Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 25 Sie 2016 11:36 

@jureckijg, wypadł Ci z klawiatury klawisz z kropką ".", czy co?
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#22 PostWysłany: 25 Sie 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 2048
Loty: 871
Kilometry: 1 442 449
Krajów: 134 / 62.6%
srebrny
Chcialem zobaczyc Damaszek ale w tkaim przypadku chyba rzeczywiscie jedyne wyjscie to podroz z ominieciem Syrii.

Dzieki @jureckijg @Zeus
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#23 PostWysłany: 26 Sie 2016 00:06 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Krajów: 11 / 5.1%
Zbanowany
niebieski
Jak Ty chcesz przekroczyć granicę syryjsko- jordańską? Zdajesz sobie sprawę kto kontroluje przejście graniczne w Nasib?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#24 PostWysłany: 29 Lis 2016 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 187
Al Nusra z WAS czyli rebelianci, ale sytuacja sie bedzie zmieniać, bo przejscia z Jordania są ważne dla handlu.

Jak czytałem na różnych zagranicznych forach problemem bedzie otrzymanie wizy w ogole, nie mówiąc o bezpiecznym przejechaniu wszystkich checkpointów na drodze z Bejrutu do Damaszku (czytałem o 12 do Damaszku) i potem do Jordanii (tu pewnie checkpointy bedą mieszane w zależności od sytuacji). Bezpieczeństwa, zwłaszcza od grabieży nikt nie moze zagwarantować.

To przez wiele lat bedzie bardzo trudny i drogi teren do podróżowania, możę z kilkoma w miarę bezpiecznymi enklawami (np w części kurdyjskiej lub w okolicahc Damaszku). problem w tym, że strategia grup rebelianckich/terrorystycznych (bo one sie przenikają i zawierają taktyczne sojusze) polega na szybkich uderzeniach, ktore niosą wiele zmian.

Chłonę teraz książki jedna za drugą o sytuacji tam po wojnie w Iraku. To będą Bałkany lat 90 x 100. Niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#25 PostWysłany: 19 Sty 2019 16:57 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 108
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Krajów: 15 / 7.0%
Czy ktoś wie jak taki przejazd wyglada w chwili obecnej?


Wysłane za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#26 PostWysłany: 08 Maj 2020 03:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Syrie mozna spokojnie ogarnac z Libanu.
Pytalem Libanczykow, gdy grasowalem w zeszlym roku po Libanie i twierdzili, ze jezdza do Damaszku.
Wiza do ogarniecia na granicy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#27 PostWysłany: 08 Maj 2020 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 174
Loty: 45
Kilometry: 121 003
Krajów: 24 / 11.2%
Tak, ale Libańczycy nie potrzebują wizy
i jeżdżą tam na dowód osobisty
więc to jest zupełnie inna bajka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#28 PostWysłany: 08 Maj 2020 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 512
Loty: 115
Kilometry: 138 119
Krajów: 22 / 10.3%
niebieski
Wizę musisz załatwić w Polsce. Z tego co wiem to w Bejrucie są też biura podróży które ogarniają wyjazdy do Damaszku jednak to bardzo droga sprawa. Na granicy wizy nie dostaniesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#29 PostWysłany: 08 Maj 2020 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
W Polsce wizy też nie dostaniesz, chyba że:
- masz zaproszenie od Syryjczyka mieszkającego w Syrii (ale to będzie sprawdzone przez służby bezpieczeństwa, więc żadne internetowe znajomości nie przejdą),
- masz kwit potwierdzający wykupienie zorganizowanej wycieczki (droga impreza),
- jesteś Syryjczykiem lub masz rodzinę w Syrii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jotpol uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#30 PostWysłany: 08 Maj 2020 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tak jak wspomnialem wczesniej, wize mozna ogarnac na granicy, nalezy tylko odczekac, gdyz granica na razie zamknieta ze wzgledu na koronawirusa.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#31 PostWysłany: 08 Maj 2020 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 174
Loty: 45
Kilometry: 121 003
Krajów: 24 / 11.2%
a znasz kogoś kto tak wjechał?
Chodzi mi o kogoś z paszportem unijnym (nie żadnym z arabskich)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#32 PostWysłany: 08 Maj 2020 12:00 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 737
Loty: 312
Kilometry: 479 773
Krajów: 57 / 26.6%
niebieski
Każdy wjedzie to kwestia tego ile będziesz miał ze sobą czekolady dla pograniczników
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#33 PostWysłany: 08 Maj 2020 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
dawmik napisał(a):
a znasz kogoś kto tak wjechał?
Chodzi mi o kogoś z paszportem unijnym (nie żadnym z arabskich)

Yep.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#34 PostWysłany: 08 Maj 2020 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
@cccc, kiedy ten wjazd nastąpił? Napisz coś więcej, np. na jakim paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#35 PostWysłany: 08 Maj 2020 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Don_Bartoss 2nd ed., kwiecien 2019 na rumunskim paszporcie, koszt $70, o ile pamietam.
Moga sie czepiac czemu nie wystapiono o wize, w kraju ktory wystawil paszport, jesli istnieje ambasada i nalezy miec przygotowana dobra wymowke.
Problem jest taki, ze przez konsulat moze trwac miesiacami.
Poza tym rozmawialem z kierowca organizowanym przez hotel i twierdzil, ze jezdzil do Damaszku z turystami z Europy.
Musialbym odszperac telefon, bo nie moge akurat znalezc i wiecej popytac.
Podobno sa agencje, ktore zalatwiaja wize i pobieraja ok. 400-550$, ale tego nie weryfikowalem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Don_Bartoss 2nd ed. uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#36 PostWysłany: 08 Maj 2020 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2314
Loty: 625
Kilometry: 983 931
Krajów: 33 / 15.4%
niebieski
Cytuj:
o ile pamietam. Moga sie czepiac czemu nie wystapiono o wize [...] i nalezy miec przygotowana dobra wymowke.
[...] nie moge akurat znalezc [...] Podobno [...], ale nie weryfikowalem.

Aha, czyli nic tylko pakowac sie i jechac :lol:

Masz jakies konkretne informacje o wizie na granicy? Bo za $400-550 to owe "agencje" pewnie zalatwiaja "wize bez wizy" ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#37 PostWysłany: 08 Maj 2020 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@p.wl przeczytaj uwaznie pierwsze zdanie z mojego poprzedniego postu to znajdziesz odpowiedz.
Tak jak pisalem wczesniej, wizy na granicy sa technicznie mozliwe, mimo iz oficjalnie nie wystawiaja wiz dla obywateli krajow, w ktorych istnieje syryjska ambasada.
Jednak mimo tego zaostrzenia turysci wjezdzali.
Powtarzam, z agencjami nie weryfikowalem, pewnie sam mialbym objekcje.
Zreszta jadac do takich krajow, zawsze powinnismy miec na uwadze, ze nawet posiadajac wazna wize moga nie wpuscic. :D
Najpierw poczekajmy cierpliwie, az granice zostana otwarte.
@p.wl tak na marginesie to jestes zainteresowany wypadem do Syrii?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#38 PostWysłany: 15 Cze 2020 11:13 

Rejestracja: 26 Sty 2020
Posty: 1
No! Granice UE już otwarte. Trzeba czekać.
Sądzicie, że gdybym przy rezerwacji hotelu w Bejrucie poprosił o jakąś pomoc daliby radę to załatwić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#39 PostWysłany: 15 Cze 2020 11:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26072
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Pomoc przy jedzeniu falafela?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#40 PostWysłany: 15 Cze 2020 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
ZuKo napisał(a):
Sądzicie, że gdybym przy rezerwacji hotelu w Bejrucie poprosił o jakąś pomoc daliby radę to załatwić?

Hotel poza kierowca to nie, ale niektore lokalne agencje moga pomoc i oczywiscie odpowiednio kosztuje.
Travel is a big privilege, not a right. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group