Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Hotele all w Tabie
hotele-all-w-tabie,533,121324
Strona 1 z 12

Autor:  pampasowiecc [ 11 Gru 2017 13:42 ]
Temat postu:  Hotele all w Tabie

Wielkie podziękowania dla ludzi którym chciało sie napracować tutaj dla wiedzy i wygody innych, szczególnie dla @Featureless, @wojtura i przede wszystkim @mimao.
Mam pytanie o El wekalę i sofitel i Strand Beach a w zasadzie o all inclusive w tych hotelach. Słyszałam że w El wekali podrożał z 10do 15$, a o pozostałych nie wiem nic. Lecimy do Ejlat_Ovda, ale chyba zawakacjujemy w Egipcie. gdyby ktoś coś wiedział o tych hotelach to proszę o znak brwiami

Autor:  grens [ 11 Gru 2017 13:55 ]
Temat postu:  Re: Przejście graniczne Taba (Izrael - Egipt) wiza, opłaty?

W Sofitelu All kosztuje 25$. Moim zdaniem nie warto. Byłem początkiem grudnia, pusto, jeden bar otwarty z niewielkim wyborem teoretycznie otwarty do 22 ale o 18 to było już "pozamiatane" Można było kupić samą kolację za 10$ lub zamówić coś do pokoju.
Sam hotel ok. Czysto, ładnie, przestronnie, sauna, siłownia w cenie. Woda w basenach zimniejsza niż w morzu.

Autor:  driver28ppp [ 11 Gru 2017 15:09 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

My byliśmy w Strand Hotel przepiękny miła obsługa czynne wszystkie bary all kosztuje 20 dolarów ale naprawdę wart dużo małorozcieczonego alkoholu co do El Wekala to też fajny i tani Hotel natomiast nie jest czynny basen i trwają tam obecnie remonty duży Hałas ale po romoncie na pewno będzie ekstra
Jeśli jesteście zainteresowani to organizuje wyjazd dla 8 osób fajne towarzystwo w dniu 27 luty do 13 marca w Sharmie Hotel 4 gwiazdkowy z opcją all a cena to 1500 zł na osobe jak jesteś zainteresowany to ozesz leciec z nami napisz na arni37@poczta.onet.pl

Autor:  przemos74 [ 11 Gru 2017 15:35 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

Był ktoś z Was ostatnio The Bayview Taba Heights Resort, czy jest godny polecenia?

Autor:  pifko [ 11 Gru 2017 15:52 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

Kilka dni temu wróciliśmy . Mieszkaliśmy w Wekali, śniadanie w cenie. All inclusive 15USD, a sama kolacja 5USD , All z Wekali działa w Strandzie. W zasadzie rano ruszaliśmy do Stranda i tam spędzaliśmy całe dni . Baseny w Wekali otwierają 15 grudnia. Uważam że na prawdę warto. Po dwóch miesiącach szwędania po kilku kontynentach i nocowania w różnych miejscach lepszych lub gorszych trochę luksusu się przydało .

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

Autor:  przemos74 [ 11 Gru 2017 16:01 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

Ale Hotel Strand Taba Heights Beach to chyba inny obiekt niż ten o który pytam tj. The Bayview Taba Heights Resort?

Autor:  pampasowiecc [ 11 Gru 2017 21:56 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

@pifko, czy dobrze zrozumiałam: ? Mając wykupiony all w El Wekali , mogę korzystać z infrastruktury i all inclusive obu hoteli? Nawet jeśli ten w Strand Beach jest droższy i lepszy?

Autor:  pifko [ 12 Gru 2017 10:57 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

Uściślając: możesz korzystać z całej infrastruktury Stranda, basenów, sali fitness (ale sauny i basenu wewnętrznego już nie), wszystkich barów, zarówno tych na plaży jak i w restauracji Beach View oraz baru w lobby od 10-22. Z posiłków teoretycznie tylko lunch 13-15 ale z powodu ubogiego asortymentu Wekali jedliśmy w Strandzie tez śniadania ( 7-10) i obiadokolacje (19-22). Pomarańczowa opaska All jest i w Wekali i w Strandzie i nikt drobnego druczku z nazwą hotelu nie czytał więc stołowaliśmy się tylko w Strandzie. Busiki zaczynają jeździć od 9.00 wiec na śniadanko do Stranda szliśmy te 1500m piechotą.

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

Autor:  pifko [ 12 Gru 2017 11:00 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

przemos74 napisał(a):
Ale Hotel Strand Taba Heights Beach to chyba inny obiekt niż ten o który pytam tj. The Bayview Taba Heights Resort?
Aj. Z tej długiej nazwy nie wyłapałem tego jednego najważniejszego: Bayview.
Niestety na temat tego hotelu nic nie wiem.

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

Autor:  Santina [ 12 Gru 2017 22:00 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

Ten Sofitel wygląda super!
Ja tam chcę;-))))
Ktoś może był i tu i w Strandzie?Stranda ma jeden plus-mają 3 osobowe pokoje, a nas może lecieć nieparzysta liczba, jak parzysta poleci to na bank Sofitel.
Rafa przy Strandzie dużo słabsza?
Robią jeszcze wycieczki łódką na pływanie?W jakiej cenie, ktoś był może?

Autor:  kostek966 [ 12 Gru 2017 22:12 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

z tego co wyczytałem to Sofitel ma najlepsze czasy za sobą, wybrałem więc Stranda i ze względu na ponoć fajną rafę Playa i może ktoś podpowie czy jest sens przemieszczać się do Playa czy wydłużyć pobyt w Strandzie ?, z Bayview zrezygnowałem ze wzgl na wysokie dopłaty do AI

Autor:  Santina [ 12 Gru 2017 22:44 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

Kostku a kiedy lecisz?

Autor:  kendi [ 12 Gru 2017 23:01 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

Byliśmy w Sofitelu Taba 4-9.12.
AI kosztuje $25 od osoby.
@grens
Bar przy plaży/basenie rzeczywiście jest otwarty do 17-18 ale wtedy po prostu robi się ciemno i nikogo i tak by tam nie było.
Natomiast normalny, duży bar przy recepcji jest otwarty do 23 lub 24. Można w nim korzystać a AI w godz. 10-22.

Mimo wszystko nie polecam AI z kilku powodów:

Śniadania są od 8:30 do 10:00
Lunch w godz. 13:00-14:30 - to powoduje, że trzeba się zbierać z plaży w najlepszych godzinach
Obiad/kolacja jest w godz. 19:00-21:00

Obok baru przy plaży/basenie są w godz. 15-17 przekąski ale w praktyce oznacza to marne hot-dogi, chipsy i lody.

Z alkoholi mamy kiepskie piwo, lokalne: wódka, brandy, gin i whisky (to ostatnie smakuje jak przepychacz do rur). Ja piłem głównie gin z tonikiem bo najbardziej trzymał jakikolwiek poziom.

Według mnie dużo lepszym rozwiązaniem jest kupienie alkoholu w sklepie bezcłowym na przejściu między Izraelem a Egiptem. Przykładowo Bombay Sapphire London Dry Gin kosztował rewelacyjne $9,99 za litrową butelkę!

Do tego można dokupić obiad/kolację za $10 od osoby i ten posiłek najbardziej trzyma poziom, ponadto na lunch i obiad/kolację jest całkiem przyzwoite czerwone wytrawne wino.

Jeśli komuś nie wystarczy śniadanie i obiad/kolacja to zawsze można po zachodzie słońca podjechać bezpłatnym busem do mini centrum handlowego w El Wekala i tam jest Pizzeria z pizzą za 9-11zł. (ale osobiście jej nie polecam), jest też restauracja gdzie są między innym owoce morza i tutaj można już zjeść coś naprawdę dobrego za niewielkie pieniądze (polecam pyszną kanapkę z kalmarami za 10zł.).

Jeśli ktoś będzie chciał to mam namiary na sprawdzonego taksówkarza. Za transport 2 osób z Sofitela do granicy w Tabie zapłaciliśmy świetne $10 - był punktualnie o 6 rano, tak jak się umówiliśmy dzień wcześniej. Można się z nim skontaktować bezkosztowo przez WhatsApp-a.

Autor:  scorpion1077 [ 13 Gru 2017 00:33 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

Również miałem okazję nocować w Tabie- dokładniej w Sofitelu, tak więc dorzucę swoje trzy grosze.

Najważniejszym moim zdaniem jest fakt, iż tylko obsługa w Sofitelu mówi po Angielsku. W żadnym z reszty hoteli nie dogadacie się po angielsku z nikim za wyjątkiem maksymalnie jednej osoby na zmianie.

Co do standardu hotelu, uważam, że trzyma poziom. Jeśli nie macie ugadanego transportu wcześniej, polecam zamówić taksówkę z hotelu. Koszt 25$/2os, jednak standard podróży jest bez porównania. Podjedzie kulturalny mówiący perfekcyjnym angielskim kierowca, nowym S-linem. Przez wszystkie kontrole przemgniecie w mgnieniu oka.

Na pewno nie polecam all in, ponieważ większość z bufetu jest raczej średnio jadalna. Najkorzystniej jest pozostać przy wersji śniadań i dalej korzystać z kolacji, bądź ala carte.

Autor:  kostek966 [ 13 Gru 2017 02:21 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

lecimy 22-29. 12. i pytanie przy okazji, czy w tym free shopie na granicy spakują tak alkohol żeby przejść kontrole w Ovdzie przed wylotem ?

Autor:  grens [ 13 Gru 2017 09:14 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

Santina napisał(a):
Stranda ma jeden plus-mają 3 osobowe pokoje, a nas może lecieć nieparzysta liczba, jak parzysta poleci to na bank Sofitel.

Ja byłem sam i z tego co pamiętam wyszło 30-40 zł drożej niż gdybym dzielił pokój z drugą osobą.

Autor:  grens [ 13 Gru 2017 09:23 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

kendi napisał(a):
Jeśli ktoś będzie chciał to mam namiary na sprawdzonego taksówkarza. Za transport 2 osób z Sofitela do granicy w Tabie zapłaciliśmy świetne $10 - był punktualnie o 6 rano, tak jak się umówiliśmy dzień wcześniej. Można się z nim skontaktować bezkosztowo przez WhatsApp-a.


Nas z kolei taksówkaż wystawił i nie przyjechał w ogóle. Warto to brać pod uwagę przy planowaniu dojazdu na lotnisko. Zabrałem się okazją z głównej drogi za 10E po krótkich acz stanowczych z mojej strony targach. (Bo to była jedyna gotówka jaką miałem ;) )

Autor:  Santina [ 13 Gru 2017 09:25 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

Jak patrzę na bookingu to w wielu hotelach wychodzi niewielka różnica np. w Bayview 419zł dla 2 osób vs. 394zł dla jednej (na moje daty oczywiście), w Movenpiku podobna różnica tyle, że drożej;-).

Greens ale to właśnie ten taksówkarz Cię wystawił?

Autor:  grens [ 13 Gru 2017 09:33 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

Jeżeli masz na myśli tego z postu @kendi to nie. Ten nasz to był taki młody chłopak który przywiózł nas do hotelu z granicy. Zaoferował transport powrotny, potwierdził przyjazd przez telefon i nie pojawił się. Telefonu też już nie odbierał.

Autor:  kendi [ 13 Gru 2017 10:33 ]
Temat postu:  Re: Hotele AI w Tabie

kostek966 napisał(a):
lecimy 22-29. 12. i pytanie przy okazji, czy w tym free shopie na granicy spakują tak alkohol żeby przejść kontrole w Ovdzie przed wylotem ?

Na pewno nie. Notomiast w Ovdzie przy kontroli bezpieczeństwa nikt nie zabiera wody, może być w bagażu, może być w ręce. Być może puszczają również alkohol ale nie próbowałem. Może potwierdzi to ktoś kto testował taką opcję.

Strona 1 z 12 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/