Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak
jaki-plecak,245,19334
Strona 12 z 20

Autor:  Sudoku [ 21 Maj 2014 23:52 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

iwanoof napisał(a):
Mam Forclaz 40 i po wyjęciu stelaża ładnie się mieści w koszu.


Mogę potwierdzić - dziś sprawdzałem.

Nie był może wypchany na maksa, ale na tyle, że nie chciał wejść do dużego kosza Ryanaira (ale wiadomo, są one węższe).

Natomiast do małego Wizzaira wszedł elegancko, nawet nie jęknął.

Autor:  dj3500 [ 21 Maj 2014 23:55 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Forclaz 40 to w ogóle jest fajny plecak. Wprawdzie trochę irytująca jest mała liczba komór (małe coś na górze, gdzie jednak lepiej nie dawać np. portfela, bo zbyt łatwo dostępna, a poza tym jedna wielka). Ale poza tym dobra jakość, dużo wchodzi, a jednocześnie daje się kompresować. No i ma ten wyjmowalny stelaż. Ogólnie (co być może najważniejsze) przyjemnie leży na plecach. 100 zł spokojnie można dać :)

Autor:  anulkax7 [ 31 Maj 2014 12:30 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... 02-4F.html

Ktoś ma doświadczenie z tym plecakiem?

Autor:  casper.slonina [ 31 Maj 2014 12:46 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Ja po raz kolejny zapytam o ten plecak. http://www.sklep-presto.pl/product-pol-41496-Plecak-turystyczny-Weisshorn-50-PCG001A-4F.html.
Jest szansa tak jak z forlcazem w wizzie? (wypelnic w 2/3, ew wyciagnac stelaz)

Autor:  Mikelek [ 09 Cze 2014 11:08 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

W ramach przygotowań do krótkiego wypadu do Norwegii, sprawdzałem czy dwa plecaki Forclaz 30 na trzy osoby (ja + dwójka dzieci) dadzą radę i chyba będzie dobrze.

Image

Image

Po wrzuceniu namiotu Frojd Nansen Islandia II zostało jeszcze całkiem sporo miejsca, myślę że dwa małe śpiwory da się tam upchnąć, a do drugiego plecaka pójdzie trzeci śpiwór, zapasowe buty, ubrania i trochę jedzenia, żebyśmy w Norwegii nie wydali fortuny. Po kilku wycieczkach, które Forclaz 30 ma za sobą muszę powiedzieć, że jestem z tego zakupu bardzo zadowolony, poza jednym szczegółem - sztywność plecaka jest zapewniana przez coś co w dotyku przypomina zwykłą tekturę. Nie będę pruł szwów, żeby się dowiedzieć, ale chyba to jest właśnie tektura, w dodatku nieszczególnie gruba, przez co czasem się gnie.

Ale z drugiej strony, ze wszystkich dobrej jakości plecaków, które wchodzą jak mały bagaż podręczny do Wizzair, ten był po pierwsze najtańszy, a po drugie też i najładniejszy. ;)

Autor:  E57 [ 14 Cze 2014 11:41 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Witam wszystkich,

Przestudiowalem watek i chcialbym kupic mozliwe jak najwiekszy plecak na bagaz podreczny w lot TAP Portugal (lot jest oblugiwany bezposrednio przez TAPa).

Wymiary bagazu podrecznego dopuszczalnego przez TAPa to:
obowd 115 cm - 55x40x20 cm
http://www.flytap.com/Polska/pl/PlanBoo ... andBaggage

Teraz pytanie, czy Forclaz 40 jakos przejdzie czy lepiej nie ryzykowac i wziasc Forclaz 30 ?

30 L Forclaz - wys. 49 x szer. 35 x gl. 21 cm // obwod 105
http://www.decathlon.pl/plecak-30-l-for ... 45978.html

40 L Forclaz - wys. 58 x szer. 37 x gl. 27 cm // obwod 122
http://www.decathlon.pl/plecak40-l-forc ... 45976.html

Z gory dzieki za pomoc :)

Autor:  zbyhu [ 14 Cze 2014 12:06 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Bierz Forclaz 40, nikt tego nie zmierzy

Autor:  E57 [ 14 Cze 2014 14:05 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Dziekuje zbyhu, podjade do Decathlona i obejrze 40tke

Autor:  Mikelek [ 14 Cze 2014 16:37 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

zbyhu napisał(a):
Bierz Forclaz 40, nikt tego nie zmierzy


Pewnie że tak. Wyjście ponad dopuszczalny wymiar jest naprawdę niewielkie, po pierwsze nie do zauważenia "gołym okiem", a po drugie plecaki są elastyczne i zawsze jakoś da się upchać we wzornik, nawet jeżeli pojemność jest wykorzystana do ostatniego cm3. :D

BTW, mam do oddania kod do sklepu online Decathlonu na 10 zł rabatu, który dostałem kiedy spóźnili się o jeden dzień z wysyłką. Jeśli ktoś chciałby, to proszę o PW, mni się już nie przyda.
NIEKATUALNE :)

Autor:  tomek_k [ 04 Wrz 2014 21:43 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Do 8 września promocja na plecaki w Carrefour Arkadia.

Tani plecak jako mały podręczny firmy Semiline za 9,99 zł. Poprzednik za 8 zł wytrzymał 1,5 roku i gdyby nie chodzeniem z nim po codzienne zakupy jeszcze bym z niego korzystał. Suwak poszedł.

tomek

Autor:  Waniliacynamon [ 05 Wrz 2014 15:33 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Też myślę o zakupie Forclaza 40 jako malym bagażu podręcznym. A ten stelaż łatwo wyjąć ? Cena to 115 zł, czy można taniej gdzieś kupić ? Poza Allegro.

Autor:  Sudoku [ 05 Wrz 2014 15:48 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Stelaż wyciąga się w kilka sekund.

Autor:  Raphael [ 19 Paź 2014 14:21 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Właśnie zakupiłem do głównie celów wizzairowych i na jakieś krótsze wypady niesamolotowe plecak Hi-Tec Felix 25. Waga 0,7 kg, wymiary 42x26x25. W zestawie pokrowiec p-deszczowy. Myślę, że na krótkie wypady będzie w sam raz.
Image

Autor:  nowart [ 19 Paź 2014 21:05 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Mam konkretne zapytanie związane z decathlonowym plecakiem Forclaz 40.
Wszyscy piszą o bezproblemowym zapakowaniu go do wizzairowego kosza, który ma 42cm po wyjęciu stelaża i ściągnięciu paskiem.
Zatem dziś oglądałem dokładnie oba plecaki 30 i 40. Mniejszy raczej mi nie odpowiada, lipny pas biodrowy, mało pojemny...
W 40 za odpinanym rzepem mamy długi stelaż, który wyciągamy jednym ruchem, to fakt. Ale nie to jest problemem bo po jego wyciągnięciu długość plecaka nie zmienia się nawet o centymetr, gdyż na całych plecach nadal znajduje się jakieś wzmocnienie, takie elastyczne, jakby gruba tektura o której już ktoś w wątku pisał. Jest to niewyjmowalne i dokładny pomiar jego długości wskazuje na równe 47cm. Zatem jak Wy to pakujecie do kosza wizz?
Proszę o porady bo loty na dniach i muszę cos wybrać. Z góry dziękuję :)

Autor:  ciacho_majonez [ 20 Paź 2014 00:24 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

1. Jak nie wypakujesz plecaka do końca to się zmieści, jak go ciasno zapniesz.

2. Nie sprawdzają wymiarów plecaków.

Autor:  nowart [ 23 Paź 2014 12:20 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Widzę komentarze, opinie, porady na temat tego plecaka ale nie do końca to ogarniam. Przecież wkładając do kosza plecak MUSI wystawać ok 5 cm ponad górną krawędź. Nie ma możliwości spięcia go ciaśniej, skompresowania, gdyż wewnątrz, na powierzchni całych pleców jest twarda mata usztywniająca. Czyli jak? Mam to złamać, wygiąć w pół? Ma ktoś jakieś zdjęcie tak skompresowanego plecaka, najlepiej z miarą ukazującą, że faktycznie tak się da?
Argument, że "zazwyczaj nie sprawdzają plecaków" nie do końca do mnie trafia skoro za parę dni mam kilkudniową podróż składającą się z kilu lotów wizzem i dopłata paruset zł nie do końca do mnie przemawia...

Autor:  Revan_ [ 23 Paź 2014 12:29 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Nie pakuj do pełna, tylko tak 3/4. Po prostu jak go włożysz to go zegnij i nadmiar włóż do kosza. Ta "tektura" jest elastyczna i bez problemu się podda. Mam ten plecak, odbyłem kilka lotów i da się tak bez uszczerbku na jego stanie.

Autor:  ciacho_majonez [ 23 Paź 2014 12:41 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Revan_ napisał(a):
Nie pakuj do pełna, tylko tak 3/4. Po prostu jak go włożysz to go zegnij i nadmiar włóż do kosza. Ta "tektura" jest elastyczna i bez problemu się podda. Mam ten plecak, odbyłem kilka lotów i da się tak bez uszczerbku na jego stanie.


Dokładnie, nie trzeba robić plecakowi krzywdy. A jak chcesz być 1000%, że się mieści to wypakuj go w 2/3 i włóż do góry nogami. "Tektura" jest elastyczna.

Autor:  GGG [ 23 Paź 2014 13:12 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

A czy ktokolwiek miał styczność z tą walizką: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00253064/ ?

Wymiary ma prawie idealne na mały podręczny, ale jeszcze nie było czasu podjechać na lotnisko i zmierzyć w koszu Wizz'a.

Autor:  Moya [ 23 Paź 2014 13:27 ]
Temat postu:  Re: [WIZZ - mały podręczny 42x32x25] - jaki plecak

Mam zamiar kupić na mały podręczny ten plecak http://www.esposport.pl/product-pol-26- ... zarny.html
Ktoś używał? Wytrzymałe to jest?

Załączniki:
Komentarz do pliku: TNK103
plecak__kola_sar_mini.jpg
plecak__kola_sar_mini.jpg [ 132.87 KiB | Obejrzany 4152 razy ]

Strona 12 z 20 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/