| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [CAI] Kair - przesiadka kair-przesiadka,421,175481 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | Korhil [ 17 Lut 2024 02:41 ] |
| Temat postu: | [CAI] Kair - przesiadka |
Czeka mnie przesiadka w Kairze - osobne rezerwacje, 2,5h, konieczność zmiany terminalu 3 (LOT) -> 2 (Emirates), bez bagażu rejestrowanego. Czy ma ktoś świeże doświadczenia w tym zakresie i mógłby doradzić wybór ścieżki: zakup wizy za 25$, wyjście z T3 i przejście do T2 LUB skorzystanie z możliwości tranzytu bez wizy? O tym drugim sposobie czytałem, że zdarzaja się problemy, długie oczekiwanie, a czasu nie mam wiele. | |
| Autor: | xyrxis [ 17 Lut 2024 09:47 ] |
| Temat postu: | Re: Kair |
Oj stary, taka przesiadka w Kairze na dwóch róznych rezerwacjach to dosyć ryzykowna sprawa. W CAI mają możliwość kupienia eskorty VIP przez lotnisko. Rozważ tą opcję żeby wszystko przyspieszyć. Tapnięte z Samsunga S66+ PRO ultra max | |
| Autor: | marek2011 [ 17 Lut 2024 13:00 ] |
| Temat postu: | Re: Kair |
@Korhil Standardowe kroki z wizą nie będą problemem, o ile LOT nie przyleci jakoś znacząco opóźniony do CAI. Wykupienie "eskorty" do bezwizowego transferu będzie pewnie droższe od wizy. Najlepiej w tej sytuacji chyba zrobić eVisę online, żeby nie tracić ewentualnie cennego czasu na lotnisku (do okienek bankowych po wizę bywają kolejki, w zależności od pory i sytuacji). Z mojego doświadczenia standardowe wyjście z terminala 3 po przylocie zajmuje ok. 20-25 minut: kawałek spaceru do kontroli paszportowej, tam kilka minut w zależności od kolejki, potem kontrola stempli przez innego urzędnika, w dół do hali odbioru bagażu i kolejna kontrola paszportu i często też bagaży (w tym podręcznych) przed wyjściem na landside. W terminalu 2 security i kontrola paszportowa idą jakość zwykle też szybciej niż w 3 - ale dobrą chwile zajmą. Przy 2,5 godzinach zapasu czasu jest na to wszystko wystarczająco. Można próbować robić transfer 3->2 po airside ale nikt ci nie powie ile to potrwa - będziesz na łasce kilku kolejnych urzędników, którzy będą "procedować" po swojemu a przy okazji każdy będzie chciał "bakszysz" za przyspieszenie sprawy. IMO szkoda stresu i zachodu. | |
| Autor: | Korhil [ 17 Lut 2024 13:47 ] |
| Temat postu: | Re: Kair |
Dziękuję za wskazówki, trochę mnie uspokoiłeś. Eskorta jest rzeczywiście kilka razy droższa od wizy, na stronie jest informacja o podwójnej stawce przy connecting flights i minimum 4h między nimi, zatem tę opcję odpuszczam. Twoja to kolejna opinia, że visa+landside to pewniejszy sposób na tranzyt niż airside, więc zrobię jak sugerujesz i zakupię e-wizę. A jak dostać się po wyjściu z T3 do T2? Pieszo? Rozumiem też, że po wejściu do T2 udaję się na check-in Emirates i elektroniczne boarding passy nie maja zastosowania w Kairze? | |
| Autor: | marek2011 [ 17 Lut 2024 13:53 ] |
| Temat postu: | Re: Kair |
Tak, zasadniczo trzeba mieć drukowany BP. Terminale są obok siebie. | |
| Autor: | xyrxis [ 17 Lut 2024 13:56 ] |
| Temat postu: | Re: Kair |
Nie wiem jak teraz ale jak leciałem LO to wydukowany BP nic nie dał i cofneli nas do checkinu Tapnięte z Samsunga S66+ PRO ultra max | |
| Autor: | marek2011 [ 17 Lut 2024 15:24 ] |
| Temat postu: | Re: Kair |
Drukowany w sensie wydany przy stanowisku. | |
| Autor: | bim-bam [ 17 Lut 2024 21:35 ] |
| Temat postu: | Re: Kair |
Korhil napisał(a): ... A jak dostać się po wyjściu z T3 do T2? Pieszo? ... @Korhil pieszo, to sąsiednie budynki. Do przejścia masz kilkaset metrów. Po wyjściu z T3 od razu idź w prawo do końca budynku, aż skończą się szklane ściany. Potem w górę tak jak idą ludzie i auta będą jechały. Wchodzisz na plac i po prawej stronie masz wejścia do T2 (odloty). Żeby skrócić czas stania w kolejkach do imigracyjnego pchaj się do tej pierwszej bramki, dużej, czarnej z napisem Star Allince Gold Track dedykowanej pasażerom pierwszej i biznesowej klasy. Nikt nie sprawdza którą leciałeś klasą, a są tam małe kolejki. Bramka rzuca się w oczy i trudno jej nie zauważyć. | |
| Autor: | Kalispell [ 06 Mar 2024 16:18 ] |
| Temat postu: | Re: [CAI] Kair - przesiadka |
Mam przesiadkę w Kairze na dalszy lot krajowy. Przylatuję LOTem na T3 i dalszy lot mam EgyptAir również z T3 - orientujecie się czy w takim przypadku koniecznym będzie przejście kontroli bezpieczeństwa? | |
| Autor: | marek2011 [ 06 Mar 2024 18:04 ] |
| Temat postu: | Re: [CAI] Kair - przesiadka |
Tak, będzie koniczne + kontrola paszportowa oczywiście. | |
| Autor: | Korhil [ 08 Mar 2024 22:09 ] |
| Temat postu: | Re: [CAI] Kair - przesiadka |
Już po powrocie zatem wracam z feedbackiem. Dzięki wyżej zamieszczonym wskazówkom, za które dziękuję, udało mi się przesiąść z LOTu (T3) na Emirates (T2) w opcji z zakupem e-wizy, skorzystaniem z Star Alliance Gold Track (tu zostałem cofnięty, aby wypełnić kwit imigracyjny, który otrzymałem na pokładzie LOTu, lecz stewardessa błędnie stwierdziła, że nie potrzebuje go wypełniać, jeśli mam wykupioną e-wizę), wyjściem "na miasto" i przejściem pieszo T3->T2. Całość zajęła mi od gate LOT do gate Emirates 1h, także 2,5h które miałem wystarczyło z lekkim zapasem. LOT przyleciał punktualnie, lecz zejście z pokładu (na szczęście przez rękaw) trochę opóźniło długie taxi (ok. 15min). Najwięcej czasu spędziłem na security przed check-in w T2, tu wymagano też ode mnie potwierdzenia lotu (miałem wydrukowane z OTA), a boarding pass otrzymuje się dopiero na check-in po security. Na WiFi na lotnisku za bardzo nie ma co liczyć, podobno działa z egipskim nr tel. | |
| Autor: | piotrulek [ 30 Kwi 2024 13:28 ] |
| Temat postu: | Re: [CAI] Kair - przesiadka |
witam ! Czy ktoś orientuje się czy lecąc liniami Agiptair z Berlina do Addis Abeby z przesiadką w Kairze potrzebna jest egipska wiza ? Muszę zmienić terminal T2 na T3 | |
| Autor: | marek2011 [ 30 Kwi 2024 14:11 ] |
| Temat postu: | Re: [CAI] Kair - przesiadka |
Jeśli na jednym bilecie nie potrzebujesz wizy; są przejścia tranzytowe w T3. | |
| Autor: | lukket [ 18 Paź 2024 19:51 ] |
| Temat postu: | [CAI] Kair - przesiadka |
Ile zakładać czasu na przesiadkę w Kairze między lotami międzynarodowymi na różnych biletach ale w ramach T3? Do wyboru mam 9 lub 2 godziny (uwzględniając średnie opóźnienie na locie przelotowym półtorej). | |
| Autor: | marek2011 [ 18 Paź 2024 20:08 ] |
| Temat postu: | Re: [CAI] Kair - przesiadka |
@lukket: zależy z jakich linii na jakie linie, dobra wiadomość jest taka, że tranzyt T3->T3 jest w CAI o wiele prostszy niż wszelkie inne konfiguracje, które są bardziej złożone i czasochłonne oraz zależą w dużym stopniu od humoru urzędników / pracowników lotniska; zła z kolei taka, że w CAI generalnie trzeba mieć wydrukowane karty pokładowe (+ nie zawsze działa odprawa online: zależy od trasy i linii), więc jeśli przesiadasz się z lotu *A na rejs MS nie ma problemu, bo MS ma swoje stanowisko tranzytowe; jak z MS na inną linię, albo z innej linii, na inną to wtedy może być bardziej problematyczne, bo zdaje się nie ma innych stanowisk tranzytowych typu LH/LO/ET itd. Przy tranzycie trzeba przejść przez security; wszystko jest do zrobienia w 90 min pod warunkiem, że nie będzie komplikacji z BP na kolejny lot. Jeśli trzeb aby wychodzić ze strefy i ponownie wchodzić to raz wiza a dwa 90 min może być za mało - bywają kolejki do kontroli bezpieczeństwa, która jest podwójna z resztą (kolejna jest przy gejtach) i do kontroli paszportowej, która czasem bardzo wolno idzie. | |
| Autor: | lukket [ 18 Paź 2024 22:49 ] |
| Temat postu: | Re: [CAI] Kair - przesiadka |
Dzięki! Bardzo mi pomogłeś! Przesiadki mam w sumie dwie, OS->MS i parę dni później na odwrót. W jedną stronę chcę zrobić jednodniowego stopa w Kairze a w drugą tylko transfer, i z Twoich informacji wynika że jedyną możliwą sensowną kombinacją jest transfer na przylocie a wyjście na miasto na powrocie, żeby uniknąć podwójnego kupowania wizy. | |
| Autor: | marek2011 [ 18 Paź 2024 23:26 ] |
| Temat postu: | Re: [CAI] Kair - przesiadka |
Możesz też zrobić e-wizę online wielokrotną ważną na 6 miesięcy - kosztuje chyba 5 USD więcej jest święty spokój z tym. Nie trzeba jej nawet pokazać - urzędnicy widzą ją w systemie z automatu. | |
| Autor: | apadlo [ 19 Lis 2024 11:56 ] |
| Temat postu: | Czy czarne jest czarne a CAI to dziura? |
Bloger z Miami ocenia negatywnie lotnisko CAI - żebracy, niemiła obsługa, randomowe piszczące bramki na które nikt nie zwraca uwagi, na co odpowiada mu ministerstwo twierdząc, że "WCALE NIE". Jak dowód publikują nagrania z CCTV, na których widać człowieka idącego po terminalu. Jeśli ktoś tak jak @marek2011 zdecyduje się na przecenione loty oneworldowe w C, niech poczyta https://onemileatatime.com/news/egypt-e ... ort-video/ | |
| Autor: | pabien [ 19 Lis 2024 12:03 ] |
| Temat postu: | Re: [CAI] Kair - przesiadka |
To bonus dla tych, którzy mają ambicje zostać celebrytami | |
| Autor: | marek2011 [ 19 Lis 2024 12:08 ] |
| Temat postu: | Re: [CAI] Kair - przesiadka |
@apadlo Przesiadałem się / leciałem ex CAI kilkanaście razy w ostatnich dwóch latach i z grubsza zgadzam się z opinią Bena - terminale są niewygodne (zwłaszcza 3, dwójka jest ciut lepsza ogólnie), procedury czysto tranzytowe niejasne, poczekalnie zwłaszcza MS bardzo słabe (z kolei np. SV w 2 jest bardzo przyzwoita), przy boardingach panuje chaos, obsługa bywa wolna, bywają kolejki itp. itd. Co do pracowników / funkcjonariuszy - nie powiedziałbym, że są jacyś szczególnie niemili czy niekompetentni - są specyficzni, ale się zna egipskie podejście do różnych spraw i procedur, to jakoś specjalnie to nawet nie drażni. Mało tego - przy odpowiednim podejściu do nich (niekoniecznie łapówce) bywają bardzo pomocni. | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |