| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Kolej kameruńska kolej-kamerunska,580,176373 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | tymeq1 [ 24 Kwi 2024 10:38 ] | ||||
| Temat postu: | Kolej kameruńska | ||||
Pociąg odjeżdża codziennie z dworca głównego w Yaounde. Bilet najlepiej kupić trochę wcześniej. Ja zrobiłem to co prawda godzinę przed odjazdem ale słyszałem od miejscowego, że była to ryzykowna zagrywka z mojej strony. Pociąg odjeżdża około 19, a przejazd trwa ~15h. Jakby ktoś zgłodniał to dostępny jest wagon restauracyjny. Podróż pociągiem oprócz tego, że sama w sobie jest przygodą to pozwala nam zobaczyć zupełnie inny Kamerun. Ten południowy to przede wszystkim las deszczowy i katolicyzm, a północ to sawanna, muzułmanizm i plemiona. Po nocy spędzonej w pociągu czułem się jakbym znalazł się w zupełnie innym kraju. Jak już dojedziecie na dworzec w Ngaoundere i wyjdziecie na główną ulicę, to gdzieś tam powinny czekać busiki jadące na północ (Garoua). Protip jak już będziecie na dworcu: nigdy, ale to nigdy nie pozwólcie dotknąć swoich bagaży porterowi. Ja straciłem czujność dosłownie przed samym wejściem do pociągu. Porter przeniósł mój podręczny plecak z jedzeniem jakieś 2-3m i musiałem mu za to rzucić jakiegoś grosza bo by nie dał spokoju Informacje o odjazdach i cenach dostępny tutaj: http://www.camrail.net/en/h_dla_nge.html
| |||||
| Autor: | Zeus [ 15 Sty 2025 11:20 ] |
| Temat postu: | Re: Pociąg Yaounde - Ngaoundere |
Parę dni temu korzystaliśmy z przejazdu "Expresa" z Yaounde do Duali. Załącznik: IMG_20250107_163048823_HDR_AE.jpg [ 479.6 KiB | Obejrzany 393 razy ] Załącznik: IMG_20250107_163057113_HDR_AE.jpg [ 308.39 KiB | Obejrzany 393 razy ] Przyjecahliśmy prawie na styk, przed odjazdem, kupiliśmy bilety w 1szą klasę (9000 XAF) bo baliśmy ze w 2giej nie będą miejsca (6000 XAF) W cenie biletu, wejście do "Saloniku" z klimą i toaletą. Można tam także kupić napoje oraz przekąski. Ceny przystępne Załącznik: IMG_20250107_163809416_HDR_AE.jpg [ 277.31 KiB | Obejrzany 393 razy ] Załącznik: IMG_20250107_163956495_HDR_AE.jpg [ 262.81 KiB | Obejrzany 393 razy ] Parę minut przed odjazdem, otwierają nasze drzwi, tak żeby pasażerowie 1szej klasy się wpakowali do pociągu (co ciekawe, wszyscy idą do swoich miejsc siedzących które są wpisane w bilecie) Załącznik: IMG_20250107_165606102_HDR_AE.jpg [ 402.71 KiB | Obejrzany 393 razy ] Załącznik: IMG_20250107_165615745_HDR_AE.jpg [ 228.98 KiB | Obejrzany 393 razy ] W wagonie sporo miejsca, jest działająca klima Załącznik: IMG_20250107_170153588_HDR_AE.jpg [ 225.32 KiB | Obejrzany 393 razy ] Wagony, odziwo, nie chińskie (koleje kameruńskie mają kupić koleje Koreańskie - południowe), ale z RPA, z stylem lekko kolonialnym (drewno wszędzie). Są monitory gdzie lecą Kameruńskie seriale, teledysky (lokalne - zagraniczne), sterowane przez DJa w Warsie Jest także WARS, ale warto się przygotować ze niczego nie będzie do wyboru. U nas była tylko ryba, 1/4 kurczaka oraz nerki. Załącznik: IMG_20250107_190550323_AE.jpg [ 248.5 KiB | Obejrzany 393 razy ] Załącznik: IMG_20250107_190556916_AE.jpg [ 229.5 KiB | Obejrzany 393 razy ] Załącznik: IMG_20250107_193821550_AE.jpg [ 435.46 KiB | Obejrzany 393 razy ] Jako pasażerowie pierwszej klasy można zamówić je do siedzenie. Także warto uwzględnić ze to Afryka, i czeka się na podanie jedzenie długooooo. Mój kurczak, taki sobie, ale coś musiałem zjeść po całym dniu w aucie. Parę uwag: 1. Zobaczycie sporo info, o zakazie rzucania kamieni na pociągi Załącznik: IMG_20250107_165234328_AE.jpg [ 415.51 KiB | Obejrzany 393 razy ] Załącznik: IMG_20250107_193813397_AE.jpg [ 334.83 KiB | Obejrzany 393 razy ] My smieskowalismy, ze to beka, ze to dawne dzieja a jednak oberwaliśmy kamieniem Załącznik: signal-2025-01-07-20-32-29-008.jpg [ 568.08 KiB | Obejrzany 393 razy ] 2. Jak ktoś planuje zrobić Pongo Songo lub wodospady Kribi, to może wysiąść w Edéa https://maps.app.goo.gl/SgMbfaL7ZgSntDjD6 przenocować tam i rano jechać. Wygrywa podwójnie na czasie 3. Za ubera (yango) z dworca Duali do Ibisa, wyszło koło 2100 XAF | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |