| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Jezioro Chubsuguł jezioro-chubsugul,956,186463 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | bepa22 [ 22 Maj 2026 10:06 ] |
| Temat postu: | Jezioro Chubsuguł |
Wyjazd za tydzień to pasowałoby coś zacząć czytać o tym kraju Jak w temacie - jak ugryźć temat Chubsuguł? Był ktoś? Internety twierdzą że do Moron jest autobus z UB. Zgaduję że dalej do Khatgal jakoś się dostaniemy. A jak potem ogarnąć czas na miejscu? Jakieś treki, czy trzebaby wziąć kogoś z autem na parę dni? Czy w czerwcu plywa juz prom przez jezioro? Może miałoby sens w jedne stronę łódką a w drugie na kołach (droga niby jest na mapie - pytanie czy przejezdna)? Dzięki za info. | |
| Autor: | DMW [ 22 Maj 2026 12:37 ] | ||||||
| Temat postu: | Re: Jezioro Chubsuguł | ||||||
Do Moron są loty z UBN (1 godz.), a z lotniska taksówką nad jezioro, około 100 km. Ja miałem nocleg w Khatgal nad jeziorem i host załatwił mi transfer z lotniska za 25$ (ow). Powoził mnie po okolicach, m.in. byliśmy z zupełnie nieturystyczną wizytą u lokalnych pasterzy, którzy poczęstowali mnie swoimi wyrobami nabiałowymi ( po których przez dwa dni miałem sr...). Popływaliśmy również łódką po jeziorze ale krótko bo zaczęło padać.
| |||||||
| Autor: | bepa22 [ 22 Maj 2026 15:28 ] |
| Temat postu: | Re: Jezioro Chubsuguł |
Dzięki za info. My raczej będziemy celować w drogę lądową. Czyli wychodzi że poprostu trzeba jechać i ogarniać na miejscu nocleg i wycieczki. Pamiętasz może orientacyjne ceny noclegu czy tam wycieczek? | |
| Autor: | DMW [ 22 Maj 2026 16:53 ] | ||||
| Temat postu: | Re: Jezioro Chubsuguł | ||||
Nocleg kosztował mnie 15 $ (ze śniadaniem), skromnie było... ile płaciłem za wycieczki już nie pamiętam ale niewiele.
| |||||
| Autor: | bim-bam [ 22 Maj 2026 18:39 ] |
| Temat postu: | Re: Jezioro Chubsuguł |
@bepa22 Tam akurat nie byłem, ale podejrzewam, że podobnie jak w całej Mongolii właściciele noclegów współpracują z agencjami turystycznymi albo sami organizują wycieczki, więc na miejscu na pewno coś znajdziesz. Koniecznie podziel się później wrażeniami. | |
| Autor: | bepa22 [ 22 Maj 2026 18:56 ] |
| Temat postu: | Re: Jezioro Chubsuguł |
@DMW Do skromnych noclegow jestem przyzwyczajony A ta droga z Moron do Khatgal to ma jakis potencjal na stopa? Jezdzi tam ktos, czy tylko raz na tydzien mleczarz @bim-bam - jasne - jak tylko tam bedziemy to dam znac co i jak. A tak z Waszego doswiadczenia - to jest sens targac namiot? Czy raczej srednio i wszedzie sie znajdzie dach nade łbem? Z drugiej strony - jak namiot to i maszynka, jak maszynka to i ... No i sie robi wielki plecak co plusem nie jest. | |
| Autor: | DMW [ 23 Maj 2026 00:20 ] | |||
| Temat postu: | Re: Jezioro Chubsuguł | |||
Ta droga jest mało uczęszczana tzn. kilka aut na godzinę. Ale jeżeli już ktoś będzie jechał to jest duża szansa, że Cię zabierze bo oni generalnie są życzliwi i ciekawi cudzoziemców. Poza tym po wyjściu z terminala/dworca autobusowego możesz pobiegać i popytać. Dobrze byłoby znać trochę pa ruski bo poza stolicą to znajomość angielskiego jest mizerna. Noclegi to raczej znajdziesz nawet w ciemno bez rezerwacji. Czy brać namiot? Trudno mi się wypowiedzieć bo z namiotem to ja jeździłem tylko w młodości po Polsce W cenie biletu lotniczego jest standardowo 15 kg nadawanego.
| ||||
| Autor: | bepa22 [ 23 Maj 2026 07:40 ] |
| Temat postu: | Re: Jezioro Chubsuguł |
Ja stary pierdziel, wiec pa ruski to bez problemu sie dogadam. Ale za to bylem przekonany ze druga strona to tak srednio w tym jezyku. Tutaj to blisko granicy - a jak w takim razie wyglada znajomosc ruskiego przez lokalnych w Mongolii? Bo w sumie to by duzo ulatwilo. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |