Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Egipt – muzyka
egipt-ndash-muzyka,645,171017
Strona 1 z 1

Autor:  ELBE [ 02 Maj 2023 21:37 ]
Temat postu:  Egipt – muzyka

Czy wiecie jak może nazywać się gatunek muzyki, którą opisuję poniżej ?

Jechałem miesiąc temu taksówką marki Łada [bardzo stara] z Aleksandrii na lotnisko. Podczas jazdy kierowca włączył w aucie sprzęt grający. Nie zauważyłem czy to było radio, magnetofon czy CD. Leciały wesołe, skoczne, taneczne kawałki wykonywane przez egipskich twórców. A może nie egipskich tylko po prostu arabskich ?

Te utwory były tak szalone, że słuchając ich chciało mi się śmiać :) Nie brzmiały jak muzyka nowoczesna. Kojarzyły mi się z jakimś egipskim odpowiednikiem disco polo z elementami egipskiej muzyki folk. Używane były w nich jakieś arabskie instrumenty, których nie da się usłyszeć w muzyce zachodniej i nie jestem w stanie ich nazwać.

Chętnie bym namierzył tę muzykę i posłuchał jej w internecie. Nie spytałem kierowcy jak nazywa się ten „nurt” muzyczny, bo gość nie mówił po angielsku. Poza tym sama jazda starą Ładą była na tyle zabawna, że skupiłem się na chłonięciu tych chwil i robieniu zdjęć widokom za szybą :)

Autor:  piterbtm [ 03 Maj 2023 12:11 ]
Temat postu:  Re: Egipt – muzyka

Ja nie wiem, ale na przyszłość polecam aplikację Shazam - załączasz i wyszukuje Ci piosenkę, po tym co słychać. Działa również offline, wtedy wyszuka jak połączymy się z internetem ;)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/