| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak jaki-plecak,245,19334 | Strona 12 z 20 |
| Autor: | Sudoku [ 21 Maj 2014 23:52 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
iwanoof napisał(a): Mam Forclaz 40 i po wyjęciu stelaża ładnie się mieści w koszu. Mogę potwierdzić - dziś sprawdzałem. Nie był może wypchany na maksa, ale na tyle, że nie chciał wejść do dużego kosza Ryanaira (ale wiadomo, są one węższe). Natomiast do małego Wizzaira wszedł elegancko, nawet nie jęknął. | |
| Autor: | dj3500 [ 21 Maj 2014 23:55 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Forclaz 40 to w ogóle jest fajny plecak. Wprawdzie trochę irytująca jest mała liczba komór (małe coś na górze, gdzie jednak lepiej nie dawać np. portfela, bo zbyt łatwo dostępna, a poza tym jedna wielka). Ale poza tym dobra jakość, dużo wchodzi, a jednocześnie daje się kompresować. No i ma ten wyjmowalny stelaż. Ogólnie (co być może najważniejsze) przyjemnie leży na plecach. 100 zł spokojnie można dać | |
| Autor: | anulkax7 [ 31 Maj 2014 12:30 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... 02-4F.html Ktoś ma doświadczenie z tym plecakiem? | |
| Autor: | casper.slonina [ 31 Maj 2014 12:46 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Ja po raz kolejny zapytam o ten plecak. http://www.sklep-presto.pl/product-pol-41496-Plecak-turystyczny-Weisshorn-50-PCG001A-4F.html. Jest szansa tak jak z forlcazem w wizzie? (wypelnic w 2/3, ew wyciagnac stelaz) | |
| Autor: | Mikelek [ 09 Cze 2014 11:08 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
W ramach przygotowań do krótkiego wypadu do Norwegii, sprawdzałem czy dwa plecaki Forclaz 30 na trzy osoby (ja + dwójka dzieci) dadzą radę i chyba będzie dobrze. ![]() ![]() Po wrzuceniu namiotu Frojd Nansen Islandia II zostało jeszcze całkiem sporo miejsca, myślę że dwa małe śpiwory da się tam upchnąć, a do drugiego plecaka pójdzie trzeci śpiwór, zapasowe buty, ubrania i trochę jedzenia, żebyśmy w Norwegii nie wydali fortuny. Po kilku wycieczkach, które Forclaz 30 ma za sobą muszę powiedzieć, że jestem z tego zakupu bardzo zadowolony, poza jednym szczegółem - sztywność plecaka jest zapewniana przez coś co w dotyku przypomina zwykłą tekturę. Nie będę pruł szwów, żeby się dowiedzieć, ale chyba to jest właśnie tektura, w dodatku nieszczególnie gruba, przez co czasem się gnie. Ale z drugiej strony, ze wszystkich dobrej jakości plecaków, które wchodzą jak mały bagaż podręczny do Wizzair, ten był po pierwsze najtańszy, a po drugie też i najładniejszy. | |
| Autor: | E57 [ 14 Cze 2014 11:41 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Witam wszystkich, Przestudiowalem watek i chcialbym kupic mozliwe jak najwiekszy plecak na bagaz podreczny w lot TAP Portugal (lot jest oblugiwany bezposrednio przez TAPa). Wymiary bagazu podrecznego dopuszczalnego przez TAPa to: obowd 115 cm - 55x40x20 cm http://www.flytap.com/Polska/pl/PlanBoo ... andBaggage Teraz pytanie, czy Forclaz 40 jakos przejdzie czy lepiej nie ryzykowac i wziasc Forclaz 30 ? 30 L Forclaz - wys. 49 x szer. 35 x gl. 21 cm // obwod 105 http://www.decathlon.pl/plecak-30-l-for ... 45978.html 40 L Forclaz - wys. 58 x szer. 37 x gl. 27 cm // obwod 122 http://www.decathlon.pl/plecak40-l-forc ... 45976.html Z gory dzieki za pomoc | |
| Autor: | zbyhu [ 14 Cze 2014 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Bierz Forclaz 40, nikt tego nie zmierzy | |
| Autor: | E57 [ 14 Cze 2014 14:05 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Dziekuje zbyhu, podjade do Decathlona i obejrze 40tke | |
| Autor: | Mikelek [ 14 Cze 2014 16:37 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
zbyhu napisał(a): Bierz Forclaz 40, nikt tego nie zmierzy Pewnie że tak. Wyjście ponad dopuszczalny wymiar jest naprawdę niewielkie, po pierwsze nie do zauważenia "gołym okiem", a po drugie plecaki są elastyczne i zawsze jakoś da się upchać we wzornik, nawet jeżeli pojemność jest wykorzystana do ostatniego cm3. NIEKATUALNE | |
| Autor: | tomek_k [ 04 Wrz 2014 21:43 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Do 8 września promocja na plecaki w Carrefour Arkadia. Tani plecak jako mały podręczny firmy Semiline za 9,99 zł. Poprzednik za 8 zł wytrzymał 1,5 roku i gdyby nie chodzeniem z nim po codzienne zakupy jeszcze bym z niego korzystał. Suwak poszedł. tomek | |
| Autor: | Waniliacynamon [ 05 Wrz 2014 15:33 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Też myślę o zakupie Forclaza 40 jako malym bagażu podręcznym. A ten stelaż łatwo wyjąć ? Cena to 115 zł, czy można taniej gdzieś kupić ? Poza Allegro. | |
| Autor: | Sudoku [ 05 Wrz 2014 15:48 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Stelaż wyciąga się w kilka sekund. | |
| Autor: | Raphael [ 19 Paź 2014 14:21 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Właśnie zakupiłem do głównie celów wizzairowych i na jakieś krótsze wypady niesamolotowe plecak Hi-Tec Felix 25. Waga 0,7 kg, wymiary 42x26x25. W zestawie pokrowiec p-deszczowy. Myślę, że na krótkie wypady będzie w sam raz. | |
| Autor: | nowart [ 19 Paź 2014 21:05 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Mam konkretne zapytanie związane z decathlonowym plecakiem Forclaz 40. Wszyscy piszą o bezproblemowym zapakowaniu go do wizzairowego kosza, który ma 42cm po wyjęciu stelaża i ściągnięciu paskiem. Zatem dziś oglądałem dokładnie oba plecaki 30 i 40. Mniejszy raczej mi nie odpowiada, lipny pas biodrowy, mało pojemny... W 40 za odpinanym rzepem mamy długi stelaż, który wyciągamy jednym ruchem, to fakt. Ale nie to jest problemem bo po jego wyciągnięciu długość plecaka nie zmienia się nawet o centymetr, gdyż na całych plecach nadal znajduje się jakieś wzmocnienie, takie elastyczne, jakby gruba tektura o której już ktoś w wątku pisał. Jest to niewyjmowalne i dokładny pomiar jego długości wskazuje na równe 47cm. Zatem jak Wy to pakujecie do kosza wizz? Proszę o porady bo loty na dniach i muszę cos wybrać. Z góry dziękuję | |
| Autor: | ciacho_majonez [ 20 Paź 2014 00:24 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
1. Jak nie wypakujesz plecaka do końca to się zmieści, jak go ciasno zapniesz. 2. Nie sprawdzają wymiarów plecaków. | |
| Autor: | nowart [ 23 Paź 2014 12:20 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Widzę komentarze, opinie, porady na temat tego plecaka ale nie do końca to ogarniam. Przecież wkładając do kosza plecak MUSI wystawać ok 5 cm ponad górną krawędź. Nie ma możliwości spięcia go ciaśniej, skompresowania, gdyż wewnątrz, na powierzchni całych pleców jest twarda mata usztywniająca. Czyli jak? Mam to złamać, wygiąć w pół? Ma ktoś jakieś zdjęcie tak skompresowanego plecaka, najlepiej z miarą ukazującą, że faktycznie tak się da? Argument, że "zazwyczaj nie sprawdzają plecaków" nie do końca do mnie trafia skoro za parę dni mam kilkudniową podróż składającą się z kilu lotów wizzem i dopłata paruset zł nie do końca do mnie przemawia... | |
| Autor: | Revan_ [ 23 Paź 2014 12:29 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Nie pakuj do pełna, tylko tak 3/4. Po prostu jak go włożysz to go zegnij i nadmiar włóż do kosza. Ta "tektura" jest elastyczna i bez problemu się podda. Mam ten plecak, odbyłem kilka lotów i da się tak bez uszczerbku na jego stanie. | |
| Autor: | ciacho_majonez [ 23 Paź 2014 12:41 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
Revan_ napisał(a): Nie pakuj do pełna, tylko tak 3/4. Po prostu jak go włożysz to go zegnij i nadmiar włóż do kosza. Ta "tektura" jest elastyczna i bez problemu się podda. Mam ten plecak, odbyłem kilka lotów i da się tak bez uszczerbku na jego stanie. Dokładnie, nie trzeba robić plecakowi krzywdy. A jak chcesz być 1000%, że się mieści to wypakuj go w 2/3 i włóż do góry nogami. "Tektura" jest elastyczna. | |
| Autor: | GGG [ 23 Paź 2014 13:12 ] |
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak |
A czy ktokolwiek miał styczność z tą walizką: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00253064/ ? Wymiary ma prawie idealne na mały podręczny, ale jeszcze nie było czasu podjechać na lotnisko i zmierzyć w koszu Wizz'a. | |
| Autor: | Moya [ 23 Paź 2014 13:27 ] | ||
| Temat postu: | Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak | ||
Mam zamiar kupić na mały podręczny ten plecak http://www.esposport.pl/product-pol-26- ... zarny.html Ktoś używał? Wytrzymałe to jest?
| |||
| Strona 12 z 20 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |