| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Galapagos - oceń mój plan podróży galapagos-ocen-moj-plan-podrozy,681,136120 | Strona 1 z 7 |
| Autor: | tropikey [ 09 Gru 2018 16:23 ] |
| Temat postu: | Galapagos - oceń mój plan podróży |
@J.1, @BusinessClass, @ZFR i inni (przepraszam, że tak wywołuję do tablicy, ale inaczej pewnie wątek przeszedłby bez echa 1) 19.09 - przylot na Baltrę ok. 9:20 i transfer do przystani na łódź o 14:00 na Isabelę (tu ważna sprawa - czy to bezpieczne, żeby transfer na inną wyspę robić w dniu przylotu do GPS?), 2) 19 - 23.09 pobyt na Isabeli, 3) 23.09 transfer (zapewne poranną łodzią) na Santa Cruz, 4) 23 - 25.09 pobyt na Santa Cruz, 5) 25.09 transfer (zapewne poranną łodzią) na San Cristobal, 6) 25 - 26.09 pobyt na San Cristobal, 7) 26.09 ok. 13:30 wylot z SCY W ramach powyższego pewne są tylko daty lotów, reszta jest elastyczna. Jak oceniacie takie proporcje? Będę wdzięczny za ewentualne sugestie | |
| Autor: | ZFR [ 09 Gru 2018 20:43 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Myślę, że plan jest ok. To jak długo masz zamiar być na poszczególnych wyspach to tylko Twoja decyzja. Ja byłem na Galapagos tylko przez 4 dni (Santa Cruz plus Isabella jeden dzień). Trudno mi po tak krótkim pobycie cokolwiek doradzać. Generalnie mam spory niedosyt Jeżeli nie będzie jakiegoś dużego opóźnienia w przylocie to spokojnie zdążysz na łódź pierwszego dnia. Dodam tylko, że w zarezerwowanym przez booking.com hotelu stwierdzono, że rezerwacja nie dotarła. Może w przypadku Galapagos warto potwierdzić rezerwację bezpośrednio w hotelu. Kilka fotek z mojego pobytu: https://z-f-r.blogspot.com/2017/05/gala ... ch-17.html | |
| Autor: | tropikey [ 09 Gru 2018 21:28 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Dzięki No właśnie, co do tych proporcji mam pewne wątpliwości. Z kilku relacji zdaje się wynikać, że Isabela jest najprzyjemniejsza, ale zastanawiam się, czy idzie to w parze z dostępem do tamtejszego zwierzyńca? W sumie, to chyba możliwość obcowania z fokami, iguanami, żółwiami, pingwinami, czy lwami morskimi, a zwłaszcza pływania w towarzystwie niektórych z nich, jest tym, co mnie przyciąga najbardziej. Chciałbym więc mieć swobodny dostęp do miejsc na to pozwalających. Z Waszych relacji odniosłem wrażenie, że Santa Cruz to towarzystwo fok i pelikanów żyjących w Puerto Ayora trochę niczym nasze psy i gołębie, a dopiero Isabela i San Cristobal dają więcej sposobności do kontaktu ze zwierzętami w ich naturalnym otoczeniu. A może to zbytnie uogólnienie? Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | nelciowata [ 09 Gru 2018 23:29 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Z wyspa Baltra trzeba sie transferowac jak najszybciej. Tam nic nie ma poza lotniskiem. Z Isabel koniecznie utnij sobie wycieczkę na pobliskie Las Tintoneras. Są zupełnie inne od Isabel i w ogóle inne od pozostałych. Niesamowite ilości, wręcz kolonie legwanów morskich suszących się w słońcu.Poza tym tym lwy morskie , można zobaczyć śliczne malutkie pingwiny równikowe , ciekawa jest grota z rekinami. Spaceruje się po lawie. Kąpiele z foczkami, żółwiami a jak będziesz miał farta to i z pingwinami. Mi sie bardzo jeszcze podobała malutka wyspa North Seymour na pólnoc od Baltra .Trochę klifowa, z rudymi iguanami i duża ilościa ptaków .Słynie z kolonii fregat ( z czerwonym balonowym podgardlem ) i niebieskonogich głuptaków, Na ta wyspę możesz soboe zrobić wypad będąc na Santa Cruz. mogę ci wysłac moją relację z wysp na priva | |
| Autor: | tropikey [ 09 Gru 2018 23:41 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Tak, tak, oczywiście mam świadomość, że na Baltrze jest w zasadzie tylko lotnisko A co do relacji, to będę wdzięczny, na pewno się przyda w planowaniu | |
| Autor: | ZFR [ 10 Gru 2018 00:20 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Na wyspie Isabela, bardzo blisko przystani "promowej" znajduje się miejsce, w którym za darmo można popływać z uchatkami. Gdy dowiedziałem się o tym miejscu myślałem, że to jakaś kolonia, a tam tylko pojedyncze sztuki...tak czy inaczej polecam to miejsce. | |
| Autor: | ruda_laur [ 10 Gru 2018 10:01 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
@nelciowata czy ja również mogłabym prosić o relację na pw? | |
| Autor: | pbak [ 10 Gru 2018 13:26 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Ja tez poprosze, jak można. Bede na Galapagos w lutym i powoli zaczynam myslec o tym, co tam robic. Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk | |
| Autor: | tropikey [ 10 Gru 2018 13:35 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Kurczę, jeśli Ty, jadąc w lutym, "myślisz powoli", co by tam robić, to ja - planując wyjazd wrześniowy - chyba lekko przeginam A na marginesie miejmy nadzieję, że @nelciowata odezwie się wkrótce Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | BusinessClass [ 10 Gru 2018 15:11 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Plan spoko, będziesz zadowolony | |
| Autor: | pbak [ 10 Gru 2018 18:53 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
tropikey napisał(a): Kurczę, jeśli Ty, jadąc w lutym, "myślisz powoli", co by tam robić, to ja - planując wyjazd wrześniowy - chyba lekko przeginam Mysle powoli bo w grudniu i styczniu mam inne wyjazdy - o nich trzeba myslec szybko A na marginesie miejmy nadzieję, że @nelciowata odezwie się wkrótce Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka ![]() Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk | |
| Autor: | nelciowata [ 10 Gru 2018 23:12 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Wysłalam info na privy | |
| Autor: | J.1 [ 12 Gru 2018 12:18 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
@tropikey plan jak najbardziej ok. Nie pamietam tylko czy po południu płynęła łódka na Isabelę i o której h. Jeśli nie znajdziesz takiej informacji to napisz do hotelu. Na pewno pomogą. A Jeśli nie to dam Ci namiar na centrum nurkowe ? | |
| Autor: | tropikey [ 12 Gru 2018 12:40 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
jak wynika z różnych stron, jest łódka o 14:00 (z Santa Cruz na Isabelę). Jeśli zatem nie będzie żadnej obsuwy (jakiejś dramatycznej) z przylotem z GYE do GPS, powinno być OK. W każdym razie, noclegi mam już porezerwowane (elastyczne): 1) na Isabeli: Gran Hostal Tintorera - trochę w głębi Puerto Villamil, ale bardzo dobra cena (180 USD za 4 noce, ze śniadaniami) i świetne opinie, 2) na Santa Cruz: La K-leta Guest House - blisko wybrzeża w Puerto Ayora, też świetne opinie i korzystna - jak na Galapagos - cena (123 USD za 2 noce, ze śniadaniami), 3) na San Cristobal: Dolphin House - dobra lokalizacja w Puerto Baquerizo, bardzo dobre opinie i cena jak najbardziej OK (34 USD za 1 noc ze śniadaniem). Teraz będę spokojnie czekał na ewentualną powtórkę z pewnej znanej promocji (o ile obejmie podróż we wrześniu). Jak da się ustrzelić zakwaterowanie lepsze (czytaj: "droższe", bo te, które wybrałem wyglądają naprawdę bardzo dobrze), skorzystam, a jak się nie uda, też bólu nie będzie | |
| Autor: | grzegorz84 [ 22 Gru 2018 15:49 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Jak będziesz miał już plan, podziel się proszę. Chętnie skorzystam. Ja lecę 16.01 i na razie mam tylko zarezerwowany nocleg w Puerto Agora na pierwsze 2 noce. Przyltuję na GPS (17.01) i z tamtąd odlatuję (23.01). Trudno mi to wszystko ogarnąć. Wiem tylko, że mam kupić dużo USD:) | |
| Autor: | tropikey [ 22 Gru 2018 16:24 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Plany noclegowe raczej się już nie zmienią w stosunku do tego, co wyżej, a co za tym idzie, również rozkład dni. Teraz zostaje kwestia ewentualnych wycieczek, ale na to do września mam jeszcze dużo czasu, więc podejrzewam, że prędzej to ja skorzystam z Twoich doświadczeń Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | dampie [ 19 Sty 2019 12:01 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Był ktoś może na Espanoli? Będę na Galapagos jedynie niepełne 5 dni, przylatuje i wylatuje z Baltry, więc ze względów logistycznych za dużo wysp nie zobaczę, dlatego zastanawiam się czy z Santa Cruz płynąć na Isabele czy na San Cristobal (stamtąd mogę dostać się na Espanole). W jakiś rankingach często Espanola jest oceniania jako "najlepsza", ale tutaj na forum większość pisze o Isabeli. Pytanie czy to ze względu na koszty/logistykę czy rzeczywiście Isabela będzie lepszym wyborem. | |
| Autor: | tropikey [ 19 Sty 2019 12:58 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Skoro Twoje lotnisko przylotu i wylotu to Baltra, a na dodatek masz do dyspozycji tylko 5 dni, to ta Espanola nie jest chyba zbyt dobrą opcją. Jak czytam, rejs tam z Santa Cruz to 10-12 godzin w jedną stronę. Nawet jeśli najpierw przeniósłbyś się na San Cristobal, które jest nieco bliżej Espanoli, to i tak będzie duża strata czasu na rejsach, bo na koniec musisz przecież wrócić na Santa Cruz i Baltrę. Moim zdaniem, Espanola miałaby sens, gdybyś w jedną stronę leciał przez San Cristobal. Swoją drogą, ja właśnie tak mam i muszę pomyśleć, czy czegoś nie zreorganizować tak, by zahaczyć o ową Espanolę Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | grzegorz84 [ 05 Lut 2019 11:57 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
Galapagos opisałem już na blogu. W sumie 6 dni. Mnie to zupełnie wystarczyło. Bezpośredniego linku nie mogę podać - kasują wtedy post. Nie jest tam aż tak drogo Rzeczywiście warto kupić bilet do jednego z lotnisk, a wylecieć z drugiego. | |
| Autor: | pbak [ 07 Mar 2019 12:32 ] |
| Temat postu: | Re: Galapagos - oceń mój plan podróży |
A ja wlasnie wrocilem. Miejsce rzeczywiscie jedyne w swoim rodzaju. Tak w wielkim skrocie, Isabela podobala mi sie najbardziej, San Cristobal mnie troche znudzila. Jedzenie dobre i tanie, hotele dobre i tanie, ceny wycieczek troche z kosmosu... | |
| Strona 1 z 7 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |