Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[HOR] Horta - dojazd do centrum
horta-dojazd-do-centrum,1284,118996
Strona 1 z 1

Autor:  scomin [ 17 Paź 2017 22:34 ]
Temat postu:  [HOR] Horta - dojazd do centrum

Rozkład jazdy autobusów niestety bardzo ubogi:
http://www.farias.pt/en-US/Routes-and-Timetables/Horta-Ribeira-Funda-SUL

Taxi podobno kosztuje 12,5 EUR OW. Ktoś potwierdzi?
Pieszo jakieś 1,5 godziny (ok. 8 km).

Ewentualnie inne opcje dostania się z lotniska do centrum Horty mile widziane...

Autor:  Benias [ 18 Paź 2017 07:40 ]
Temat postu:  Re: [HOR] Horta - dojazd do centrum

Niestety autobusy bardzo rzadko jeżdżą. Czekałem ponad dwie godziny na najbliższy autobus. Na szczęście ten czas spędziłem w saloniku.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Autor:  walerek [ 18 Paź 2017 09:19 ]
Temat postu:  Re: [HOR] Horta - dojazd do centrum

@scomin
W hali przylotów jest biuro z wynajmem aut.
Zobacz czy ci się nie będzie opłacało wynająć auta.
Myśmy wynajęli na jedną dobę za ok 30 euro i to było korzystne cenowo i czasowo

Autor:  tropikey [ 28 Sty 2018 20:36 ]
Temat postu:  Re: [HOR] Horta - dojazd do centrum

scomin napisał(a):

Taxi podobno kosztuje 12,5 EUR OW. Ktoś potwierdzi?
Pieszo jakieś 1,5 godziny (ok. 8 km).

Ewentualnie inne opcje dostania się z lotniska do centrum Horty mile widziane...


Czy byłeś już na Faial? Na jaki dojazd do Horty się zdecydowałeś?
My przylatujemy ok. 17.30 na 4 dni i jeśli cena taxi OW jest faktycznie ok 13€, to będzie to dla nas najbardziej opłacalna wersja: taxi po przylocie + auto na 3 dni z odbiorem w mieście i oddaniem na lotnisku.


Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka

Autor:  scomin [ 28 Sty 2018 21:15 ]
Temat postu:  Re: [HOR] Horta - dojazd do centrum

Zdecydowałem się na opcję pieszą, bo trasa przyjemna i sporo atrakcji po drodze.
Ale nie wydaje mi się żeby taxi kosztowało więcej niż podawałem.

Niezależnie czy pojedziecie taxi czy samochodem polecam zrobić postój np. przy Ponta Furada.
Załącznik:
P1100353.JPG
P1100353.JPG [ 230.86 KiB | Obejrzany 6660 razy ]


O ile pogoda pozwala widoczny jest wulkan na sąsiedniej wyspie Pico (po prawej za chmurami).
Załącznik:
P1100374.JPG
P1100374.JPG [ 211.04 KiB | Obejrzany 6660 razy ]


Co prawda wybrzeże jest wysokie, ale w kilku miejscach można zejść na poziom morza.
Załącznik:
P1100629.JPG
P1100629.JPG [ 196.87 KiB | Obejrzany 6660 razy ]

Autor:  chester0 [ 03 Sie 2021 20:55 ]
Temat postu:  Re: [HOR] Horta - dojazd do centrum

Wrzucę dla potomnych my też szliśmy z buta 1,5 h miłego spaceru brzegiem oceanu, z stopem nieco słabo w drugą stronę z uwagi na wczesną porę braliśmy taxi i wyszło 12e ale to z dopłatą za niedzielę,w tygodniu 10 euro ( plus coś tam za bagaż ale my mieliśmy podręczny)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/