| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Egipt a covid19 egipt-a-covid19,645,155018 | Strona 2 z 5 |
| Autor: | zawiert [ 09 Wrz 2021 11:58 ] |
| Temat postu: | Re: Wymagania dot. testu PCR (Kair) |
Cześć, podepnę się pod temat: jak to aktualnie wygląda z Egiptem i szczepionymi: 1. szczepiony dorosły - brak testu DO Egiptu, brak kwarantanny po powrocie 2. dziecko >12 nieszczepione - test PCR do Egiptu, kwarantanna po powrocie (???) 3. dziecko <12 nieszczepione - test PCR do Egiptu, brak kwarantanny po powrocie nie pytam gdzie tu logika, tylko jakie są teraz wytyczne/wymogi | |
| Autor: | dajkamienia [ 29 Paź 2021 08:07 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
Podbijam powyższe pytanie @zawiert. Pewnie ktoś w praktyce sprawdzał, jak mają się w rzeczywistości przepisy, o których mowa tutaj: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt Chętnie się dowiem, jak przebiega proces uznawania szczepień przez Egipcjan i czy są jakieś problemy z tym | |
| Autor: | agnieszka.s11 [ 29 Paź 2021 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
poczytaj Tripadvisor, jest tam troche informacji. Ja rozumiem ze osoba zaszczepiona wjezdza bez problemu. . Lece 13 listopada wiec wtedy bede mogla opowiedziec o doswiadczeniach na lotnisku | |
| Autor: | Aga_podrozniczka [ 30 Paź 2021 07:36 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
Przelot do Egiptu 23/10 Enter Air/ TUI do Marsa Alam. Przy odprawie w Warszawie nie sprawdzali czy pasażer ma wszystkie wymagane papiery, tylko paszport. W czasie lotu rozdawano do wypełnienia egipskie dokumenty przylotowe. Ja już miałam wydrukowany i wypełniony, bo na stronie TUI była lista wymaganych dokumentów. Te kwestionariusze zbierała załoga. Na lotnisku, do samolotu wsiedli urzędnicy i pokazywało im się przy wysiadaniu potwierdzenie szczepienia na kartce albo telefonie. Nie sprawdzali tego nawet z dokumentami pasażera. Potem autobus do terminalu i wszystko jak zwykle. W samolocie nie pilnowali za bardzo noszenia masek. W busach do hoteli już bez masek, w moim hotelu też nikt nie nosił masek. W sąsiednim hotelu widziałam, że obsługa kelnerska nosiła. Samolot wypełniony do ostatniego miejsca. Ja chyba właśnie byłam tym ostatnim klientem. Nie wiem jakie są wymagania wjazdowe dla dzieci i młodzieży. Widziałam w sąsiednich hotelach dzieci, więc raczej wpuszczaja nieszczepione. | |
| Autor: | kuba1306 [ 12 Lis 2021 17:43 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
Post informacyjny: Przylot do SSH z FCO 6.11.2021. Po przylocie zbierane LPF oraz sprawdzane testy/szczepienia ale miałem wrażenie, że było to robione pobieżnie. Następnie przed podejściem do okienka trzeba było wypełnić ich kwitek z podstawowymi informacjami. Później stempelek w paszport i dawaj na dwór. Na zewnątrz kilku myfriendów ale cena 25$ za przejazd do NABQ (12km) gdzie mieliśmy hotel i nie chcieli zejść z ceny. Udało się nam złapać innego taksówkarza, który ostatecznie za 15$ nas zawiózł (pewnie i tak przepłaciliśmy). Mówił nam podczas drogi, że taksówki z lotniska są drogie bo tam tylko 1 firma obsługuje i mają zmowę. Jeżeli chodzi o test PCR na wylot (przy locie do Włoch konieczny, nawet przy pełnym zaszczepieniu) to można albo poprosić hotel - u nas chcieli 50€, albo zrobić w szpitalu w Sharm el SHeikh. WAŻNE: aby zrobić test trzeba mieć kopię biletu, pierwszej strony paszportu i pieczątki którą wlepiali na wjeździe. Koszt 480EGP ~130PLN. Bankomat jest po lewej stronie od głównej bramy szpitala. EDIT: Info od myFrienda u którego kupiliśmy pamiątki - cena za taką taksówkę 12km to 5$ I nie dać się naciągnąć na więcej. | |
| Autor: | kuba1306 [ 15 Lis 2021 09:25 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
Info 2: na powrocie pojechaliśmy odebrać test ze szpitala a następnie na lotnisko. Trasa w sumie 46km za 15$. Oczywiście po targowaniu. Z ciekawości patrzyłem na licznik który pokazał za całą trasę ok. 210EGP ale czort wie co by tam naklikali gdybyśmy jechali na licznik. Na lotnisku przy okienku do nadania bagażu prośba o PLFy oraz testy. Z ciekawości zapytałem czy będąc 2x zaszczepionym test jest potrzebny i czy dla dziecka 9 lat mogłby być ten tańszy test. Pan powiedział, że albo testy albo green pass , a dla dziecka poniżej 10 lat wystarczy test antygenowy. Po przylocie do Włoch przy kontroli paszportowej pytanie kiedy mamy lot do domu. Powiedzieliśmy, że następnego dnia i nie było żadnych problemów. | |
| Autor: | Chupacabra [ 27 Lis 2021 20:10 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
Tak jak pisze poprzednik, kontrola testów czy paszportów covid'owych po przylocie jest na poziomie farsy. Niektórzy pokazywali wręcz karty pokładowe. Ale przy wylocie z Berlina, jednak w miarę skrupulatnie kontrolowali. Przy wylocie z Egiptu w kierunku Niemiec, kontrole wręcz nadgorliwe bo uparli się abym wypełnił kartę do wskazania miejsca pobytu w Niemczech i nie dało się tego wyperswadować wskazując, że dotyczy to tylko rezydentów tego państwa. W polach z adresem w Niemczech wpisałem, że nie jadę do Niemiec i to usatysfakcjonowało pracowników Easyjet'a. Na miejscu - Dahab i okolice + Św. Katarzyna, totalna swoboda. Niektórzy kelnerzy w maseczkach. W SSH można było bezproblemowo wynająć auto za około 43,75U$D/dzień (SIXT) i samodzielnie wyruszyć w podróż po Synaju, czy dalej gdyby ktoś chciał. W cenie jest bak paliwa (dodatkowe 15U$D) i nielimitowane km (dodatkowe 5U$D - bez dopłaty było 150km). Nie wiem ile to paliwo kosztuje na stacji, bo wystarczyło mi na prawie 900km, ale z tego co czytałem w internetach to kosztuje 1,80PLN-2,00PLN. | |
| Autor: | onufry_z [ 27 Lis 2021 21:52 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
kuba1306 napisał(a): Na lotnisku przy okienku do nadania bagażu prośba o PLFy oraz testy. Z ciekawości zapytałem czy będąc 2x zaszczepionym test jest potrzebny i czy dla dziecka 9 lat mogłby być ten tańszy test. Pan powiedział, że albo testy albo green pass , Można wiedzieć skąd info że przy wylocie do Włoch konieczny test nawet przy pełnym zaszczepieniu?Edit: Niby tu się można czegoś dowiedzieć: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch Ale z tego wynika że Egipt jest w grupie „E” Cytuj: Osoby, które przebywały lub przejeżdżały przez terytorium tych państw w ciągu ostatnich 14 dni nie mogą wjechać na terytorium Włoch. Wjazd do Włoch możliwy jest tylko w celach zawodowych, zdrowotnych, naukowych, w sytuacjach nagłych, lub konieczności powrotu do miejsca zamieszkania. Nie ma możliwości wjazdu w celach turystycznych. W przypadku istnienia podstaw do wjazdu nalezy zarejestrować swój przyjazd na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione). Ale gdyby tak było to W6 i U2 nie latałoby masowo do Egiptu. | |
| Autor: | kuba1306 [ 28 Lis 2021 01:57 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
Info tutaj ---> https://www.trovanorme.salute.gov.it/no ... o?id=83003 Jest to jeden z wyjątków: Travellers entering via Covid-tested tourist corridors as per Ministry of Health Order of 28 September 2021. Też info miałem od jednego z forumowiczów. Tylko dodam, że mimo iż tak Pan przy okienku powiedział, że testów nie potrzeba to sam bym nie ryzykował. Wszystko zależy od człowieka, przykładowo w drodze do mieliśmy 1kg nadbagażu w rejestrowanym i musieliśmy przepakowywać, a w drodze powrotnej +6kg i nikt problemów nie robił. | |
| Autor: | kostek966 [ 28 Lis 2021 01:59 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
@onufry_z, wracając z Egiptu do Włoch musisz mieć test, możliwy jest tylko tranzyt do domu, są 2 wyjątki gdzie nie ma kwarantanny po przyjeździe do Włoch, to Marsa alam i sharm-el-sheikh, ale test trzeba mieć | |
| Autor: | onufry_z [ 28 Lis 2021 02:24 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
A jeśli nie opuszczam we Włoszech strefy tranzytowej lotniska i będę tam 10 godzin to nie podlegm pod wyjątek z testem? | |
| Autor: | Chupacabra [ 28 Lis 2021 02:38 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
slaweko napisał(a): @Chupacabra czy jesteś pewien, że tym wypożyczonym autem w SSH możesz zupełnie swobodnie pojechać np. do Św. Katarzyny?! Kiedyś autami z wypożyczalni nie można było opuszczać terenu SSH (kilkanaście km poza miastem stały posterunki policji/wojska i zawracali turystów) Zadałem to pytanie przy wynajmie auta i dostałem odpowiedź, że "jest tam pięknie". Kontrolowano mi, przy samym wjeździe do św. Katarzyny, dowód rejestracyjny, ale nikt nie pytał o umowę najmu. Przy wyjeździe za mury obronne SSH nikt o nic nie pytał. | |
| Autor: | jaco027 [ 28 Lis 2021 10:59 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
@onufry_z Troche iny, ale jednak podobny przypadek. Wracalem miesiac temu z Maroka do Polski przez Wlochy. Dokladnie wypelnielem wloski dPLF powolujac sie na wyjatki i powrot obywatela EU do kraju zamieszkania, oraz tranzyt. We Wloszech nikt nic nie sprawdzal (przesiadka w TSF) wiec jak dla mnie jest to pomijalny problem. Jedyne nieszczescie jest takie, ze linia lotnicza moze sie na cos uprzec. Moje "nieszczescie" polegalo na tym, ze podobno Ryanair dostal w nocy przed odlotem info, ze wszyscy lecacy wtedy do Wloch musieli miec testy antygenowe (ktore pacownicy na lotnisku nazywali PCR (sic!). Po polgodzinnej utarczce slownej grupa okolo 20 osob z EU w pospiechu gnala do najblizszej kliniki robic ASAP testy antgenowe (30minut testy plus 30minut transport). Ale tylko dzieki temu wszyscy zdazyli, ze byli na lotnisku okolo 3h przed odlotem. Marokanczycy i tak mieli testy juz przygotowane (bez nich nie mogli wleciec do EU). Nie musze oczywiscie dodawac, ze na test (i dPLF) we Wloszech nikt nawet nie zerknal... Juz mi sie nie chcialo walczy z Managerka na chceck-in, a powrot do PL byl wazniejszy niz denied boarding. Gdyby nie potrzeba powrotu, to mozna bylo przytulic 600EUR z EU261... | |
| Autor: | kostek966 [ 28 Lis 2021 11:37 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
Włosi zrobili kilka wyjątków dla siebie na wyjazdy wakacyjne i m.innymi obejmuje to Marsa i Sharm, ale to jest zwolnienie z kwarantanny, a nie z testów, sam wracałem do Włoch z Istambułu i nie wpuścili by mnie do samolotu gdybym nie miał testu, na lotnisku w Wenecji udało mi się przejść, chociaż kontrola no schengen, ale miałem nocleg przed powrotem do domu i normalnie powinienem mieć kwarantannę Jak nie opuszcza się strefy tranzytowej to nie ma problemu z powrotem do domu, nie ma wtedy kwarantanny, ale test trzeba mieć zawsze po powrocie z kraju D i E, mimo szczepienia | |
| Autor: | slaweko [ 28 Lis 2021 14:58 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
Chupacabra napisał(a): slaweko napisał(a): @Chupacabra czy jesteś pewien, że tym wypożyczonym autem w SSH możesz zupełnie swobodnie pojechać np. do Św. Katarzyny?! Kiedyś autami z wypożyczalni nie można było opuszczać terenu SSH (kilkanaście km poza miastem stały posterunki policji/wojska i zawracali turystów) Zadałem to pytanie przy wynajmie auta i dostałem odpowiedź, że "jest tam pięknie". Kontrolowano mi, przy samym wjeździe do św. Katarzyny, dowód rejestracyjny, ale nikt nie pytał o umowę najmu. Przy wyjeździe za mury obronne SSH nikt o nic nie pytał. ok, dzięki, to istotne info dla mnie! | |
| Autor: | agnieszka.s11 [ 28 Lis 2021 21:10 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
to ja jeszcze dodam od siebie @slaweko ze wjazd i wyjazd na Synaj bez problemow. Bralam auto z Europcar z rezerwacja online przed wylotem (dzis wrocilam) na lotnisku Hurghada. Gnalam jak ta glupia ponad 700 km w jedna strone zeby wejsc na najwyzsza gore Egiptu, warto bylo. Po drodze sporo check pointow, czesto nie mieli pojecia co zrobic z biala kobieta za kierownica, o co pytac, co sprawdzac Autostrada z Suez do Sharm nowiutka, po 3 pasy w kazda strone. Z innymi drogami roznie bywa, zdarzało mi sie wjechac w dziure nie raz. Auta na szczescie nie rozwalilam, ale juz w pierwszy dzien dostalam sporym kamieniem w przednia szybe, wiec polecam wziąć ubezpieczenie ktore takie szkody pokrywa. Gosc w wypozyczalni nie zauwazyl rysy. Mialam ubezpieczenie zewnetrzne. Jadac z Luxoru do Marsa Alam przez Quseir wpakowalam sie w dziurawa droge nr 256 (nie polecam - choc widoki piekne). Ciezarowki wozily kamienie z kamieniolomu i jeden taki spory kawal spadl na droge jakies 100 m przede mna, gdybym jechala szybciej mogloby to sie skonczyc fatalnie. Pozniej mijalam te ciezarowki jak najszybciej sie da. Ogolnie da sie jezdzic, nie jest tak jak pisza na Tripadvisor ze niebezpiecznie, chaos itd.. Chaos oczywiscie jest, ale jak ktos jezdzil juz w Afryce to da rade. Nie pchalabym sie do Kairu, ale jezdzilam po Quena, Luxor, Hurghada, Marsa Alam, Suez i dalo sie, klakson i do przodu! W ostatni dzien wjezdzajac do Hurghada na checkpoint zabrali mi car licence i kazali zaparkowac z boku. Gdy poszlam sie upomniec o moje car licence policjant siedzacy w aucie mowi do mnie 100 LE. Jakie 100? Za speeding. Powiedzialam ze szybko nie jechalam i niech mi pokaze nagranie. On cos tam o kamerach, a ja mowie ze nie zaplace. Wiec on podumal i mowi, ze w takim razie spisze papier i bede musiala z tym papierem gdzies isc. OK. Poprosil o prawo jazdy, dalam mu miedzynarodowe. Popatrzyl, oddal i kazal jechac Europcar mial na stronie, ze jest potrzebne miedzynarodowe, choc wyczytalam w egipskim internecie ze nie ma takiej potrzeby. Gosc z Europcar nawet nie chcial na nie patrzec, ani na moje irlandzkie prawo jazdy. Powiedzial ze miedzynarodowe trzeba miec dla policji. Po doswiadczeniach z ichniejsza policja moge powiedziec, ze wiekszosc z nich nie ma pojecia ze takie cos istnieje W terms & conditions mieli zaznaczone ze jazda off road oraz po drogach o zlej nawierzchni jest zabroniona (wiekszosc egipskich drog mozna tu zakwalifikowac), wiec w razie jakichś uszkodzen mogliby zawsze powiedziec ze zlamalam warunki umowy i place za szkody ja. Auta 4x4 nie moga wjezdzac do tunelu pod kanalem (terms&conditions z Europcar). W nocy tez jezdzilam, chlopaki jezdza bez swiatel, na dlugich, ogolnie jak komu pasuje | |
| Autor: | onufry_z [ 06 Gru 2021 15:27 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
@kuba1306 te 480 egp to rozumiem test antygenowy. Umawiałeś się wcześniej ze szpitalem? Piszesz że pojechaliście po wynik (chyba) następnego dnia. Test antygenowy trwa ogólnie do pół godziny. Czy niemożliwe było odebranie wyników na poczekaniu? Czy po prostu nie chciało wam się czekać tego dnia? Czy na wyniku była godzina pobrania wymazu? | |
| Autor: | kuba1306 [ 07 Gru 2021 19:48 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
@onufry_z 480 to była cena za PCR. Odbiór możliwy był dopiero na drugi dzień. Cytuj: Jeżeli chodzi o test PCR na wylot (przy locie do Włoch konieczny, nawet przy pełnym zaszczepieniu) to można albo poprosić hotel - u nas chcieli 50€, albo zrobić w szpitalu w Sharm el SHeikh. WAŻNE: aby zrobić test trzeba mieć kopię biletu, pierwszej strony paszportu i pieczątki którą wlepiali na wjeździe. Koszt 480EGP ~130PLN. Bankomat jest po lewej stronie od głównej bramy szpitala. Z tego co pamiętam był dzień, data i godzina. | |
| Autor: | Szczecin [ 20 Gru 2021 22:47 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
Cześć Na stronie MSZ czytamy: Cytuj: Przemieszczanie się między gubernatorstwami dozwolone jest dla Egipcjan oraz rezydentów. Cudzoziemcy przebywający w Egipcie na podstawie wizy turystycznej przy przekraczaniu granic gubernatorstw Morze Czerwone, Synaj Południowy i Marsa Matrouh zobowiązani są do przedstawiania negatywnych wyników testów PCR na koronawirusa, wykonanych nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Czy to oznacza, że chcąc na własną rękę podróżować z Hurghady/Szarm El Szejk do Kairu potrzebuję zrobić test? Posiadam certyfikat pełnego szczepienia. Ktoś może podzielić się doświadczeniem i potwierdzić, że powyższe wymagania faktycznie funkcjonują i są aktualne? | |
| Autor: | agnieszka.s11 [ 20 Gru 2021 23:15 ] |
| Temat postu: | Re: Egipt a covid19 |
Na stronach egipskich nic takiego nie znalazłam. Wróciłam 3 tygodnie temu. Jeździłam wynajętym autem Hurghada - Synaj, Suez, Luxor, Quena, Marsa Alam, samolotem do Kairu i nikt nic nie sprawdzał poza car licence. Auto miałam przez tydzień, na żadnym check point nawet o prawo jazdy mnie nie pytali. W ogóle to nie wiele pytali bo po angielsku policja, wojsko raczej nie mówi ? | |
| Strona 2 z 5 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |