| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Iran lądem iran-ladem,1209,99965 | Strona 6 z 6 |
| Autor: | aeonflux [ 19 Lis 2022 19:14 ] |
| Temat postu: | Re: Iran lądem |
Autobusy działają rewelacyjnie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zrobiłem kilka kursów. W wersji VIP pojazdy nieco wysłużone, ale nadal wygodne. W wersji "niższej" standard całkiem przyzwoity. W rezerwowaniu chętnie pomagają wszyscy. Większość ludzi, którzy nam ogarniali bilety, robili to na http://www.alibaba.ir - działa też po angielsku, po poznaniu pisowni cyfr oczywiście Bardziej niszowe kursy typu Kerman - Bandar Abbas do znalezienia na https://www.payaneha.com/ Jest haczyk - płatność tylko irańską kartą. Hostele czasem dorzucały 10% prowizji. Płatność gotówką w recepcji. Bilety na kolejny kurs łatwo można też ogarnąć na terminalach po przyjeździe. Na dłuższych kursach (np. Isfahan - Shiraz i Kerman - Bandar Abbas) jest przerwa ok. 15 min mniej więcej w połowie trasy. Postój w miejscu z otwartym sklepem i toaletą (większość Irańczyków płaci za nią kartą Przykładowe ceny biletów (w tysiącach tomanów) Teheran - Qom ordinary 400 Isfahan - Shiraz VIP 1,220 Shiraz - Yazd VIP 1,350 Yazd - Kerman ordinary 580 Kerman - Bandar Abbas 1,540 W cenie biletu w VIP jest zazwyczaj jakaś niewielka przekąska i mały soczek w kartonie. Na trasie do Bandar Abbas przed wejściem do autobusu wręczyli po puszce Pepsi oraz podgrzany "zestaw" w aluminium - ryż z niewielkim kebabem i śladowymi ilościami warzyw. Nawet było jadalne Parę widoków z trasy Teheran - Qom: ![]() ![]() | |
| Autor: | Marco Manno [ 11 Lut 2024 10:49 ] |
| Temat postu: | Re: Iran lądem |
Kalendarz dostępny tylko i wyłącznie do 20.02, ktoś zna przyczyny ? | |
| Strona 6 z 6 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |