Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Jezioro Chubsuguł
jezioro-chubsugul,956,186463
Strona 1 z 1

Autor:  bepa22 [ 22 Maj 2026 10:06 ]
Temat postu:  Jezioro Chubsuguł

Wyjazd za tydzień to pasowałoby coś zacząć czytać o tym kraju :)

Jak w temacie - jak ugryźć temat Chubsuguł?
Był ktoś?
Internety twierdzą że do Moron jest autobus z UB.
Zgaduję że dalej do Khatgal jakoś się dostaniemy.

A jak potem ogarnąć czas na miejscu?
Jakieś treki, czy trzebaby wziąć kogoś z autem na parę dni?

Czy w czerwcu plywa juz prom przez jezioro?
Może miałoby sens w jedne stronę łódką a w drugie na kołach (droga niby jest na mapie - pytanie czy przejezdna)?

Dzięki za info.

Autor:  DMW [ 22 Maj 2026 12:37 ]
Temat postu:  Re: Jezioro Chubsuguł

Do Moron są loty z UBN (1 godz.), a z lotniska taksówką nad jezioro, około 100 km. Ja miałem nocleg w Khatgal nad jeziorem i host załatwił mi transfer z lotniska za 25$ (ow).
Powoził mnie po okolicach, m.in. byliśmy z zupełnie nieturystyczną wizytą u lokalnych pasterzy, którzy poczęstowali mnie swoimi wyrobami nabiałowymi ( po których przez dwa dni miałem sr...). Popływaliśmy również łódką po jeziorze ale krótko bo zaczęło padać.

Załączniki:
IMG_4800.JPG
IMG_4800.JPG [ 96.4 KiB | Obejrzany 253 razy ]
IMG_4784.jpg
IMG_4784.jpg [ 118.74 KiB | Obejrzany 253 razy ]
IMG_4782.jpg
IMG_4782.jpg [ 112 KiB | Obejrzany 253 razy ]
IMG_4781.JPG
IMG_4781.JPG [ 208.37 KiB | Obejrzany 253 razy ]
IMG_4778.JPG
IMG_4778.JPG [ 190.5 KiB | Obejrzany 253 razy ]

Autor:  bepa22 [ 22 Maj 2026 15:28 ]
Temat postu:  Re: Jezioro Chubsuguł

Dzięki za info.
My raczej będziemy celować w drogę lądową.
Czyli wychodzi że poprostu trzeba jechać i ogarniać na miejscu nocleg i wycieczki.
Pamiętasz może orientacyjne ceny noclegu czy tam wycieczek?

Autor:  DMW [ 22 Maj 2026 16:53 ]
Temat postu:  Re: Jezioro Chubsuguł

Nocleg kosztował mnie 15 $ (ze śniadaniem), skromnie było... :D
ile płaciłem za wycieczki już nie pamiętam ale niewiele.

Załączniki:
IMG_4809.JPG
IMG_4809.JPG [ 84.58 KiB | Obejrzany 214 razy ]
IMG_4762.jpg
IMG_4762.jpg [ 100.4 KiB | Obejrzany 214 razy ]
IMG_4761.JPG
IMG_4761.JPG [ 133.58 KiB | Obejrzany 214 razy ]

Autor:  bim-bam [ 22 Maj 2026 18:39 ]
Temat postu:  Re: Jezioro Chubsuguł

@bepa22 Tam akurat nie byłem, ale podejrzewam, że podobnie jak w całej Mongolii właściciele noclegów współpracują z agencjami turystycznymi albo sami organizują wycieczki, więc na miejscu na pewno coś znajdziesz. Koniecznie podziel się później wrażeniami.

Autor:  bepa22 [ 22 Maj 2026 18:56 ]
Temat postu:  Re: Jezioro Chubsuguł

@DMW Do skromnych noclegow jestem przyzwyczajony :)
A ta droga z Moron do Khatgal to ma jakis potencjal na stopa? Jezdzi tam ktos, czy tylko raz na tydzien mleczarz :)

@bim-bam - jasne - jak tylko tam bedziemy to dam znac co i jak.

A tak z Waszego doswiadczenia - to jest sens targac namiot? Czy raczej srednio i wszedzie sie znajdzie dach nade łbem?
Z drugiej strony - jak namiot to i maszynka, jak maszynka to i ... No i sie robi wielki plecak co plusem nie jest.

Autor:  DMW [ 23 Maj 2026 00:20 ]
Temat postu:  Re: Jezioro Chubsuguł

Ta droga jest mało uczęszczana tzn. kilka aut na godzinę. Ale jeżeli już ktoś będzie jechał to jest duża szansa, że Cię zabierze bo oni generalnie są życzliwi i ciekawi cudzoziemców. Poza tym po wyjściu z terminala/dworca autobusowego możesz pobiegać i popytać. Dobrze byłoby znać trochę pa ruski bo poza stolicą to znajomość angielskiego jest mizerna.
Noclegi to raczej znajdziesz nawet w ciemno bez rezerwacji. Czy brać namiot? Trudno mi się wypowiedzieć bo z namiotem to ja jeździłem tylko w młodości po Polsce :)
W cenie biletu lotniczego jest standardowo 15 kg nadawanego.

Załączniki:
IMG_4760.JPG
IMG_4760.JPG [ 91.16 KiB | Obejrzany 159 razy ]
IMG_4757.JPG
IMG_4757.JPG [ 93.13 KiB | Obejrzany 159 razy ]

Autor:  bepa22 [ 23 Maj 2026 07:40 ]
Temat postu:  Re: Jezioro Chubsuguł

Ja stary pierdziel, wiec pa ruski to bez problemu sie dogadam.
Ale za to bylem przekonany ze druga strona to tak srednio w tym jezyku.
Tutaj to blisko granicy - a jak w takim razie wyglada znajomosc ruskiego przez lokalnych w Mongolii? Bo w sumie to by duzo ulatwilo.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/