Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Kair przy NMEC
kair-przy-nmec,478,175139
Strona 1 z 1

Autor:  zywiec2018 [ 06 Lut 2024 10:00 ]
Temat postu:  Kair przy NMEC

Polecam taniutką, osiedlową knajpkę Bayt Elmoazz sto kilkadziesiąt metrów od NMEC. Klimat i jedzenie lokalne. Jadłem mahshi, hawashi i zupę z soczewicy. Piliśmy świeże soki. Wszystko było OK.

Knajpka na trasie zwiedzania: zrobiliśmy tak, że z NMEC dostaliśmy się tam na nogach (wymagało to jednak przekroczenia ulicy), zjedliśmy, a potem pojechaliśmy Uberem do Cytadeli.

Link: https://tiny.pl/dhh5r

Minusy: brak piwka ;)

Załączniki:
20240131_173847.jpg
20240131_173847.jpg [ 137.43 KiB | Obejrzany 778 razy ]
Komentarz do pliku: Jeśli podzielisz ceny przez 60 to wyjdzie w USD (kurs czarnorynkowy 2024-02)
20240131_170301.jpg
20240131_170301.jpg [ 157.88 KiB | Obejrzany 778 razy ]
Komentarz do pliku: Jeśli podzielisz ceny przez 60 to wyjdzie w USD (kurs czarnorynkowy 2024-02)
20240131_165932.jpg
20240131_165932.jpg [ 183.25 KiB | Obejrzany 778 razy ]
Komentarz do pliku: Jeśli podzielisz ceny przez 60 to wyjdzie w USD (kurs czarnorynkowy 2024-02)
20240131_165928.jpg
20240131_165928.jpg [ 153.51 KiB | Obejrzany 778 razy ]
20240131_162812.jpg
20240131_162812.jpg [ 144.82 KiB | Obejrzany 778 razy ]

Autor:  pozeracz_owiec [ 14 Lut 2024 12:17 ]
Temat postu:  Re: Kair przy NMEC

Żeby nie zakładać nowego tematu, podpinam się tutaj. Brak innego tematu o jedzeniu w Kairze :o
Koshari Abou Tarek https://www.google.com/maps?hl=pl&gl=pl ... 938aad3157
Myślę że jest to danie którego trzeba spróbować w Egipcie. Do tego restauracja bardzo popularna i jest o niej kilka filmików na YouTube.
Po wejściu do budynku, wejść na 1 piętro - tam usiąść do stolika. Na dole raczej tłoczno i duża kolejna po dania na wynos.
Za danie + napój + napiwek zapłaciłem 100 egp (13zł).
Załącznik:
7.jpg
7.jpg [ 338.29 KiB | Obejrzany 729 razy ]

Załącznik:
6.jpg
6.jpg [ 412.1 KiB | Obejrzany 729 razy ]

Autor:  leitoo [ 21 Sty 2026 23:01 ]
Temat postu:  Re: Kair przy NMEC

Ja polecę Kazaz w centrum Kairu, nieopodal placu Tahrir: https://maps.app.goo.gl/fV6KP6EAK7LjXw6a6

Sporo lokalsów, duże porcje, ceny bardzo spoko. Można płacić kartą.

Część restauracyjna jest na piętrze, wchodzi się schodkami po prawej stronie. Na dole zamawia się na wynos.

Zestaw poniżej 300 EGP, spokojnie dla 2-3 osób.

Załączniki:
kazaz.JPG
kazaz.JPG [ 201.8 KiB | Obejrzany 193 razy ]

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/