| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Kanion Szaryński kanion-szarynski,963,167108 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | zdybek [ 08 Wrz 2022 10:20 ] | ||
| Temat postu: | Kanion Szaryński | ||
Otwieram temat bo takiego jeszcze nie ma. Garść informacji aktualnych na sierpień 22: - na terenie kanionu jest dużo kraników z wodą pitną; - wstęp kosztuje bodajże 800 tenge; - można spać w namiocie co bardzo polecam, spaliśmy na samym końcu przy rzece, była też parka Belgów; - jeśli planujecie być dłużej lub nocować weźcie sobie jedzenie, mimo że wg map powinna być restauracja/obóz jurt nie było tego. W kanionie nic nie można kupić do jedzenia. Chyba nawet nie ma automatu z batonikami czy czegoś podobnego.
| |||
| Autor: | cmmwdf [ 29 Cze 2023 10:55 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
@zdybek dzięki za garść przydatnych informacji ? też planuję nocleg w Kanionie w namiocie. Jak wygląda dojazd do Kanionu z Ałmaty? Jechał ktoś publiczna/prywatną taksówka i ma namiar do kierowców i zakres cen? | |
| Autor: | zdybek [ 30 Cze 2023 22:00 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
@cmmwdf przejechaliśmy na stopa te ok. 10km do głównej drogi, wlasciwie to nie na stopa, a zagadalismy z ochroniarzami pytajac o jedzenie tzn. gdzie je kupić Później przy głównej drodze bardzo szybko zatrzymał się busik który póżniej zatrzymywał się przy każdym skupisku ludzi po drodze i nawoływał że jedzie do Ałmaty. nie pamiętam ceny, ale była normalna jak na tamtejsze warunki. | |
| Autor: | mmaratonczyk [ 01 Lip 2023 00:16 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
Też nocowalem kilka lat temu w kanionie i nie było problemów ze złapaniem stopa od głównej drogi na te 10 km. Pamiętajcie że jest tam bardzo ciepło nawet jak się rozbije namiot przy samej rzece. Do Ałmat złapaliśmy auto z głównej drogi i dojechaliśmy do centrum nic nie płacąc. Pierwsze zatrzymane auto chciało kasę, powiedzieliśmy że nie mamy i złapaliśmy zaraz to które nas wzięło za darmo. | |
| Autor: | cmmwdf [ 01 Lip 2023 11:11 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
Super przydatne informacje ? z jedzeniem się zaopatrzę na 2 dni to nie problem (rację żywnościowe przetwory) mam filtr do wody (saywer mini) więc i z wodą/przegotowaniem wody nie powinno być problemu. A jak z busem z Ałmaaty do głównej drogi w okolicach Kanionu? Autobus w jakim kierunku/miejscowości jedzie koło Kanionu? | |
| Autor: | turczy [ 30 Sie 2023 23:01 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
Mam pytanie do ludzi którzy byli. Zwykłe buty do biegania w terenie, czy takie bardziej tatrzańskie? | |
| Autor: | Gadekk [ 30 Sie 2023 23:03 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
Zwykłe do biegania, bez przesady. | |
| Autor: | poszwin [ 17 Mar 2024 14:07 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
Czy wzdłuż rzeki w kanionie jest jakiś szlak żeby się przejść wzdłuż kanionu tak około 5h? Czy ktoś może polecić jakiś fajny szlak? Zakładam, że każdy szlak to najpierw w jedną stronę i potem powrót tą samą trasą? Miejsce startu jest pewnie przy Eco Campie czyli tutaj: https://maps.app.goo.gl/1hGx8zWorj5AoVpQ9 ? Czy w tym Eco Campie jest jakaś "restauracja" żeby coś zjeść? | |
| Autor: | jaco027 [ 22 Lip 2025 21:48 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
Lekko spoznione, ale dla potomnosci ![]() | |
| Autor: | bim-bam [ 22 Lip 2025 23:41 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
@poszwin W eco campie jest bar z szaszłykami z baraniny i słodkimi napojami, domki bungalow i jurty do wynajęcia na noc. Bieżącej wody nie ma, toaleta to dziura w ziemi obudowana deskami. Śniadań w ofercie brak. Około godziny 11 przyjeżdża autokar z turystami z Ałmat i o 13 się zmywają. Najdokładniejsze mapy szlaków znajdziesz w apce maps.me | |
| Autor: | hiszpan [ 29 Kwi 2026 16:12 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
Czy ktoś może polecić jakieś biuro lokalne z Almaty na dwudniowy trip do Kanionu i jezior? Jest sporo ofert ale może macie coś sprawdzonego. Będę sam więc imho najwygodniej z grupą. | |
| Autor: | Juventino [ 29 Kwi 2026 20:56 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
Analizując różne oferty (w analogicznych układzie solo wyjazdu) zdecydowałem się na https://kazguidedtours.com/. Z tą różnicą, że wybrałem jezioro Issyk. Mają w każdym razie 2dniowy trip Kaindy+kanion, jak chyba każde biuro lokalne w Almaty. Z pierwszej ręki niestety relację będę mógł zdać dopiero na początku czerwca | |
| Autor: | hiszpan [ 17 Maj 2026 20:19 ] |
| Temat postu: | Re: Kanion Szaryński |
Dwa dni w Almaty postanowiłem poświecić na zwiedzanie Kanionu Szaryńskiego i jezior Kolsay i Kaindy. Można to na upartego zrobić w jeden dzień ale imho jak ma się czas lepiej rozłożyć na dwa dni zwłaszcza, że drugiego późnym wieczorem miałem odlot dalej. Jako, że byłem sam a do Kanionu i jezior jest naprawdę daleko to biorę wyjazd zorganizowany z lokalnego, polecanego tu biura. Taki samą konkluzję podsunął mi Kirył, znajomy Kazach, który po krótkiej dyskusji potwierdził, że w sumie to będzie dla mnie samotnego najlepsze rozwiązanie. Śpię w hotelu Kazakhstan (wersja Express czyli tańsza) i tamże rano obiera mnie busik z KazGuidedTours. Zhenis, który jest dziś naszym przewodnikiem wykłada na miejscowym Uniwersytecie i dorabia sobie również w ten sposób do pensji. Jedziemy prawie 4 godziny aby spojrzeć wpierw na Moon Canyon: i zaraz obok na Black Canyon: W cenie całej dwudniowej wycieczki (całość od osoby 133usd) jest też wyżywienie zorganizowane w Saty na jakiejś prywatnej posadzie. Potrawy typowo miejscowe Mnie najbardziej szokuje słodki chrust, który pamiętam z dzieciństwa z domu mojej babci. Zawsze nazywała to "chrustem". Słowo faworki poznałem naprawdę dużo później. No i w Kazachstanie te słodkie wypieki to też "chrust" Dzień kończymy nad jeziorem Kolsay (pierwszym, bo są trzy). Jako, że jest niedziela, nad jeziorem tłumy miejscowych. Pływają na rowerach wodnych i spacerują Noclegi niedaleko jeziora w jurtach (śpimy po czterech w jednej jurcie) Towarzystwo jest bardzo międzynarodowe, sporo samotnie podróżujących jak ja. Integrujemy się dobrze przy wieczornym ognisku. Na drugi dzień buchanka podwozi nas pod parking przez krótkim szlakiem do jeziora Kaindy. Lekkie podejście w deszczyku i mamy przepiękny widok na słynny zatopiony las jeziora Kaindy: Większość dnia poświęcamy w końcu na sam Kanion Szaryński: Z góry jest ładnie ale warto przejść się całą drogą dnem kanionu aż do końca. Trasa nazywa się Aleją Zamków: Widoczki przepiękne Aleja Zamków kończy się dalszą ścieżką wzdłuż rzeki Sharyn. Niestety ten szlak jest zamknięty i pilnuje tego strażnik Jak ktoś nie ma sił to jeżdżą płatne buchanki-pickupy na drogę powrotną. Ja przeszedłem wszystko na piechotę Przepiękna wycieczka i wcale nie żałuję, że byłem w grupie. Trochę nowych znajomości wśród innych podróżników ze świata też jest bezcenne. Więc polecam też taką opcję. W Almaty jesteśmy na 20.30, akurat wystarczająco abym złapał Yandexa na lotnisko i zdążył na mój dalszy lot. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |