Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Kanada - eTA
kanada-eta,760,82209
Strona 4 z 13

Autor:  Sz@lony [ 11 Sie 2017 12:27 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Ja miałem lecieć przez Montreal z US do Belgii miesiąc temu, wyrobiłem eTA wieczór przed wylotem - po 10 minutach miałem potwierdzenie wystawienia na maila. Co innego, że lot odwołali i ominąłem Kanadę, to już inna sprawa...

Autor:  meme1515 [ 16 Sie 2017 12:20 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Pomocy :( jutro podróż z przesiadka w Kanadzie z cala rodzina a wlasnie zorientowalam sie, ze numery paszportu wpisane do eTA ze spacja.

wszyscy mamy przyznane eTA i wydrukowalam kazdy e-mail, ktory od nich dostalam - czy zostaniemy przepuszczeni bez problemu, czy tez musimy zaaplikowac o nowe eTA...?

Autor:  JIK [ 16 Sie 2017 12:52 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Jeżeli numer paszportu się zgadza to IMO co to za różnica czy jest ze spacją czy bez.

Autor:  Sz@lony [ 17 Sie 2017 21:22 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Racja, chyba, że spację program potraktował jako znak i ucięło ostatnią cyfrę.

Autor:  Zeus [ 17 Sie 2017 21:34 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

No cóż, nie pisze to chyba dobrze.

Autor:  Alexis93 [ 30 Sie 2017 21:11 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Posiadam paszport biometryczny wydany w kwietniu 2009r ,nie mam odcisków. Przeczytałem na innym forum że ktoś miał biometryczny bez odcisku i nie został wpuszczony do Kanady ale według ambasady RP że nie będzie z tym problemu. Może ktoś wie czy brak odcisku może mieć wpływ np. wydłużenie kontroli na lotnisku?

Autor:  1955845624 [ 30 Sie 2017 21:13 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

@Alexis93 polecam zadzwonić do ambasady. Swego czasu znajomi lecieli do Toronto. Żona miała paszport biometryczny a mąż nie. Okazało się, że musiał aplikować o wizę. Na szczęście z Gdańska przyjechali nocnym pociągiem i na locie po południu byli o 6-tej rano na lotnisku. Wszystko załatwiono w trybie natychmiastowym, ale lepiej zadzwonić i dopytać. eTA to co innego a wiza to co innego.

Autor:  krasnal [ 08 Wrz 2017 05:53 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Dziś już w Krakowie kontrola eTa, checkin nie wierzył na słowo i chciał zobaczyć.

Autor:  Andi [ 08 Wrz 2017 10:28 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

@krasnal lecisz z ostatniego EF?

Autor:  Juve [ 08 Wrz 2017 10:39 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

@krasnal pozdrów Winnipeg, eh?

Załącznik:
kl.jpg
kl.jpg [ 579.95 KiB | Obejrzany 4490 razy ]

Autor:  krasnal [ 08 Wrz 2017 19:29 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

@Andi to mój pierwszy lot longhaul nie będący EF ;)
@Juve Winnipeg musi na mnie jeszcze poczekać. Półtorej godziny nie starczyło na przesiadkę w YYZ. Około godziny czekałem na sam bagaż. Na szczęście miałem to na jednym bilecie, więc mnie przebukowali na kolejny. Ale podroz wydłuży mi się o 4h.

Autor:  tomula06 [ 08 Wrz 2017 21:15 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Czy w takim przypadku nalezy sie odszkodowanie @krasnal ? :D

Autor:  krasnal [ 08 Wrz 2017 21:21 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Zadałem to pytanie w odpowiednim wątku, żeby tu nie robić OT.

Autor:  Łukasz__ [ 09 Wrz 2017 15:16 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

krasnal napisał(a):
Zadałem to pytanie w odpowiednim wątku, żeby tu nie robić OT.


Gratulacje !!!Masz 600 Euro w kieszeni :D

Autor:  badmoon [ 12 Wrz 2017 01:08 ]
Temat postu:  Kanadyjskie eTA - czas oczekiwania

Czy wypełniał ktoś ostatnimi czasy wniosek o kanadyjskie eTA? Wiem, że teoretycznie jest 72h na rozpatrzenie, ale chciałem się dowiedzieć czy w praktyce wyrabiają się z tym terminem. Chcę wylecieć za miesiąc, dopiero złożyłem wniosek o paszport, powinien być gotowy w 2 tyg. Boję się tylko tego oczekiwania na zatwierdzenie eTA, bo dopiero wtedy kupię bilety lotnicze.

Autor:  luftairways [ 12 Wrz 2017 01:35 ]
Temat postu:  Re: Kanadyjskie eTA - czas oczekiwania

chwila moment od razu po oplaceniu

Autor:  macq91 [ 12 Wrz 2017 01:50 ]
Temat postu:  Re: Kanadyjskie eTA - czas oczekiwania

Radzę już kupować bilety, paszport do tego nie jest potrzebny. Ubiegałem się o eTA tydzień temu i nim strona płatności wygasła, pozytywnie rozpatrzony wniosek był już na mailu. Także dosłownie minuta.

Autor:  marek2011 [ 12 Wrz 2017 02:07 ]
Temat postu:  Re: Kanadyjskie eTA - czas oczekiwania

w zdecydowanej większości przypadków natychmiast po płatności, choć zdarza się, że wniosek trafia z jakiś względów do manualnego przetworzenia i wtedy czeka się 1-2 dni na eTA

Autor:  krasnal [ 12 Wrz 2017 05:31 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Ja nawet po zaznaczeniu chorób przewlekłych i dodatkowych pytaniach miał eTa po 5 minutach.

Autor:  mashacra [ 12 Wrz 2017 07:32 ]
Temat postu:  Re: Odp: Wiza / eTA do Kanady

meme1515 napisał(a):
Pomocy :( jutro podróż z przesiadka w Kanadzie z cala rodzina a wlasnie zorientowalam sie, ze numery paszportu wpisane do eTA ze spacja.

wszyscy mamy przyznane eTA i wydrukowalam kazdy e-mail, ktory od nich dostalam - czy zostaniemy przepuszczeni bez problemu, czy tez musimy zaaplikowac o nowe eTA...?

Jeżeli wpisałaś ze spacją zawsze możesz jeszcze raz złożyć wniosek i dostać dobrą eTa (dodatkowy koszt). Wersja ze spacją nie potwierdzi się sama w systemie i będzie trzeba okazywać wydruki, istnieje też możliwość, że nie zaakceptują takiej eTa. Jak lecisz z dziećmi to dla świętego spokoju zrobiłbym jeszcze raz. Koszt nie jest zbyt duży w porównaniu z kosztem biletów i samego wyjazdu.

Strona 4 z 13 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/