| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Edynburg edynburg,1273,1118 | Strona 3 z 6 |
| Autor: | scotsman [ 20 Lis 2017 19:19 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Patent na dojazd za 1.60 GBP:
Dla porównania, bilet do autobusów 100, 200, 300 kosztuje 4.50 GBP, a do Tram 5.50 GBP. Można zaryzykować i dojechać do samego lotniska, ale każdy robi to na własną rękę. | |
| Autor: | ms993 [ 20 Lis 2017 21:14 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Też polecam tramwaj do P+R. Dojście pieszo zajęło nam ok. 18 minut, przez 90% trasy jest chodnik (nie ma go tylko na wjeździe na parking, ale tam praktycznie nic nie jeździ). Przy wychodzeniu z parkingu jest zabawna tabliczka informująca o braku pieszego dojścia na lotnisko, ale to nieprawda, bo zaraz za nią zaczyna się chodnik i jest przez całą drogę na lotnisko. Autobusy wszystkie w jednej cenie. Kombinować z biletami w tramwaju nie polecam, bo każdy pojazd ma konduktora i szanse na niezauważenie uważam na bardzo marne. | |
| Autor: | arturro [ 22 Lis 2017 11:32 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Można tę pieszą trasę do lub z Ingliston skrócić o kilkaset metrów podjeżdzając bezpłatnym autobusem kursującym spod lotniska do long stay car park. Najlepiej wysiąść lub wsiąść przy lotniskowym hotelu Hilton. Autobus jeździ co parę minut. Nadal nie jest dla mnie jasny cennik autobusów linii 300. Kolega @scotsman pisze o cenie 4.50, podobnie jest na stronie internetowej. Tymczasem wsiadając w 300 na Gyle Centre płaci się 2.50 za bilet na lotnisko (lub 1.60 do P&R Ingliston). Osobiście sprawdzałem w ten poniedziałek. Pytanie, czy 2.50 jest tylko z Gyle Centre, a z centrum już 4.50, czy też cała trasa 300 jest za 2.50, a na stronie jest babol. No i zastanawiam się, jak to działa w drugą stronę, bo tego już nie sprawdziłem. A, jeszcze jedno. Ostatnio jak jechałem 100 z lotniska, znalazłem na siedzeniu bilet, który ktoś zostawił i całkiem zgłupiałem. Byłem przekonany, że dowolny kurs 100 kosztuje 4.50, tymczasem na tym bilecie jak byk była nabita cena 1.60 (był też napis "service: 100"). Jakaś specjalna taryfa? Sytuacja jak z 300? Ktoś coś wie? | |
| Autor: | arturro [ 03 Gru 2017 22:27 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
ms993 napisał(a): Kombinować z biletami w tramwaju nie polecam, bo każdy pojazd ma konduktora i szanse na niezauważenie uważam na bardzo marne. Ponadto zdarzają się dodatkowe kontrole przy wyjściu z peronu na lotnisku. Sent from my SM-T116 using Tapatalk | |
| Autor: | scotsman [ 14 Gru 2017 03:34 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
arturro napisał(a): Nadal nie jest dla mnie jasny cennik autobusów linii 300. Kolega @scotsman pisze o cenie 4.50, podobnie jest na stronie internetowej. Tymczasem wsiadając w 300 na Gyle Centre płaci się 2.50 za bilet na lotnisko (lub 1.60 do P&R Ingliston). Osobiście sprawdzałem w ten poniedziałek. Pytanie, czy 2.50 jest tylko z Gyle Centre, a z centrum już 4.50, czy też cała trasa 300 jest za 2.50, a na stronie jest babol. No i zastanawiam się, jak to działa w drugą stronę, bo tego już nie sprawdziłem. A, jeszcze jedno. Ostatnio jak jechałem 100 z lotniska, znalazłem na siedzeniu bilet, który ktoś zostawił i całkiem zgłupiałem. Byłem przekonany, że dowolny kurs 100 kosztuje 4.50, tymczasem na tym bilecie jak byk była nabita cena 1.60 (był też napis "service: 100"). Jakaś specjalna taryfa? Sytuacja jak z 300? Ktoś coś wie? Autobusy 100/200/300: - 4.50: Lotnisko <-> Miasto - 2.50: Lotnisko <-> Maybury (pobliże lotniska) - 1.60: Miasto <-> Maybury (100) / Eastfield Road (200) / Ingliston P&R (300) To informacje oficjalne. Zakładam, że Maybury obejmuje też Gyle Centre, jak wspomina arturro. W celu skorzystania z patentu za 1.60 trzeba wziąć autobus 300 lub tramwaj (z/do Ingliston P&R). | |
| Autor: | ranek [ 03 Sty 2018 13:09 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Jeśli ląduje wieczorem koło 20 i mam nocleg w Ibis Budget Edinburgh Park to najtaniej będzie dojść pieszo w 15 minut na ten parking Ingliston i tam wbić w tramwaj, który jedzie w kierunku Gyle Centre, i wtedy to koszt 1.6 GBP tak? Bo jeśli wsiąde od razu w ten sam tramwaj, ale przy samym lotnisku to bilet 5GBP? | |
| Autor: | arturro [ 03 Sty 2018 14:34 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Dokładnie tak jak mówisz. Możesz skrócić spacer o połowę, wsiadając w lotniskowy shuttle na parking i wysiadając pod lotniskowym hotelem. | |
| Autor: | ranek [ 06 Sty 2018 12:50 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Dzięki. I jeszcze jedno pytanie, bo widzę jest bilet jednodniowy za 4GBP na autobusy i tramwaj, ale nie obejmuje lotniska. Ten bilet jest ważny 24h od skasowania czy tylko w dniu skasowania? I druga sprawa przy tym bilecie jest informacja, że nie obejmuje jazdy na lotnisko, ale rozumiem, że jeśli będę jechać tylko do P&R i tam wysiąde i dalszą drogę na lotnisko pokonam pieszo to mogę śmiało na tym bilecie kursować? | |
| Autor: | otakesan [ 06 Sty 2018 12:52 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Bilet jest ważny tylko w dniu zakupu, nie 24 godziny, i możesz na nim jechać do P+R bez obaw. Nie możesz wjechac na samo lotnisko. | |
| Autor: | arturro [ 23 Sty 2018 21:38 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Jak komuś zależy na czasie, to aktualnie z lotniska szybciej jedzie się tramwajem, niż setką. Przed Haymarketem są roboty drogowe, w związku z czym autobus trochę kluczy bocznymi uliczkami. W szczytowych godzinach traci się kilka(naście) minut. W kierunku na lotnisko nie ma takich utrudnień. | |
| Autor: | Lukduch [ 25 Sty 2018 15:43 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Cześć, macie jakiś pomysł jak się dostać po północy z lotniska do centrum komunikacją miejską ? Na rozkładzie ze screena kolegi widzę, że busy jeżdżą do 23:05, FR ląduje z KTW o 23:50... | |
| Autor: | Zeus [ 25 Sty 2018 15:47 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Autobusy jadą 24h | |
| Autor: | DMW [ 25 Sty 2018 15:53 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Pod koniec grudnia leciałem tym samym lotem i bez problemu wsiadłem do jakiegoś autobusu (nie pamiętam numeru czy był to 900 czy airlink), który jechał do centrum Edynburga. | |
| Autor: | arturro [ 25 Sty 2018 20:28 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
@Lukduch te lotniskowe autobusy jeżdżą całą dobę, ale zobacz też post #35 odnośnie nocnego autobusu n22 i jego wyższości nad busem lotniskowym. Rozkład n22: https://lothianbuses.co.uk/timetables-a ... tables/n22 | |
| Autor: | tomeeek07 [ 29 Sty 2018 15:12 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Chyba nie było tutaj takiej informacji, więc dodam, że biletu powrotny w Airlink kosztuje 7.50 GBP. Więc jest to jakaś oszczędność w stosunku do zakupu dwóch biletów pojedynczych. Bilet powrotny jest ważny również w autobusie nocnym N22. Nie znalazłem tylko informacji jak długo jest ważny ów bilet. | |
| Autor: | arturro [ 29 Sty 2018 22:22 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Bezterminowo (przynajmniej tak twierdził kierowca setki kilka dni temu). | |
| Autor: | Ves123 [ 26 Lut 2018 09:54 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Od 25 ll nowe ceny biletów na tramwaj.Normalny-1,70 (było 1,60). Na lotnisko 6 funtów(było 5,50) lub 8,50 RT. Dlatego dojazd do Igliston (za 1,70) to bardzo dobra opcja. | |
| Autor: | Czerwona [ 09 Mar 2018 14:10 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
tomeeek07 napisał(a): Chyba nie było tutaj takiej informacji, więc dodam, że biletu powrotny w Airlink kosztuje 7.50 GBP. (...) Kupuje się go u kierowcy? Wydaje on resztę? Czy można na lotnisku? | |
| Autor: | arturro [ 26 Mar 2018 23:31 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
@Czerwona Można kupić u kierowcy i akurat w tym autobusie kierowca wydaje resztę. Na lotnisku obok przystanku jest też punkt sprzedaży biletów. W powyższm punkcie warto poprosić o darmową mapkę edynburskich autobusów. Gdyby nie mieli, to można te mapki znaleźć też w punkcie info koło peronu tramwajowego. | |
| Autor: | dawidchyl [ 12 Lip 2018 12:59 ] |
| Temat postu: | Re: Edynburg |
Czy w komunikacji miejskiej w Edynburgu można płacić kartą ? | |
| Strona 3 z 6 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |