| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak jaki-plecak,245,19334 | Strona 14 z 20 |
| Autor: | kathrine0 [ 12 Lis 2014 17:57 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Taki plecak pasuje do Wizza: http://www.decathlon.pl/plecak-20-l-for ... 43266.html Zapakowałam się do niego na 6 dni do Portugalii (autostop + couchsurfing, więc żadnych udogodnień typu hotelowe ręczniki, z drugiej strony nie brałam śpiwora). Jego wadą jest jednak to, że ciężko się dokopać do rzeczy na dnie z powodu jego budowy. Ale przekonał mnie do niego rozmiar, cena i kolor (tak, tak - kobiece nieracjonalne wybory ;)) | |
| Autor: | ciacho_majonez [ 13 Lis 2014 02:17 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Lektura tego tematu sprowadza nas do stwierdzenia, że jako mały podręczny nadaje się Forclaz 40l, a nie 20l | |
| Autor: | grzechboy [ 24 Lis 2014 19:39 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Znalazłem takie: http://allegro.pl/plecak-assault-pack-t ... 98105.html oraz http://allegro.pl/plecak-taktyczny-heli ... 47303.html Macie jakieś doświadczenia z tymi plecakami? Wymiary wydają się pasować. Pozdrawiam | |
| Autor: | mateusz323 [ 24 Lis 2014 23:04 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Moya napisał(a): Mam zamiar kupić na mały podręczny ten plecak http://www.esposport.pl/product-pol-26- ... zarny.html Ktoś używał? Wytrzymałe to jest? Sprawdzał ktoś może ten plecak w koszu wizza? Bo jak mierzyłem wymiary na szybko linijka to w pionie miał około 45-46cm :/ | |
| Autor: | H778 [ 24 Lis 2014 23:50 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
To jest plecak, zawsze możesz upchać trochę. (ale może miałem takie szczęście, więc proszę nie brać jako pewnik) | |
| Autor: | mateusz323 [ 25 Lis 2014 00:58 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Tylko ma stelaż który jest najwyższym punktem plecaka :/ wiec sie nie upcha | |
| Autor: | Moya [ 25 Lis 2014 13:38 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Lecę w następny weekend więc sprawdzę organoleptycznie. Ale na moje oko wejdzie spokojnie, porównując z moim dotychczasowym plecakiem. | |
| Autor: | Sebastian2014 [ 15 Gru 2014 23:55 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Jako bagaz podreczny nadaja sie (wymiery wrecz idealne - zaden z wymiarow nie przekracza) rowniez plecaki HAMA z serii Step-by-Step. Sa to raczej drogie plecaki, ale jesli ktos ma dziecko (dzieci), ktore ma taki plecak szkolny to nic nie szkodzi na przeszkodzie aby go wykorzystac na podroz WIZZem. | |
| Autor: | sebjag [ 16 Gru 2014 15:40 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Ja mam plecak JanSport Salish. Ma 34 litry i wymiary przekraczają te podawane przez Wizz ale ostatnio przeszedł bez problemu jako mały bagaż. Kolega miał znacznie większą torbę i także przeszła. Koleżanka z Wizz tłumaczyła, że jest miękka i można ją upchać. Kolejny kolega miał mała twardą walizkę, która mieściła się zarówno na szerokość jak i głębokość, jednak była za wysoka o jakieś 5cm i nie przeszła jako mały. Tyle, że musieliśmy się odprawić na lotnisku i dlatego bagaż był sprawdzany (tam gdzie oddaje się rejestrowane). Na bramce przed samolotem sprawdzano tylko karty pokładowe. Nikt nie zwracał uwagi na bagaże. Nawet te bez nalepki (My dostaliśmy naklejki na bagaże przy odprawie). | |
| Autor: | golab [ 21 Gru 2014 19:40 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Potwierdzam i polecam Forclaz 40l, sprawdzony ostatnio z Wizz, bez problemów. | |
| Autor: | Rockriderr [ 22 Sty 2015 17:37 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
http://theavenue.pl/product-pol-34234-H ... 0442-.html ja mam takiego Herschela, niby wysoki na 47cm, ale jest bez stelaża i spokojnie się upycha do 42cm. Niby tylko 21l, ale ma wygodną kieszeń na laptopa i wchodzi jeszcze sporo rzeczy. | |
| Autor: | arturro [ 28 Sty 2015 20:39 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Uzywam od jakichś 2 lat plecaka Texar Scout z systemem molle - do kupienia na allegro za 145 plus wysyłka. Wymiary ma idealne. Nawet jak nabity, wchodzi do koszyka bez smarowania. W razie problemów, jeśli trzeba go odchudzić, przekładam rzeczy z zewnętrzej kieszeni na wierzch plecaka na czas odprawy. Czasem sobie dla zabawy sprawdzam na lotnisku. System molle pozwala na dopięcie ładownic, w które można coś tam włożyć. Ma solidne szwy, nic się do tej pory nie spruło, a używam go rówńież na co dzień. Kiedyś kasjer w sklepie zapytał wprost, co to za plecak, w którym jestem w stanie ułożyć tak dużo zakupów:) Slabe elementy: jedna z bocznych plastikowych klamerek się połamała, wszystkie sznurki odpadły od tzw. traktorków, w związku z czym otwieranie suwaków jest trochę trudniejsze. Również dla potencjalnego kradzieja. wcześniej używałem plecaka Assault - od 120 pln na allegro. Był świetny, dało się do niego zapakować bardzo dużo i potem ściskać, kompresować, ubijać. Tak dużo dało się tam włożyć, że ewidentnie przesadzałem. po wyprawie do Maroka zaczął się paskudnie pruć i rozchodzić. Mój aktualny plecak pod tym względem jest o wiele lepszy - mniej mieści, ale jest superwytrzymały. | |
| Autor: | Katamaran [ 19 Lut 2015 19:50 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Ten Forclaz 40 przechodzi wypełniony do 3/4 wysokości chyba co? | |
| Autor: | ciacho_majonez [ 19 Lut 2015 21:46 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Regularnie latam z wypełnionym do granic przyzwoitości, zdążyłem nawet zapomnieć, że to Wizz i powinienem się stresować. | |
| Autor: | rosol [ 20 Lut 2015 20:17 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
a jak to wygląda jak trzeba do klatki włożyć, czy można upychać? bo mi tak po 2 cm za dużo ma plecak, ale jest na tyle elastyczny, że dałoby się go upchać (nie ma stelaża itp) | |
| Autor: | kronopio [ 20 Lut 2015 22:37 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
na wszystkie loty jakie odbyłem wizzem, to chyba tylko raz kazano mi włożyć plecak do "koszyczka",a le to było lata temu Ostatnie loty odbywałem z plecakiem "troszkę" większym niz dozwolone normy i nigdy nie było żadnego problemu. Ogólnie jeśli da sie upchną to tym bardziej nie ma sie co martwić | |
| Autor: | korpus [ 20 Lut 2015 23:23 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Ja latam Wizzem z plecakiem 60l. I żeby nie było, to jest mój mały bagaż podręczny. Dla bezpieczeństwa wyjąłem z niego aluminiowe prowadnice, które usztywnialy plecy, więc w razie potrzeby mogę plecak upchnąć do wzornika. Na kilkanaście może nawet kilkadziesiąt lotów nikt mnie nie prosił o sprawdzenie, czy plecak spełnia normy. Wydaje mi się, że szkoda im czasu na plecakowiczow. W końcu plecak jest miękki i prawie zawsze można go upchnąć. Najwyżej trzeba będzie coś wyjąć ze środka i założyć na siebie. | |
| Autor: | rosol [ 21 Lut 2015 11:42 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
a ten koszyk to jakas klape ma? czy wyglada jak te do testowania? bo przy tym do testowania to chyba o 2cm nikt sie czepiac nie bedzie bo tego nawet dobrze nie widac czy wystaje bo mam taki usztywniony plecak ale da sie go troche nagiac | |
| Autor: | korpus [ 21 Lut 2015 15:03 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Nie ma klapy. Jest otwarty. Jak już pisałem, nigdy nie widziałem, żeby sprawdzali komuś plecak, więc szansa, że zechcą jest, moim zdaniem, niewielka. | |
| Autor: | soleklar [ 08 Mar 2015 17:35 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Lata ktoś może z tym plecakiem w Wizzie - https://www.himountain.pl/sprzet/aktywn ... -1857.html? Przechodzi? | |
| Strona 14 z 20 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |