| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| KWI - do centrum miasta kwi-do-centrum-miasta,1162,82649 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | Eryk87 [ 04 Lis 2015 22:59 ] |
| Temat postu: | KWI - do centrum miasta |
Przyleciałem do miasta ok 3 w nocy więc wybór był ograniczony do taksówki . z lotniska jeździ tylko "airport taxi" - koszt 8 KWD do hotelu Ibis Sharq (w samym centrum miasta) -https://www.google.pl/search?q=ibis+kuwait&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=m3A6VrEv4dXKA4ffnYAC#q=ibis+kuwait&rflfq=1&rlha=0&tbm=lcl&rlfi=hd:;si:805157041699864976 . Postój znajduje się po lewej stronie od wyjścia. Droga powrotna 5 KWD ( pytałem u kilku taksówkarzy) | |
| Autor: | cart [ 22 Gru 2016 17:49 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Z terminala Fly Dubai (General Aviation) też chcieli 8 dinarów. Jedna firma, więc monopol. Wróciłem za 4 - na liczniku było 3.5, a taksiarz chciał 5. Z głównego terminala jeździ co pół godziny autobus 501 za 250 filsów. Dojeżdża pod Liberation Tower. | |
| Autor: | matbob1990 [ 23 Gru 2016 10:55 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
W takim bądź razie jeśli pobyt w mieście jest nie dłuższy niż 1 dzień to bardziej opłaca się wynająć samochód? Cena benzyny jest tam dość przyjemna i dodatkowo ma się auto na cały dzień. | |
| Autor: | cart [ 23 Gru 2016 13:34 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Też się zastanawiałem nad autem - koszt za dzień ok. 130zł, ale byłem pewny, że przylecę na główny terminal, więc liczyłem na ten autobus. Rok temu byłem po 1 dniu w Katarze i Bahrajnie i tam zdecydowanie samochód się przydał - płaciłem odpowiednio 70 i 80zł za dzień. W Kuwejcie poza centrum nic nie ma, choć i to centrum jest całkiem spore. Nie ma nigdzie autobusów miejskich, a i taksówki ciężko znaleźć by gdzieś podjechać. | |
| Autor: | Sudoku [ 17 Sty 2017 21:43 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Ja akurat nie miałem problemu ze złapaniem taksówek. Co prawda tylko 2 razy, ale od decyzji o jeździe do zatrzymania pojazdu minęła minuta, góra dwie. Widziałem autobusy miejskie, ale z nich nie korzystałem. | |
| Autor: | pawbart [ 05 Paź 2017 12:37 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Czy ktoś się orientuje czy na lotnisku w Kuwejcie jest opcja pozostawienia bagażu w jakiejś przechowalni? | |
| Autor: | tunczaj [ 09 Paź 2017 13:04 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
pawbart napisał(a): Czy ktoś się orientuje czy na lotnisku w Kuwejcie jest opcja pozostawienia bagażu w jakiejś przechowalni? podpinam sie pod pytanie. wedlug sleeping airports nic nie ma ale moze sie pozytywnie zaskoczymy? | |
| Autor: | cyberpunk64 [ 09 Paź 2017 17:29 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
byłam, nie widziałam - na landside nie ma możliwości zostawienia rzeczy, bardzo specyficzne lotnisko; jeżeli bagaż bardzo przeszkadza nie odbieraj z taśmy, a zgłoś się 24h później po odbiór do biura rzeczy znalezionych na lotnisku | |
| Autor: | tunczaj [ 22 Paź 2017 15:16 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
nie ma przechowalni bagazu na lotnisku. za 250filsow kursuje autobus nr 13 podjezdza pod liberation tower. autobus zatrzymuje sie na wielu przystankach w dzielniach imigranckich, wiec podroz trwa okolo 40 min. | |
| Autor: | kriss [ 16 Gru 2017 00:35 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Czy ktoś podpowie do której godziny kursują te autobusy i jak się płaci ? | |
| Autor: | Don_Bartoss 2nd ed. [ 25 Mar 2020 12:11 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Płaci się u kierowcy, do której kursują to tego nie wiem. Co do dojazdu. Tam dziwnie to działa - w dwie strony udało mi się dojechać komunikacją publiczną, ale nie czuję się w tym biegły. Wiem tyle: - z tego terminalu, na którym ląduje Kuwait Airways wydostałem się autobusem nr 501, który miał jechać do centrum ale nie jechał i musiałem się potem przesiadać w inny, - z głównego dworca autobusowego dojechałem na lotnisko autobusem nr 13 i ostatni przystanek to taka mini pętla, z której piechotą da się dojść do tego terminala, z którego operuje Jazeera (kurnik), ale też da się dojść do tego, z którego lata Emirates. Byłem na obydwu, bo pomyliłem kierunki - ten autobus 13 jedzie tak pokrętną trasą, że zastanawiałem się czy na pewno dojadę na lotnisko. Jeździ rzadko, więc wybierzcie się na dworzec odpowiednio wcześniej, - aplikacja mobilna do komunikacji miejskiej wymagała podania kuwejckiego nr telefonu. | |
| Autor: | Kacper Szymanski [ 28 Cze 2023 19:52 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Taxi do centrum na Sharq 8 KWD... nie chcieli negocjować, mówili, że stała cena jest. Na powrocie na lotnisko płaciłem połowę - 4 KWD. | |
| Autor: | kojot_lubin [ 27 Wrz 2023 14:43 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Witam z lotniska - z przystanku po prawej stronie od wyjścia z hali przylotów przy Information System Department DGCA, Building 1 do centrum miasta (do bazaru Al Mubarakiya czy też Safat square) dojechałem w 45 minut autobusem 21A za 250 flisów. 13 widziałem też jeździła - na szyldzie miała AIRPORT. Wracałem taxi - bo miałem inne plany - za 4 KWD. Na marginesie: po przylocie przeglądnęli mi dokładnie wszystkie pieczątki w paszporcie - kartka po kartce - na szczęście nie miałem wbitych z wizyty w Izraelu. pozdrawiam | |
| Autor: | Tomo14 [ 11 Paź 2023 11:58 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Które terminale są "główne", a który jest ten "general aviation", z którego się ciężko wydostać ? Interesuje mnie konkretnie Wizzair z AUH. https://www.kuwaitairport.gov.kw/en/fli ... epartures/ Terminali jest 3: T1, T4, T5 Z T4 lata tylko Kuwait Airlways, a z T5 tylko Jazeera Airways Strona lotniska pokazuje, że Wizzair operuje z T1. Wspomniany na początku wątku FlyDubai także ląduje (podobnie jak wszystkie linie poza Kuwait i Jazeera) na T1. Leciał ktoś może ostatnio i może poradzić ? EDIT: znalazłem info na stronie lotniska: https://www.airport-kuwait.com/terminals.php Ten terminal general aviation to terminal 3 - aktualnie nie pokazuje żadnych lotów z tego terminala. | |
| Autor: | leinad [ 11 Paź 2023 22:12 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Ja leciałem w lutym 2023 z AUH do KWI - nie pamiętam który to był terminal, ale po wyjściu przystanek autobusowy był na prawo jakieś 50-80 metrów. | |
| Autor: | kojot_lubin [ 18 Paź 2023 09:18 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Wizzair operuje z T1 Leciałem końcem września VIE-KWI-VIE dodam, że wylatując odbiór kart pokładowych jest w Check-In area Zone 4 - wchodzi się osobnym wejściem obok wejścia głównego Ostatnie stanowisko było przygotowane dla osób z podręcznym - bez osób nadających bagaż więc bez większej kolejki pozdrawiam | |
| Autor: | hubski [ 19 Lis 2023 06:12 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Do wspomnianej wyżej aplikacja Citybus Mobile można się zarejestrować też poprzez email. Po rejestracji dostajemy 0,600KWD czyli mamy 2 przejazdy za free. Autobus nr 13 z/do lotniska jeździ w miarę zgodnie z rozkładem z aplikacji. | |
| Autor: | Tomo14 [ 19 Lis 2023 13:28 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Po jakim czasie pojawia się ten bonus ? Właśnie się zarejestrowałem i w wallecie mam tylko możliwość doładowania. | |
| Autor: | hubski [ 19 Lis 2023 16:35 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Ten bonus pojawił się po jakimś czasie, ale nie pamiętam jaki to był okres. EDIT: Można to sprawdzić | |
| Autor: | Tomo14 [ 26 Lis 2023 18:34 ] |
| Temat postu: | Re: KWI - do centrum miasta |
Zrobiliśmy 2 apki dla 2 osób. Bonusy weszły po niecałych 2 dobach. Można korzystać ofline - po prostu skanujemy kod QR w autobusie. | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |