciałem do Syrii parę lat temu Jak bym teraz poleciał, to chyba by ojciec umarł ze strachu. | |
| Autor: | kamo375 [ 05 Sie 2016 15:06 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Dzieki @Pawel p @grreg20 @Zeus Bede czekal na dalsze informacje jezeli tylko uda wam sie cos dowiedziec | |
| Autor: | Grzes830324 [ 05 Sie 2016 15:45 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
jak chcesz wjechać do Libanu albo Syrii z pieczątką Izraela? jak chcesz wjechać do Izraela z pieczątką tych dwóch krajów | |
| Autor: | Zeus [ 05 Sie 2016 15:49 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Izrael nie zabrania kogoś z pieczątkami Libanu i Syrii wjechać do Izraela. Jedynie będzie mieć ciekawą rozmowę. I tyle. | |
| Autor: | kamo375 [ 05 Sie 2016 15:52 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Dlatego najpierw Liban, potem Syria i Jordania a na koncu 3 godzinna rozmowa na granicy izraelskiej | |
| Autor: | Zeus [ 05 Sie 2016 15:55 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
@kamo375 a jaki bilet lotniczy planujesz? WAW-BEY TLV-WAW? Warto by było zrobić bilet "fake" z AMM albo z BEY zebys problemu nie miał. | |
| Autor: | kamo375 [ 05 Sie 2016 15:58 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Planuje WMI-ATH FR, Potem Aegan do Beirutu i powrot W6 TLV-KTW. @Zeus Myslisz ze moga robic problemy bez biletu powrotnego? Edit: 1) Wiza turystyczna 1. Paszport ważny przynajmniej pół roku, bez stempli wjazdowych do Izraela. 2. Wypełniony wniosek wizowy w języku angielskim (czytelnie, najlepiej drukowanymi literami). Szczegóły wyjazdu powinny być wyraźnie wymienione. Prosimy nie zapomnieć o podpisaniu wniosku. Dla nieletnich: wniosek o wizę musi być podpisany i złożony przez obojga rodziców wraz z oryginalnym aktem urodzenia dziecka do wglądu. W innym przypadku, wymagane jest notarialnie potwierdzone pozwolenie rodziców na wyjazd dziecka. 3. Jedno zdjęcie kolorowe do wniosku. 4. Zaświadczenie o zatrudnieniu lub nauce. 5. Zaproszenie z Libanu zawierające szczegóły pobytu w Libanie (daty przylotu i wylotu, cel wyjazdu osoby zaproszonej, dokładny adres i numer telefonu osoby zapraszającej wraz z kopią jej libańskiego dokumentu tożsamości) lub potwierdzona rezerwacja w hotelu w Libanie. 6. Bilet powrotny (jeśli to możliwe). AD 6. Chyba nie jest Konieczny fake bilet | |
| Autor: | Zeus [ 05 Sie 2016 16:03 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
Wszystko zależy od kolesia przy granicy Zrób "fake" e-tix tutaj: http://www.returnflights.net/ 99% nie będzie problemu. Działał i działa w Ameryce Centralnej więc w Libanie tez będzie | |
| Autor: | Zeus [ 25 Sie 2016 10:58 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
@kamo375 doczytałem gdzieś ze granica między Syrią i Jordanią jest zamknięta. Sprawdź na wszelki wypadek. Nie powiem, ze mnie też kręci wyjazd do Damaszku na 2 dni... | |
| Autor: | jureckijg [ 25 Sie 2016 11:18 ] |
| Temat postu: | Re: Liban-Syria-Jordania |
W Bejrucie na lotnisku dostajesz pieczątkę wjazdowa za darmo. Nie trzeba zdjęcia, wystarczy papier z rezerwacją na hotel np. Talal Hostel, który polecam. Czy nie lepiej lecieć z Libanu do Ammanu? Lot krotki i tani, chyba że chce się jeszcze zaliczyć Syrię. W Jordanii kup Jordan Pass i na pobyt powyżej trzech dni wize masz za darmo, i sporo darmowych zniżek łącznie z Petra. | |
| Strona 1 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |