| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Koleje szkockie koleje-szkockie,1408,31040 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | odkrywacswiat [ 21 Cze 2013 08:27 ] |
| Temat postu: | Koleje szkockie |
Witajcie, 26 czerwca chcę się dostać z Glasgow do Aberdeen. Rozważam koleje szkockie lub megabusa. I teraz mam pytanie co do kolei: wchodzę na stronę www.scotrail.co.uk, wybieram trasę w jedną stronę , 2 os. dorosłe i mam cenę 74 Funtów. I teraz pojawiają się dwa pytanie: czy za dziecko do 3 lat muszę płacić? Na stronie kolei nie mogę doczytać, maila do nich wysłałem ale bez odpowiedzi. Ponadto, co ze zniżką 50% w dniu przylotu, bo u nas tak będzie. Czy tu mogę tę zniżkę zastosować (poprzez rezerwacje online) czy dopiero w kasie na miejscu? I jeśli tylko na miejscu, to czy bilety mogą zdrożeć czy to jest stała cena? Bo nie chciałbym, by się okazało, że po 50% zniżce mam do zapłaty 100Funtów a nie jak teraz 37:) Proszę o poradę i z góry dziękuję. | |
| Autor: | vamamama [ 19 Wrz 2013 17:22 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje szkockie |
dzieci do lat 5 nie płacą, jest to wyraźnie zaznaczone przy opcji kupowania biletu dla dziecka. temat stary ale może komus sie przyda. | |
| Autor: | arturro [ 13 Lut 2015 12:37 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje szkockie |
Aktualnie również dzieci w wieku 5-15 w towarzystwie rodzica jadą za darmo poza godzinami szczytu (rodzic płaci): http://www.scotrail.co.uk/kids-go-free/short-breaks Trzeba dla dziecka "kupić" bilet KidsGoFree. Potem z tym biletem można jeszcze za darmo wejść np do edynburskiego zoo (nie polecam), Scottish Seabird Centre w North Berwick (polecam), czy do wielu innych miejsc. Lista poniżej. http://www.scotrail.co.uk/tickets/kids- ... free-deals | |
| Autor: | Wichura [ 19 Gru 2019 01:56 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje szkockie |
Takie pytanko - na stronie kolei znalazłem gdzieś informację o promocyjnych biletach do kupienia 3 miesiące wprzód za 5 GBP. Patrzę na przykładową trasę Edinburgh - Inverness i ceny biletów zaczynają się od 47 GBP. Trzeba jakoś specjalnie aktywować tę "promocję"? Komuś się udało w jakiś sposób kupić te tanie bilety? | |
| Autor: | KL_user [ 20 Gru 2019 10:08 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje szkockie |
Nie trzeba specjalnie aktywować promocji ponieważ ceny są dynamiczne. Do podróży koleją po Wielkiej Brytanii polecam tą stronę: https://www.thetrainline.com/farefinder/Default.aspx. W liście monitorowanych relacji jest to czego szukasz: https://www.thetrainline.com/farefinder ... t=20200114 . Można sprawdzać aktualne ceny w ujęciu tygodniowym i na cztery miesiące naprzód. Dzięki temu można w łatwy sposób zauważyć kiedy warto kupić bilet i które kursy zawsze są tanie, a które zawsze drogie. Jak klikniesz interesujący cię kurs i cenę to finalnie będzie ona minimalnie wyższa, ponieważ jest to pośrednik w sprzedaży biletów. | |
| Autor: | pentaq [ 02 Wrz 2020 14:31 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje szkockie |
Czy wciąż jest zniżka 50% na dojazd do lotniska w Scotrail? W październiku 2019 jeszcze korzystałem. Utrzymali to? | |
| Autor: | kalorymetr [ 01 Paź 2020 21:10 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje szkockie |
Warto też się rozejrzeć za kartami zniżkowymi, jeśli podróżujecie we 2 to jest taka karta "two together railcard" daje 33% znizki na wszystkie bilety off-peak przez rok i kosztuje chyba 15 czy 30 funtów. Polecam kupić, bo czasami wyjdzie poprostu tyle samo co bilety jak już zaaplikujesz zniżke, a karta na rok | |
| Autor: | arturro [ 04 Maj 2022 13:38 ] |
| Temat postu: | Re: Koleje szkockie |
Jeśli ktoś wybiera się w maju do Szkocji, to moze skorzysta z tej oferty: https://www.scotrail.co.uk/about-scotra ... -seat-sale "50 per cent off all off-peak services between any two stations in Scotland, Monday to Friday. Customers can book their discounted tickets between 9 and 15 May 2022 inclusive, with outward travel valid between 9 and 31 May 2022 inclusive. All return travel must be complete by 30 June 2022. The offer will be available on all off-peak tickets on valid routes. ScotRail’s Kids for a Quid will be able to be used in conjunction with this offer, which means up to four children can travel, for £1 return each, with each adult." | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |