| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Kiedy w góry ? kiedy-w-gory,1127,141147 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Pietrucha [ 25 Kwi 2019 13:35 ] |
| Temat postu: | Kiedy w góry ? |
Czy marzec to dobra pora, aby wyskoczyć do pobliskiego Kirgistanu? Pochodzi się tam co nieco po górach? | |
| Autor: | tartal [ 25 Kwi 2019 13:38 ] |
| Temat postu: | Re: [PS] KBP-ALA 450 PLN RT |
niekoniecznie dobra.... | |
| Autor: | Pietrucha [ 25 Kwi 2019 14:13 ] |
| Temat postu: | Re: [PS] KBP-ALA 450 PLN RT |
Kwietniowe terminy również wchodzą, może już ten termin o wiele lepszy? | |
| Autor: | tartal [ 25 Kwi 2019 14:19 ] |
| Temat postu: | Re: [PS] KBP-ALA 450 PLN RT |
a nie lepiej sobie sprawdzić na google kiedy jechać i kiedy by mi pasowało ? | |
| Autor: | 7Greg [ 25 Kwi 2019 14:23 ] |
| Temat postu: | Re: [PS] KBP-ALA 450 PLN RT |
Jeżeli chodzi o góry to przełęcze drogowe potrafią być zasypane jeszcze w czerwcu. Jeżeli nie chcesz jeździć na nartach to szukaj w lipcu lub sierpniu | |
| Autor: | Pietrucha [ 25 Kwi 2019 14:47 ] |
| Temat postu: | Re: Kiedy w góry ? |
Oczywiście, że lepiej co już uczyniłem przed moim zapytaniem. Niestety znalazłem wiele różnych zdań, a zwłaszcza w języku angielskim trudno mi wywnioskować, który komentarz pisze przysłowiowa Grażyna, a który doświadczony podróżnik, których tu na forum nie brakuje - dlatego pytam Was. Niestety wakacyjne terminy, które są najlepsze odpadają, dlatego kombinuje z tymi wariantami, które mam. Puenta jest taka, że i tak warto się tam wybrać w marcu/kwietniu, ale z najciekawszymi perełkami może być problem. Niemniej wrzuta bardzo atrakcyjna, za co należy podziękować autorowi | |
| Autor: | Washington [ 25 Kwi 2019 17:18 ] |
| Temat postu: | Re: Kiedy w góry ? |
Nawet w wakacje potrafi śnieg spaść w nocy na przełęczach, także tego W marcu gór spodziewaj się pod śniegiem, musisz sam zdecydować czy dla Ciebie będzie wtedy warto tam jechać. | |
| Autor: | cypel [ 25 Kwi 2019 17:36 ] |
| Temat postu: | Re: Kiedy w góry ? |
To są wysokie góry i wszystko się może zdarzyć. W tamtym roku jak byłem w sierpniu, dzień przed wejściem na Alakul pass spadł śnieg. Poza tym tam są miejsca gdzie śnieg zalega cały rok. | |
| Autor: | aksieb [ 02 Gru 2019 12:41 ] |
| Temat postu: | Re: Kiedy w góry ? |
Zgadzam się z przedmówcami. Pod koniec sierpnia kilkukrotnie spotkały nas opady śniegu, nawet w niższych partiach. Dodatkowo potrafi nieźle wiać. O ile nie masz doświadczenia w zimowej turystyce, pozostają miesiące późno-wakacyjne | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |