Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Kanada - eTA
kanada-eta,760,82209
Strona 6 z 13

Autor:  ind_globtroter [ 09 Paź 2017 04:08 ]
Temat postu:  Kanada - powrót - duży problem czy nie?

Jestem w trakcie krótkiej podróży po Ameryce Płd. Kupiłem bilet z powrotem przez Kanadę i dziś w samolocie zmroziła mnie pewna wiadomość od jednego z rodaków: usłyszałem , że mając bilet z tranzytem przez Kanadę muszę wcześniej formalnie starać się o jakieś pozwolenie na podróż przez to państwo - nawet jeśli jest to tranzyt trwający tylko 3 godziny. Czy jest to prawda czy raczej nie? Nie sądziłem ,że państwo , które nie wymaga od nas wiz czegoś jeszcze wymaga? Szykować się na kupno nowego biletu czy jest jeszcze czas na czegoś załatwienie? Wielkie dzięki za rady

Autor:  Japi_29 [ 09 Paź 2017 05:21 ]
Temat postu:  Kanada - powrót - duży problem czy nie?

Zapewne chodzi o eTa którą szybko możesz wyrobić online


Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Autor:  SPLDER [ 09 Paź 2017 05:22 ]
Temat postu:  Re: Kanada - powrót - duży problem czy nie?

Potrzebujesz eTA - w większości przypadków do załatwienia od ręki za 7CAD:

http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start-pl.asp

Autor:  witekkowal [ 09 Paź 2017 06:32 ]
Temat postu:  Re: Kanada - powrót - duży problem czy nie?

Pamiętaj o wpisaniu obydwu imion w aplikacji o eTA, serię i nr paszportu wpisz bez spacji i na wszelki wypadek wydrukuj maila z potwierdzeniem przyznania eTA.
Najczęściej potwierdzenie przychodzi w ciągu kilku minut od ukończenia aplikacji i zapłaty.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Autor:  ind_globtroter [ 09 Paź 2017 07:13 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Tak,tak. Dokładnie chodzi o eta. Teraz sobie też przypomniałem nazwę.
Jestem na wakacjach, mogę to zrobić na lotnisku czy tylko wcześniej?
Nie mam dostępu do komputera, tylko telefon.

Autor:  witekkowal [ 09 Paź 2017 08:52 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Musisz to zrobić przez internet. Możesz spróbować na lotnisku przed wylotem, tak jak tutaj pisano, info, że eTA jest przyznane przychodzi zazwyczaj po kilku minutach od złożenia wniosku. Gorzej jeżeli aplikacja będzie wymagała dodatkowych informacji/dokumentów. Skoro jesteś na forum online to zrób to przez telefon :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Autor:  ind_globtroter [ 09 Paź 2017 21:26 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Czemu wywala mi błąd w tym beznadziejnym wniosku jak wpisuje numer mieszkania? Co tam wpisuje źle? Co ma tam być jak nie cyfra?

Autor:  rasing [ 10 Paź 2017 09:09 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

o ile dobrze pamietam, to nazwe ulicy, nr budynku i ewentualny nr mieszkania wpisuje się w oddzielne pola. wszystko jest ladnie opisane, co ma byc w danym polu.

Autor:  Ciaciusia [ 16 Paź 2017 19:12 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

-- 16 Paź 2017 18:56 --

Słuchajcie, aplikowałam online o eTA, minęło 72 h i NIC! Mam tylko potwierdzenie, że zaakceptowana została płatność 7 CAD. Nie przyszedł żaden mail, nic. Moja koleżanka wypełniała w tym czasie co ja (byłyśmy na telefonie) i to samo - zero odpowiedzi z Kanady.

Co jest grane?!?

-- 16 Paź 2017 19:12 --

*EDIT*

Fałszywy alarm. Znalazłam ten mail w koszu :lol: musiałam wrzucić automatycznie będąc zajęta czymś innym bo tytuł maila brzmiał: 'do not reply'

Autor:  ind_globtroter [ 22 Paź 2017 23:33 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Na szczęście się udało. Ciekawe co jakbym się pojawił bez tego nr na lotnisku w Panamie:)

Dzięki wszystkim za pomoc. Na ile ten numer jest wydawany? Jest jednorazowy?

Autor:  cccc [ 22 Paź 2017 23:43 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

ind_globtroter napisał(a):
Na ile ten numer jest wydawany? Jest jednorazowy?


5 lat i mozesz wielokrotnie, pod warunkiem ze na tym samym paszporcie i bedzie jeszcze wazny. ;)

Autor:  bbartekk2 [ 16 Lis 2017 10:41 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

To eTa jest wielorazowe?

Autor:  cccc [ 16 Lis 2017 10:57 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

yep

Autor:  cccc [ 06 Gru 2017 04:29 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Polecialem na 1 noc i dzien do Montrealu, chcialem polaczyc z NYC w 1 weekend, a dokladniej sprobowac browarka w lokalu, ktory polecal @oskiboski. :P
O eTA nikt nie zapytal, na miejscu odprawe robi sie samemu w automacie, skanowanie paszportu etc., a pozniej krotka rozmowa z urzednikiem, czy bylem wczesniej i na jak dlugo. Nie wbili mi zadnej pieczatki do paszportu.
Pozdr.

Autor:  oskiboski [ 06 Gru 2017 09:10 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

Ale w ogóle nie posiadałeś eTa?

Autor:  michzak [ 06 Gru 2017 09:17 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

@cccc na polski paszport?

Autor:  sko1czek [ 06 Gru 2017 10:33 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

cccc napisał(a):
Polecialem na 1 noc i dzien do Montrealu, chcialem polaczyc z NYC w 1 weekend, a dokladniej sprobowac browarka w lokalu, ktory polecal @oskiboski. :P
O eTA nikt nie zapytal, na miejscu odprawe robi sie samemu w automacie, skanowanie paszportu etc., a pozniej krotka rozmowa z urzednikiem, czy bylem wczesniej i na jak dlugo. Nie wbili mi zadnej pieczatki do paszportu.
Pozdr.


No dobra, ale Twój przypadek nie powinien, moim zdaniem, inspirować innych do niezałatwienia eTA na czas, te kilka dni przed wylotem. Bo większość osób podróżujących przez Kanadę tylko tranzytem miała eTA sprawdzane przy wylocie do Kanady a potem na miejscu. Wiele osób załatwiało eTA w ostatniej chwili, na lotnisku przy check-inie, w stresie, modląc się o szybkie przysłanie potwierdzenia bez dodatkowych formalności. Bo zwyczajnie nie zostaliby wpuszczeni na pokład.
Więc jaki jesty morał/przesłanie Twojej historii?

@michzak
Szwajcarzy także potrzebują eTA. Obywatele większości krajów, od których Kanada nie wymaga wiz muszą mieć eTA jeśli wjeżdżają drogą powietrzną, wyjątkiem są obywatele USA. Źródło:
http://canadaauthorization.com/

Autor:  rasing [ 06 Gru 2017 11:55 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

mi w paryżu przy gejcie meczyli paszport, bo Pani z Air Canada nie ogarnela systemu, a system nie chcial puscic, poki nr eta nie wpisala do systemu. a na okeciu juz na wstepie pytali, czy eta jest :)

Autor:  oskiboski [ 06 Gru 2017 12:44 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

system odprawy pasażerskiej sam weryfikuje eTa, z drukowaniem różnie, ja pracując na lotnisku nie weryfikowałem papierów, jeżeli wszystko miałem w systemie ale były przypadki kiedy trzeba było weryfikować papier bo coś się nie udało (99.9999% przypadków to literówki w imieniach/nazwiskach rezerwacje robione na polaczone dwuczłonowe nazwiska). eTe warto zrobić od razu po zakupie biletow, jest ważna kilka lat

Autor:  cccc [ 06 Gru 2017 14:16 ]
Temat postu:  Re: Wiza / eTA do Kanady

oskiboski napisał(a):
Ale w ogóle nie posiadałeś eTa?


eTA mialem zalatwiane wczesniej, ale nie wydrukowane tylko w komorce w mailu potwierdzajacym i nikt nie zapytal.
Pozdr.

Strona 6 z 13 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/