| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Liban - informacje ogólne liban-informacje-ogolne,1217,104716 | Strona 1 z 9 |
| Autor: | kubasmen [ 12 Gru 2016 20:15 ] |
| Temat postu: | Liban - informacje ogólne |
Zakładam nowy temat bo informacje o Libanie są mało uporządkowane. Mam kilka pytań. Może ktoś zna odpowiedzi. 1. Czy pieczątka z Libanu w paszporcie może być problematyczna w jakimś innym kraju? Izrael to wiadomo. Chodzi mi szczególnie o USA przy wyrabianiu wizy i przy wjeździe oraz Iran tak samo. Ewentualnie jak jest w innych państwach. 2. Czy na kartce którą wypełnia się przy wjeździe musi być adres hotelu czy może być adres mieszkania wynajętego np. przez airbnb? 3. Czy pieniądze należy wymienić na lokalną walutę czy opłaca się płacić w USD? Dzięki za odpowiedzi | |
| Autor: | Zeus [ 03 Paź 2018 23:45 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
1. U mnie była ciut problematyczna , z turecką. Ale pogawędka na 10 minut, tak jak przy kawie 2. Może być adres, nie sprawdzają tego. Miałem hotel napisany, a spałem na couchu i hotelu 3. Lokalna waluta Sorki ze dopiero teraz, ale nie widziałem tego posta . | |
| Autor: | cccc [ 04 Paź 2018 00:11 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Pytania z 2016, ale postaram sie odpowiedziec, moze przydac sie innym. kubasmen napisał(a): 1. Czy pieczątka z Libanu w paszporcie może być problematyczna w jakimś innym kraju? Izrael to wiadomo. Chodzi mi szczególnie o USA przy wyrabianiu wizy i przy wjeździe Nie bedzie problemu ani w Izraelu ani w USA, moze pasc pytanie co tam robiles, ale nie odmawiaja wjazdu tylko z powodu stempli libanskich. kubasmen napisał(a): 2. Czy na kartce którą wypełnia się przy wjeździe musi być adres hotelu czy może być adres mieszkania wynajętego np. przez airbnb? Podajesz adres tam gdzie bedziesz mial locum, jesli wynajete mieszkanie to adres tego mieszkania. kubasmen napisał(a): 3. Czy pieniądze należy wymienić na lokalną walutę czy opłaca się płacić w USD? Libanczycy, a dokladniej ich przodkowie Fenicjanie wynalezli i kochaja pieniadze. Prawdopodobnie w lokalnej walucie wyjdziesz lepiej, gdyz moga przeliczyc na swoja korzysc. Zreszta placac w USD najprawdopodobniej otrzymasz reszte w funtach libanskich. | |
| Autor: | loscolores [ 01 Lis 2018 01:16 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Spędziłem miesiąc żyjąc i pracując w Bejrucie i podróżując po Libanie, możesz płacić zarówno w dolarach jak i w lokalnej walucie. Kurs jest stały 1USD = 1500 LBP. Zdarzało się, że resztę wydawano mi w obu walutach przy jednej transakcji W razie pytań służę pomocą. | |
| Autor: | Yvonne [ 19 Gru 2019 02:59 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
A ja zapytam w drugą stronę – czy z pieczątką Izraela „wjadę” do Libanu ? Mam sprzeczne info... | |
| Autor: | wtak [ 19 Gru 2019 09:19 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Jest sporo tego w odrębnym temacie, ale ... ładny dzień jest Nie wjedziesz | |
| Autor: | martina20 [ 10 Sty 2020 10:34 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Jeśli chodzi wymianę waluty zdecydowanie funty . W poniedziałek 6.01.2020 za 1$ płacili 2150 funtow. Płacąc za wstęp do Baalbek chcieli 10$ , a jeśli w funtach to 15 000 funtow. | |
| Autor: | becek [ 04 Sie 2020 18:07 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
no i chyba na jakiś czas pozamiatane https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26183849,liban-potezna-eksplozja-w-bejrucie-nad-miastem-unosi-sie-slup.html#s=BoxOpMT https://www.bbc.com/news/world-middle-east-53656220 film robi wrażenie https://twitter.com/BissanCampaigns/status/1290671086951161856 | |
| Autor: | Zeus [ 04 Sie 2020 18:11 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Inne wideo https://twitter.com/Jtruzmah/status/129 ... 89953?s=20 https://twitter.com/Saudi_Gazette/statu ... 56321?s=20 | |
| Autor: | ibartek [ 04 Sie 2020 18:32 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
https://twitter.com/air_intel/status/12 ... 3485490177 ponoc statek z fajerwerkami, ale ja tam widze magazyn widok na port | |
| Autor: | Zeus [ 04 Sie 2020 22:31 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Na skutek potężnej eksplozji w Bejrucie naszej pomocy potrzebują tysiące rodzin. Biuro Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) w Libanie rozpoczęło zbiórkę. Apelujemy o wpłaty na https://pcpm.org.pl/bejrut .#Beirut #Lebanon #Liban #Bejrut | |
| Autor: | cccc [ 05 Sie 2020 00:54 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Otrzymalem wiadomosc z Libanu, ze doszlo do wybuchu w magazynie srodkow chemicznych, ale przyczyna jak na razie nieznana. 7 min. temu zostalo uruchomione wiki: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Eksploz ... ucie_(2020) | |
| Autor: | Chupacabra [ 05 Sie 2020 01:17 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Wybuchło 2750 ton azotanu amonu, co już odnotowano w Wikipedii :https://pl.wikipedia.org/wiki/Azotan_amonu | |
| Autor: | Zeus [ 05 Sie 2020 09:16 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Załącznik: lib1.png [ 743.16 KiB | Obejrzany 5569 razy ] Załącznik: lib2.png [ 480.12 KiB | Obejrzany 5569 razy ] Dzielnica Hamra Załącznik: lib3.png [ 675.51 KiB | Obejrzany 5569 razy ] | |
| Autor: | wtak [ 05 Sie 2020 09:51 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Ten silos osłaniając od wybuchu uratował chyba życie wielu mieszkańców śródmieścia. Z kolei najbardziej ucierpieli mieszkańcy chrześcijańskiej dzielnicy - na południe od portu. Niewyobrażalna tragedia. | |
| Autor: | wasil10 [ 05 Sie 2020 09:58 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Widać, że elewator był pełny, miało to ogromny wpływ na zahamowanie fali uderzeniowej. Jednak nie da się ukryć, że pył zbożowy na 100% dołożył swoje trzy grosze w skali wybuchu. Jakby mało im było w tym 2020 roku... Straszna tragedia. | |
| Autor: | eskie [ 05 Sie 2020 14:29 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Dla zobrazowania siły: Według wstępnych szacunków eksplozja miała siłę 5,5 kilotony (czyli równowartość eksplozji 5,5 tys. ton trotylu). To wybuch o sile ponad 1/4 siły wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie w 1945 r. https://www.euractiv.pl/section/bezpiec ... est-znana/ | |
| Autor: | Zeus [ 05 Sie 2020 14:34 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
400.000 ludzi straciło dach nad głową, koszty odbudowania to 3 mld. USD a ich dług to prawie 170% PKB | |
| Autor: | Zeus [ 05 Sie 2020 14:42 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
wtak napisał(a): Ten silos osłaniając od wybuchu uratował chyba życie wielu mieszkańców śródmieścia. Z kolei najbardziej ucierpieli mieszkańcy chrześcijańskiej dzielnicy - na południe od portu. Niewyobrażalna tragedia. Ten silos miał 15000 do 120000 ton pszenicy, prawie na cały kraj. Dziś w wiadomościach powiedzieli, ze mają pszenice tylko do konca miesiąca. | |
| Autor: | Don_Bartoss 2nd ed. [ 05 Sie 2020 14:54 ] |
| Temat postu: | Re: Liban - informacje ogólne |
Od 6:55 | |
| Strona 1 z 9 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |