| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Hotele all w Tabie hotele-all-w-tabie,533,121324 | Strona 1 z 12 |
| Autor: | pampasowiecc [ 11 Gru 2017 13:42 ] |
| Temat postu: | Hotele all w Tabie |
Wielkie podziękowania dla ludzi którym chciało sie napracować tutaj dla wiedzy i wygody innych, szczególnie dla @Featureless, @wojtura i przede wszystkim @mimao. Mam pytanie o El wekalę i sofitel i Strand Beach a w zasadzie o all inclusive w tych hotelach. Słyszałam że w El wekali podrożał z 10do 15$, a o pozostałych nie wiem nic. Lecimy do Ejlat_Ovda, ale chyba zawakacjujemy w Egipcie. gdyby ktoś coś wiedział o tych hotelach to proszę o znak brwiami | |
| Autor: | grens [ 11 Gru 2017 13:55 ] |
| Temat postu: | Re: Przejście graniczne Taba (Izrael - Egipt) wiza, opłaty? |
W Sofitelu All kosztuje 25$. Moim zdaniem nie warto. Byłem początkiem grudnia, pusto, jeden bar otwarty z niewielkim wyborem teoretycznie otwarty do 22 ale o 18 to było już "pozamiatane" Można było kupić samą kolację za 10$ lub zamówić coś do pokoju. Sam hotel ok. Czysto, ładnie, przestronnie, sauna, siłownia w cenie. Woda w basenach zimniejsza niż w morzu. | |
| Autor: | driver28ppp [ 11 Gru 2017 15:09 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
My byliśmy w Strand Hotel przepiękny miła obsługa czynne wszystkie bary all kosztuje 20 dolarów ale naprawdę wart dużo małorozcieczonego alkoholu co do El Wekala to też fajny i tani Hotel natomiast nie jest czynny basen i trwają tam obecnie remonty duży Hałas ale po romoncie na pewno będzie ekstra Jeśli jesteście zainteresowani to organizuje wyjazd dla 8 osób fajne towarzystwo w dniu 27 luty do 13 marca w Sharmie Hotel 4 gwiazdkowy z opcją all a cena to 1500 zł na osobe jak jesteś zainteresowany to ozesz leciec z nami napisz na arni37@poczta.onet.pl | |
| Autor: | przemos74 [ 11 Gru 2017 15:35 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
Był ktoś z Was ostatnio The Bayview Taba Heights Resort, czy jest godny polecenia? | |
| Autor: | pifko [ 11 Gru 2017 15:52 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
Kilka dni temu wróciliśmy . Mieszkaliśmy w Wekali, śniadanie w cenie. All inclusive 15USD, a sama kolacja 5USD , All z Wekali działa w Strandzie. W zasadzie rano ruszaliśmy do Stranda i tam spędzaliśmy całe dni . Baseny w Wekali otwierają 15 grudnia. Uważam że na prawdę warto. Po dwóch miesiącach szwędania po kilku kontynentach i nocowania w różnych miejscach lepszych lub gorszych trochę luksusu się przydało . Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | przemos74 [ 11 Gru 2017 16:01 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
Ale Hotel Strand Taba Heights Beach to chyba inny obiekt niż ten o który pytam tj. The Bayview Taba Heights Resort? | |
| Autor: | pampasowiecc [ 11 Gru 2017 21:56 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
@pifko, czy dobrze zrozumiałam: ? Mając wykupiony all w El Wekali , mogę korzystać z infrastruktury i all inclusive obu hoteli? Nawet jeśli ten w Strand Beach jest droższy i lepszy? | |
| Autor: | pifko [ 12 Gru 2017 10:57 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
Uściślając: możesz korzystać z całej infrastruktury Stranda, basenów, sali fitness (ale sauny i basenu wewnętrznego już nie), wszystkich barów, zarówno tych na plaży jak i w restauracji Beach View oraz baru w lobby od 10-22. Z posiłków teoretycznie tylko lunch 13-15 ale z powodu ubogiego asortymentu Wekali jedliśmy w Strandzie tez śniadania ( 7-10) i obiadokolacje (19-22). Pomarańczowa opaska All jest i w Wekali i w Strandzie i nikt drobnego druczku z nazwą hotelu nie czytał więc stołowaliśmy się tylko w Strandzie. Busiki zaczynają jeździć od 9.00 wiec na śniadanko do Stranda szliśmy te 1500m piechotą. Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | pifko [ 12 Gru 2017 11:00 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
przemos74 napisał(a): Ale Hotel Strand Taba Heights Beach to chyba inny obiekt niż ten o który pytam tj. The Bayview Taba Heights Resort? Aj. Z tej długiej nazwy nie wyłapałem tego jednego najważniejszego: Bayview.Niestety na temat tego hotelu nic nie wiem. Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | Santina [ 12 Gru 2017 22:00 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
Ten Sofitel wygląda super! Ja tam chcę;-)))) Ktoś może był i tu i w Strandzie?Stranda ma jeden plus-mają 3 osobowe pokoje, a nas może lecieć nieparzysta liczba, jak parzysta poleci to na bank Sofitel. Rafa przy Strandzie dużo słabsza? Robią jeszcze wycieczki łódką na pływanie?W jakiej cenie, ktoś był może? | |
| Autor: | kostek966 [ 12 Gru 2017 22:12 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
z tego co wyczytałem to Sofitel ma najlepsze czasy za sobą, wybrałem więc Stranda i ze względu na ponoć fajną rafę Playa i może ktoś podpowie czy jest sens przemieszczać się do Playa czy wydłużyć pobyt w Strandzie ?, z Bayview zrezygnowałem ze wzgl na wysokie dopłaty do AI | |
| Autor: | Santina [ 12 Gru 2017 22:44 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
Kostku a kiedy lecisz? | |
| Autor: | kendi [ 12 Gru 2017 23:01 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
Byliśmy w Sofitelu Taba 4-9.12. AI kosztuje $25 od osoby. @grens Bar przy plaży/basenie rzeczywiście jest otwarty do 17-18 ale wtedy po prostu robi się ciemno i nikogo i tak by tam nie było. Natomiast normalny, duży bar przy recepcji jest otwarty do 23 lub 24. Można w nim korzystać a AI w godz. 10-22. Mimo wszystko nie polecam AI z kilku powodów: Śniadania są od 8:30 do 10:00 Lunch w godz. 13:00-14:30 - to powoduje, że trzeba się zbierać z plaży w najlepszych godzinach Obiad/kolacja jest w godz. 19:00-21:00 Obok baru przy plaży/basenie są w godz. 15-17 przekąski ale w praktyce oznacza to marne hot-dogi, chipsy i lody. Z alkoholi mamy kiepskie piwo, lokalne: wódka, brandy, gin i whisky (to ostatnie smakuje jak przepychacz do rur). Ja piłem głównie gin z tonikiem bo najbardziej trzymał jakikolwiek poziom. Według mnie dużo lepszym rozwiązaniem jest kupienie alkoholu w sklepie bezcłowym na przejściu między Izraelem a Egiptem. Przykładowo Bombay Sapphire London Dry Gin kosztował rewelacyjne $9,99 za litrową butelkę! Do tego można dokupić obiad/kolację za $10 od osoby i ten posiłek najbardziej trzyma poziom, ponadto na lunch i obiad/kolację jest całkiem przyzwoite czerwone wytrawne wino. Jeśli komuś nie wystarczy śniadanie i obiad/kolacja to zawsze można po zachodzie słońca podjechać bezpłatnym busem do mini centrum handlowego w El Wekala i tam jest Pizzeria z pizzą za 9-11zł. (ale osobiście jej nie polecam), jest też restauracja gdzie są między innym owoce morza i tutaj można już zjeść coś naprawdę dobrego za niewielkie pieniądze (polecam pyszną kanapkę z kalmarami za 10zł.). Jeśli ktoś będzie chciał to mam namiary na sprawdzonego taksówkarza. Za transport 2 osób z Sofitela do granicy w Tabie zapłaciliśmy świetne $10 - był punktualnie o 6 rano, tak jak się umówiliśmy dzień wcześniej. Można się z nim skontaktować bezkosztowo przez WhatsApp-a. | |
| Autor: | scorpion1077 [ 13 Gru 2017 00:33 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
Również miałem okazję nocować w Tabie- dokładniej w Sofitelu, tak więc dorzucę swoje trzy grosze. Najważniejszym moim zdaniem jest fakt, iż tylko obsługa w Sofitelu mówi po Angielsku. W żadnym z reszty hoteli nie dogadacie się po angielsku z nikim za wyjątkiem maksymalnie jednej osoby na zmianie. Co do standardu hotelu, uważam, że trzyma poziom. Jeśli nie macie ugadanego transportu wcześniej, polecam zamówić taksówkę z hotelu. Koszt 25$/2os, jednak standard podróży jest bez porównania. Podjedzie kulturalny mówiący perfekcyjnym angielskim kierowca, nowym S-linem. Przez wszystkie kontrole przemgniecie w mgnieniu oka. Na pewno nie polecam all in, ponieważ większość z bufetu jest raczej średnio jadalna. Najkorzystniej jest pozostać przy wersji śniadań i dalej korzystać z kolacji, bądź ala carte. | |
| Autor: | kostek966 [ 13 Gru 2017 02:21 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
lecimy 22-29. 12. i pytanie przy okazji, czy w tym free shopie na granicy spakują tak alkohol żeby przejść kontrole w Ovdzie przed wylotem ? | |
| Autor: | grens [ 13 Gru 2017 09:14 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
Santina napisał(a): Stranda ma jeden plus-mają 3 osobowe pokoje, a nas może lecieć nieparzysta liczba, jak parzysta poleci to na bank Sofitel. Ja byłem sam i z tego co pamiętam wyszło 30-40 zł drożej niż gdybym dzielił pokój z drugą osobą. | |
| Autor: | grens [ 13 Gru 2017 09:23 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
kendi napisał(a): Jeśli ktoś będzie chciał to mam namiary na sprawdzonego taksówkarza. Za transport 2 osób z Sofitela do granicy w Tabie zapłaciliśmy świetne $10 - był punktualnie o 6 rano, tak jak się umówiliśmy dzień wcześniej. Można się z nim skontaktować bezkosztowo przez WhatsApp-a. Nas z kolei taksówkaż wystawił i nie przyjechał w ogóle. Warto to brać pod uwagę przy planowaniu dojazdu na lotnisko. Zabrałem się okazją z głównej drogi za 10E po krótkich acz stanowczych z mojej strony targach. (Bo to była jedyna gotówka jaką miałem | |
| Autor: | Santina [ 13 Gru 2017 09:25 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
Jak patrzę na bookingu to w wielu hotelach wychodzi niewielka różnica np. w Bayview 419zł dla 2 osób vs. 394zł dla jednej (na moje daty oczywiście), w Movenpiku podobna różnica tyle, że drożej;-). Greens ale to właśnie ten taksówkarz Cię wystawił? | |
| Autor: | grens [ 13 Gru 2017 09:33 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
Jeżeli masz na myśli tego z postu @kendi to nie. Ten nasz to był taki młody chłopak który przywiózł nas do hotelu z granicy. Zaoferował transport powrotny, potwierdził przyjazd przez telefon i nie pojawił się. Telefonu też już nie odbierał. | |
| Autor: | kendi [ 13 Gru 2017 10:33 ] |
| Temat postu: | Re: Hotele AI w Tabie |
kostek966 napisał(a): lecimy 22-29. 12. i pytanie przy okazji, czy w tym free shopie na granicy spakują tak alkohol żeby przejść kontrole w Ovdzie przed wylotem ? Na pewno nie. Notomiast w Ovdzie przy kontroli bezpieczeństwa nikt nie zabiera wody, może być w bagażu, może być w ręce. Być może puszczają również alkohol ale nie próbowałem. Może potwierdzi to ktoś kto testował taką opcję. | |
| Strona 1 z 12 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |